Jump to content

"OL" demek 6 gün sürermi ?

Recommended Posts

• İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nitsuga sana Kuran'da gün diye çevrilen iki evreden bahseden ayet vereceğim.

32/5 Gökten yere kadar bütün işleri O kontrol eder. Sonra sizin saydığınızdan bin yıla eşit bir gün içinde/evrede kendisine yükselirler.

70/4 Melekler ve Ruh, miktarı ellibin yıl olan bir günde/evrede yükselirler O'na.

Gördüğün gibi yewm işin periyoduna göre ve çeşidine göre miktarı binlerce yılları bulan bir periyod..Yani yewmin bir zaman miktarı sınırı yok..O nedenle izafi zamanın olduğu uzayda dünyanın varoluşunun gerçek miktarını bilime bırakmaktan başka çare yoktur..Bildiğimiz 6 değişik periyod ve bu periyodların hangisindeyiz..Çünkü Yevmel kıyame Yani kıyamet evresi yaşanmadı..

Ol deyip Ol'ma deyimi ise o işle ilgili yasayı işlemesini teşbihen anlatan bir sözdür..Hokus pokus değildir..

Selam...

burda da şöle bişe war. şimdi bu zamandan we mekandan bağımsız olan tanrıya nası oluo da miktarı ellibin yıl olan gün ya da ewre -burda farketmez- sürede yükselinio. eğer ben allah olsaydım -ki olursam daa süper bi kitap yazarım- derdim ki melekler bana öyle bi sürede yükselirler ki bu size sonsuzluk gibi gelir. çnk zamn yok. eğer ellibin yıllık bi gün ya da ewre warsa bu demk oluo ki tanrı hala zamana we mekana bağlı ki bizde ellibin yıl gitsek ona warıcaz, yani bizim ewrenimizn sınırları içerisinde bi yerlerde duruo bu tanrı.

Sitelerde Paylaş

abi NASA o kadar çekim yapıo adamlar bir sürü yıldızın doğuşunu ve batışını falan kaydediyorlar, ama şimdiye kadar o görüntülerde ben sahnede allahı OL derken hiç görmedim? gören var mı?

yoksa allah sadece güneşi yaratırken ol dedi de diğer yıldızları yaratırken için ol demekten vaz mı geçti?

Sitelerde Paylaş

yani hem allah zamandan bağımsız diyorsunuz, hem ol deyince olur diyorsunuz, hem de bizim gezegeni 6 günde yarattığını söylüyorsunuz.

demek allah ol demiş dünya 6 günde olmuş..acaba diğer yıldızlar ve çevrelerindeki gezegenleri yaratmak için ol dediğinde neden 6 günde olmuyor? demek allah ol dio ama yaratcaı gezegen ve yıldızın türüne göre farklı zamanlarda oluo

Sitelerde Paylaş
"OL" demek 6 Gün sürermi ?

"OL" diyince oldurabilen bir Allah bu dünyayi yaratmis olsa idi o zaman dünya bizim icin en az olan zaman biriminde yaratilmis olmali yada "OL"durulmaliydi. Bizim en kücük zaman birimimiz halk arasinda bilinen sekli ile 1 saniyedir diye varsayayim. O zaman sözde kutsallarda neden 6 gün hikayesi var ?

SAYGILAR

bak ateistler bile işine geldiği zaman cevapları buluyor.

ben burda bas bas bağırdım !

Kuranda hokus pokus yok yok yok yok !

ol diyince olmak şapkadan tavşan çıkarmak değil.

yöntemi süreci yaşayarak onu var etmek.

Allahın ol demesi bu işte.hokus pokus

burdaki sorudan çok belli değil mi !

Allah ol diyince hokus pokus yapmıyor.süreci başlatıyor ve o tamamlanıyor.

ol demenin hokus pokus olmadığını Allah kendisi söylüyor işte.bu ayette ol demek 6 gün sürmüş.

artık o 6 gün nasıl bir 6 günse !

göz açıp kapama vakti olmadığı.şapkadan tavşan çıkmadığı açık !

Allah hokus pokusla yaratmadığını çok açık şekilde söylemiş.

ateist mantıkta nihayet bunu anlamış.birde bizim müslümanlar anlasa !

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

"OL" diyince oldurabilen bir Allah bu dünyayi yaratmis olsa idi o zaman dünya bizim icin en az olan zaman biriminde yaratilmis olmali yada "OL"durulmaliydi. Bizim en kücük zaman birimimiz halk arasinda bilinen sekli ile 1 saniyedir diye varsayayim. O zaman sözde kutsallarda neden 6 gün hikayesi var ?

SAYGILAR

Sıkıldım bu sorulardan. :angry:

Diyelim ki ağzına çok lezzetli bir lokum attın.Küçük bir lokum.İstesen bunu ağzına attığın an miğdene indirebilirsin değil mi.

Peki neden ağzına attığın an lokumu yutmuyorsun.Cevap basit,Lokumun tadını almak istiyorsun da ondan.

O yüzden 6 günde yaratılmış.Aynı hesap

Sitelerde Paylaş

SAYGILAR

ol deyince olan birşey düşün..

zamandan bağımsız olarak olabilen(aniden) bir madde olabilir mi?

aniden ifadesi bile bir zaman durumu içerir.

Sitelerde Paylaş

Cok akilli Ateistler!!! :lol:

Tanri beliti ne? Her seyi yaratan. Yani Zamani da yaratti. Tanri Zamana senin benim gibi bekleyecek degil. OL deyince oluyor!!!! :P

Tanriyi bizim uymamiz gereken doga kanunlarina uymasi gerektigi düsünürsen anca böyle bir soru gelir akla!!!!

Baris ve Güven

Sitelerde Paylaş

SAYGILAR

bu başlığa sanırım yazmıştım ama yineleyim.

biz bunları anlattık.anlata anlata dilimizde tüy bitti.anlatırken dinlemediniz.inanmadınız.şimdi bunun sorusunu soruyorsunuz.

Kuranda hokus pokus yok ! işte sorunuzla bizim sözlerimizi kendiniz kanıtlıyorsunuz.Allahın yaratma sisteminde hokus pokus yok.

Sitelerde Paylaş
Sıkıldım bu sorulardan. :angry:

Diyelim ki ağzına çok lezzetli bir lokum attın.Küçük bir lokum.İstesen bunu ağzına attığın an miğdene indirebilirsin değil mi.

Peki neden ağzına attığın an lokumu yutmuyorsun.Cevap basit,Lokumun tadını almak istiyorsun da ondan.

O yüzden 6 günde yaratılmış.Aynı hesap

SIKILysan girme yada muhatap olma. Baslik Subatta acilmis biz hangi aydayiz alla allaaa

Diger cevaplardan coguda bana hic yabanci degil.. ayni terane .

Terliksi biraz iddiali konusuyor demiski ;

Kuranda hokus pokus yok ! işte sorunuzla bizim sözlerimizi kendiniz kanıtlıyorsunuz.Allahın yaratma sisteminde hokus pokus yok.

tamam iste bende onu soruyorum "OL" demek 6 gün sürermi bence daha az sürmeli hatta bizim anladigimiz en kücük zaman birimi anlasilmali. Peki bu 6 gün nerden dillere düstü? Yada "OL" biozim anladigimiz türden bir "OL" degil. Hokus Pokus benim hic isim degil.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

OL dedi olduya öyle anlamlar yüklemişsiniz ki, şaşırdım kaldım. Umuyorum ki böyle bir sözü masal kitabında okusanız çok uçuk ve saçma gelir. Fakat Tanrıdan gelen kitap olunca herşey biranda değişiyor.

"OL" demek, anladığım kadarıyla büyük bir olay. Heran karşımızda cereyan ediyor. Mesela şuan bile yazarken Tanrı oradan "OL-OL-OL" diye emirler yağıyor.

Anlayacağınız gibi, "OL" zamanın kendisi, hareketin kendisi. Elektronların dönüşü gibi. Tanrı sürekli "OL" diyor hareket ederken. Eğer "OL" demezse, "OLMAZ", herşey durur.

Çok iyi çok... OL+OL+OL!=OL ULAN OLL OL OL!

Bu saçmalık!

Sitelerde Paylaş

bir kere seninle başka bir forumda tartıştık.saçmalamalarınız yüzünden o forumu bıraktım.

yine saçmalıyorsun.

hemen dediğin nedir !

hem ilim bilim diyorsun hemde kendin onu bilmiyorsun.

kıyamet günü uyanınca !

ölülere ne kadar kaldınız diye sorulunca ne derler ?

bir gün yada biraz daha az !

oysa ben şuan 33 yaşındayım.benden 10 bin sene önce ölen biri bu sözü asla edemez.çünkü ben doğalı 33 sene oldu.

ve ben 33 sene yaşadım.bu aralıkta kıyamet kopmadı.öyleyse ben 33 yıl yaşarken.benden 10 bin sene önce ölen biri nasıl bir gün yada biraz daha az diyebilir !

hemen dediğin nedir !

kime göredir

nereye göredir

hangi güneşe göredir

hangi dünyanın günüdür.

samanyolunun günü kaç gündür ! 2 günmüdür.3 günmüdür.

onun 2 - 3 günü senin hemeninmidir.

vs vs vs

Sitelerde Paylaş

burda anlaşılması gereken ilk ve tek şey.en önemli şey.

Allahın hokus pokusla yaratmadığıdır.sebeple sabırla sonuca varmasıdır.yaratma düzenine açık bir kanıttır bu.

hokus pokuscu dincilerin iyi düşünmesi gereken bişeydir.hokus pokuscu ateistlerin iyi düşünmesi gereken bir ayettir bu.

Sitelerde Paylaş
Allahın hokus pokusla yaratmadığıdır.sebeple sabırla sonuca varmasıdır.yaratma düzenine açık bir kanıttır bu.

hokus pokuscu dincilerin iyi düşünmesi gereken bişeydir.hokus pokuscu ateistlerin iyi düşünmesi gereken bir ayettir bu.

Hani? Hokus pokus yapıyor işte? Gözünemi sokalım ayeti;

36/82-
O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece "
OL
!" demektir.
O da hemen oluverir.

OL diyor, o'da hemen oluveriyor. Benim anlamadığım şey, neye OL diyor? Dünyayı yaratırken dünyaya OL mu diyor? Ortada dünya yokken! Hadi diyelim doğal kanunlar onun elinde, o'na OL diyor.. Peki neden HEMEN oluvermiyorda aradan milyarlarca sene geçiyor? Hemde utanmadan süre veriyor, 6 gün diyor!

Tanrı, zamandan bağımsız deme oturur ağlarım. :-)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...