Jump to content

NERELESİNİZ,KÖKÜNÜZ NERESİ

Recommended Posts

kac yunan tanıdın boyle

benim iki yunan arkadas var(di) , bezzaz (arabca kumas tücari demek , khasapis ( bildiyimis kasap) ikiside ben acilkadim ne anlama geldigini , kendileri anlami yok diyorlardi

karamanlis basbakan , bilmem ne bakani arabogili ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 291
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Greek, Türkçe'deki 'girek'tir; Türkler Orta Asya'dan Anadolu'ya, oradan Yunanistan'a 'medeniyet götürürken', Yunanistan'dan geçilip/geçilmemesi hususunda kararsız kalmış, tartışmaya başlamışlar.

O sırada bir dişi kurt ıslık yapmış, 'Yunanistan'a girek, girek' demiş. O gün bugündür, oraya yerleşen Yörük Türklerine 'Greek' derler :)

Roquentin Mirşan da, Aristo'nun kitaplarını Türkçe'de yazdığını ispatlamış, kitaplarını 'Türkçeden okumuştur'.

ne olacak senin bu cahilliğin bilmiyorum, fakat üşenmez yazarsam senin kafanı eze eze öğreticem ; bilimi, tarihi , arkeolojiyi, antorpolojiyi.

Sitelerde Paylaş
Greek, Türkçe'deki 'girek'tir; Türkler Orta Asya'dan Anadolu'ya, oradan Yunanistan'a 'medeniyet götürürken', Yunanistan'dan geçilip/geçilmemesi hususunda kararsız kalmış, tartışmaya başlamışlar.

O sırada bir dişi kurt ıslık yapmış, 'Yunanistan'a girek, girek' demiş. O gün bugündür, oraya yerleşen Yörük Türklerine 'Greek' derler :)

Roquentin Mirşan da, Aristo'nun kitaplarını Türkçe'de yazdığını ispatlamış, kitaplarını 'Türkçeden okumuştur'.

Ölümümün sebebi olacaksın leynnnnnnnnnn

Sigaranın dumanı boğazıma kaçtı ya, deli şey seni :lol::lol::lol:

girek girek ha :p

Sitelerde Paylaş
Ölümümün sebebi olacaksın leynnnnnnnnnn

Sigaranın dumanı boğazıma kaçtı ya, deli şey seni :lol::lol::lol:

girek girek ha :p

Sevgili ablam,

İşte birkaç kelimenin benzerliğinden yola çıkarak, diller arası irtibat kurmak böyle birşey :)

Ama Detay gibilere anlatamıyoruz bunu, deicide takır takır yazmıştı ama, anlamıyorlar işte :)

Sitelerde Paylaş

sizin iskederiyedeki yunanlar atalarinin Kitaplarini yaktilar i(skederiye kütüphanesi, )

sizlerin beyenmediyi Fatimiler bu kütüphaneyi yine kurdular ,

adam hiristiyan olunca atasinin kitaplarini yakiyor amma aydin bu yunanlar

aristo platon ... ... bunlari Arablar tercüme etiler , ölmüs eski yünancayi diriltiler bunlari bilmesiniz abd yi birakinda bunlarada bakin

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili ablam,

İşte birkaç kelimenin benzerliğinden yola çıkarak, diller arası irtibat kurmak böyle birşey :)

Ama Detay gibilere anlatamıyoruz bunu, deicide takır takır yazmıştı ama, anlamıyorlar işte :)

Gülüm,

Detay'ın söylediklerinde de doğruluk payı var, ludwig, sen ve uğurun söylediklerinde de.

Sonuçta kimse en köküne gidemez, ha giderde o da size uymaz (adem) <_<

Bu nedenle kökü mökü boşverin, ne kadar insanız ona bakın diyorum önce kendi adıma sonra hepimiz adına.

Sonuçta ludwig bunlara prim veriyor, anadol(u)culuk diyerek aslında fordculuk yapıyor, yani dayatıyor, tepki ona. Yoksa kimse öz kökünü bilmiyor ama kendini Türk hissedenlere de sen şusun busun demenin alemi yok değil mi?

Sevgiler iki gözüm

girek girek, bunu hiç unutmayacağım :lol:

Sitelerde Paylaş
aristo platon ... ... bunlari Arablar tercüme etiler , ölmüs eski yünancayi diriltiler bunlari bilmesiniz abd yi birakinda bunlarada bakin

Bu süper çakma entel ludwig, müslümanlar ve özellikle Türkler olmasa tarih sahnesinde aristo ve platonun ismini bile kimsenin bilmeyeceğini nerden bilsin.cahillik diz boyu adamda.Wiki enteli.

Sitelerde Paylaş
Gülüm,

Detay'ın söylediklerinde de doğruluk payı var, ludwig, sen ve uğurun söylediklerinde de.

Sonuçta kimse en köküne gidemez, ha giderde o da size uymaz (adem) <_<

Bu nedenle kökü mökü boşverin, ne kadar insanız ona bakın diyorum önce kendi adıma sonra hepimiz adına.

Sonuçta ludwig bunlara prim veriyor, anadol(u)culuk diyerek aslında fordculuk yapıyor, yani dayatıyor, tepki ona. Yoksa kimse öz kökünü bilmiyor ama kendini Türk hissedenlere de sen şusun busun demenin alemi yok değil mi?

Sevgiler iki gözüm

girek girek, bunu hiç unutmayacağım :lol:

ademden oncesıde var neden ademde bıtırıyorsun olayı

Sitelerde Paylaş

Aslında Hindistanın asıl yerlileride Türkler..Sonradan küçük bi grup gelip yerleşip dillerini kabul ettirmiş.

Bu küçük grup ilk geldiğinde Türkler yakalayıp Hakana getirmişler bunları..

Hakan karar verememiş bunlara n'apıcaana.

önce ''bırakın gitsinler demiş..

sonra ''vazgeçtim ula bırahman bırahman demiş.

Brahman kelimesinin etimolojik kökeni budur arkadaşlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...