Jump to content

insan dünyaya ne kadar zaman önce gelmiştir

Recommended Posts

Aziz, sıddık, hakikatlı âhiret kardeşim ve ciddî ve kuvvetli arkadaşım!

Kur’an-ı Hakîm’in baş haşiyelerinde, âyât-ı Kur’aniyenin adedi 6666 olmakla, envâr-ı Kur’aniye ve hakikat-ı Furkaniye eyyam-ı şer’iye ile 6666 sene kadar Küre-i Arz’da hükmü cereyan edeceğine işaret ettiğine dair sualinize o vakit zihnim başka yere müteveccih olduğu için izahlı bir cevab veremedim. Sonra bana ihtar edildi ki: Âsım’ın suali ehemmiyetlidir, cevab ver. Ben de o ihtara binaen, üç esasla bir parça izah edeceğim:

6666 ayet bunu kim saymış..mektubattada var bu sayı..haşiyede..kuranın mucizelerini aklı gözüne inmişlere gösteren mektup..

işlemler den biri kuranın ayet sayısını 6666 ayet olarak ele almış..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

belkide bütün evrim teorisini vede zaten sarsılmış yaratılış teorisini sarsabilecek cok onemli bulgularla karşınızda olacağım sağlam kaynaklarla..çok şaşıracaksınız..bekleyin.insanın ne zaman geldigi hakkında

neymiş bu teori merak ettim kendinmi uydurdun yoksa merak ediyorum biran önce yazda faydalanalım bari

Sitelerde Paylaş

İlk insanın Adem olduğu yanılgısı yüzyıllardır devam ediyor..Paleontolojik bulgular da bazı çevrelerce mizansen olarak nitelendiriliyor...Ateist çalışmalar olarak görülüyor ...Peki müslüman bilimadamları ve teologlarca yazılan kitaplar var onlarca onlara inanırlar mı acaba??? ben birkaç tanesini yazayım:

Seyyid Hibet'üd-Dir-i Şehristani " Al-Hay'atü ve'l-İslam" adındaki eserinde Adem den önce de binlerce adem olduğunu

İbn-Bab veyh Kitabü't Tevhid de ademden önce 30 tane adem olduğunu

Yazmışlar.

Cafer-i Sadık " Sen sanıyor musun ki Allah sizden başka Adem yaratmamıştır.Allah bin kere bin (Bir milyon) Adem yaratmıştır.Ki siz o Ademlerin sonuncususunuz" Demiştir.

İbn-i Arabi de Ademden 40.000 yıl önce başka bir Adem in var olduğunu söylemiş..

Cami-ül Ahbar adlı eserde de " Her adem arasında dünyanın 50.000 yıl harap kaldığını sonraki 50.000 yılda da tekrar imar olduğunu ve böylece yeni ademlerin geldiğini " yazılıdır...

Yani Adem Tevratın ve onların takipçisi İncil ve Kuranın söylediği gibi 8000 yıllık bir geçmişe sahip değildir..Paleontologların bulgu ve bilgilerini doğrularcasına yüzbinlerce yıllık olabilir...

Bunu bilgilerini hiçbir akıllı müslümanın inkar edemeyeceği din bilimciler yazmış...Ben sadece aktardım..

Sitelerde Paylaş

>>> Kur’an-ı Hakîm’in baş haşiyelerinde, âyât-ı Kur’aniyenin adedi 6666 olmakla, envâr-ı Kur’aniye ve hakikat-ı Furkaniye eyyam-ı şer’iye ile 6666 sene kadar Küre-i Arz’da hükmü cereyan edeceğine

Nasıl sayarsan say, kurandan 6666 ayet çıkmaz..

>>> Şu halde nev’-i insanın ömrü yedibin sene eyyam-ı malûme-i Arziye ile olsa, Küre-i Arz’ın hayata menşe’ olduğu zamandan harabiyetine kadar eyyam-ı Şemsiye ile ikiyüzbin seneden geçer. Ve Şems-üs Şümus’a tâbi’ ve âlem-i bekadan ayrılıp Küremize bakan dünyaların ömrü -Şems-üs Şümus’un işarat-ı Kur’aniye ile her bir günü ellibin sene olmasıyla- yedibin sene o eyyam ile yüz yirmialtı milyar sene yaşarlar.

Kainatın tümü 15 milyar yaşındadır.. Ama o kürelerin hiçbir, bu yaşa ulaşamaz, yok olur giderler..

Kısacası, bir tımarhane kaçkını deliden, meczuptan beklenebilecek tespitler ki, said kürdide tam olarak öyledir zaten.. Bir sayfalık zırvalık işte, risalei nur denen zırvalık külliyatından bir damla okudunuz..

Sitelerde Paylaş
mask, git bir türkçe kursuna yazıl, boşu boşuna arapça yazılar yazıyorsun kimsenin anladığı yok. anadilimiz türkçe bizim tekrar hatırlatim.

kökeni osmanlı türkçesidir ana dilimizin ve osmanlı türkçesinin edebiyatı kendi içinde olduğundan osmanlı türkçesi ile sana iletişmiş mesajın tekrar açıklaması gerekmez çünkü açıklaması mesajın tamamının içinde yer almaktadır.

ana dilimiz türkçenin osmanlı döneminde kullanılan halini okuyup birazda o türkçeden öğrensen çok şey anlıyabilirdin...

amacım eleştiri getirmek değil şahsına sadece ana dilimizin aslının araştırılmasıdır.

Sürekli araştır diyen arkadaşlarda anadilimizin gerçeğini araştırsınlar karşılarına çok farklı anlatımlar çıkacaklarından emin olabilirler.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
>>> Kur’an-ı Hakîm’in baş haşiyelerinde, âyât-ı Kur’aniyenin adedi 6666 olmakla, envâr-ı Kur’aniye ve hakikat-ı Furkaniye eyyam-ı şer’iye ile 6666 sene kadar Küre-i Arz’da hükmü cereyan edeceğine

Nasıl sayarsan say, kurandan 6666 ayet çıkmaz..

>>> Şu halde nev’-i insanın ömrü yedibin sene eyyam-ı malûme-i Arziye ile olsa, Küre-i Arz’ın hayata menşe’ olduğu zamandan harabiyetine kadar eyyam-ı Şemsiye ile ikiyüzbin seneden geçer. Ve Şems-üs Şümus’a tâbi’ ve âlem-i bekadan ayrılıp Küremize bakan dünyaların ömrü -Şems-üs Şümus’un işarat-ı Kur’aniye ile her bir günü ellibin sene olmasıyla- yedibin sene o eyyam ile yüz yirmialtı milyar sene yaşarlar.

Kainatın tümü 15 milyar yaşındadır.. Ama o kürelerin hiçbir, bu yaşa ulaşamaz, yok olur giderler..

Kısacası, bir tımarhane kaçkını deliden, meczuptan beklenebilecek tespitler ki, said kürdide tam olarak öyledir zaten.. Bir sayfalık zırvalık işte, risalei nur denen zırvalık külliyatından bir damla okudunuz..

ana dilimizin özü olan osmanlıcayı anlayamamana veriyorum sadece...

Sitelerde Paylaş

ruhunu arabın allahına satmış bedevi seni anadilimiz ne zamandan beridir osmanlıca oldu osmanlıcayı istanbuldaki bir avuç bedevi severden başka konuşan varmıydı acaba anadolu insanıda türkçeye sahip çıkmasaydı şimdi bu millet buralarda olurmuydu acaba

Sitelerde Paylaş
nasanın uzaya gönderdiği resimde, olası uzaylılara sağ eliyle selam veren neden sadece erkek?

kadın ise "ben bilmem beyim bilir," der gibi durup duruyor.

nasa'nın bu cinsiyet ayrımcılığını kınıyorum. ;)

hakkaten ya ilk bakışta böyle bir şey hayatta aklıma gelmezdi ama sen bunları söyleyince bir kez daha baktım demekki resimi uzaya gönderenler arasında kadın yokmuş

Sitelerde Paylaş

nudist kampı sakini gibi durmasalar, geri kafalı yobazlar diyecektim :P :lol:

onu bırak, bir ayrımcılık daha var.

o tipler direkt beyaz ırk. hatta anglosakson tipinde, dalgalı-düz saçlı, sarışın.

yani uzaylılara dünyadaki insanları temsil edenler sadece tek bir tip olarak gösterilmiş.

(böyle bir ırkçılık seni ne kadar rahatsız eder bilmem ;) )

aslında hiç umurumda değil, fesat zihin çalıştı sadece. hiç aklımda yoktu bunlar.

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yaw tembled sende olmasan ayrıntılardaki gerçekleri göremiyeceğiz orada ırkçlık yaptıklarını sanmıyorum belki uzaylılaında göz zevki vardır diye düşünmüşlerdir

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Ana dilimizin özü "Osmanlıca" falan değildir.Bu bir yalan.Osmanlıca dediğin "elit" kesimin dilidir,saray dilidir, eğitimli azınlığın dilidir.

Karacaoğlan'ın,Pir Sultan'ın ve hatta Aşık Veysel'in sözlerini yan yana koy bakalım.Neredeyse hiç fark yoktur ve büyük çoğunluğunu rahatça anlarsın.

Bilmeden konuşmamak lazım, hele ki mesele "dil" ise.

Geçen aklıevvelin biri Türkçenin yarısından fazlası Arapça-Farsçadır demiştide,ona da cevabını verdik.

Sıradaki.

tarihinde Sultangaliyev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
insan dünyaya ne kadar zaman önce gelmiştir mısır ve mezopotamyada m.ö.6000-3000 aralığında ticaret yapılmaya ve sosyal yapı oluşmaya başlamıştır mısır ekonomisi kapalı bir ekonomiydi ticaret firavunun adamlarının tekelindeydi ama adamlar ticareti üretimi biliyorlardı ayrıca aydı zamanlarda mezopotamyada uygarlıklar ticaretle uğraşıyorlardı demekki o yıllardada ticaret vardı ve insanlar ilkel değilllerdi tabiki şu andakinden gerilerdi ama yinede sosyal sınıflar vardı daha önceki uygarlıklar ise tarım 10000 yıl önce başlamıştır zaten ben insanların dünyaya gelir gelmez tarım yaptıklarına inanıyorum yani dünyada ilk insan 10000 yıl önce yaşamış olsa gerek tabiki bilimsel çalışmalarada kulağım kapalı değil 500000 senelikinsan iskeleti bulunduğu söyleniyor ama başka bir ırka ait olamazmı çünkü insanlık tarihi çabuk gelişmiştir eğer insan daha önce olsaydı şu anda uzay çağına geçmiş olmamız gerekmezmiydi

İnsan dünyaya hiçbir yerden gelmemiştir; zaten hep burada idi... İnsanın dünyada var olduğu çizgisel bir an veya sınır noktasının da olduğuna inanmıyorum; ama bir nokta belirlemem istense, çene kaslarını ufaltan mutasyonun meydana geldiği an derdim..

Sitelerde Paylaş
İnsanlık tarihinin ne kadar olduğunu bilmiyorum; bu konudaki herşey spekülasyon..

Ama Hz. Adem den, şimdiyekadar ki zamanın 7000 sene civarında olduğu kanaati çok yüksek.. Eğer bu süreç ölümünden itibaren olsa yaklaşık 8000 sene yapar..

Bu soruya kesin cevap verilse belki başka şeyler daha kolay anlaşılır ve çözülür hale gelecek...

mask,seni takdir ediyorum.

gerçek bir müslümansın.

üstelik sağlam da bir nur talebesisin.

8000 yıl ha! :lol:

dünya da düzdür, yıldızlar küçük taş parçaları kadardır.

Sitelerde Paylaş
Lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyun; Çünki ben kendi yazdıklarıma dikkat ederim..

İnsanlık tarihini bilmiyorum.. Diyorum..

Hz. Ademden bugüne kadar olan tarihten bahsediyorum...

Ayrıca bilimsel bulguların hiç birisi bu noktada kesin değil... Bazılarının hatta hile olduğunu yine bilim adamları açıklıyor...

insanlık tarihi ademle baslamaz mı

Sitelerde Paylaş

şu arap halkina küfretmeden islama sövmeyi bir öğrenebilseniz daha uygun olacak. sonucta islamin en büyük düsmanlari olan ebu leheb ve ebu cehil(haşim ebu'l hakim) de arap değiller miydi?

üstelik bir ateist islama sövmek yerine onu eleştirmekle yetinmelidir, hatta bu eleştiri salt islama değil bütün dinleri tek potada eritip yapılan tarzda eleştiriler olmalıdır.

yoksa ateist özentiliği ile gerçek ateistler birbirine karişacaktir.

tarihinde LBronstein tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şu arap halkina küfretmeden islama sövmeyi bir öğrenebilseniz daha uygun olacak. sonucta islamin en büyük düsmanlari olan ebu leheb ve ebu cehil(haşim ebu'l hakim) de arap değiller miydi?

üstelik bir ateist islama sövmek yerine onu eleştirmekle yetinmelidir, hatta bu eleştiri salt islama değil bütün dinleri tek potada eritip yapılan tarzda eleştiriler olmalıdır.

yoksa ateist özentiliği ile gerçek ateistler birbirine karişacaktir.

Lütfen konu hakkında yazı yazınız... Burası ateistler hakkında fikir belirtme başlığı değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...