Jump to content

NERELESİNİZ,KÖKÜNÜZ NERESİ

Recommended Posts

Sümerlerin günümüzde yaşayan tek genetik mirasçıları Kuveyt halkı.Muazzez ilmiye Çığ dünyanın önde gelen Sumerologlarından.Samuel Noah Kramerle çalıştı yıllarca,kitapları var sümer

tarihiyle ilgili.Sümerlerin Türk olduğunu takıntı boyutunda savunuyo.Hani şu türban tapınak fahişelerinden gelmedir deyip yargılanan teyzemiz.

ben kendisiyle ankarada tanışmıştım, ilerleyen yaşı yüzünden saçmalıyo.Nuh tufanının orta asyadan mezopotamyaya dökülen eski bir nehir yüzünden olduğunu falan savunuyo.

Kim olursan ol istediğin kadar iyi tarihçi ol bilimin her dalından yararlanmayı reddettiğin sürece boşa kürek çekersin.Genetik ispatlamış,adamların torunları Kuveyt halkı ,ben değilim.

Spencer Wells in Lübnan da yaptığı araştırmayı duymuşsunuzdur,ülkenin % 85 i eski Finikelilerin soyundan geliyo.

İngilterede bulunan 5000 yıllık bir iskeletten alınan gen örneklerinin o kasabada yaşayan halkla akraba çıkması gibi aslında yaşadığımız coğrafyanın çocuklarıyız

Nuh tufanının nedenini ırmağa bağladığı falan yok..

15 bin yıl önce sona eren son buzul çağında , bir çok karayı sular basmıştı..

Hatta istanbul boğazı ve dolayısıyla karadenizin bir göl iken deniz olması da bu yüzdendir..

o baskınlar öyle güçlüydü ki , insanlar binlerce yıl boyunca bu su baskınlarını dilden dile anlatarak ve bu baskınlardan dolayı daha güneye mezopğtamya bölgesine kaçarak efsaneleştirdiler..

Bugünkü kutsal kitaplara da böyle geçti zaten..Sümerlerin gılgameş destanıdır bir örneği..

Türkçenin neden bu kadar yaygın olduğu konusunu irdeşlemek lazım..

Ya Türkçe bu zamanın İngilizcesi gibi evrenseldi, yada Türkçe bir çok dile hayat verdi...Sümerce de bunlardan biriydi..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 291
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ludwig,

Irkçılığa karşı olduğunu iddia ediyorsun; fakat buz gibi ırkçılık yaptığının farkında değilsin. Bir insanın "Türk" sayılması için Türk genlerini taşıması gerektiğini savunmak ırkçılıktır.

Gelelim "Türk müyüz yoksa rum muyuz" meselesine...

Önce anlaman gereken bir şey var: Nasıl ki Anadolu'da yaşayan herkes rum veya ermeni değilse; Orta Asya'da yaşamış / yaşayan insanlar da oranın yerlisi, yani "Mongoloid" olmak zorunda değildir.

Bugünkü Orta Asya Türkleri'nin Anadolu Türkleri'nden -görünüş itibariyle- ayrılması; Türk boyları arasındaki antropolojik farklılıklar ve Orta Asya'da kalmış olan Türklerin uzun yıllar Moğollar ile bir arada yaşamış - kaynaşmış olmasıdır.

Türklerin -ırksal anlamda- Anadolulu olmaları yalandan ibarettir.

Bir tane araştırma ve bir tane de ne idüğü belirsiz antropoloğun demesiyle mi Rum olacakmışız?

Türklerin, "Proto-Türkler" olarak adlandırdığımız Orta Asya Türkleri'nin torunları olduğunu kanıtlayan bir çok yabancı kaynak da vardır.

Ne hikmetse Türklüğün aleyhine olanlar hariç hiçbiri görülmez...

Sitelerde Paylaş

Sen Muazzez İlmiye Çığın konuyu nasıl anlattığını bildiğine eminmisin?

Orta asyadan Basra Körfezine eskiden bir nehir aktığından bile bahsetmiş. Oysa öyle bir nehir hiç olmadı.

Karadeniz-Tufan teorisine gelince;

Sümer kraliyet listelerini okursan Tufandan önce tufandan sonra diye ikiye ayrıldığını görürsün muazzez hanımında belirttiği gibi.

Şimdi Sümerde meydana gelen bir tufan çok açıktırki fırat ve dicle nehirleri yüzündendir

AYRICA SÜMER MEDENİYETİNİN EN AZ 5 KEZ BU TARZ TUFANLAR YÜZÜNDEN YIKILDIĞINI SÖYLEYENDE ONUN HOCASI KRAMERDİR

Sitelerde Paylaş

Biraz mezopotamya tarihini araştırsaydın BALÇIK ne demek bilirdin.Bilim adamları Fırat ve Dicle nin neden olduğu tüm tufanların uygarlığı baştan aşağı yıktığından sözeder

Tamamen alüvyonla yani BALÇIKLA kaplı bir ülkede herşey;EVLER KAPKACAK HATTA ADEM BİLE TEKRAR EDİYORUM ADEM BİLE BALÇIKTAN YARATILMIŞTIR

Sitelerde Paylaş
15 bin yıl önce sona eren son buzul çağında , bir çok karayı sular basmıştı..

Hatta istanbul boğazı ve dolayısıyla karadenizin bir göl iken deniz olması da bu yüzdendir..

Bir araştırma National Geografic kaynaklı diye doğru olmak zorunda değil

Merak etme bende senin kadar ilgiyle takibettim o araştırmayı

Ama mezopotamyada olmuş bir tufandan sözediyoruz.Neden kimse bu tufanın kaynağının en yakın yer yani Fırat ve Dicle olduğunu kabul edemez anlamıyorum

Türkçe -Sümerce ilgisine gelince

Sümercenin Türkçenin uzak akraba olduğuna inanıyorum bende. Ama tutup Sümerler Türk demiyorum Ortak kelimelerin olması birşey ifade etmez. o listelere çok baktım zamanında

kelimelerin çoğu sümerceden orta doğu dillerine ordan Türkçeye geçmiş

dumuzi-temmuz

tuka-dükkan

bapa-baba yada kapkacak gibi

Sitelerde Paylaş
Uğur.

Ben de o dediğine cevap yazdım. Ama sağolsun silmişler.

Olay tam senin sandığın gibi "Türkler Rumları becermiş" şeklinde olmadı.

Gelen az bir Türk nufus Rumlar araqsında eridi. Ama Rumlar İslam oldu ve Türkçe konuşmaya başladı.

Yani genetik olarak Rum olmasına rağmen dil olarak Türk oldu.

Sen malesef 80 IQ seviyenle olayı "eahahe 1 milyon Türk 12 milyon Rumu becermiş huahah" olayının ötesinde anlamanı beklemiyorum.

Onlarin ne kadar "Rum" oldugu da tartisma goturur tabii (eger kelime anlami "Romali" olarak degil de "yunan" etnisitesi olarak kullaniyorsan).

Sonucta Hitit, Frig, bir ton diger halk, Pers seferlerinin kalintilari, Yunan seferlerinin kalintilari..

Sonra Slavlar.. Dikkat edin Turk sarisinlar Bati avrupali veya ABDli sarisinlara degil, Slavlara benzerler.

Ve tabii Araplar..

Ancak ben Turkiye'de orta asya tipli de cok gordum (yorukler).

Oldukca karisik bir milletiz yani..

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Onlarin ne kadar "Rum" oldugu da tartisma goturur tabii (eger kelime anlami "Romali" olarak degil de "yunan" etnisitesi olarak kullaniyorsan).

Sonucta Hitit, Frig, bir ton diger halk, Pers seferlerinin kalintilari, Yunan seferlerinin kalintilari..

Sonra Slavlar.. Dikkat edin Turk sarisinlar Bati avrupali veya ABDli sarisinlara degil, Slavlara benzerler.

Çoğunlukla katılıyorum

Sitelerde Paylaş

Bu sitede kendine ateist diyen insanların ırk ayrımı yapması çok kötü.

İnsanlığın en önemli problemlerinden biri dinse diğeride ırkçılıktır

Bu iki beladan kurtulmak lazım.

Ama ırkçılığı eleştirirken bu genetik bulguları gtünden anlayıp ''biz rumuz''diye sazanlaşmanında bi alemi yok

Sitelerde Paylaş
Ben orta okuldayken çok severdim antropoloji kitapları okumayı.

Türkmen kökenli olmanın verdiği gazla ilgi duyardım ırklara.

Tabi okumaya başlayınca anladımki kazın ayağı farklı

O zamanda vardı bu Kızılderililer türk masalları

Bir kızılderilide asla olmayacak şey nedir biliyomusunuz

B GRUBU KANA ASLA RASLANMAZ

Kizilderililerin kilimleri, cadir (yurt)'lari, samanist gelenekleri falan benziyor Orta Asyalilara tabii.. sanirim 10,000 yil once oradan Amerikaya gectiler cunku.

Ama bugun anadolu Turklerine bakalim. Bizde kildan, sakaldan gecilmezken kizilderililer kose.

Pek bir alaka kalmamis irksal olarak demek..

Sitelerde Paylaş
Bu sitede kendine ateist diyen insanların ırk ayrımı yapması çok kötü.

İnsanlığın en önemli problemlerinden biri dinse diğeride ırkçılıktır

Bu iki beladan kurtulmak lazım.

Ama ırkçılığı eleştirirken bu genetik bulguları gtünden anlayıp ''biz rumuz''diye sazanlaşmanında bi alemi yok

Rum değiliz neyiz peki?

Ben Yunanız anlamında kullanmadım, Bizans halkı anlamında kullandım.

Sen engin bilginle bize Türk, Kürt, Yunan ve Ermeni akrabalığı hakkında ne söylersin?

Sitelerde Paylaş

abı ne bu turk duygusu bıde bunlar solcu oluyor ya

batıda kı turklerın cogunlugu rum soyundan dogudakı kurtler ermenılerden gelıyor

ben doguda kendını saf ılan edcek adam tanımıyorum

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ludwig verdiğin linkteki bilgiler de bahsettiğim Muazzez teyzeden farkındamısın? Bunadı demek istemem ama kendisini tanısaydın anlardın ne demek istediğimi.

yuh be türk düşmanlığı gözünüzü kör etmiş muazzez ilmiye çığ saygın ve hala aklıbaşında bir bilimcidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...