Jump to content

Yeniden Cumhuriyet Mitinglerine

Recommended Posts

Ulan ne kadar budala adamsın ya, yine soruyorum genetikmi bu.. :lol: :lol: Hala bu tür makaleleri yazdırmak için kesenin ağzını açmak gerektiğini öğrenemedinmi.

Dediğim gibi yerim ben senin antropoloji bilgini, tarihsel maddecilik içinde bu safsataları savunuyorsan açalım bir başlık bana insanın evrimini anlat,hemde bana.. :lol: :lol: :lol:

Bilimsel araştırmalar siparişle yapılmaz. Yalan araştırmalar zaten bilimde çabuk ifşa olur. Bilim adamları birbirlerinin çalışmalarını test ederler. Kimse uydurma bilim yapamaz.

Bunları Mantık'a, Dehri'ye felan sor sana anlatsın. Ama bilmiyorum onlar seni ciddiye alırlar mı...

Antropoloji bilgim var demedim. Sadece Türk bir antropologun söyleşisi var dedim bu linkte. Linki de veren Pante, ben değilim. Neyse, sen gidip linki okudun mu?

Tarihsel maddecilik nerden çıktı bu arada? Benim Marxist olmadığımı bilmiyor musun? Ne zırvalıyon?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 282
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bagli bir Ataturkcu olarak yalvariyorum lutfen miting yapmayin! Hic dokunmayin AKP'ye o kendi duser..

Miting yaparsaniz SP'liler, MHP'liler, BBP'li cahiller gicik olup AKP'ye oy verir.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Ne Zülkarneyni ya iyice sapıttın. Zülkarneyn denilen Büyük İskender'dir. Şimdi de romantik Tükçülüğün safsata yoluna doğru ilerliyor.

Madem 6-7000 yıl öncesini bilmiyorsun niye olayı spekülasyon yapıp hem de çelişik bir şekilde bizi Türk yapacak şekilde yorumluyorsun?

Sana basit bir soru sordum.

Nedir bu Türklerin ana yurdu?

Anadolu ise Orta Asya'ya mı burdan göç oldu? Orda Türki kavimler var.

Eğer Orta Asya ise biz nasıl Türk olabilyoruz bizim Orta Asyalıylarla genetik ortaklığımız yokken ve antroploglar bizim Anadolulu olduğumuzu söylerken?

Dikkat edersen sana tarihsel delil sormuyorum bile, direk olarak mantıksal bir çelişkine işaret ediyorum.

Tarihsel olarak Anadolu'da 1000 yıl öncesinden bir Türk varlığı, Türkçe varlığı bulacağını sanmıyorum.

Ludwig'in bu mesajını atlamışım.

Ben "Belki de Zülkarneyn bir Türk imparatorudur" demiş, Zülkarneyn ihtimallerinden biri olan Mete Han'ı kastetmiştim ki Zülkarneyn yorumlarından ve ihtimallerinden biridir.

Ben "belki" derken, o sanki kesinmiş gibi gitmiş Büyük İskender demiş ve beni sapıtmakla suçlamış.

Çift boynuzlu başlığından dolayı bu sonuca varanlar bilmelidir ki Türk ve Moğol kaanlarından da çift boynuzlu miğfer takanlar vardı. Onlardan da doğudan batıya fetihler yapanlar vardı.

Hiç kimse Zülkarneyn diye birinin gerçekten yaşamış olduğunu da ileri süremez, Büyük İskender olduğunu da. Gerçek olduğunu varsayarsak İskender ihtimali kadar Mete Han ihtimali de güçlüdür. Bunu güçlü kılan da Yecüc-Mecüc hikayesidir.

Anadolu Türkleri konusunda ön yargılı saplantılarla safsata peşinde koşmak yerine olasılıkları objektif olarak değerlendir. Tümüyle Orta Anadolu'nun, Akdeniz ve Ege'nin asimilasyonla Türkleştiği mavalına kim inanır. Anadolu, bilinen tarihte hiç bir zaman homogen bir halka sahip olmamıştır. Kimi dönem Hattilerin, kimi dönem Hititlerin, kimi dönem Romalıların, kimi dönem Lidya-Frigyalıların, kimi dönem Perslerin egemenliğinde çok çeşitli halklara kucak olmuştur. Bu halklardan biri de Türk boylarından birkaçıdır.

Ermenilerde Türkiye'ye "Troiya" denmesinin kökenini de bir araştır. Belki Troya'ya ulaşırsın.

Orta Asya'dan göç de, 1071'de Anadolu'ya yerleşme de koca bir yalandır.

Bilinmeyen tarih nedeniyle kimse ahkam kesip Anadolu'yu başkalarına maledemez.

Kürtlerin tarihte hiçbir kayıtları yok diye onları yok mu kabul edeceğiz?

Türklerin anayurdunun bilinmeyen tarih nedeniyle kesin olarak verilememesi hiç birşey ifade etmez.

Aynı durum Ermeni ana yurdu, Kürt ana yurdu, Rum ana yurdu için de geçerlidir.

Sadece 1000 yıllık bir döneme bağlı kalacağız diye de bir şart yok.

5000-6000 yıl öncesi hakkında ise kimse bir iddiada bulunamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...