Jump to content

Hayattan Ne Öğrendiniz ?

Recommended Posts

Yaşanılanların anlamını belirleyen çoğu zaman sonuçları olur.Mutlu sonlar yaşanılan sıkıntıları zorlukları bir anda unutturur.Hayatın her alanında bitiş insan için bir dönüm noktasıdır.Tüm yaşamımız periyodik bitişlerle geçer.Tüm bunlar hayatın içindeki anlam arayışlarımızda bize yardımcı olur.En duyarsız insan bile içine düştüğü nedenselliği sorgulayarak anlam aradığı zamanlar vardır.

Başını ve sonunu bilmediğimiz ve bilemeyeceğimiz bu hayatta bitişlerin bizleri mutlu etmesi kendi içinde bir ironi , her ölüm kaos içinde doğan insanın düzene ulaşma çabası olarak karşımıza çıkar.

İnsanlık tarihi boyunca sözcükler hep duyusal ve doğal sembollerle ilişkili olmuş, gelişim göstererek soyut anlamlar kazanmış, maddeden başlayarak düşünsele ve tinsele yönelen bir süreç izlemiştir.Bu gelişim bir çok farklı yapının çıkmasına sebep olsada sonuç hep aynıdır.

Peki hayat bize ne öğretmeli. ?

Sitelerde Paylaş

Hatalarımdan ders almayı,

İnsana dair hiç bir şeyin beni şaşırtmaması gerektiğini,

Önyargıların toplumsal kaosun en büyük nedenlerinden

biri olduğunu,

İnsanın en vahşi hayvan olduğunu,

Öldürmeyen acının gerçekten güçlendirdiğini,

Sevginin en yalın bencillik olduğunu,

ve daha bir çok şeyi öğrensem de, öğrenmenin ölünceye

dek devam edeceğini öğrendim.

"Hayat bize ne öğretmeli ?" sorusuna gelince;

öğrendiklerimizi kendimiz ve toplum yararına kullanabilmeyi öğretse yeter diyorum

Sitelerde Paylaş

Hayattan öğrendiğim tek şey "SAÇMALIK"

Ve bu saçmalığı sadece daha güzel daha çekilir bi hale getirmeye çalışıyoruz..

Düşünsenize hepimiz yok olup gideceğiz ama geleceğe birşeyler bırakmak istiyoruz bu nedir ? Saçmalık

Neden bensiz geleceğe ismimin kalmasının ne önemi var

Ölüp gideceğini bilerek yıllarca çalışırız çabalarız bir gün herşey uçup gider ve sonrası kocaman bir hiç ...Saçmalık

Ama amaç bu saçmalığı daha güzel daha çekilir hale getirmek.

Ve bu saçmalığı kabul etmeyenler teizme sığınır hayatı anlamlı kılmaya çalışırken köle olurlar.

Ama köle olarak saçmalık ( hayat) daha büyük bir SAÇMALIK...

Dinlerde bu saçmalıktan en büyük payı almış kendi lehlerine çevirmiştir.

Önemli Not : Şimdi çıkıpda Kimse "aaaaa bakın ateistden itiraflar" demesin bunu diyen yazdıklarımdan hiç birşey anlamamış demektir

Sitelerde Paylaş

Eşek olana semer vuran çok olur. Hayatta öğrendiğim en önemli şey budur. Cidden.

Sitelerde Paylaş

Hayattan pek bir şey öğrenemedim.

öğrendiğim tek şey toplum içinde fakirlerin ezildiği/önemsenmediği,zengin ve kariyer sahiplerine ise bey diye hitap edildiği ve saygı duyulduğu idi.(velevki konuşmayı bilmeyen bir mal olsun)

Ven ben bu fakirlerden biriydim(halende böyleyim)

hani derlerya ot geldi saman gidecek.İşte bu kategorideyim...

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dinlerin yalan olduğunu öğrendim.

Gerisi tın...

Hayat bir şey öğretemez. İnsanlar öğrenir.

Ayrıca bu tarz soruların; hayatın manası ne?, ne için yaşıyoruz?; gibi soruların kafanın ırzına geçtiğini öğrendim.

Tüm hayatın saçmalıklarına en iyi çözümün intihar olduğunu öğrendim.

Ayrıca ölmeden önce ölmek gerektiğini de öğrendim.

Ve evrendeki herşeyin birbiriyle güç yarışına girdiğini öğrendim...

Sitelerde Paylaş

aslında çok az insan(!) olduğunu

konuşmayı bilen bir sürü hayvanla birlikte yaşadığımı

insana ailesinin bile kazık atabileceğini

ancak menfaatlerini üzerimde kilitleyebildiğim insanlara güvenebileceğimi

gündelik hayatta bile politika yapmam gerektiğini

kadın nufusunun içinde erkek nufusunun içinde olandan çok çok daha çok salak olduğunu

öğrendim...

ha bir de leylekler ile gelmediğimi azrail ile de gitmeyeceğimi öğrendim!

tarihinde iyicocuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ayrıca bu tarz soruların; hayatın manası ne?, ne için yaşıyoruz?; gibi soruların kafanın ırzına geçtiğini öğrendim.

Tüm hayatın saçmalıklarına en iyi çözümün intihar olduğunu öğrendim.

Ayrıca ölmeden önce ölmek gerektiğini de öğrendim.

Ve evrendeki herşeyin birbiriyle güç yarışına girdiğini öğrendim...

hiç kimseye gücünün yetmeyeceği yüklenmez...

allaha kaçınız...

Sitelerde Paylaş
hiç kimseye gücünün yetmeyeceği yüklenmez...

allaha kaçınız...

Keşke öyle olsa..

Misal yaşadığın bir sıkıntıdan sonra vücuduna mutsuzluk hormonu salgılanıyor. Ve sonra kendini kontrol edecek gücün kalmıyor. Ve intihar ediyorsun. Bunun örnekleri çoooook.. Burda intihar eden mi suçlu? İntihar ettiren mi?

Güç savaşına gelince...

Bu dediğim mücadele hayatın her yerinde var. Diyalektiğin de bir yasası bu. Karşıtlar savaşır daima... MEsela sen inanma isteği bilme isteğinden güçlü olduğu için inanmayı tercih etmişsin...

Sitelerde Paylaş
Keşke öyle olsa..

Misal yaşadığın bir sıkıntıdan sonra vücuduna mutsuzluk hormonu salgılanıyor. Ve sonra kendini kontrol edecek gücün kalmıyor. Ve intihar ediyorsun. Bunun örnekleri çoooook.. Burda intihar eden mi suçlu? İntihar ettiren mi?

Güç savaşına gelince...

Bu dediğim mücadele hayatın her yerinde var. Diyalektiğin de bir yasası bu. Karşıtlar savaşır daima... MEsela sen inanma isteği bilme isteğinden güçlü olduğu için inanmayı tercih etmişsin...

Onun da kılıfı hazır."Dayanamıyorsan kendini zayıflatmışın" :lol:

Her halukarda suçu senin üstüne yıkmayı başarıyorlar. !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...