Jump to content

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Recommended Posts

bana hiç eziyet gibi gelmezdi 23 nısanlar ........................

Bana ve tanıdığım herkese gelirdi. O güneşin altında derslerinden mahrum bırakılarak saçma sapan figürler öğrenmek için saatlerce zorla çalıştırılan çocuklardan bahsediyorum.

Bu arada keşke sende çocuk olsaydın goddess, bir yaştan sonra Türkçe'yi öğrenmek zor oluyor...

tarihinde Medu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana ve tanıdığım herkese gelirdi. O güneşin altında derslerinden mahrum bırakılarak saçma sapan figürler öğrenmek için saatlerce zorla çalıştırılan çocuklardan bahsediyorum.

Bu arada keşke sende çocuk olsaydın goddess, bir yaştan sonra Türkçe'yi öğrenmek zor oluyor...

ne geveliyorsun be?hahah.canının istediği kadar çamur at...normal bir türk çocuğu 23 nisan çocuk bayramı için deli olur.doğuştan hainmişsin sen..

Sitelerde Paylaş

23 Nisan Çocuk Bayramı'nda Hakkari'de izinsiz gösteri yapan bazı çocuklar polis tarafından dövüldü. 14 yaşındaki bir çocuğun polisten aldığı darbeler sonucu yere yığıldığı an basın mensupları tarafından görüntülendi. Olayın ardından polis memuru açığa alındı; kente 2 polis başmüfettişi gönderildi. Bu olayı bugün köşesinde yazan Taraf yazarı Ahmet Altan sert çıktı. Devlet politikasını eleştiren Ahmet Altan, "çocuğun kafasına dipçikle nasıl vurduklarını gördüm ben... O topraklar senin olsa ne olur, senin olmasa ne olur. O topraklar senin olabilir ama o halk senin değil. Çocuğunu dipçiklediğin halk ne senin olur, ne seninle olur." dedi.

BİRAZ BAĞIRIP DAĞILACAKLAR

O görüntüleri izlediniz mi? Geniş bir kırlıkta, elli altmış çocuk “gösteri” yapıyorlarmış, “ağır teçhizatla” olay yerine gelen Özel Harekâtçı polislere taş atıyorlarmış. Oraya hiç polis gitmese ne olacak? Çocuklar biraz bağırıp dağılacaklar. On üç on dört yaşında çocuklar bunlar, “gösteri” yaptıkları yer koca bir kırlık. Yok, olmaz, Kürt çocukları gösteri yapamaz, kırlarda bağıramaz. Polisler tazyikli suyla, ellerinde tüfeklerle çocuklara saldırıyorlar. Polislerden biri, on dört yaşındaki çelimsiz bir oğlanı yakalıyor, yere yıkıyor...

GÜNEYDOĞU'DA DEVLET BÖYLE

Ve başlıyor başına dipçikle vurmaya. Öldüresiye vuruyor. Hiçbir neden yok vurması için. İçindeki nefrete hâkim olamadığından vahşice dipçikliyor küçük oğlanı. Sonra bir başka polis de çocuğu döveni tebrik ediyor. Bunlar öyle bir polisin, iki polisin vahşeti değil. Güneydoğu'da devlet böyle. Bir halka karşı böyle bir nefret, böyle bir kin, öfke duyan bir devlet orayı nasıl yönetecek? Ayrıca da neden yönetsin? Neden Türkiye, böylesine nefret ettiği bir halkı yönetmek için dirensin?

İZLEYENLER İSRAİL ASKERLERİNİ HATIRLADI

Onları, küçük çocuklarını bile yerlere yıkıp dipçikleyecek, kafatasını çatlatacak kadar “düşman” görüyorsanız, orada kalamazsınız. O sahneleri seyreden herkes bir Filistinlinin kolunu taşla ezip kıran İsrail askerlerini hatırladı. Hindistan'da, göstericileri soğukkanlı bir şekilde makinelilerle tarayan İngilizleri hatırladı.

DEVLET KÜRTLERİ KENDİNDEN GÖRMÜYOR

Bu devlet “Kürtleri” kendinden görmüyor. Onun için bir “işgal gücü” gibi davranıyor orada. İnsanları öldürüp kuyulara atıyor, köyleri yakıyor, çocukları hapishanelere dolduruyor. Barışa en yakın olduğumuz “sakin” zamanlarda ise yerlere yıkıp kafasını dipçikle ezmeye kalkıyor.

KAMERALAR AÇIKKEN BÖYLEYSE..

Bu son olayı, kameralar orada olduğu için görebildik. Kameraların önünde bile böyle davranıyorlar. Bir de kameraların olmadığı dağ köylerini, mezraları, ıssız sokakları düşünün, oralarda kim bilir neler yapıyorlar. Size böyle davransalar, sizin çocuklarınızın kafalarına dipçikle vursalar, ne yapardınız? Kim koruyacak o insanları?

KÜRT ÇOCUKLARI NEDEN DAĞA ÇIKIYOR ANLIYOR MUSUNUZ

Anlıyor musunuz bu savaş neden yirmi beş yıldır sürüyor? Anlıyor musunuz öleceklerini bile bile o Kürt çocukları neden dağlara çıkıyor? Çıkarlar. Ne yapsınlar? Canlarını, namuslarını, çocuklarını korumak için onlara bir imkân tanımazsanız ne yapsınlar, kime güvensinler, neye sığınsınlar? Dağlara gidiyorlar onlar da.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜYSE JİTEM NE

“PKK terör örgütü” diye yazıyor gazeteler, politikacılar böyle söylüyor. Ben de dahil birçok insan “PKK artık savaşı bitirsin” diyor. “PKK terör örgütü” demek kolay. İnsanları enselerinden vuran JİTEM ne peki? Çocukların kafalarını dipçikle ezen Özel Harekât ne peki? Yaptıkları “terör” değil mi bunların? Sen bir halka, çoluk çocuk demeden terör uygularsan, o halk ne yapacak? Nasıl koruyacak bu insanlar kendilerini?

BİR HALKI DÜŞMAN BELLERSEN..

Bana bunu söyleyin... Bana bu insanların çocuklarını nasıl koruyacaklarını söyleyin. Bir halkı toptan düşman bellersen, köylerini yakar, kadınlarına hakaret eder, adamlarını hapse atar, çocuklarının kafasını dipçiklersen, o halk dağa çıkar. Çıktı da... Ondan sonra yıllarca savaşır daha fazla insanın ölmesine neden olursun.

BU DEVLET ORALARI YÖNETEMEZ

O görüntüleri, o korkunç vahşeti, o vahşetten polislerin duydukları memnuniyeti televizyonda izledikten sonra bu devletin oraları yönetemeyeceğini düşündüm, ayrıca yönetmeye hakkı olmadığını da. Oralara gidip “ben senin devletinim” diyorsun, bu mu onların devleti olmak? Yüzde doksanı Kürt olan şehirlerde, silahlı askerleri “Türklüğe” vurgu yaparak, onlara “sizi silahla ezeriz” mesajı vererek yürütmek mi onların devleti olmak?

ÇOCUĞUNU DİPÇİKLEDİĞİN HALK NE SENİN OLUR NE DE SENİNLE OLUR

Ne istiyor bu devlet? Savaş mı? Barış mı? Bütün bir halka zulmederek savaşı kazanamazsınız, tarih boyunca kimse kazanamadı. Ordulara karşı savaş kazanılabilir ama halklara karşı savaş kazanılamaz. Barış mı istiyorsunuz? Çocukların kafasını dipçikleyerek “barış” olmaz. Zalimler ne savaşı kazanabilir, ne de barışı... O çocuğun kafasına dipçikle nasıl vurduklarını gördüm ben... O topraklar senin olsa ne olur, senin olmasa ne olur. O topraklar senin olabilir ama o halk senin değil. Çocuğunu dipçiklediğin halk ne senin olur, ne seninle olur.

KÜRDİSTAN DER..

Oraların kırlarında çocuklar vurulmadan, dövülmeden, dipçiklenmeden koşabildiklerinde, gülebildiklerinde, oynayabildiklerinde orası, bunu kim sağladıysa onun olur. O zaman da o toprakların yüzlerce yıldan bu yana bilinen adını bile söylemekten korkmaz, yürek rahatlığıyla Kürdistan der, oturur o çocuklarla bir şarkı söyler, Ahmet Arif'ten bir şiir okursun

Sitelerde Paylaş
ne geveliyorsun be?hahah.canının istediği kadar çamur at...normal bir türk çocuğu 23 nisan çocuk bayramı için deli olur.doğuştan hainmişsin sen..

ne yalan söyleyeyim, hiç bir 23 nisandan zevk alamadım. zorla öğrenilen hareketler -arada yenen fırçalar-, güneşin altında beklemek, çoğu saçma bir sürü şiiri okumak-dinlemek zorunda kalmak...

Sitelerde Paylaş

kanlı örgüt genelde çocukları kullanır.bu bilinen bir gerçektir.o çoçukları kimlerin yönlendirdiği ortada..polisin tabiki bu çocuğu değil onu teşvik eden bugünü sabote etmek isteyenleri etkisiz hale getirmesi gerekti.suç çocukta değil.

Anlıyor musunuz bu savaş neden yirmi beş yıldır sürüyor? Anlıyor musunuz öleceklerini bile bile o Kürt çocukları neden dağlara çıkıyor? Çıkarlar. Ne yapsınlar? Canlarını, namuslarını, çocuklarını korumak için onlara bir imkân tanımazsanız ne yapsınlar, kime güvensinler, neye sığınsınlar? Dağlara gidiyorlar onlar da.

liboş altan namus falan dıyor..ne alaka??bunlar ne rezil insanlar be.

Sitelerde Paylaş

Çocuk istismarına tecavüzlere filan engel olunmak isteniyorsa,ceza yasaları sertleştirilmelidir.

Bir tecavüz vakası,cinayetten bile daha ağır olmalı,derhal idam edilmelidr :good:

çakma seyitinde bayramını kutlayalım, malum polise taş atarken içeri falan alırlar kutlayamayız.

:cray: :rofl:

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kanlı örgüt genelde çocukları kullanır.bu bilinen bir gerçektir.o çoçukları kimlerin yönlendirdiği ortada..polisin tabiki bu çocuğu değil onu teşvik eden bugünü sabote etmek isteyenleri etkisiz hale getirmesi gerekti.suç çocukta değil.

oncelıkle bu sorunla ne kadar uzak oldugunuzu bılmelısınız

bu savas bıtmez bu sekıl kurt vazgecmez vazgecemez ermenılere rumlara alevılere yapılanların en buyuk tanıklarıyız eger demokratık ortam olmadıkca hıc bırsey cozulmez

Sitelerde Paylaş

seyit rıza o görüntüleri izledik biz..

bu olayları tasvip etmiyoruz.Sonuçta bir çocuk..

su sıkarsın veya bi şekilde dağııtlır böyle dövmek çok vahşice...

fakat kürt halkınında,pkk nın elinde maşa olmaması için çocuklarına sahip çıkmaları gerek.

Sitelerde Paylaş
kanlı örgüt genelde çocukları kullanır.bu bilinen bir gerçektir.

Nerden biliyorsun? Minicik çocuklar askeri nizamla marş/ant söyleyince niye rahatsız olmuyorsun?

o çoçukları kimlerin yönlendirdiği ortada..polisin tabiki bu çocuğu değil onu teşvik eden bugünü sabote etmek isteyenleri etkisiz hale getirmesi gerekti.suç çocukta değil.

Sen sivil misin devletin maaşlı hukuk bürosu memuru mu? Birey nedir, nasıl olunur ve devlet-birey ilişkisi nasıl olmalıdır hiç düşündün mü?

Diyarbakır askeri cezaevi 1980'e bak anlarsın...

Sitelerde Paylaş
pkk ile tc'yi bir tutmuyorsun bile.pkk daha üstün olmalıki çocuk bayramını bile kötülüyorsun.sen nesin pekı pkk avukatı mı???

ben elestırı getırıryorum cocuk bayramı yok bu ulkede onu dıyorum turk polısı ve toplum sartları onu gosterıyor

bunu soyledım dıye bır yerlerın avukatı yapman gerekmıyor

bu ulkede ınsan hakları yokken 23 nısan komık oluyor

Sitelerde Paylaş
ben elestırı getırıryorum cocuk bayramı yok bu ulkede onu dıyorum turk polısı ve toplum sartları onu gosterıyor

bunu soyledım dıye bır yerlerın avukatı yapman gerekmıyor

bu ulkede ınsan hakları yokken 23 nısan komık oluyor

polisten dayak yiyen sadece Kürt lermi?

polislerin içindede piskopatlar var.Zaten vukaatı olan açığa alınıp yargılanıyor.

Sitelerde Paylaş

aslında 23 nisan türkiyeyi anlamak için birebir

türkiyeyi soran yabancılara resmi makamların 23 nisanda ki hallerini göstermek lazım

koltuğa kimin oturduğu önemli değil çocuğa bir iki resmi görüş tümcesi öğret konuşmasının kalanınıda beklentiler yölendirsin

bunların dışına çıkıp sonuçlarını kestiremediği bir yola girmeye cesaretin olan bir belki iki çocuk...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...