Jump to content

NERELESİNİZ,KÖKÜNÜZ NERESİ

Recommended Posts

Ulan geri zekalı daha Felsefenin tanımını yapamıyorsun senle ne tartışacam.Hadi FELSEFE NEDİR DE DAHİL , hadi kıçın yiyorsa.

Ulan salak, tanımını yaptığım 2 farklı başlık var, ikisine de bir daha uğramadın :))

Başlıklardan kaçarak, yaratamazsın o 'yanıt veremedi' çocukluk ifadesini, insanların zihninde :))

Sitelerde Paylaş
  • İleti 291
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak sana bir Türk antroplogla yapılmış söyleşinin linkini verdim. Niye bakmıyorsun? Cesaret edemiyor musun?

Anadolu halkının bir Türkleşmesi söz konusu. Bu genetik olarak olmuyor zannettiğin gibi. Yani gelen Türkler Rumları "becermiyor."

1) Genetik olarak Yunanlılar'a, Süryaniler' İranlılar'a yakınız. Kırgızlara, Taciklere ise çok uzağız. Bunu verdiğim linkteki antropolog açıkça söylüyor.

2) Ama bir İndo-Avrupa yahut Semitik dili değil, bir Altay dili konuşuyoruz.

Burda matematiği yapamıyor musun?

TÜRKLEŞME denen bir olay vuku buldu. Bu genetik türkleşme değil, dil ve din olarak bir Türkleşmedir.

Yani Anadolu'nun Rum halkı Türkçe konuşmaya başladı ve özünü kaybetti.

Bunu anlamak niye bu kadar zor senin için?

yine Ugur hakli

Sitelerde Paylaş
1) Genetik olarak Yunanlılar'a, Süryaniler' İranlılar'a yakınız. Kırgızlara, Taciklere ise çok uzağız. Bunu verdiğim linkteki antropolog açıkça söylüyor.

O antropolog o yazı için kaç dolar almış onuda ekle alta.

Başı kıçı belli olmayan kuramsal bir dille TÜRKÇE yi karşılaştırman tamamen cahillikten.Hint dilinin kökeni belli değildir ve tamamen kuramsaldır.Açta biraz oku oku.Baban isa adına oku.

Rum halkı sadece nüfusta TÜRKLEŞTİ , bak hala varsın değilmi.

Sitelerde Paylaş
Ulan salak, tanımını yaptığım 2 farklı başlık var, ikisine de bir daha uğramadın :))

Başlıklardan kaçarak, yaratamazsın o 'yanıt veremedi' çocukluk ifadesini, insanların zihninde :))

Ateistim şimdide Hristo oldum gibiyse yazıların sen git masturbasyon yap.Seni kimse sallamaz bu saatten sonra.

Sitelerde Paylaş
bu biraz desteksiz bir idda olarak kalır.

Ülkemizde kürt vatandaşlarımız türkçe biliyorlar, ama türkler kürtçe bilmiyor.

Eğer söylediğiniz gibi olsa idi, türklerin rumca konuşması gerekirdi. Çoğunluğun azınlığa uyması mantık dışı gözükyüor.

Şu mantığı bir de ludwig görse... :acute:

Yahu ludwig sana kimse zorla sen Türksün demiyor ki...Yani boşuna kasıyorsun kardeşim..

İstersen ben dünya vatandaşıyım de...Seni hor gören yok , baskı yapan yok ...Hatta delikanlı gibi ben kürt üm desen başımın üstünde yerin var...

Bu sıkıntın nedir anlamsız , kıçını yırtıyorsun ..Milletin etnisitesinden sana neeeee????

Sitelerde Paylaş

Türkiye halkının yunanlarla ortak genlere sahip olması tam olarak bizim Türkleşmiş Rum olduğumuz anlamına gelmez.Yunan göçleri anadoluya başladığında aynı süreç o zamanda gerçekleşmişti

Yani anadoluda yaşayan halklar zamanla Yunanlaştı.Hititler luviler Hurriler..Aynı süreç dünyanın heryerinde işledi.Üstelik yunanlarla ortak gen yüzdemiz% 30.Anadolu halkında bir o kadarda iran

etkisi var.Bu sürece bir örnek vermek gerekirse;Yunanistanda Karadeniz göçmeni Rumlarda yapılan genetik bir araştırma okumuştum.Pontos Rumları olarak bilinen bu halk genetik olarak

Yunanlarla değil Lazlarla akraba.yani adamlar rumlaşmış Laz.Yozgatta biçok nordik var,2000 yıl önce kelt göçü olmuş,adamlar önce Yunanlaşmış sonra Türkleşmiş yani.Türkiyede sanılanın aksine

orta asya kökenli genlerin en sık raslandığı yerler ege ve akdeniz;Yörük etkisi yani..

Adana mersin hatay da bol miktarda arap hatta Afrika genleri mevcut(İtalya da % 6 afrika geni var)

En garibi ise Elbistandaki insanların Pencap ve Racastan halkıyla akraba olması.Racastanla akrabalık ne demek bilen varmı?

Sitelerde Paylaş
Türkiye halkının yunanlarla ortak genlere sahip olması tam olarak bizim Türkleşmiş Rum olduğumuz anlamına gelmez.Yunan göçleri anadoluya başladığında aynı süreç o zamanda gerçekleşmişti

Yani anadoluda yaşayan halklar zamanla Yunanlaştı.Hititler luviler Hurriler..Aynı süreç dünyanın heryerinde işledi.Üstelik yunanlarla ortak gen yüzdemiz% 30.Anadolu halkında bir o kadarda iran

etkisi var.Bu sürece bir örnek vermek gerekirse;Yunanistanda Karadeniz göçmeni Rumlarda yapılan genetik bir araştırma okumuştum.Pontos Rumları olarak bilinen bu halk genetik olarak

Yunanlarla değil Lazlarla akraba.yani adamlar rumlaşmış Laz.Yozgatta biçok nordik var,2000 yıl önce kelt göçü olmuş,adamlar önce Yunanlaşmış sonra Türkleşmiş yani.Türkiyede sanılanın aksine

orta asya kökenli genlerin en sık raslandığı yerler ege ve akdeniz;Yörük etkisi yani..

Adana mersin hatay da bol miktarda arap hatta Afrika genleri mevcut(İtalya da % 6 afrika geni var)

En garibi ise Elbistandaki insanların Pencap ve Racastan halkıyla akraba olması.Racastanla akrabalık ne demek bilen varmı?

%100 kuzey hindistan racastan kanı taşıyan toplum her ilimizde mevcut. Bknz. Romen vatandaşlarımız.

Sitelerde Paylaş

Bu aralar Kocaelide yaşıyorum.kocaeli üniversitesinden prof.Ali Sazcı İzmitte yaşayan 8 ayrı etnik grupta araştırma yaptı.Araştırmanın konusu etnik grupların hastalıklara verdiği tepkiler

Diğerlerini boşver Yörüklerle Türkmenlerin genetik yapıları bile birbirinden farklı

Sitelerde Paylaş
Şu mantığı bir de ludwig görse... :acute:

Yahu ludwig sana kimse zorla sen Türksün demiyor ki...Yani boşuna kasıyorsun kardeşim..

İstersen ben dünya vatandaşıyım de...Seni hor gören yok , baskı yapan yok ...Hatta delikanlı gibi ben kürt üm desen başımın üstünde yerin var...

Bu sıkıntın nedir anlamsız , kıçını yırtıyorsun ..Milletin etnisitesinden sana neeeee????

Ben bildiğin gibi etnik olarak yarı Türküm. Zaten anadilim Türkçe olması ve Kürtçe bilmemem dolayısıyle kendim de tam olarak bir Türküm.

Fakat Türklerin Orta Asya kökenine dair olan yanlış inançların artık değişmesi gerekiyor.

Bunu verdiğim linkteki antropolog da söylüyor.

Yanlış şeylere inandırıldık yıllarca.

Genetik olarak Andolu halkıyız, hem de bilim adamlarına göre bin değil 40 bin senedir burdayız. Bence Anadolulu atalarımız inkar etmeyelim. Onlarla gurur duyalım.

Oğuz, Mete, Cengiz bizm atalarımız değil.

Bizim atalarımız dünyanın en eski yerleşim birimlerinden 9 bin senelik Çatalhöyük kentini kuranlar. Artemis Tapınağını yapanlar.

Sitelerde Paylaş
Bak sana bir Türk antroplogla yapılmış söyleşinin linkini verdim. Niye bakmıyorsun? Cesaret edemiyor musun?

Anadolu halkının bir Türkleşmesi söz konusu. Bu genetik olarak olmuyor zannettiğin gibi. Yani gelen Türkler Rumları "becermiyor."

Burda matematiği yapamıyor musun?

TÜRKLEŞME denen bir olay vuku buldu. Bu genetik türkleşme değil, dil ve din olarak bir Türkleşmedir.

Yani Anadolu'nun Rum halkı Türkçe konuşmaya başladı ve özünü kaybetti.

Ludwig İstanbuldaki Rumları ve Ermenileri bilirsin...

Bunlar Yunanistana , Ermennistana veya Kıbrısa gitmeyen Rumlar veya Earmenilerdr..

Bu insanların konuşmalarına bakarsan Türkçeyi bozuk bir aksanla konuşurlar..

Yani bir insanın hangi milletten olduğunu şıp diye anlarsın..

Eeeee bunlar neden Türkçeyi beceremezler , bir düşün bakalım...

Saçmasın , saçma...Boşuna yazdırma bana..

Rum ve Ermeniler bir Türk den daha fazla milliyetçidir..

Ha Anadoludaki halklar zaten sonradan gelen Türklerin geldiği bölgelerden oralara gelip yerleşmişlerdir,uzaydan gelmedilerse...Yani yabancı değiller canımmm...

Sitelerde Paylaş
Ben bildiğin gibi etnik olarak yarı Türküm. Zaten anadilim Türkçe olması ve Kürtçe bilmemem dolayısıyle kendim de tam olarak bir Türküm.

Fakat Türklerin Orta Asya kökenine dair olan yanlış inançların artık değişmesi gerekiyor.

Bunu verdiğim linkteki antropolog da söylüyor.

Yanlış şeylere inandırıldık yıllarca.

Genetik olarak Andolu halkıyız, hem de bilim adamlarına göre bin değil 40 bin senedir burdayız. Bence Anadolulu atalarımız inkar etmeyelim. Onlarla gurur duyalım.

Oğuz, Mete, Cengiz bizm atalarımız değil.

Bizim atalarımız dünyanın en eski yerleşim birimlerinden 9 bin senelik Çatalhöyük kentini kuranlar. Artemis Tapınağını yapanlar.

Kardeşim biz de onu diyoruz , Anadolu da yaşamış olanların geldiği yer zaten 1000 li yıllarda Anadoluya gelen Oğuz boylarının çıkıp geldikleri yerdir diyorum..Yani birbirine yabancı olmayan aynı kanı taşıyan topluluklar bunlar..

Anadoluda bulunan arkeolojik kanıtları araştırırsan , Ortaasyadaki medeniyetle ,Anadoludaki medeniyetlerin kökenini aynı yerde bulursun...

Sitelerde Paylaş

Racastan evet Elbistanı çok iyi bilirim.Bunlar Romen kökenlidir.Büyük ihtimalle Hindistan kökenli ama Hint değil.Yalnızca Elbistanda değil Türkiye'nin pekçok yerinde vardırlar.

Maraş-Antep bölgesi etnik açıdan ilginçtir.Maraş, Göksun , Afşin ,Pazarcık ,Kilis yöresinde Çerkezlerde yoğun olarak yaşamaktadırlar.O bölgenin Türkmenleri büyük ihtimalle Kıpçak Türkleridir.1200 lü yıllarda önce Moğollarla sonra Rus ve Gürcülerle yaptıkları savaşlardan dolayı Kafkasya üzerinden önce Van oradanda Erciş-Ahlat üzerinden Maraş-Antep bölgesine yerleşmişlerdir.Çerkezlerinde bu Türklerle birlikte beraber geldileri varsayılır.Bu topluluklar tarih boyunca Türkçe konuşmuşlardır.

Sitelerde Paylaş
Ha Anadoludaki halklar zaten sonradan gelen Türklerin geldiği bölgelerden oralara gelip yerleşmişlerdir,uzaydan gelmedilerse...Yani yabancı değiller canımmm...

Anadolu'daki halklar Orta Asya'dan geldiğini nasıl anladın? Nedir bu Orta Asya fetişi ya?

İnsanlığın göç haritası çıkartılmıştır.

50 bin sene önce insanlık Afrika'dan dünyaya dağıldı.

Orta Asyalı insanlarla genetik olarak yakın değiliz.

Yunanlılar'a ve İranlılar'a yakınız.

Niye hala bizi Orta Asyalılarla akraba etmeye uğraşıyorsun?

Adamlarla tek ortak yanımız DİLİMİZ. Genetik bir akrabalık yok. Artık vazgeç bundan.

Sitelerde Paylaş
%100 kuzey hindistan racastan kanı taşıyan toplum her ilimizde mevcut. Bknz. Romen vatandaşlarımız.

Doğrusu bu bağlantıdan haberin olması çok şaşırtıcı.türkiyede daha o kadar çok gariplik varki...

Yiyosa bi elbistanlıya Roman olduğunu söyle.

Sonun Ali Sazcı gibi olur

Atatürk son zamanlarını eski anadolu halklarını araştırmaya vermişti.Anadolu uygarlıklarına verdiği önem bu ata ilişkisini anlamasındandır.

Ben Türkmen kökenliyim ama birçoğunuz gibi aynaya bakınva Mongoloid değil beyaz ırkdan birini görüyorum

Sitelerde Paylaş
Doğrusu bu bağlantıdan haberin olması çok şaşırtıcı.türkiyede daha o kadar çok gariplik varki...

Yiyosa bi elbistanlıya Roman olduğunu söyle.

Sonun Ali Sazcı gibi olur

Atatürk son zamanlarını eski anadolu halklarını araştırmaya vermişti.Anadolu uygarlıklarına verdiği önem bu ata ilişkisini anlamasındandır.

Ben Türkmen kökenliyim ama birçoğunuz gibi aynaya bakınva Mongoloid değil beyaz ırkdan birini görüyorum

bak sen hala anlamadin o mongoloid dedikleri aslen mongoldur , baybars bunlari aynicaluta maglup edikten sonra mogolar hizli bi sekilde Müslümanlasmistir ve Türklesmistir

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kardeşim biz de onu diyoruz , Anadolu da yaşamış olanların geldiği yer zaten 1000 li yıllarda Anadoluya gelen Oğuz boylarının çıkıp geldikleri yerdir diyorum..Yani birbirine yabancı olmayan aynı kanı taşıyan topluluklar bunlar..

Anadoluda bulunan arkeolojik kanıtları araştırırsan , Ortaasyadaki medeniyetle ,Anadoludaki medeniyetlerin kökenini aynı yerde bulursun...

Sen heralde Türk Tarih Tezine inanıyorsun. İnsanlık Orta Asya'dan dünyaya yayılmış. Onlar bilimsel değil.

Modern bilime göre insanlık Afrika'dan dğünyaya yayıldı. Bütün göç yolları çıkartılmıştır:

080221-human-genetics_big.jpg

Sen hala Orta Asyalılarla aynı kanı taşıyoruz diyorsun. Sana verdpğim linkler açıkça bizim Orta Asylalılara genetik yakınlığımız olmadığını söylüyor. Yunanlılarla ve İranlılarla aynı kanı taşıyoruz.

Sitelerde Paylaş
Anadolu'daki halklar Orta Asya'dan geldiğini nasıl anladın? Nedir bu Orta Asya fetişi ya?

İnsanlığın göç haritası çıkartılmıştır.

50 bin sene önce insanlık Afrika'dan dünyaya dağıldı.

Orta Asyalı insanlarla genetik olarak yakın değiliz.

Yunanlılar'a ve İranlılar'a yakınız.

Niye hala bizi Orta Asyalılarla akraba etmeye uğraşıyorsun?

Adamlarla tek ortak yanımız DİLİMİZ. Genetik bir akrabalık yok. Artık vazgeç bundan.

En büyük kanıtı sen söylüyorsun zaten ..

Dil 1000 yılda kazanılacak bir olgu değilki..

Dil binlerce yıllık bir birikimdişr...

Ayrıca kültürümüze bak..

Anadolu özgü adet , gelenek ve görenekleri ; Ortaasyada da görüyoruz..

Adetler , gelenek görenekler binlerce yıılk birikimdir kardeşim..

Anadolu coğrafyasında kaç tane medeniyet kurulmuştur biliyor musun??Bunların bir çok farklı dilleri olması ve bugüne kadar kullanılagelmesi gerekmez mi a canımm??

Ki bu Anadolu medeniyetleri Ozamanın Türk göçebelerinin kurmuş oldukları medeniyetlere göre daha ileri seviyede olduğunu biliyoruz..Buna rağmen asimile olmaları

sana da zorlama bir sav olarak görünmüuyor mu??

Sitelerde Paylaş

Bence Uğur-Detay ikilisi ile Ludwig'i yanyana getirmemek lazım.

Bir taraf Türk olmak konusunda takıntılı, öbürü de Türk olmamak konusunda.

Tartışmalarda iki taraf da ''Türklük için dil birliği yeterlidir'' diyemiyor ve ille de bir ırk birliği arıyor.

Biri bunu tüm karşıt bilimsel sunumlara rağmen Türk ırkından olduğumuzu iddia ederek, diğeri de sırf ırkımız Orta Asya'ya dayanmadığı için Rum olduğumuzu iddia ederek yapıyor.

Aslında iki taraf da aynı pokun laciverti.

Bence bu başlık kilitlenip tavanarasını boylayacak ve birbirinize cevap yazmak için ayırdığınız zaman da heba olacak.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...