Jump to content

Yaratılışın Sırları

Recommended Posts

De ki "Ben türedi bir elçi değilim. Bana ve size ne olacağını da bilmem. Ben, ancak bana vahyedilene uyuyorum. Ben apaçık bir uyarıcıdan başka bir şey değilim."

Türedi ne demek sana soruyorum?

Sen türkçe biliyor musun Arapça'yıda sormayacağım?

Ben sana Edip'in nasıl çevirdiğini de sormuş değilim..

Madem ki o meali referans aldın...Soruyorum Türedi NE DEMEK?

Pante, bedi kelimesini uyduruk demekten vazgeç...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ciddi hastasın..

AHKAF 9'U BÖYLE ÇEVİREN BİR EMBESİL DÜNYA'YA GELMEZ..

ZUHHAHAHAAH :lol::lol:

Senin saptırmacı biri olduğunu artık benim açıklamama gerek yok...

Gelenekçi diye yerin dibine batırdığınız insanlar bile sizden dürüst.

Sa İt nursinin meşhur lakabı vardır. Bedi uz zaman. Dönemim uydurukçusu.

Müritleri mertçe itiraf ediyor adamın uydurukçu olduğunu bunun içinde o lakabı layık görmüşler.

Adam risalei nur adı altında bir yığın kitap uydurmuş. Peki nerden esinlenmiş ?

Nerden olacak,muhammedin uydurduğu kurandan

hahahahahahaahaha :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
O kadar cahilsin ki, böyle saçmalamaya devam ediyorsun.

Materyalizm temelde ruhçuluğun oyuncağıdır.

Ruhçular materyalistlerden önce maddeye tanrısallık yükleyerek ezeli yaptılar.

Vahdeti vücud, evrim,komunizm ve diğer pekçok inanç-sapma ruhçulardan materyalistlere geçti.

İslam filozofu diye saydıkların da, ruhçuluğun islam maskesi takmış uzantısı olan tasavvufa gönül vermiş insanlar.

Sufiler ve kabalacılar zaten Darwin'den önce evrimi kaleme aldılar ve maddenin ezeli olduğunu söylediler. Çünkü ruhçu öğreti binlerce yıldır bunu söylüyor.

Onlar ilerici olduklarından değil, sizin gibi pagan öğelere iman ettiklerinden yoktan yaratılmayı inkar ettiler.

Panteizm, evrim, komunizm...bu batıl inançları yutup duruyorsunuz. Bilim düşmanlığınızla kendinize zulmediyorsunuz.

Ben cahilsem eğer, sen bu yazdıklarınla zır cahilsin.

Yahu dinlerin temelinde ruh inanışı var.

İslam ruhçu bir dindir.

Paganlıkta size aittir.

Hac'da gider putun etrafında döner, putperestlerin lebbeyk'ini tekrarlayıp durursunuz.

Ellah'da putperestlerin en büyük ilahıdır. Ellahuekber ptperestlerden kalmadır.

Senin batıl dediğin evrim, panteizm, komünizm fikirleri bilimseldir, sizin zırvalarınızı, saçmalıklarınızı bulamazsın onlarda.

Sitelerde Paylaş
uyduruk demek ne olacak..

AHKAF 9 U BENCE SABAHA KADAR OKU..

TÜM MEALLERİ İNCELE..

DİNSAVAR'IN AKINTISINA KAPILACAM DİYOR VE KELİMEYİ ASAL ANLAMINDAN TAŞIMAK İSTİYORUM DİYORSAN..

İYİ YOLCULUKLAR SANA PANTE BATAKLIĞINDA...

Sitelerde Paylaş

Türedi kelimesi şöyle tanımlanmış:

Kendisinden umulmayan bir biçimde sivrilmiş ve hakkı olmayan bir duruma gelmiş (kimse). Nereden geldiği, nasıl ortaya çıktığı belirsiz, gerçek bir değeri olmayan.

Yani gerçek değil, uydurma, sahte.

Buna rağmen ben bedi sözcüğünü daha önce olmayan birşeyi keşfetmek,yapmak olarak alıyorum, anlıyorum.

bedi sözcüğü keşfedip çıkarmak, tasarlamak

Fıtrat sözcüğü ise dzayn etmek, biçimlemek anlamındadır.

Ama tahrifatçılar bunları yoktan yaratmak olarak lanse eder.

Sitelerde Paylaş
Ama tahrifatçılar bunları yoktan yaratmak olarak lanse eder.

Yoktan var etmek diye lanse etmiyorum...Bigbang yoktan varoluş gibi lanse edildiği için öyle düşünülüyorda olabilir..Oysa big bang yoktan varolmak olmasa gerek..Keza big bangi bilimsel açıklamalarla takip etmeye çalışıyorum.

Bedi ifadesinde;Benzeri/dengi misli yok bunun sonra oluyor...

Bedi kelimesi en çok icat etmeye(ilk kez ortaya koyma) benziyor keşfetmekten çok..

Ahkaf 9'da Muhammed'de diyorki ilk olan birşey değilim...Tüm meallerde buna dair çevrilir..Türedi ise türeyen den gelir yeni türeyen değilim diyor..

Uydurmak bambaşka kelimedir ve Kuran'da zaten başka kelime ile ifade edilir...

Selam ile.

Sitelerde Paylaş
Ben cahilsem eğer, sen bu yazdıklarınla zır cahilsin.

Yahu dinlerin temelinde ruh inanışı var.

İslam ruhçu bir dindir.

Paganlıkta size aittir.

Hac'da gider putun etrafında döner, putperestlerin lebbeyk'ini tekrarlayıp durursunuz.

Ellah'da putperestlerin en büyük ilahıdır. Ellahuekber ptperestlerden kalmadır.

Senin batıl dediğin evrim, panteizm, komünizm fikirleri bilimseldir, sizin zırvalarınızı, saçmalıklarınızı bulamazsın onlarda.

Senin cahil olman otomatik olarak bu konuda benim haklı-bilgili olduğumu gösteriyor.

İslam ruhları rededen ve yeryüzünde ruhlar alemi inancıyla mücadele eden tek dindir.

Ama senin dinin ruhçu-pagan temellere dayanıyor. Hatta ta kendisi.

Evrim, komunizm,panteizm binlerce yıldır ilkel putperest dinlerde görülen hurafe inançlardır.

Son 2 asırda materyalistlerin de bunları benimsemesiyle, olaya bilimsellik maskesi takılmıştır. Sizler de bunları yiyip yutmaya, bilime ve kendinize düşman olup yazık etmeye devam ediyorsunuz.

İşte Kuran bu sizin pagan inançlarınızla mücadele için geldi.

Şeytanın ruhçu öğretisindeki panteizm, ruhlar alemi, komunizm ve evrim zırvalıklarınızı terk edip, modern ve gerçek inanca yönelebilmeniz için...

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bir müslümana git de "Ben ruhlara, insan ruhuna inanmıyorum" de bakalım.

Sana nasıl imansız, kafir gözüyle bakıyor.

İslam ruhları rededen ve yeryüzünde ruhlar alemi inancıyla mücadele eden tek dindir.

Sen kendini kandırıyorsun. İslam diye 1,5 milyar müslümandan sözedersiniz ama ruhlara inanmayanı bindebir bile değildir.

İşte senin ruhlarla mücadele eden islamının ruh sorularına yanıtı:

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....&s=cat_open

Sitelerde Paylaş
Yoktan var etmek diye lanse etmiyorum...Bigbang yoktan varoluş gibi lanse edildiği için öyle düşünülüyorda olabilir..Oysa big bang yoktan varolmak olmasa gerek..Keza big bangi bilimsel açıklamalarla takip etmeye çalışıyorum.

Bedi kelimesi en çok icat etmeye(ilk kez ortaya koyma) benziyor keşfetmekten çok..

Ahkaf 9'da Muhammed'de diyorki ilk olan birşey değilim...Tüm meallerde buna dair çevrilir..Türedi ise türeyen den gelir yeni türeyen değilim diyor..

Uydurmak bambaşka kelimedir ve Kuran'da zaten başka kelime ile ifade edilir...

Selam ile.

Sizi gidi bedi uz zamaneler sizi.

Bir ileti içinde bu kadar çelişki pes doğrusu

Bir karar ver artık

Bida, benzeri misli olmayanmı, yoksa her zaman ola gelen mi ?

Sitelerde Paylaş
Senin cahil olman otomatik olarak bu konuda benim haklı-bilgili olduğumu gösteriyor.

Ama senin dinin ruhçu-pagan temellere dayanıyor. Hatta ta kendisi.

Evrim, komunizm,panteizm binlerce yıldır ilkel putperest dinlerde görülen hurafe inançlardır.

Son 2 asırda materyalistlerin de bunları benimsemesiyle, olaya bilimsellik maskesi takılmıştır. Sizler de bunları yiyip yutmaya, bilime ve kendinize düşman olup yazık etmeye devam ediyorsunuz.

İşte Kuran bu sizin pagan inançlarınızla mücadele için geldi.

Şeytanın ruhçu öğretisindeki panteizm, ruhlar alemi, komunizm ve evrim zırvalıklarınızı terk edip, modern ve gerçek inanca yönelebilmeniz için...

Selam ve sevgiler.

Tamam gerçek inanca yöneleceğizde Şeytan cin midir melekmidir buna karar veremiyoruz..

Birde Allah evreni Muhammedin yüzü suyu hürmetine yaratmışya Muhammed evren oluşmadan öncemi yaratıldı bunu anlayamıyoruz..

Kuranı uygulamak isteyen tüm ülkeler dünyanın en geri ülkeleri olduğu için Kuranı uygulasakmı yoksa bir kenara mı atsak buna karar veremiyoruz..

Cin suresinde söz edilen cinler ateşten yaratılmışsa biz onları neden göremiyoruz, eğer ruh olduğu için göremiyorsak sen kalkmış ruh diye bir şey yok dediğin için neye inananlım bunu anlayamıyoruz..

Ateşten yaratılmış varlıklar cehennemde ateşe atılınca bu onlar için nasıl bir ceza olacakki diye düşünüyoruz..

Kuran'da o kadar çok tutarsızlık varki hangisinden başlayalım artık bilemiyoruz..

Muhammed tüm yaşamında önüne kim gelmişse (akraba, evlatlık, çocuk, savaş esiri) yatağa attığı için bu adam sapık mı yoksa gerçekten örnek bir peygamber mi buna bir türlü yanıt bulamıyoruz..

Sitelerde Paylaş
ALLAH bakidir ezeli ve ebedidir.herşeyi yaratan odur<malesef kendisine küfreden ateistleri bileki bunlara katlanmak zorundayız> ALLAH IN ilmi sonsuzdur.o doğmamış doğurmamış ve yaratılmamıştır.varlığı ezeli ve ebedidir..herşey ölür ama ALLAH CC hiç bi zaman ölmez.

Burada bilgi ve kalem konuşur; Cuma namazı çıkışındaki türban gösterisinde değilsin :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Dinlerin kitaplarında yaratılışla ilgili ayetlerde öne sürülenler şunlardır:

Enbiya/ 30. İnkar edenler, gökler ve yer yapışıkken onları ayırdığımızı ve bütün canlıları sudan meydana getirdiğimizi bilmezler mi? İnanmıyorlar mı?

Bu ayetteki "bitişikken onları ayırdığımızı" kısmını tahrifatçılar "onları patlattığımızı" diye tahrif ederek bigbang'le bağlantı kurmaya yeltenmişler.

Göklerin ve yerin bitişik-yapışık olması ifadesindeki derinliğe dikkat. :rolleyes:

Talak/ 12. Yedi göğü ve yerden de bir o kadarını yaratan Allah'tır, Allah'ın herşeye Kadir olduğunu ve Allah'ın ilminin herşeyi kuşattığını bilmeniz için Allah'ın buyruğu bunlar arasında iner durur.

Demek ki Allah 7 kat gök ve 7 kat yer yaratmış. Ne uyum değil mi?

Bazı arkadaşlar 7 kat göğü 7 farklı evren olabilir diyor.

Evrenimizde dünya, okyanustaki bir çakıl taşı kadar zaten, ama o da 7 kat. :unsure:

Biz yerin 1. katında mıyız yoksa 7. katında mı? Bilen var mı?

Diğer katlarda ne var?

Tevrat'taki yaratılış da ilginçtir. Daha hiçbirşey yokken, ne güneş ne ay, ne yıldızlar, yer ve gök vardır, arasında da sular, denizler. :blink:

http://www.kutsalkitap.com/kkitap/?b=1

Sitelerde Paylaş

Tevrat'a göre yaratılış 6 günde tamamlanmış, Allah 7. gün dinlenmiştir.

Yaratılış/ 2

2. Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.3. Yedinci günü kutsadı. Onu kutsal bir gün olarak belirledi. Çünkü Tanrı o gün yaptığı, Yarattığı bütün işi bitirip dinlendi.

7. gün Cumartesidir ve Yahudiler için kutsaldır. Cumartesi günü çalışmak haramdır.

Kur'an'da Tevrat'ı doğrular:

Araf/ 163. Onlara, deniz kıyısında bulunan şehir halkının durumunu sor. Hani onlar cumartesi gününe saygısızlık gösterip haddi aşıyorlardı. Çünkü cumartesi tatili yaptıkları gün, balıklar meydana çıkarak akın akın onlara gelirdi, cumartesi tatili yapmadıkları gün de gelmezlerdi. İşte böylece biz, yoldan çıkmalarından dolayı onları imtihan ediyorduk.

Furkan/ 59. Gökleri, yeri ve ikisinin arasındakileri altı günde yaratan, sonra Arş'a istiva eden Rahman'dır. Bunu bir bilene sor.

Füssilet/ 10. O, yerin üstünde sabit dağlar yarattı. Orada bereketler meydana getirdi. Orada araştırıp soranlar için rızıkları tam dört günde belli bir seviyede takdir edip, düzene koydu.

11. Sonra, duman halinde bulunan göğe yöneldi, ona ve yeryüzüne: "İsteyerek veya istemeyerek buyruğuma gelin" dedi. İkisi de: "İsteyerek geldik" dediler.

12. Böylece onları, iki gün içinde yedi göğe tamamladı ve her göğün işini kendisine bildirdi. Yakın göğü ışıklarla donattık ve bozulmaktan koruduk. İşte bu, bilen, güçlü olan Allah'ın kanunudur.

Tahrifçiler, 6 günde yaratmayı 6 devir olarak değiştirmeye kalkışırlar.

Cumartesi ile ilgili ayetler bu iddialarını çürütür.

Sitelerde Paylaş

dinsavar:hahahahahahahaah gülmekten karnıma ağrılar girdi. Bu ayette ne yaratma kelimesi (haleka) nede var etme kelimesi (ceale) var.

Sayın izleyiciler şimdi sıkı durun,çünkü gülmekten sandalyenizden yere düşebilrisiniz

117. Bedıus semavati vel ard* ve iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun

Ayette bida kelimesi var. Bidat olarak kullanılır islami literatürde

Bidat,uydurmak demek.

Şimdi ayetin mealini yazalım

O,117- O, gökleri ve yeri uydurandır , bir işin olmasını murad edince, ona yalnızca "ol!" der, o da hemen oluverir.

Evet sayın müslümanlar bakın allah gökleri ve yeri uyudurduğunu itiraf ediyor. Hala bu uydurukçunun ne zamana kadar peşine düşeceksiniz

ayetleri kafanıza göre yorumlamak sizin geleneğiniz olmuş.ha burda gülünmesi gereken birileri varsa oda siz ateistlersiniz.stendapçı olan sizsini biz değil

Sitelerde Paylaş
Bedius kelimesi örneği olmayan benzeri olmayan birşeyi var etmektir..Bunu uydurma kelimesine çeviren bir adamı daha dürüstçe bulman senin dürüstlüğünün ispatıdır..

Yoktan yaratmak mı değil mi?

Eşi benzeri olmayan birşey, varolan birşeyleri tasarlamak farklı bir boyut kazandırmaktır.

Örneğin cep telefonu diye birşey yok ortada,

Belli mataryalleri kullanarak yeni bir sinerji ortaya çıkarıp 'eşi ve benzeri' olmayan anlamında kullanabilirsin.

Hiçbir şey yoktan varolamaz.

Allah'ın gelse bunu yapamaz.

Sitelerde Paylaş
Tamam gerçek inanca yöneleceğizde Şeytan cin midir melekmidir buna karar veremiyoruz..

Sen hala hristiyan kalacak kadar akılsız değilsen eğer, para için kendini satmaya devam ediyorsun demektir. Ya da her 2 şık da geçerli olabilir. Yani hem zekadan yoksun, hem de satılmış bir kukla.

Şeytan bir cindir ve dolayısıyla da melektir.

Birde Allah evreni Muhammedin yüzü suyu hürmetine yaratmışya Muhammed evren oluşmadan öncemi yaratıldı bunu anlayamıyoruz..

Anlayamazsın tabii , çünkü işine geldiği yerde hadis yalanlarına sarılma ahlaksızlığına devam ediyorsun. Kuran'da Muhammed senin benim gibi bir insandır. Tek farkı peygamber olmasıdır.

İnsanları kutsallaştırmak senin şeytani öğreti uzantın hristiyanlıkta var.

Allah evreni kendi dilediği için yaratmıştır.

Kuranı uygulamak isteyen tüm ülkeler dünyanın en geri ülkeleri olduğu için Kuranı uygulasakmı yoksa bir kenara mı atsak buna karar veremiyoruz..

Onlar Kuran'ı değil hadis dinini uyguluyorlar. Değiştirilmiş incilin başörtüsünü, yahudiliğin sünnet etme ve recm uygulamalarını uygulayan, hadis ve mezhep dinlerini yol edinen ülkeler İslam'ın değil, sizin öğretilerinizin temsilcileriler.

Eğer bir ülke Kuran'ı takip etse, bugün dünyanın en liberal, demokratik, zengin, refah içinde yaşayan, sanat ve bilimde ileri , teknoloji ve güçte bir numaralı ülkesi olur.

Cin suresinde söz edilen cinler ateşten yaratılmışsa biz onları neden göremiyoruz, eğer ruh olduğu için göremiyorsak sen kalkmış ruh diye bir şey yok dediğin için neye inananlım bunu anlayamıyoruz..

Bugün bilim ve teknoloji sayesinde çıplak gözle göremediğimiz pek çok maddi şeyi görebiliyoruz. Bir şeyi görebilmen için onun maddi olması yeterli değil. Senin görme frekansınla aynı değerler içinde olacak, aynı boyutta olacak vs.

Ayrıca cinler görülemiyor diye de birşey yok. Sadece herkes sürekli göremiyor.

Cinler ruh değil melektir. Yani senin benim gibi maddedirler.

Ateşten yaratılmış varlıklar cehennemde ateşe atılınca bu onlar için nasıl bir ceza olacakki diye düşünüyoruz..

Bizler de topraktan yaratıldık ama toprağa benzer bir yanımız yok. Aynı şekilde ateşten yaratılan melekler de alev alev yanan varlıklar değil, sadece kökenleri ateş olan maddi varlıklarıdr.

Kaldı ki topraktan yapılmış bir bıçak bir insanın vücuduna batarsa hemen acı verir. Ya da topraktan yaratılmış bir insan başka bir insana yumruk atarsa yine acı verir.

Kuran'da o kadar çok tutarsızlık varki hangisinden başlayalım artık bilemiyoruz..

Bütün zorlama ve çarpıtma ahlaksızlığınıza rağmen tekbir çelişki bile gösteremediniz ve asla gösteremeyeceksiniz. Çünkü Allah'ın sözleri gerçekten de kusursuzdur.

Ama buna karşılık sizin değiştirilmiş kitaplarınız(İncil,Tevrat, Zebur) çelişki batağında çırpınırken aynı zamanda da şeytanın pagan ruhçu öğretisini içerme utancını da yaşıyor.

Muhammed tüm yaşamında önüne kim gelmişse (akraba, evlatlık, çocuk, savaş esiri) yatağa attığı için bu adam sapık mı yoksa gerçekten örnek bir peygamber mi buna bir türlü yanıt bulamıyoruz..

Yine uydurma hadislere sarılıp Kuran'a çamur atma acizliğinde maaşını haketmeye çalışıyorsun :)

Yok eğer peygamberimizin birçok kadınla evlenmiş olmasına lafı getirmek istiyorsan, bu onun gerçekten bir peygamber olduğunun kanıtıdır.

Ama buna karşılık sizin sapkın ruhbanlarınız evlilikten ve cinsellikten uzak durarak nasıl da şeytani öğretinin tutsağı olduğunu ispatlıyorlar. Cinsellikten uzaklaşmak, nimetlere sırt çevirmek bir erdem değil, tam tersine, sapkınlığın ve günahkarlığın kendisidir.

Şeytanın ruhçu öğretisinin karıştığı her dinde cinselliğe ve diğer nimetlere düşmanlık vardır. Çünkü şeytanlar bizim için yaratılan güzelliklere düşmandırlar ve bizim onlardan uzak durmamızı isterler.

Şeytan size o kadar hakim ki, cennette bile size evliliği ve seksi yasakladı. Şeytanın ruhban cennet anlayışını değiştirilmiş inciliniz sayesinde benimseyiverdiniz.

Selamlar.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevgili monoteist arkadaşlar katılmasa da(ben onlardan daha klasik takılıcam) cin ve melek farklı kavramlardır. Şeytan ise melek özelliği taşıyan cindir. Ki bu onu diğer cinlerden farklı (üstün) bir konuma çıkartmıştır.

"Cin suresinde söz edilen cinler ateşten yaratılmışsa biz onları neden göremiyoruz, eğer ruh olduğu için göremiyorsak sen kalkmış ruh diye bir şey yok dediğin için neye inananlım bunu anlayamıyoruz.."

Ateşten değil; "dumansız ateş"ten. nedir bu acaba, sadece sesli düşünüyorum...... bir enerji türü olmalı.. belki de görünmeyen radyasyon gibi bişeydir.

Yani cinler o çeşit bir dumansız ateşse, göremesek de etkisini hissedebiliriz. Hisseden var mı? (yok mu)

Kuran'da "zemheri" denen durum vardır. Bu aşırı soğuk anlamına gelir. Oraya "ateşten" bir varlık düşse, tüm enerjisi çalınacağından acı çeker olsa gerek (sesli düşünüyorum) Onun çekilen enerjisi ise ateşten yaratılmayan bir varlığa verilse bu sefer o acı çeker... (dansöz gibi kıvırtıyoruz diil mi)

Biz o tutarsızlıkları kıvırtarak aştık. Öyle ki birisi Kuran'la ilgili bir tutarsızlık söylese anında kıvırtıp durumu çözebiliyoruz. Sanki hafız gibi hepsini biliyormuşuz da önceden ayarlamışız gibi...

Ama şahsen uğraşmak istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...