Jump to content

Yaratılışın Sırları

Recommended Posts

Evrimcilerin yaratılışı, bilinçli tasarımı anlıyamadıkları, algılayamadıkları, bilimdışı olarak nitelendirdikleri malum. ;)

Bunun nedeni kalplerinin mühürlü, gözlerinin ve kulaklarının perdeli oluşu olarak açıklanabilirse de, bu konuların yeterince izahının yapılmamış olması da önemli etkenlerden biridir.

Halbuki bu konulara vakıf İslamcı arkadaşlarımız var.

Değerli bilgi ve düşüncelerini esirgemeyeceklerdir.

Klasik Tanrı sorusunu sormayacağım. Ama izah etmek isteyen olursa eğer;

"Allah'ı kim yarattı, Allah nasıl ezelden varolabiliyor?" sorusunu yanıtlayabilir.

İlk sorular:

1- Allah, ilk yarattığı her ne ise (İslam'da Muhammed'in nuru) kendinden mi yoksa yoktan mı yaratmıştır?

2- Allah, melekleri, cinleri, şeytanları evrenden önce mi yoksa sonra mı yaratmıştır?

3- "Galu Bela" cevabının verildiği toplantı nedir? Ne zaman, kimlerle yapılmıştır?

Adem'in yaratılmasından önce mi, sonra mı?

Bunların yanıtından sonra diğer sorulara geçeriz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHIYM...Hay ALLAH razı olsun,muhabbetten doğdu MUHAMMET, sen olmasaydın yaratmazdım HABİBİM....

HİCR/26:ve lekad halaknel insane min salsalin min ruhi hamein mesnun(mesnuni) and olsunki;biz insanı,hamein mesnun olan salsalinden (sıtandart insan şekli verilmiş ve organik dönüşüme uğramış salsalinden) yarattık..HİCİR/29Fe izâ sevveytuhu ve nefahtu fîhi min rûhî fekaû lehu sâcidîn(sâcidîne).

Artık onu dizayn edip, içine ruhumdan üflediğim zaman, hemen ona secde ederek yere kapanın!

Sitelerde Paylaş
Evrimcilerin yaratılışı, bilinçli tasarımı anlıyamadıkları, algılayamadıkları, bilimdışı olarak nitelendirdikleri malum. ;)

Bunun nedeni kalplerinin mühürlü, gözlerinin ve kulaklarının perdeli oluşu olarak açıklanabilirse de, bu konuların yeterince izahının yapılmamış olması da önemli etkenlerden biridir.

Halbuki bu konulara vakıf İslamcı arkadaşlarımız var.

Değerli bilgi ve düşüncelerini esirgemeyeceklerdir.

Klasik Tanrı sorusunu sormayacağım. Ama izah etmek isteyen olursa eğer;

"Allah'ı kim yarattı, Allah nasıl ezelden varolabiliyor?" sorusunu yanıtlayabilir.

İlk sorular:

1- Allah, ilk yarattığı her ne ise (İslam'da Muhammed'in nuru) kendinden mi yoksa yoktan mı yaratmıştır?

2- Allah, melekleri, cinleri, şeytanları evrenden önce mi yoksa sonra mı yaratmıştır?

3- "Galu Bela" cevabının verildiği toplantı nedir? Ne zaman, kimlerle yapılmıştır?

Adem'in yaratılmasından önce mi, sonra mı?

Bunların yanıtından sonra diğer sorulara geçeriz.

1- Yoktan yaratmıştır ve tüm yarattıklarından varlık olarak ayrıdır.

2- Hangi evrenden bahsediyorsun. Örneğin Kuran'a göre Rabbin Katı denilen bir ahiret evreni de vardır. Farklı fizik yasalarına sahiptir ve ızdıraplar ve mutluluklar birbirinden tamamiyle ayrı ve uzak 2 bölgede toplanmıştır o evrende.

Melekler ahiret evreni yaratıldıktan sonra yaratılmış maddi varlıklardır. Yokluğun içinde değil, bizim gibi mekanın içinde var olabilirler.

3- Ne toplantısı?

Ayetlerde sadece "biz doğarken bizden söz alındığı söyleniyor":

7:172 Rabbin, Adem oğullarının bellerinden soylarını çıkarırken onları kendi kendilerine tanık tutar: "Ben, Rabbiniz değil miyim?" "Evet, tanıklık ediyoruz," derler. Böylece diriliş günü, "Biz bundan habersizdik," diyemezsiniz.

İnsanların ruhu-hayaleti yok, ,insanlar yaratılmadan evvel hiçbir şekilde yoklar.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1- Yoktan yaratmıştır ve tüm yarattıklarından varlık olarak ayrıdır.

...

Küçük at ta civcivler de yesin emre.

Kuran'da nerede insanın yok'tan yaratıldığını yazılı?

Kurancıyım diyorsun; Kuranda, insanın meniden yaratıldığı yazar.

Maymun menisinden olmasın?

Bak Allah'ta Evrimci olmuş.

.

Sitelerde Paylaş

evrimin ilk anlatımına bakmak lazım..

yok hayvanlar hoplarken hoplarken uçmaya başlamış..uzak dallara zıplarken zıplarken boyu uzamış..camızlar birbirlerini kaharken kaharken boynuzları çıkmış...şunlarda bilimin emri diye insanlara ukala ukala sunulmuş..

vay ayı dölleri vay..

şimdi şimdi araştırdıkca yok canım mutasyonlar oluşmakta genomda bunlarda ışık gibi daha latif enerjilerden yazılmakta gibi..

gelinecek noktayı söyleyeyim..

evrende ışıktan daha latif enerjiler bulunacak ve canlılıktaki etkilerin bunlar olduğu anlaşılacak..

Sitelerde Paylaş
evrimin ilk anlatımına bakmak lazım..

yok hayvanlar hoplarken hoplarken uçmaya başlamış..uzak dallara zıplarken zıplarken boyu uzamış..camızlar birbirlerini kaharken kaharken boynuzları çıkmış...şunlarda bilimin emri diye insanlara ukala ukala sunulmuş..

vay ayı dölleri vay..

şimdi şimdi araştırdıkca yok canım mutasyonlar oluşmakta genomda bunlarda ışık gibi daha latif enerjilerden yazılmakta gibi..

gelinecek noktayı söyleyeyim..

evrende ışıktan daha latif enerjiler bulunacak ve canlılıktaki etkilerin bunlar olduğu anlaşılacak..

Vay ensest dölleri vay..

Sitelerde Paylaş

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHIYM...Hay ALLAH razı olsun,muhabbetten doğdu MUHAMMET, sen olmasaydın yaratmazdım HABİBİM....

HİCR/26:ve lekad halaknel insane min salsalin min ruhi hamein mesnun(mesnuni) and olsunki;biz insanı,hamein mesnun olan salsalinden (sıtandart insan şekli verilmiş ve organik dönüşüme uğramış salsalinden) yarattık..HİCİR/29Fe izâ sevveytuhu ve nefahtu fîhi min rûhî fekaû lehu sâcidîn(sâcidîne).

Artık onu dizayn edip, içine ruhumdan üflediğim zaman, hemen ona secde ederek yere kapanın

Sitelerde Paylaş

bilim kuran ve iman adına birbirlerini üzmeden kırmadan tatlı tartışmalar , araştırmalarda bulunan bütün ateist ve imanlı kardeşlerime teşekkür ederim. benim sizinle yarışa bilecek ne kuran nede bilimsel bilgilerim yok o yüzden bana kuran ve bilimsel yönden bilgi sağlıyorsunuz bunun için hepinize teşekkür ederim

ben allah şahittirki müslümanım imanım var, bunu aileme ve yaşadığım mükemmeliyet olarak tanımlaya bileceğim ne kuranla nede bilimle alatamayacağım kadar karmaşık bir çok olaya borçluyum, tabiki ateist arkadaşlarımıza saçma gelecek şeylerdir bunlar ve bende başkasından duysam banada saçma gelirdi bütün zeki insanlar bunu saçma kabul eder, yalnız sizlere yalancılık yapmayacak kadar seviyeli birisi olduğumu söyleyeyim. ateizme karşı değilim karşı olanlarıda anlayamıyorum, çünkü islam ahlakı ateizm de olsa yahudilikte olsa hıristiyanlık ve diğer inançlarda olsa hepsine dinsel özgürlüğü sunar inanıp inanmamak herkesin özgür iradesine bağlıdır neyse konuyla pek alakalı olmadı bu yazıyı okudum ilk mesajımıda alakasız bir şekilde burada yansıttım kusura bakmayın

Sitelerde Paylaş
bilim kuran ve iman adına birbirlerini üzmeden kırmadan tatlı tartışmalar , araştırmalarda bulunan bütün ateist ve imanlı kardeşlerime teşekkür ederim....

... ateizme karşı değilim karşı olanlarıda anlayamıyorum, çünkü islam ahlakı ateizm de olsa yahudilikte olsa hıristiyanlık ve diğer inançlarda olsa hepsine dinsel özgürlüğü sunar inanıp inanmamak herkesin özgür iradesine bağlıdır neyse konuyla pek alakalı olmadı bu yazıyı okudum ilk mesajımıda alakasız bir şekilde burada yansıttım kusura bakmayın

Keşke her dindar senin gibi olsa emrahh.

Hoşgeldin.

.

Sitelerde Paylaş
ula hz iblis..senin baban kim..

bilmiyorsan öğren:)

ilk insanların bolca ensest ilşkiye girdiğini genlerle uğraşanlar söylüyor..

Ercüment, ben sana maymun soyu olduğunu dayatımmı, sen bana zorla ensst soyu olduğumu dayatmaya çalşıyorsun.

Samimi olan herkes savunduğunun arkasında dursun. Ben maymun soyu olmaktan şeref duyuyorum,sende ensest dölü olmaktan gocunmana gerek yok değilmi?

Ensest dölü.

Sitelerde Paylaş
Ercüment, ben sana maymun soyu olduğunu dayatımmı, sen bana zorla ensst soyu olduğumu dayatmaya çalşıyorsun.

Samimi olan herkes savunduğunun arkasında dursun. Ben maymun soyu olmaktan şeref duyuyorum,sende ensest dölü olmaktan gocunmana gerek yok değilmi?

Ensest dölü.

atalarımızın ensest ilişkiye girdiklerini biliyorum..gocunan yokki?

sen de gocunma maymun ve ensest bir atadan geldin diye..

Sitelerde Paylaş

Sorulara verilen yanıtlar İslamî değil.

İslamcı arkadaşlardan İslama uygun yanıtlar bekliyoruz.

Diğer arkadaşlara ise bir ayet örneği vereyim:

Bakara/ 28.Allah'ı nasıl inkâr edersiniz ki, ölü idiniz sizleri diriltti. Sonra sizleri yine öldürecek, sonra yine diriltecek, sonra da döndürülüp ona götürüleceksiniz.

Ölü: yaşamış bir varlığın hayatının sona ermiş hali demektir.

Diriltmek: Ölüye yeniden can vermek demektir.

Ayet açıktır. "Sizi yoktan varettik, sonra öldürecek ve yeniden dirilteceğiz" demiyor.

Ayet, " siz ölü idiniz, dirilttik, sonra yine öldürüp dirilteceğiz" diyor.

Hadislerde yazılanları reddederken "Kur'an'cıyım" deyip, hem de Kur'an'da olmayanları öne sürmek İslam'la bağdaşmıyor.

Örneğin "yoktan yaratma, farklı evrenler, ya da doğarken söz alınması" yok böyle birşey İslam'da.

Sitelerde Paylaş

ALLAH bakidir ezeli ve ebedidir.herşeyi yaratan odur<malesef kendisine küfreden ateistleri bileki bunlara katlanmak zorundayız> ALLAH IN ilmi sonsuzdur.o doğmamış doğurmamış ve yaratılmamıştır.varlığı ezeli ve ebedidir..herşey ölür ama ALLAH CC hiç bi zaman ölmez.

Sitelerde Paylaş
ALLAH bakidir ezeli ve ebedidir.herşeyi yaratan odur<malesef kendisine küfreden ateistleri bileki bunlara katlanmak zorundayız> ALLAH IN ilmi sonsuzdur.o doğmamış doğurmamış ve yaratılmamıştır.varlığı ezeli ve ebedidir..herşey ölür ama ALLAH CC hiç bi zaman ölmez.

Doru haklısın, allah taştan odundan arap putu işte.Onun içinde ne doğmuştur,nede doğurabilir.Cansız bir nesne.

Sitelerde Paylaş
pante: şuan ölüleri görüyormusun sen? görmüyorsun dimi? ha işte sende doğmadan önce kimse seni görmüyodu çünkü bi ölü gibiydin.yoktan var oldun işte.

Ölü gibi değil, ölü diyor Kur'an.

Yarattık demiyor, dirilttik diyor.

Ayetleri tahrif etmeyin.

Yoktan varolmak diye birşey yok.

Yoktan yok çıkar.

Herhangi bir madde, varlık başka bir maddeden, varlıktan oluşur.

Kur'an'da da fıtrat fiili tahrif edilmekte, çarpıtılmaktadır.

Hiçbir ayette "yoktan yaratma" diye bir ifade yoktur.

Doğada, evrende de yoktur. Hiçbir örnek gösteremezsiniz.

Hatta kanundur. Hiçbirşey (enerji, madde) yoktan varedilemez, yok edilemez.

Sitelerde Paylaş
pante: çarpıtıyorsun ama farzedelimki dediğin gibi.nolmuş yani.sorun ne sorunnnnnn.yaradan yaratmış işte senide diğer insanlarıda.

Çarpıtan ben değilim, meal tahrifatçıları çarpıtmış çarpıtacağı kadar.

Sorun, meseleyi en doğru şekilde ortaya koymaktır.

Kur'an ne diyor? İslam ne diyor? Bilim ne diyor?

Örneğin, daha önce bir başlıkta örnek vermiştim, şöyle ki;

Evrim saçma madem,

İşte size Adem.

1- Melekler çeşitli memleketlerden getirdikleri toprağı su ile çamur haline

getirip insan şekli oluşturdular.

2- Mekke ile Taif arasında 40 yıl yatıp salsal oldu. Yani pişmiş gibi kurudu.

3- Önce Muhammed Aleyhisselam’ın nuru alnına kondu.

4- Sonra Muharrem’in onunda Cuma günü ruh verildi.

5- Adem çok güzeldi. Siyah saçlı ve buğday tenliydi. Hiç sakalı çıkmazdı.

6- her şeyin ismi ve faydası kendisine öğretildi.

7- Bütün melekler kendisine secde etti, İblis hariç. O kibirliydi.

8- 40 yaşında Firdevs cennetine kondu.

9- Kendisine yardımcı ve eş olması için kaburga kemiğinden Havva yaratıldı.

10- Şeytana aldanıp yasak meyvayı yiyince cennetten sürgüne gönderildiler.

11- Adem hindistan’da Seylan adasına, Havva ise Cidde’ye sürüldü.

12- Menisinin toprağa karışıp helak olmasına çok üzülüyordu.

13- Adem’in toprağa karışan menisinden Yecüc ve Mecücler yaratıldı.

14- Adem, Havva’ya kavuşmak için 200 sene ağlayıp yalvardı, dua etti.

15- 200 senenin sonunda duası kabul edilip Hacca gitmesi emredildi.

16- Arafat ovasında yeniden Havva ile buluştu. Kabe’yi inşa etti.

17- Çocukları oldu. Neslinden 40.000 kişiyi gördü.

18- 1500 yaşında iken çocuklarına, torunlarına peygamber oldu.

19- Şehirlerde yaşar, okuma yazma bilirlerdi.

20- Demircilik, dokumacılık, çiftçilik, ekmek yapmak gibi san'atları vardı.

21- Altın üzerine para basılmış, maden ocakları işletilip, çeşitli aletler yapılmıştı.

22- Cebrail onu 12 kez ziyaret etti.

23- Günde 1 vakit namaz, oruç ve gusül abdesti emredildi.

24- Kendisine kitap verilip, fizik, kimya, tıp, eczacılık, matematik bilgileri ögretildi.

25- Çocuklari çesitli dillerde konuştu.

26- Süryani, İbrani ve Arabi diller ile kerpiç üstüne çok kitap yazıldı.

27- 2000 yaşında iken Cuma günü vefat etti.

28- Havva kendisinden sonra 40 yıl daha yaşadı.

29- Cenazesini melekler yıkadı. Namazını Hz. Şit kıldırdı.

30- Mezarı Kudüs'te, Mina'da, Mescid-i Hif'te veya Arafat'dadır.

Kur'an-i Kerim ve aciklamali Türkce Meali, Kral Fahd Matbaasi, Medine-Münevvere, 1992 Ibrahim Siddik Imamowlu, Büyük dini hikayeler, Osmanli yayinevi, Istanbul, 1980

İslam böyle diyor.

Aynı İslam, "Allah ilk olarak Muhammed'in nurunu yarattı" diyor.

Yine aynı İslam,"Allah, herşeyi yoktan yarattı" diyor.

Biz de İslam'ın, Kur'an'ın, bilimin farklarını ortaya koymaya çalışıyoruz.

Daha sırada İslam filozofları var. Onlar ise yaratmayı kabul etmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...