Jump to content

Darwin in Türk Düşmanlığı

Recommended Posts

benim söylemek istediğim de bu zaten.

evrimci şarlatanların yaptığı sahtekarlıkları da buraya taşımandır. Darwinin bu şarlatanlarla ne kadar alakası vardır o ayrı konu. ona sonra bakarız.

darwin o günkü kısıtlı biyoloji bilgisiyle batılı toplumların medeniyet anlamında üstünlüğünü

batılıların evrimsel anlamda önde oluşuna bağlamış olabilir.

bugün biz biliyoruz ki insan ırkları arasında

diğerini tümden elimine etmeye yetecek bariz farklar yoktur.

üstelik anlamadığın şu:

birşeyin gerçekliği o şeyin üzücü, can sıkıcı olmasından bağımsızdır.

adam bakıyor ve bir durum değerlendirmesi yapıyor.

sonrasında eninde sonunda güçlülerin zayıflarla giriştikleri mücadeleden galip çıkacaklarını söylüyor.

bunu söylemekle gidip az gelişmiş kavimleri yok edelim demek arasında dağlar kadar fark vardır.

amerika daha çok ıraklı sivili öldürecek, bunu tahmin ediyorum.

ama bu gerçeği dillendirmem, amerikalıların ıraklıları öldürmesine onay verdiğim anlamına gelmez.

bu arada ben genelleme yapmaktan çekinmedim

çünkü evrim olgusunun gün gibi ortada olduğunu bile bile aksini savunan şarlatandır.

itirazların bilimsel tarafları olsa bir derece kabul edilebilir.

ama bu adamların dertlerinin ne olduğunu biliyorken genelleme yapmakta sakınca görmüyorum.

bu şarlatanlar ahlaksızlıkta sınır tanımazlar.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Murteddd dostum,

Eline, kalemine sağlık. Çok özenli ve güzel bir çalışma olmuş.

Darwin'in önemi türlerin "doğal seçimle" evrildiğini göstermesidir. Çarpıtılsın ya da çarpıtılmasın devrin politik konjektüründeki kişisel konumu bizi bağlamaz. Biz onun bilim adamı olarak getirdiklerine bakarız, hatta evrimin detaylı gereçleri konusunda (o dönemde genler bilinmediği için) hatalar yapmıştır, bunlar zaten sonradan bilim tarafından reddedilmiş esası değiştirmeyen küçük yanılgılardır, bunlar bile önemli değildir (bkz http://evrimolgusu.blogspot.com/2009/02/de...-acklanyor.html). Asıl önemli olan doğal seçimle evrim kuramının gen teknolojindeki gelismelerle günümüzde artık yadsınamayacak son derece sağlam bir konuma yükselmesidir. Gerisi fasa fiso.

Bir kez daha teşekkürler emeğin ve duyarlılığın için.

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Darwin, bir Türk ve müslüman düşmanıdr. Sadece İslam'ı yok etmek için bu teoriyi geliştirmiştir. Bir çok yerde Türklere ağza alınmayacak küfürler ettiği söylenir.

Bak işte şekil A...

Sitelerde Paylaş
Darwin, bir Türk ve müslüman düşmanıdr. Sadece İslam'ı yok etmek için bu teoriyi geliştirmiştir. Bir çok yerde Türklere ağza alınmayacak küfürler ettiği söylenir.

Herifin derdi yok Türklerle müslümanların ayaklarını kaydırmak için dünyayı dolaşmış, kendini bilimsel bir teori üretmeye adamış :)

Bunları söylemek için en basit söylemiyle zeka konusunda biraz yetersi olmak gerekiyor sanırım. Bazı insanların düşünmekten ne kadar aciz oldklarını görünce içimden bir ses acaba allah var da bunları ibret alalım diye mi yarattı diyor :)

Sitelerde Paylaş

Beyler desteksiz atmayınız..

Her zaman ki gibi oradan buradan duymuştum gibi temelsiz otosavunmaları geçiniz..

Hepimiz Müslümanın yalancılığını biliyoruz..

Namaz kılmayan kızın hali, babasına kötü davranan gencin kabir azabı gibi resimli yalanlar hala dolanıyor ortada...

Sitelerde Paylaş
çünkü evrim olgusunun gün gibi ortada olduğunu bile bile aksini savunan şarlatandır.

iyi ya işte.

madem evrim olgusu gün gibi ortadadır neden bazı şarlatanlar gün gibi ortada olan bir olguyu kanıtlama adına sahte fosil yapma gereği duymuşlardır ona değin diyorum.

Sitelerde Paylaş
Beyler desteksiz atmayınız..

Her zaman ki gibi oradan buradan duymuştum gibi temelsiz otosavunmaları geçiniz..

Hepimiz Müslümanın yalancılığını biliyoruz..

Namaz kılmayan kızın hali, babasına kötü davranan gencin kabir azabı gibi resimli yalanlar hala dolanıyor ortada...

o sahte fosillerin hala ortada dolaşmadığından nasıl emin olacaz peki?

Sitelerde Paylaş

>>> yani bazı ırkların bazılarını yendiğini söylüyor. bir sonraki cümlede ise yenen tarafın ''uygar ırk'' olduğunu söylüyor. bu durumda yenilen tarafın uygar olmayan ırk olduğunu ayrıca belirmeye gerek var mı? bu nasıl bir saçmalıktır.

Acaba..

Yıl 1850.. Buyur bize o vakitte, Türklerin İngilizler vs. kadar uygar olduklarını bir göster hadi o zaman..

Hadi biyoloji bilmiyorsunuz, ilkokulda Tarihte mi okumadınız?

Sitelerde Paylaş
iyi ya işte.

madem evrim olgusu gün gibi ortadadır neden bazı şarlatanlar gün gibi ortada olan bir olguyu kanıtlama adına sahte fosil yapma gereği duymuşlardır ona değin diyorum.

Sahte fosili müslümanlar mı ortaya çıkarmış yoksa diğer bbatılı bilim insanları mı? Kilit nokta burasıdır... Bilimin bir hatası veya sahtekarlığı varsa da bunu yine bilim ortaya çıkarıyor zaten ve burada durmayıp dinlerin sahtekarlıklarını da ortaya çıkartıyor... Ve en çok da bu son kısım sizi sinirlendiriyor değil mi?

Sitelerde Paylaş
Sahte fosili müslümanlar mı ortaya çıkarmış yoksa diğer bbatılı bilim insanları mı? Kilit nokta burasıdır... Bilimin bir hatası veya sahtekarlığı varsa da bunu yine bilim ortaya çıkarıyor zaten ve burada durmayıp dinlerin sahtekarlıklarını da ortaya çıkartıyor... Ve en çok da bu son kısım sizi sinirlendiriyor değil mi?

Evet, bilim sürekli sınayarak ve yanlışları reddederek ilerler, bu sınırsız "doğrulama" süreci bilimi düzelterek güçlendirir.

Dinler ise değişimi reddeder.

Sitelerde Paylaş

>>> o sahte fosillerin hala ortada dolaşmadığından nasıl emin olacaz peki?

Dolaşsa ne değişir Lotus?

Fosiller insanlara her zaman açıktır.. Mesela meşhur Lucy, Adis Ababa üniversitesi müzesinde bulunuyor, git, bak, sahteyse göster bunun sahte olduğunu..

Gık mık etmene gerek yok, Zira bu fosil bin türlü testten zaten geçmiş halde.. Sonuç: Sapına kadar gerçek..

Peki sahte çıksa kaç yazar? Hiç bir şey yazmaz evrim namına.. Çünkü, amanda aratür fosili nerde, yok kambriyende nedne patladı vs. vs. gibi zırlayan sizlerin tezleri tarumat olur böyle olursa sadece.. Zira, evrimin kanıtı canlıların kendisidir, yaşayanlarıdır, fosilleri değil..

Kaldı ki, sizin anlamadığınız şey şudur.. Bir fosilin yaşını doğrulayabilecek tek şey, radyometrik yaş tespitidir. Buise ancak 1950 yılından sonra mümkün olmuştur. Bundan önceki yıllarda, hiç bir fosil, hiç bir tarihe sari tez için delil teşkil etmiş değildir. Bir tavşan fosili buldunuz, bunun 500 yıllık mı, yoksa kambriyenden mi kalmış olduğunu bilmeden, bunu nasıl evrim için delili gibi kullanabilirsiniz?

Sitelerde Paylaş

madem evrim olgusu gün gibi ortadadır neden bazı evrimci şarlatanlar gün gibi ortada olan bir olguyu kanıtlama adına sahte fosil yapma gereği duymuşlardır ???

evet mürtedd,

yukarıdaki soruya verebileceğin basit bir yanıt var mı?

Sitelerde Paylaş

Murtedd

yazın için teşekkürler, güzel bir çalışmanın ürünü.

Ben eldeki kanıtlar eşliğinde, evrim teorisinin doğru olma olasığının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Ama Big Bang teorisi gibi, bu teoride tam kanıtlanamadı.Yoksa teori denmezdi herhalde. Yanlışsam düzelt lütfen.

Darwine gelince , adam bir teori ortaya atmış , o teorinin doğru olup olmadığına bilim dünyası ne diyor ona bakmak lazım.

Seninde belirttiğin gibi bilim adamlarının çoğunluğu bunu destekliyor.Benim için bu önemli.Türkler için bunu söylemiş, homoymuş, psikopatmış,banane.

Sitelerde Paylaş
Ama Big Bang teorisi gibi, bu teoride tam kanıtlanamadı.Yoksa teori denmezdi herhalde. Yanlışsam düzelt lütfen.

Merhaba darthcun

Teori kanıtlanmamış anlamına gelmiyor. Teori, kanıtlarla ve öteki teorilerle desteklenen, belli olguları açıklamaya yarayan, bu olgular hakkında öngörülerde bulunan araştırma dalıdır. Yani bilimde o an o konu hakkında gelinen son noktadır.

Şu an evrim hakkındaki asılsız iddialar tamamen art niyetli din bazlı kritikler tarafından yapılmaktadır. Bu gün gibi ortadadır. Yani kendi ayaklarına ateş etmeyi seven tiplerdir. Aksi gibi bu iddiaları ateistlere yöneltmek gibi bir hobileri de vardır.

Sitelerde Paylaş
Şu an evrim hakkındaki asılsız iddialar tamamen art niyetli din bazlı kritikler tarafından yapılmaktadır.

bilakis.

evrim konusunda asılsız iddialar ortaya atan kişiler bizzat evrimci tayfa dediğimiz şarlatanlardır.

hemen üst tarafta buna yanıt istedim ama hala tık yok.

bizim yaptığımız sadece varolan sahtekarlığın nedenini sormak.

Sitelerde Paylaş
Kaldı ki, sizin anlamadığınız şey şudur.. Bir fosilin yaşını doğrulayabilecek tek şey, radyometrik yaş tespitidir. Buise ancak 1950 yılından sonra mümkün olmuştur. Bundan önceki yıllarda, hiç bir fosil, hiç bir tarihe sari tez için delil teşkil etmiş değildir. Bir tavşan fosili buldunuz, bunun 500 yıllık mı, yoksa kambriyenden mi kalmış olduğunu bilmeden, bunu nasıl evrim için delili gibi kullanabilirsiniz?

bunu halkı aptal yerine koymaya çalışan evrimci şarlatanlara sorman gerekmez mi?

sorunun muhatabı onlardır.

zira bahsettiğin kanıtı siz cahil halka kakalamaya çalışanlar onlardır.

Sitelerde Paylaş
bilakis.

evrim konusunda asılsız iddialar ortaya atan kişiler bizzat evrimci tayfa dediğimiz şarlatanlardır.

hemen üst tarafta buna yanıt istedim ama hala tık yok.

bizim yaptığımız sadece varolan sahtekarlığın nedenini sormak.

Dediğin "evrimci şarlatanların" adlarını ve şarlatanlık tarihlerini yaz.

Halen yaşıyorlarsa telefonlarını bulup sorarız nedenmiş.

Biz dediğin kim? Kimsiniz siz? Dediklerim arasında sen yoksun ki. Senin amacın dini üste çıkarmak ve bilimi yalanlamak değil. Aslında senin amacın da belli değil.

Sitelerde Paylaş

bilmemek ayıp değil. ama bilmediğini bilmemek büyük ayıptır. hele hele bilmemesine rağmen bilmediklerinden hareketle bir şeyler bilyor havası vermeye çalışmak daha büyük ayıptır.

ama bu haline alışığım andromeda.

bilmediğin şey şu: bahsedilen ''fosil sahtekarlığını'' ortaya çıkaran adam bir katoliktir. oysa dinler insanı bilimden uzaklaştırmalı değil miydi?

ezberlerinizden kurtulmayı deneyecek msiniz?

bunu gösterecek cesaretiniz niçin yok?

bu kadar mı zavallısınız?

tarihinde LOTUS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...