Jump to content

Allah(cc) Hakkında Bir soru..

Recommended Posts

Ateistler 2ye ayrılırlar... bi Harbi ateistler bide üç kağıtçılar...!!

Imzan süpermis Gündüzalp!!En azindan ateistlerin ikiye ayrildigini ögrenmis oldum ve buna cok sevindim. Ya birde müslümanlar gibi 1 milyona ayrilsaydik, halimiz nice olurdu? :lol:

Sitelerde Paylaş
Imzan süpermis Gündüzalp!!En azindan ateistlerin ikiye ayrildigini ögrenmis oldum ve buna cok sevindim. Ya birde müslümanlar gibi 1 milyona ayrilsaydik, halimiz nice olurdu? :lol:

dostum ben cami duvarı değilim ona göre..seninle en son ki görüşmemizi hatırlıyorsun sanırım..

Ayrıca konu neeey sen ne diyorsun..açalım "sataşma" diye bir konu..gel orada salak salak , küfür etmeden hakaretleşelim..aptal aptal vakit kaybedelim...ne dersin?

bunu mu istiyorsun yaniii..alla alla..

Sitelerde Paylaş
"Görmediğime inanmam" gibi bir basit argüman sizde bilirsiniz ki eskilerde kaldı..Zaten forum yönetimi de öyle diyor bakın.:

"Tanrıyı kim yarattı" sorusununda cevabını Aristo yüzyıllar önce vermiş..Sanırım biliyorsunuz...

saygılar diyor ve nadide yorumlarınızı bekliyorum...

1- Aristo'nun eşcinsel olduğunu biliyorsundur umarım...

2- Bundan 100'lerce yıl önce insanoğlu bir çok sorunun cevabını bilmiyordu...bilimdeki gelişmeler sayesinde cevabını bilmediği ve çoğu zaman Tanrı kavramıyla açıkladığı soruların gerçek cevaplarını buldu...şimdi senin verdiğin örneğe ve birçoğuna tatmin edici cevaplar veremeyebiliriz...ama bu cevap olarak masal anlatmamızı gerektirmez...benim sana cevap olarak verebileceğim iki kelime var..."Şimdilik bilmiyorum..."

Sitelerde Paylaş

2- Bundan 100'lerce yıl önce insanoğlu bir çok sorunun cevabını bilmiyordu...bilimdeki gelişmeler sayesinde cevabını bilmediği ve çoğu zaman Tanrı kavramıyla açıkladığı soruların gerçek cevaplarını buldu...şimdi senin verdiğin örneğe ve birçoğuna tatmin edici cevaplar veremeyebiliriz...ama bu cevap olarak masal anlatmamızı gerektirmez...benim sana cevap olarak verebileceğim iki kelime var..."Şimdilik bilmiyorum..."

Eyvallah:

1-Aristo eşcinsel olabilir..yani bilmiyorum..fakat şu var..Size göre de Bediüzzaman "deli" ama adam dünyayı sallıyor valla bu basit argümanlarla...Yani aristo da eşcinsel olabilir..ama adam bir filozof herşeyden önce..fikirlerine bakmak lazım diye düşünüyorum..

2-Tanrı kavramıyla açıklanan sorular emin ol bitmez..onların sadece sebepleri buluna bilir..yani Cenab-ı Hak müsebbib-ül esbaptır..bu dünya da sebeplerle iş yapar..tabir yerinde ise sebeplere diz çökütürür..öyle ki bir damla sudan bi insan yaratır Rabbim..Veya tırnak kadar bir çekirdekten kocaman bir çam ağacı çıkartır..ama bunlar hep birer basit sebep ile gerçekleşir..

Niye= Bilim olsun diye Niye=aklımız tatmin olsun diye Niye=imtihan olsun diye...İşte bak diyorum ki hiç bir sanat eseri bir sanatkar olmadan vücuda gelmez peki bu birsürü sanat eseri ortada..hani nerde bunun sanatkarı?? işte burada imtihan olmaması için inkarcı sebeplere havale eder...Veya "şartlanmışız bir yapan olduğuna" der...

Ayrıca bu "şimdilik bilmiyorum" demenden dolayı seni alnından öpmek isterim-yanlış anlama-Emin ol sen 3 kağıtçı bir ateist değilsin..(eğer ateistsen) yani adam gibi konuşmayı bilyorsun..tekrar tebrikler..

saygılar.

Sitelerde Paylaş

Eyvallah:

1-Aristo eşcinsel olabilir..yani bilmiyorum..fakat şu var..Size göre de Bediüzzaman "deli" ama adam dünyayı sallıyor valla bu basit argümanlarla...Yani aristo da eşcinsel olabilir..ama adam bir filozof herşeyden önce..fikirlerine bakmak lazım diye düşünüyorum..

2-Tanrı kavramıyla açıklanan sorular emin ol bitmez..onların sadece sebepleri buluna bilir..yani Cenab-ı Hak müsebbib-ül esbaptır..bu dünya da sebeplerle iş yapar..tabir yerinde ise sebeplere diz çökütürür..öyle ki bir damla sudan bi insan yaratır Rabbim..Veya tırnak kadar bir çekirdekten kocaman bir çam ağacı çıkartır..ama bunlar hep birer basit sebep ile gerçekleşir..

Niye= Bilim olsun diye Niye=aklımız tatmin olsun diye Niye=imtihan olsun diye...İşte bak diyorum ki hiç bir sanat eseri bir sanatkar olmadan vücuda gelmez peki bu birsürü sanat eseri ortada..hani nerde bunun sanatkarı?? işte burada imtihan olmaması için inkarcı sebeplere havale eder...Veya "şartlanmışız bir yapan olduğuna" der...

Ayrıca bu "şimdilik bilmiyorum" demenden dolayı seni alnından öpmek isterim-yanlış anlama-Emin ol sen 3 kağıtçı bir ateist değilsin..(eğer ateistsen) yani adam gibi konuşmayı bilyorsun..tekrar tebrikler..

saygılar.

Sitelerde Paylaş
aptal aptal vakit kaybedelim...ne dersin?

Bediüzzaman "deli" ama adam dünyayı sallıyor

Bu iki söze, sapka cikartmak farzdir. :lol:

Bizim burada gecen gün zelzele oluyor zannedip, paniklemistimki, disarida bir alman " panige gerek yok, sadece deli saitin kitabini okuryorlar diye sarsinti oldu" vay anasini sayin seyirciler :lol:

Sitelerde Paylaş

[quote name='zeyyno'

zaten bizim kuranı kerimde merak ettigimiz herşeyin bir açıklaması vardır

selam

Merak ediyorum şu aşağıdakiler kuranınızda detaylı bir şekilde anlatılıyormu,yazıyormu?

1- Amerika kıtası,antartika,avustralya,avrupa v.s

2- Mayalar,aztekler,kızılderililer,hintliler ,ispanyollar,fransızlar,afrikalılar (özellikle çocuklarından) v.s

3- kutup ayısı,fok balığı,kutup köpekleri,balinalardan v.s

4-Buda ve budizm,hindular ve hinduizm (öyle kafirler diye kıvırmak yok)

5-Motor tekniği (oto,uçak,gemi v.s)

6-Uzay teknolojisi ve uzay araçları (öyle 18.000 alem hikayesi değil)

7-Gentetik çalışmalardaki dehalık

8-Kanser,verem,aids

9-Şehircilik ve alt yapı sorunları

10-Virüsler

v.s gibi konular tabii dahada uzatılabilir.Yalnız ben kuranı bilen biriyim ona göre cevap ver,verirkende copy-paste değil kendi fikirlerinle cevapla.hadi canım ayetlerinizle bekliyorum.

tarihinde ENLİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu iki söze, sapka cikartmak farzdir. :lol:

Bizim burada gecen gün zelzele oluyor zannedip, paniklemistimki, disarida bir alman " panige gerek yok, sadece deli saitin kitabini okuryorlar diye sarsinti oldu" vay anasini sayin seyirciler :lol:

ya bilader çek git...alla alla....

bak tekrar ediyorum ben cami duvarı değilim...

sonra ortalığa küfürer savurursun birazdan...modun freewill de gelir güzel güzel kırmızı XXXX ler atar senin küfürlerine..sonra da bir güzel teselli mesajı yazar sana..aman da aman....yesinler..sinirlenirlermiş bizim herşeyi bilen ateist arkadaşlarımız.. :)

bak tekrar ediyorum...eğer adam gibi adamsan birkere anlarsın laftan.. ÇEK GİT ŞU BAŞLIKTAN..!!

Sitelerde Paylaş
[quote name='zeyyno'

zaten bizim kuranı kerimde merak ettigimiz herşeyin bir açıklaması vardır

selam

Merak ediyorum şu aşağıdakiler kuranınızda detaylı bir şekilde anlatılıyormu,yazıyormu?

1- Amerika kıtası,antartika,avustralya,avrupa v.s

2- Mayalar,aztekler,kızılderililer,hintliler ,ispanyollar,fransızlar,afrikalılar (özellikle çocuklarından) v.s

3- kutup ayısı,fok balığı,kutup köpekleri,balinalardan v.s

4-Buda ve budizm,hindular ve hinduizm (öyle kafirler diye kıvırmak yok)

5-Motor tekniği (oto,uçak,gemi v.s)

6-Uzay teknolojisi ve uzay araçları (öyle 18.000 alem hikayesi değil)

7-Gentetik çalışmalardaki dehalık

8-Kanser,verem,aids

9-Şehircilik ve alt yapı sorunları

v.s gibi konular tabii dahada uzatılabilir.Yalnız ben kuranı bilen biriyim ona göre cevap ver,verirkende copy-paste değil kendi fikirlerinle cevapla.hadi canım ayetlerinizle bekliyorum.

ya arkadaşım tamam eyvallah...yazmışın hoş iyi güzel DE KONUYLA NE ALAKA????

açalım o mesaja bir başlık konuşalım...

tamam mı?

Sitelerde Paylaş
ya bilader çek git...alla alla....

bak tekrar ediyorum ben cami duvarı değilim...

sonra ortalığa küfürer savurursun birazdan...modun freewill de gelir güzel güzel kırmızı XXXX ler atar senin küfürlerine..sonra da bir güzel teselli mesajı yazar sana..aman da aman....yesinler..sinirlenirlermiş bizim herşeyi bilen ateist arkadaşlarımız.. :)

bak tekrar ediyorum...eğer adam gibi adamsan birkere anlarsın laftan.. ÇEK GİT ŞU BAŞLIKTAN..!!

Yazdiklarini tartisiyorum iste daha ne istiyorsun :lol:

Elbette sen camii duvari degilsin, bu forum camii duvari, sen bizzat iseyensin.

Sitelerde Paylaş
Yazdiklarini tartisiyorum iste daha ne istiyorsun :lol:

Elbette sen camii duvari degilsin, bu forum camii duvari, sen bizzat iseyensin.

hey Allahım...bide sırıtmıyo mu :)

varsa konu ile ilgili adam gibi fikirlerin buyur...yoksa çek git DEFOL..!!

Sitelerde Paylaş

danarosto,

Aristo'nun eşcinsel olduğunu biliyorsundur umarım...

Eee? Eşcinsel ise dediği yanlış mı olacak yani?! Bir forumda da D.Stove'un Popper eleştirilerine aynı şekilde cevap verilmişti, bilmem Stove ırkçıymış da, kadınlar hakkında şöyle düşünüyormuş da... Bkz: Arg. ad Hominem

amazonta,

Senin dediğin de aynı yola çıkıyor, Aristo'nun kadınları daha eksik görmesi, ne bileyim işte El Müherrik-ül Evvel Argümanı'na etki etmez, aralarında mantıksal bir bağ yoktur. Ayrıca Aristo gelmiş geçmiş en büyük filozoflardan biridir, basit bir Felsefe Tarihi kitabı bunu anlamak için yeterli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...