Jump to content

Şamanizme davet

Recommended Posts

-Araplar eski dinlerden esinlenerek kendi kültürlerini harmanlayıp İslam adında bir din oluşturmuşlar, yalan dolan ve anlamsızlıklarla dolu arap kültürlü bir din sistemidir.

-İbraniler gerek Anadolu gerekse mısır din öğretilerini kendi kültürleri ile harmanlayıp yahudiliği çıkarmışlar, kendi ırklarından başkasına saygıları yoktur vahşet doludur.

-Romalılar ihtiyaçtan hristiyanlığı doruk noktasına getirmişler, yahudiliğin uzantısından başka bir şey değildir.

Bazı arkadaşlar ateistlikten vazgeçip bir inanca yönelmek istiyorlar, madem öyle neden Türk dinini uygulamak istemiyorsunuz neden müslümanlık veya hristiyanlık, çünkü öz kültürünüzü bilmiyorsunuz bizlere bunlar öğretilmiyor sizde öğrenmek için çaba sarfetmiyorsunuz.

Eğer kendinizi Türk görüyorsanız ve bir inanç istiyorsanız karşınızda tüm dinleri etkileyen tek tanrılı Şamanizm var bunların uygulayıcıları Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacıbektaş Veli, Ahi Evren Veli, Hacı Bayramı Veli, pir sultan abdal vs gibi büyük düşünürlerdir.

Şamanizm günümüzde Türkler ve diğer Orta Asya halklarının hayatını değişik oranlarda etkilemeye devam etmekle birlikte halen Orta Asya ' da başlı başına bir din olarak devam etmektedir. Tatarların bir kısmı Özellikle Hakasya Türklerinin hemen hemen tamamen Şamanisttir. Günümüzde Rusya, Moğolistan, Tacikistan,Kazakistan gibi ülkelerde Şamanist topluluklara rastlanmaktadır. Günümüzde yaklaşık olarak 650.000 kadar taraftarı olduğu tahmin edilmektedir.Bu rakam azımsanamayacak kadar çoktur.

Bırakın xxx arabın, yahudinin din sistemini, madem inanacaksınız o zaman öz be öz kendi kültürünüzün dinini öğrenin ve ona inanın.

Sevgi ve esenlikler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Katılımcının birisi "ben müslüman oldum vatana millet hayırlı olsun" gibi bir konu açarsa tıpkı bir Ateisttin "ben ateist oldum vatana millete hayırlı olsun" başlığının tavanarasına gideceği gibi bu yazıda tavanarasına gider.

Bir kişi neyi seçtiğini tartışmaya değecek bir şekilde yazarsa görüldüğü gibi konu gereken yere alınıyor.

Zaten namaz kıldıkları yok.

"Allah'ım" diye dua edip peygamberliğine emin olmadıkları birinden şefaat dileyeceklerine "Yüce Tanrım" diye dua etmeleri yetiyor. :)

Sitelerde Paylaş

İlla inanacaksak kendi uydurduğumuz yalana inanalım yani... :)

Şaka bir yana ben ateist olsam da kültürel olarak müslüman sayılırım; en iyi bildiğim din İslam'dır. Yani en iyi bildiğim gelenek arap geleneği... Tabi Türkleri İslam'ı biraz yontmuşlar ama yine de temelinde görgüsüz arapların geleneği var. Dilimize bile işlemiş arap geleneği. Adlarımız bile arap adı... Çok utanç verici bir durum. Belleği silinip yerine binbir gece masalları yazılmış bir toplumuz.

Tabi şamanist olarak kalsaydık nereye varacağımız da belli değil. O da ayrı bir tartışma konusu...

Sitelerde Paylaş

Sevgili erosa, görüşmeyeli iyisindir umarım. Hayat dolu, sevecen bir insansın, hep öyle kal emi. Şimdi sana ve gıyabında

diğer sevgili ateist arkadaşlara soruyorum, yazının bir bölümünde:

"Bazı arkadaşlar ateistlikten vazgeçip bir inanca yönelmek istiyorlar."

demişsin. Sizce bunun sebebi ne olabilir ki bağlantı kardeşimizin ateist olduğu dönemlerde size onun hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorsaydım hepiniz ağız birliğiyle onun akıllı, kültürlü, seviyeli biri olduğunu söylerdiniz.

Sitelerde Paylaş
Sizce bunun sebebi ne olabilir ki bağlantı kardeşimizin ateist olduğu dönemlerde size onun hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorsaydım hepiniz ağız birliğiyle onun akıllı, kültürlü, seviyeli biri olduğunu söylerdiniz.

Baglantinin forumdaki ilk mesajlarindan baslayarak soyle bir goz gezdirdim, uc gram beyin varligina delil gosterilebilecek herhangi bir mesaj goremedim. Onceden de ayni naneymis demek ki.

Sitelerde Paylaş
Sevgili erosa, görüşmeyeli iyisindir umarım. Hayat dolu, sevecen bir insansın, hep öyle kal emi. Şimdi sana ve gıyabında

diğer sevgili ateist arkadaşlara soruyorum, yazının bir bölümünde:

demişsin. Sizce bunun sebebi ne olabilir ki bağlantı kardeşimizin ateist olduğu dönemlerde size onun hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorsaydım hepiniz ağız birliğiyle onun akıllı, kültürlü, seviyeli biri olduğunu söylerdiniz.

Sevgili cübbeli, çok haklısın bağlantı daha önce atezimi savunuyordu hem fikir olduğumuz için eleştirecek bir durumumuz yoktu.

Ben hiçbir kimseyi inancından ötürü akıllı kültürlü veya akılsız kültürsüz diye değerlendirmiyorum, böyle bir lükse sahip değilim.

Benim veya diğer ateist arkadaşların eleştirdiği konu özü itibarıyle din sistemi içindeki yanlışlıklar, bunların uygulanışı ve topluma verdiği zararlardır.

Daha öncede belirttiğim gibi gerek islamda gerek diğer dinlerde olan güzel ve iyi olan şeylere kimse kötü diyemez onlar zaten toplum tarafından kabul edilmiş ve uygulanan ahlaki şeylerdir. Ancak madalyonun diğer tarafı varki işte o kötü olan tarafıdır ve bizde onları eleştiriyoruz, burda bulunmamızın amacıda bu zaten.

Sevgi ve esenlikle

Sitelerde Paylaş

Ateistleri inanca iten sebepler nelerdir?

Baglanti'yı ateistken çok eleştirdim, Müslüman olduğunda da eleştirdim, bazı tavırlarını -şu an Hristiyan olduğum halde- yine eleştirebilirim. Önce bunu söyleyeyim.

Ben, kendimce makul argümanlar gördüğüme inanıyorum. Buna gerek de yoktu gerçi ama, neyse. 'Sığınma ihtiyacı', 'güçsüzlük kompleksi', 'baba özlemi', 'afyon istemi' gibi Marksist, Nietzscheci ve Freudçu yaklaşımlara itibar etmiyorum, kendimden biliyorum zira. Şimdi bunlarla gelecekler :)

Sitelerde Paylaş
..

Bırakın pis arabın, çingene yahudinin din sistemini, madem inanacaksınız o zaman öz be öz kendi kültürünüzün dinini öğrenin ve ona inanın.

Sevgi ve esenlikler.

Böyle ırkçı laflara niye izin veriliyor?????????

Sitelerde Paylaş
Abi ben de ata din istiyorum :cray:

Bu durumda ya sentezci olacaksın ya da time-sharing yapacaksın.

Yani birinci seçenek olarak belirlediğin ata dinlerini harmanlayıp alevilik gibi sentez bir din çıkaracaksın.

Ya da ikinci seçenek belirlediğin dinlerin herbirini günün değişik saatleri veya haftanın değişik günlerinde uygulacaksın... Pazartesi günleri komonisliğe devam edebilirsin bu durumda... :) :) :)

Kolay gelsin... :)

Sitelerde Paylaş
Şamanizm günümüzde Türkler ve diğer Orta Asya halklarının hayatını değişik oranlarda etkilemeye devam etmekle birlikte halen Orta Asya ' da başlı başına bir din olarak devam etmektedir.
Esenlikler Erosa: Şamanizm'in sözcük anlamını bilsem iyi olurdu ama bilmiyorum ve bilmediğim için üzüntülüyüm. din olgusu hiçbir yerde tanrısal değildir. bu açıdan şamanizm'de tanrısal değildir, islam gibi, nasranilik gibi... elçiler açısından bakacak olursak, şamanizm'in kurucusu varsa eğer, onun arapça'da nebi veya resul sıfatıyla iş yaptığını, toplumsal ilkeler oluşturduğu için bu sıfatlara layık olabileceğini söyleyebilirim. düzenleme yöntemlerine gereksinim duyulan yerlerde din oluşmaktadır. Arapça ''Din'' sözcüğünün Türkçe'si ''Kitle Erki'' demektir. Şamanizm'in temelleri yükselirken Kitle Erki (din) anlamında yükselmiş olabilir.

Esenlikler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...