Jump to content

Ateizmin en büyük sorunu

Recommended Posts

Çoğunuz dine kızmaktan onu reddetmişsiniz. Bunda müslümanlığı tam bilmeyenlerin de katkısı olabilir.

Bak hala çok basit düşünüyosun. Onlar başta bu dine sıcaktı. Ama sonra neye inandıklarını anladılar.

onlar artık senin gibi adamların nasıl kandırıldığına sinirlenior. Sen şimdi onların sinirini sanıyosunki din düşmanılar.

Yanlış anladın mı? Onlar önceden böle değildi. Şimdi bun aptallıkları bildiklerinden ve bu peygamberin hayatını bizden sakladıklarından milleri kandırmalarından kzıyorlar. Azcık sabret anlıycaksın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peygamberimizi size iyi tanıtamadık. Siz İslam'ı ikiz kule saldırısıyla değerlendiriyorsunuz. Mekke'yi fethe giderken yeni doğum yapmış köpek rahatsız olmasın diye onbinlerce askerin yolunu değiştiren ve o köpeğin başına nöbetçi diken peygamberimizi size anlatamadık.

Sitelerde Paylaş

Ne hikmetse dünyanın kendini en mutlu hisseden insanları ABD'den, Almanyadan, İngiltereden, Arabistandan, Mısırdan yada Türkiyeden değil de Kübadan çıkıyor :D

Ateizm mutluluk vaaz etmez, hatta huzursuz da edebilir ki bu iyi bir şeydir aslında.Ateizm merkezde Tanrının olduğu mistik bir yaşam formatının reddi üzerinden var eder kendini. Bu bağlamda, bebeklik döneminden beri şartlandığın mistik bilgi formatlarının yerini aklın ve doğanın rasyonel bilgisiyle doldurabilmek önemlidir. Mutluluk ise kendini gerçekleştirebilen herbireyin yaşadığı haz duygusudur öncelikle. Ateist de mutlu olabilir teist de. Prof. Dr.Engin Geçtan'ın ''İnsan olmak'' adlı kitabında dikkat çekici bir tespiti vardır. İnsanın temel mutsuzluk ve tatminsizlik kaynaklarından biri doğal yaşam formlarından ve doğal hayattan uzaklaşmasıdır. Şehirleşme ve kent yaşamı insanı doğal yaşam alanından ve en yakın dostundan koparmıştır der Engin Geçtan. Tabiatta tüm ilişkiler düzenli ve saygılıdır. Doğal yaşam formatının en belirgin özelliği ''ölçü'' dür. Doğal yaşamda her canlıa sadece ihtiyacı kadar olanı alır ve sadece zorunlulukları açısından mücadele eder. Bu gerçeği kapitalistler özellikle çarpıtırlar, adeta kendi çarpık ideolojilerini kadim bir doğa kanunu gibi sunmaya çalışırlar; ancak biz biliriz ki doğadaki hiçbir canlıda ''kar etmek, kar için üretmek ve yaşam alanlarını tahrip etmek'' gibi ölümcül bir hataya yer yoktur. Ayrıca dğal yaşam formlarında ahlaka yer yoktur, ancak kapitalist bilimciler doğa belgesellerinde bu hayatı tanımlarken sürekli olarak ''vahşi, ilkel, yırtıcı'' gibi tanımları kullanmaya meğillidir. Digitürkte National Geo. kanalındaki belgeselleri izlerken dikkatimi çekti; adamlar sanki doğal yaşamı değil de, Hitler belgeselini anlatıyorlardır ve ifadeler öyle belirgindi ki. ''Katil Balinalar, Korkunç timsahlar, ölümcül yılanlar, vahşi yırtıcılar, barbar karıncalar...''(Batılı oryantalistlerin doğuya, latinlere ve afrikalılara bakışları ile doğaya bakışları ne kadar benziyor değil mi? )

Marysas, biraz huzur arıyorsan bunun en kısa yolu denizdir; git sahile güneş batmaya yakın, al eline içeceğini bırak kendini dalgaların hışırtısına... Sabahları da yine deniz kenarında bir yere otur, al çayını, al gazeteni keyfini sür. Denizden uzaksan bozulmamış bir dere kenarı, olmadı bir gölet o da yoksa bir koruluk alana git. Benim tavsiyem ''su''dur. Su huzurdur, su hayattır, su dinlendirir...

Sitelerde Paylaş
Peygamberimizi size iyi tanıtamadık. Siz İslam'ı ikiz kule saldırısıyla değerlendiriyorsunuz. Mekke'yi fethe giderken yeni doğum yapmış köpek rahatsız olmasın diye onbinlerce askerin yolunu değiştiren ve o köpeğin başına nöbetçi diken peygamberimizi size anlatamadık.

Sen sanıyor msuun ki daha ö önce o peygamber bunların da peygamberi değildi. Hayı hepsinin peygamberiydi.

Ama milletten saklanann hayat hikayesiini öğrendiler hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Ne hikmetse dünyanın kendini en mutlu hisseden insanları ABD'den, Almanyadan, İngiltereden, Arabistandan, Mısırdan yada Türkiyeden değil de Kübadan çıkıyor

------------------------------------------------------

Albatros bunu da nereden çıkardın. Maalesef kübalı kızlar ülkeye gelen bir turiste yavşayıp ülkeden hemen gitmeyi istiyorlar. Kübalı insanlar hiç mutlu değil, uydurma...

Sitelerde Paylaş
Sizi seviyorum, inanın O da seviyor.

Cübbeli bak burda peygamberi eleştiren adamlar, onları seven birinin olmadığını düşünmüyorlar. Sadece bilmiyorlar.

Sen de bilmiyorsun ben de bilmiyorum. Bizim peygamber ne yapmış, Yahudilerin doğru sölediğini düşünmüş.

Zaten o dönemde kendi diinin de Allah vardı. Anladın mı? Onu da kullanarak bir devlet kurmuş. Osmanlı gibi yaymaya çalışmış emir, vahiy mahiy yok. Ondan sonra gelenler sallamış. Kuran dersen. Kuranı ona göre yazmak zorundaydı. Yoksa onu indirip katlederlerdi. ;)

Sitelerde Paylaş
Cübbeli bak burda peygamberi eleştiren adamlar, onları seven birinin olmadığını düşünmüyorlar. Sadece bilmiyorlar.

Sen de bilmiyorsun ben de bilmiyorum. Bizim peygamber ne yapmış, Yahudilerin doğru sölediğini düşünmüş.

Zaten o dönemde kendi diinin de Allah vardı. Anladın mı? Onu da kullanarak bir devlet kurmuş. Osmanlı gibi yaymaya çalışmış emir, vahiy mahiy yok. Ondan sonra gelenler sallamış. Kuran dersen. Kuranı ona göre yazmak zorundaydı. Yoksa onu indirip katlederlerdi. ;)

Bak ne güzel, istendiğinde seviyeli tartışma yapabiliyoruz seninle.

Sitelerde Paylaş
İnsan doğası gereği çekinceler içindedir. Sığınacak bir liman, sevgi arar her zaman. Maalesef ateizm bu mutluluğu vermiyor. Eskiden ateistler boşluktadır derler güler geçerdim. Şimdi mi? Evet inanıyorum ateistler boşlukta. Aslında ben ne halt olduğumu bilemiyorum. Hiç bir dine mensup olmadığım aşikar; ama mutlu ola-mı-yo-rum.

Belki de bu insanın korkak olması ve hiçlik karşısında düştüğü uçurumdan kaynaklanıyor.

Ateizmin mutlu etmediğini kabul etmeliyiz.

Geberip gitseydik de ne olduğu belli olsaydı ...

Hayatımda okuduğum en saçma, en boş, en yanlış yorumlardan biri bu.

Mutluluk tamamen bireysel bir duygu durumudur. Mutlak mutluluk yoktur zaten.

Sen mutlu olamıyorsan bu senin sorunun. Ateizmi ne sanıyorsunuz acaba siz?

Ateizm de, tezim de, ya da herhangi başka bir izm de seni mutlu edemez.

Sen mutlu olmak nedir, onu bilmiyorsun daha.

Ateistler boşlukta falan değil. Kendi adına konuş.

Geberip gidince de bir halt öğrenemeyeceksin. Gidip de gelen olmamış.

Sığındığı şeye bak!

"Ben mutsuzum, sanırım birazcık ateistim de; ama bu da beni mutlu etmedi. Şimdi başka bir hobi edineyim bari."

Kolay gele!

Sitelerde Paylaş

1063) Hz. Aişe şöyle anlattı:

"Yanıma Ensar'dan bir kadın geldi, iki abadan ibaret olan, Rasu­lullah'm (s.a.v.) yatağını gördü. Gitti. Bana içi yün dolu bir yatak gön­derdi.

Rasulullah (s.a.v.) yanıma gelip: -"Bu nedir?" dedi. Bende:

-Ensar'dan falanca kadın yanıma gelmişti. Yatağını görünce bunu sana gönderdi, dedim. Rasulullah (s.a.v.):

- "Bunu geri ver" dedi. Ben de geri vermedim. Onun evimde bu­lunması hoşuma gitmişti. Rasulullah bunu üç defa söyledi. Sonunda:

- "Aişe! Bu yatağı geri ver. Vallahi, isteseydim, Allah, altın ve gü­müş dağlarını benim yanımda yürütürdü" dedi.

Sonunda o yatağı, getiren kadına geri verdim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...