Jump to content

Yaratılışın Sırları

Recommended Posts

Ölü gibi değil, ölü diyor Kur'an.

Yarattık demiyor, dirilttik diyor.

Ayetleri tahrif etmeyin.

Yoktan varolmak diye birşey yok.

Yoktan yok çıkar.

Herhangi bir madde, varlık başka bir maddeden, varlıktan oluşur.

Kur'an'da da fıtrat fiili tahrif edilmekte, çarpıtılmaktadır.

Hiçbir ayette "yoktan yaratma" diye bir ifade yoktur.

Doğada, evrende de yoktur. Hiçbir örnek gösteremezsiniz.

Hatta kanundur. Hiçbirşey (enerji, madde) yoktan varedilemez, yok edilemez.

İşte senin gibi Kuran tahrifatçıları kendi öğretisi doğrultusunda ayetlerin anlamını sıkılmadan çarpıtır durur.

Öncelikle bu evrende yoktan var olmaz, vardan yok olmaz diye birşey yok. Sadece "biz yaratılmışlar yoktan var edemeyiz, yoktan var edemeyiz".

Allah evreni ve hatta evrenleri yoktan var etti. Dilerse de yine yok eder. Ama biz asla ne bir gram yok edebiliriz, ne de bir gram yoktan yaratabiliriz. İşte kul ile Allah arasındaki en belirgin ayırtedici özelliklereden biri daha.

Sen İslam diye tasavvuf öğretisini duymaktan hoşlanıyorsun. Panteizm de seni en çok mutlu edecek masallardan ve sapmalardan biri.

İşte yokluktan yaratıldığımızı söyleyen ayet:

O (Allah) Evren'i (Gökleri) ve yeryüzünü yoktan yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir.

2-Bakara Suresi 117

Ama tasavvuf gibi spiritualist dinler ayetlerin anlamını çarpıtarak ve daha olmazsa uydurma kaynaklar edinerek yoktan yaratılmayı inkar eder, maddeye tanrısallık yüklerler. Şeytan gerçekten de çok şeytani bir zekaya sahip. Ama işin komik yanı, diğer yandan da maddeye "hayal" diyerek herşeyi inkar ettirir. :)

Hem spiritualistlere hem de materyalistlere öğretisini müthiş bir şekilde benimsetiyor. Evrim bile bu öğretinin yalanından ibaret.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...

O (Allah) Evren'i (Gökleri) ve yeryüzünü yoktan yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir.

2-Bakara Suresi 117

İnsanlar için "yok"tan diye bir şey yok.

Çamurdan, spermden (maymun?) filan var.

Nedense, insan için "ol" diyememiş?

.

Sitelerde Paylaş
'Emre1974tr' date='Feb 23 2008, 10:10 PM' post='35875']

İşte senin gibi Kuran tahrifatçıları kendi öğretisi doğrultusunda ayetlerin anlamını sıkılmadan çarpıtır durur.

Öncelikle bu evrende yoktan var olmaz, vardan yok olmaz diye birşey yok. Sadece "biz yaratılmışlar yoktan var edemeyiz, yoktan var edemeyiz".

Allah evreni ve hatta evrenleri yoktan var etti. Dilerse de yine yok eder. Ama biz asla ne bir gram yok edebiliriz, ne de bir gram yoktan yaratabiliriz. İşte kul ile Allah arasındaki en belirgin ayırtedici özelliklereden biri daha.

Sen İslam diye tasavvuf öğretisini duymaktan hoşlanıyorsun. Panteizm de seni en çok mutlu edecek masallardan ve sapmalardan biri.

hahahahahahahaah gülmekten karnıma ağrılar girdi. Bu ayette ne yaratma kelimesi (haleka) nede var etme kelimesi (ceale) var.

Sayın izleyiciler şimdi sıkı durun,çünkü gülmekten sandalyenizden yere düşebilrisiniz

117. Bedıus semavati vel ard* ve iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun

Ayette bida kelimesi var. Bidat olarak kullanılır islami literatürde

Bidat,uydurmak demek.

Şimdi ayetin mealini yazalım

O,117- O, gökleri ve yeri uydurandır , bir işin olmasını murad edince, ona yalnızca "ol!" der, o da hemen oluverir.

Evet sayın müslümanlar bakın allah gökleri ve yeri uyudurduğunu itiraf ediyor. Hala bu uydurukçunun ne zamana kadar peşine düşeceksiniz ?

:lol::lol::lol:

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hahahahahahahaah gülmekten karnıma ağrılar girdi. Bu ayette ne yaratma kelimesi (haleka) nede var etme kelimesi (ceale) var.

Sayın izleyiciler şimdi sıkı durun,çünkü gülmekten sandalyenizden yere düşebilrisiniz

117. Bedıus semavati vel ard* ve iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun

Bidat,uydurmak demek.

O,117- O, gökleri ve yeri uydurandır , bir işin olmasını murad edince, ona yalnızca "ol!" der, o da hemen oluverir.

Evet sayın müslümanlar bakın allah gökleri ve yeri uyudurduğunu itiraf ediyor. Hala bu uydurukçunun ne zamana kadar peşine düşeceksiniz ?

Bak birde bu emre yukarıda ne demiş İşte senin gibi Kuran tahrifatçıları kendi öğretisi doğrultusunda ayetlerin anlamını sıkılmadan çarpıtır durur.

Kendisi şikayet ettiği şeyi yapıyor. Bu emre aynen muhammedin allahı gibi bişey.

Sitelerde Paylaş

Bidat,uydurmak demek.

Müslümanların nasıl kıvırttıkları belli.

"Uyduran", bazı mealcilere göre "örneksiz yaratan" olmuş, (bu doğru);

örneksiz, daha sonra "yoktan" olmuş.

Evrimin kanıtı:

Kuran bile çevreye uyup evrilmek zorunda, yoksa çöpe atılacak (doğal seçilim).

Bu güzel bir konu olur:

"Kuran evrilmek zorunda".

.

Sitelerde Paylaş

helal sana gezgin kardeşim Kuran evrilmek zorunda gerçekten güzl bi konu olur açta oradan devam edelim :P ehuheh bak ilerde ne olacak evrimleşme kanıtlanınca bunlar ayet arıycak o paranteze ayzdıkları var ya mesela (yoktan var etmiştir) gibi bunu (emrimleştirerek yaratmıştır) olarak değiştiriecekler yine devam kurana sonra bide biz size karşı diildik diycekler

keeeeh keh keeeeeeeh

Sitelerde Paylaş
Pante sözde islam tarihini Kuran'a yamamaya çalışan ve bundan nemalanan bir kişilik...Kuran'ın K sını bildiği yok.

Sizi gidi meal tahrifatçıları sizi.

Siz buralarda zırvaları, saçmalıkları tahrifatla kamufle etmeye çalışır, ama dergahlarınıza varınca hepiniz gerici İslam'ın bayraktarı kesilirsiniz.

Yoktan yaratmak kelimesinin ne olduğunu yazın da görelim.

İsterseniz ftr üzerine tartışırız.

Kim Kur'an'ın K'sını biliyormuş-bilmiyormuş çıkar meydana.

İslam demek, Kur'an, hadisler ve sünnet demektir.

Kur'an'cılık ise, 6 yaşındaki Ayşe'den, Cüveyriye'den, Safiye'den, recmden, Beni Kureyza katliamından, kadın düşmanlığından, Türkleri öldürmekten, cennet dilinin Arapça olduğundan, Ayşe'nin meniyi nasıl temizlediğinden, Hac'da Mina'ya giderken zekerlerinden meni gelmesinden daha bunlar gibi yüzlerce rezillikten kaçmaktır.

Sitelerde Paylaş
Sizi gidi meal tahrifatçıları sizi.

Siz buralarda zırvaları, saçmalıkları tahrifatla kamufle etmeye çalışır, ama dergahlarınıza varınca hepiniz gerici İslam'ın bayraktarı kesilirsiniz.

Ben tahrifatçılık yapmıyorum sen ve sen gibi saptırıcılara gereken cevabı yazıyorum...Ve bir bok bilmediğin fikrin değişmeyecektir.Sabit fikirli körün tekisin.

Yoktan yaratmak kelimesinin ne olduğunu yazın da görelim.

İsterseniz ftr üzerine tartışırız.

Kim Kur'an'ın K'sını biliyormuş-bilmiyormuş çıkar meydana.

Yoktan yaratmak diye çevrilen bir çok kelime vardır...Bedius kelimesi de bunlardan biridir..Ve senin gibi ot beyinli dinsavarın yaptığını gördük..Bedius kelimesini nasıl orospu ettiğini..

İslam demek, Kur'an, hadisler ve sünnet demektir.

Kur'an'cılık ise, 6 yaşındaki Ayşe'den, Cüveyriye'den, Safiye'den, recmden, Beni Kureyza katliamından, kadın düşmanlığından, Türkleri öldürmekten, cennet dilinin Arapça olduğundan, Ayşe'nin meniyi nasıl temizlediğinden, Hac'da Mina'ya giderken zekerlerinden meni gelmesinden daha bunlar gibi yüzlerce rezillikten kaçmaktır

Kuran kendi bilgisini bana aktardıkça sizin gibi iftiracıların foyası ortaya çıkacaktır...Ve iftiracılar hakettikleri cevapları mutlak benden bulacaklardır..Dansöz herif..Yalnız Kuran diyenlerin karşısında acziyetiniz böyle salyalı iftiralar olacaktır...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yoktan yaratmak diye çevrilen bir çok kelime vardır...Bedius kelimesi de bunlardan biridir..Ve senin gibi ot beyinli dinsavarın yaptığını gördük..Bedius kelimesini nasıl orospu ettiğini..

Uydurma Herakles.

Dinsavar'ın yazdığı seninkinden çok daha dürüst.

"Bedi" sözcüğü keşfetmek, tasarlamak, icat etmek, daha önce olmayanı yapmak, yaratmak demek.

"Yoktan yaratmak" nerden çıkmış.

Ne kadar "Kur'an'cıyız" deseniz de Ehlisünnetçilerin kuyruğundan ayrılamıyorsunuz.

Hitaplarınızdan da pislik akıyor, seviyesizliğin, kişiselleşmenin lüzumu yok.

Sitelerde Paylaş

Pante cevap yazacak yüzü nerden buluyorsun bilmiyorum ama Bedius kelimesini orospu eden bir adamı destekleyen bir adam zaten yüzsüzdür..

Hitaplarım senin hitaplarının layığıdır..

Bedius kelimesi örneği olmayan benzeri olmayan birşeyi var etmektir..Bunu uydurma kelimesine çeviren bir adamı daha dürüstçe bulman senin dürüstlüğünün ispatıdır..

Ne kadar "Kur'an'cıyız" deseniz de Ehlisünnetçilerin kuyruğundan ayrılamıyorsunuz.

Ben bunu senin gibiler ve ateistler için düşünüyorum..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yüzsüzlüğün alasını sen yapıyorsun Herakles.

Yoktan yaratmak zırvasında inat ediyorsun, bilimi de, inandığın Kur'an'ı da çiğneyerek.

Evet, sizin bu uydurmanızın yanında Dinsavar'ın "uydurma" çevirisi çok daha dürüsttür.

Bin yıl önce yaşamış İslam filozofları kadar dahi düşünmekten acizsiniz.

Farabi'den, İbni Sina'dan ibret alın biraz.

O zamanda dahi onlar "yoktan yaratma" yı değil, sudur etmeyi ortaya koymuşlar.

Onlar, sizden kat kat daha ilerici, daha bilimselmiş. Yazık size..

Sitelerde Paylaş

Yoktan yaratmak zırvasında inat ediyorsun, bilimi de, inandığın Kur'an'ı da çiğneyerek.

Bak bedius kelimesinin uydurmak demek olmadığı konusunda hemfikirsen sorun olmayacaktı..Malesef bediıs benzeri olmayan birşeyi var etmektir..Yoktanmı yokolandanmı nerdense nerden ...Olmayan birşeyi varetmek...Kelime budur...Kelime hep bu anlamdadır..

Okumadığımı nerden bildin?Okumadığın için sanırım..Sen okusan böyle zırva söylem yapan adamı desteklemezdin.

Sitelerde Paylaş

Evet, sizin bu uydurmanızın yanında Dinsavar'ın "uydurma" çevirisi çok daha dürüsttür.

O kadar cahilsin ki, böyle saçmalamaya devam ediyorsun.

Materyalizm temelde ruhçuluğun oyuncağıdır.

Ruhçular materyalistlerden önce maddeye tanrısallık yükleyerek ezeli yaptılar.

Vahdeti vücud, evrim,komunizm ve diğer pekçok inanç-sapma ruhçulardan materyalistlere geçti.

İslam filozofu diye saydıkların da, ruhçuluğun islam maskesi takmış uzantısı olan tasavvufa gönül vermiş insanlar.

Sufiler ve kabalacılar zaten Darwin'den önce evrimi kaleme aldılar ve maddenin ezeli olduğunu söylediler. Çünkü ruhçu öğreti binlerce yıldır bunu söylüyor.

Onlar ilerici olduklarından değil, sizin gibi pagan öğelere iman ettiklerinden yoktan yaratılmayı inkar ettiler.

Panteizm, evrim, komunizm...bu batıl inançları yutup duruyorsunuz. Bilim düşmanlığınızla kendinize zulmediyorsunuz.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen onu arapça bilmeyenlere anlat dinsavar ben de sana gülüyorum :lol:

Bedius'un UYDURMAKLA ALAKASI yoktur..

Tabi yaa olurmu öyle şey.

Ahkaf 9. Kul ma küntü bid'an miner rusüli ve ma edrı ma yüfahü bı ve la biküm in ettebiu illa ma yuha ileyye ve ma ene ila nezırum mübın

Ahkâf 9

(Mekkî 66) De ki: Ben uyduruk peygamberlerden değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.

Sitelerde Paylaş
Ne oldu şiştiniz mi ? Sıkıysa ahkaf 9 daki bida kelimesini yoktan yaratma diye çevir bakalım becerebilecekmisin?

Ciddi hastasın..

AHKAF 9'U BÖYLE ÇEVİREN BİR EMBESİL DÜNYA'YA GELMEZ..

ZUHHAHAHAAH :lol::lol:

Senin saptırmacı biri olduğunu artık benim açıklamama gerek yok...

Sitelerde Paylaş

Senin Edip yüksel bile Dinsavar gibi çevirmiş, hala inatlaşıyorsun.

De ki "Ben türedi bir elçi değilim. Bana ve size ne olacağını da bilmem. Ben, ancak bana vahyedilene uyuyorum. Ben apaçık bir uyarıcıdan başka bir şey değilim."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...