Jump to content

NERELESİNİZ,KÖKÜNÜZ NERESİ

Recommended Posts

Goddess'ı alim ama senin onda gözün varken olur mu ki? :D

Sen onu her başlıkta takiptesin. Bilmiyorum heralde kara sevdaya düşmüş olabilir misin? :D

he ne demesın kendı actıgım baslıga gelıyor muhalefet oluyor goddes ya

neyse benım bır turk var yeterı kadar

sen al canım ya ayıpsın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 291
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ludwigi ne kadar sevmesemde sürekli kafasının dikine gitsede bu konuda seviyorum (:

Irkçılıkla ellerine ne geçicekse anlamadım gitti, neye göre ırkların seviyelerini belirliyorlar? Saf ırk olduklarını mı savunuyorlar? ( sadece hayvanlarda olur ama )

Ben kendimi türk hissediyorum diyip sadece "hissetmekle" bu kadar ırkcılık yapılabiliyorsa gercekten olsa neler yapabilirler aklım hayalim almıyor.

Tüm dedikleri dogru olsa bile aynı Müslümanların savunduklarına benziyor, herşey Kuranda var derler sonra bilim adamları bulur la bak burda vardı derler ama bi icraat göremeyiz.

Bunlarda bütün diller ırklar bizden çıktı derler ama bi icraatları yoktur bilim adına insanlık adına eger varsa başım gozum ustune.

Durmak yok yola devam Ludwig :D

Sitelerde Paylaş
en Nazzam. Sümerce bildiğim kadarıyla herhangi bir dil grubuna ait olarak görülmüyor. Türkçeyle akrabalık çıkarmak ne kadar bilimsel bilmiyorum. Eğer akraba diller olsaydı bu iki dilin aynı dil ailesinde olması gerekmez miydi?

Ayrıca bizim olayla ne alakamız var?

Biz Türkçe konuşan Anadolularız. Genetik olarak Orta Asyalı değiliz. Türklüğümüz sadece dilimizden ibaret, ama biz genetik olarak Akdeniz ırkıyız.

bizim olayla ne alaka var diyorsun , gercekten anlamadinmi alakayi

sümerler orta asyaliymiydi?

Sitelerde Paylaş
Sümerlerin günümüzde yaşayan tek genetik mirasçıları Kuveyt halkı.Muazzez ilmiye Çığ dünyanın önde gelen Sumerologlarından.Samuel Noah Kramerle çalıştı yıllarca,kitapları var sümer

Kim olursan ol istediğin kadar iyi tarihçi ol bilimin her dalından yararlanmayı reddettiğin sürece boşa kürek çekersin.Genetik ispatlamış,adamların torunları Kuveyt halkı ,ben değilim.

Spencer Wells in Lübnan da yaptığı araştırmayı duymuşsunuzdur,ülkenin % 85 i eski Finikelilerin soyundan geliyo.

rastaman , kuveyt osmanli döneminde köy bile deyildi , lübnanlilar finikelilermis Türklerde ermeni yunan , arablarda kenanli , .

isteyen inana bilir , bu bilim adamlari ödül filanda almislardir , hirt drink , orhan pamuk , tayyipp selman rüsdü , almanyada türk yazarlar cok ödül aliyorlar iceriyi nin hepsi ayni

Türke ün diline dinine ailesine herseyine küfür ed al bir ödül

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sosyolojik olarak içinde bulunduğumuz toplum aşaması kapitalist toplumdur.

Kapitalist topluma damgasını vuran iki sınıf var.

Kapitalistler ve işçi sınıfı

Bu iki sınıfın tüm yaklaşımları kendilerinden önce (kapitalizm öncesi) tüm toplumlardan daha ileridir.

Yani köleci ve feodal toplumların değer yargılarından daha ileri olup. Her iki sınıf da (kapitalist ve işçi sınıfı) bu değerleri yıkarlar.

Gerek ırk kökenine dayalı ve gerek se din kökenine dayalı kimlikler çağımızda önemini yitirmiştir. Hem kapitalistler hem de sosyalistler bu kimliklerin önemli olmadığında ve ortadan kaldırılmasında hemfikirdirler.

İşte tam da bu noktada. Soysalizmi savunanlar ile Ludwig, Roquentin ve astur gibi kapitalizmi savunanlar paralel düşünürler.

Yani; artık çağdaş düşünce, ırkçılığı ve dinsel inançı aşmıştır.

Ne kapitalistler fabrikalarında çalışanların etnik kökenine değer verir, ne de dini inanışlarına. Onlar kendilerine artı-değer kazandıran her türlü insana eşit gözle bakarlar.

Aynı şekilde işçi sınıfı da beraberce, omuz omuza kapitalistlerin fabrikalarında çalışan işçiler olarak ne etnik kökenlerine ne de dini inanışlarına önem vermezler.

Dolayısıyla bir sosyalist olarak, ne etnik köken, ne de dini inanış birliğine önem vermeyiz.

Bu cümleden olarak Ludwig ve Roquentin ile paralel düşünmekteyiz.

Türk, rum, fars, arap, kürt kökenli olmuşuzun veya müslüman, hristiyan, musevi oluşumuzun ne önemi var ?

Hangi sınıftan oluşumuz, mesleğimiz, bunlardan daha üstün ve daha önemlidir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Sosyolojik olarak içinde bulunduğumuz toplum aşaması kapitalist toplumdur.

Kapitalist topluma damgasını vuran iki sınıf var.

Kapitalistler ve işçi sınıfı

Bu iki sınıfın tüm yaklaşımları kendilerinden önce (kapitalizm öncesi) tüm toplumlardan daha ileridir.

Yani köleci ve feodal toplumların değer yargılarından daha ileri olup. Her iki sınıf da (kapitalist ve işçi sınıfı) bu değerleri yıkarlar.

Gerek ırk kökenine dayalı ve gerek se din kökenine dayalı kimlikler çağımızda önemini yitirmiştir. Hem kapitalistler hem de sosyalistler bu kimliklerin önemli olmadığında ve ortadan kaldırılmasında hemfikirdirler.

İşte tam da bu noktada. Soysalizmi savunanlar ile Ludwig, Roquentin ve astur gibi kapitalizmi savunanlar paralel düşünürler.

Yani; artık çağdaş düşünce, ırkçılığı ve dinsel inançı aşmıştır.

Ne kapitalistler fabrikalarında çalışanların etnik kökenine değer verir, ne de dini inanışlarına. Onlar kendilerine artı-değer kazandıran her türlü insana eşit gözle bakarlar.

Aynı şekilde işçi sınıfı da beraberce, omuz omuza kapitalistlerin fabrikalarında çalışan işçiler olarak ne etnik kökenlerine ne de dini inanışlarına önem vermezler.

Dolayısıyla bir sosyalist olarak, ne etnik köken, ne de dini inanış birliğine önem vermeyiz.

Bu cümleden olarak Ludwig ve Roquentin ile paralel düşünmekteyiz.

Türk, rum, fars, arap, kürt kökenli olmuşuzun veya müslüman, hristiyan, musevi oluşumuzun ne önemi var ?

Hangi sınıftan oluşumuz, mesleğimiz, bunlardan daha üstün ve daha önemlidir.

Sevgiler.

valla ben almanyada hergün deyil saate bir bunun bögle olmadigini yasiyorum , bence sen bu dünyali deyilsin yenimi geldin dünyaya hosgeldin . :acute:

Sitelerde Paylaş

Ennazzam diğer yazılarımıda okursan ne anlatmak istediğimi anlarsın.Kuveytin köy değil mezra yada çöl olması da birşeyi değiştirmez.

Kısaca ben hiçbir bilimadamına güvenmem diyorsun yani.Tabi hepsi bir araya gelmiş, Türklük bilincini yok etmek için harıl harıl uğraşıyolar öylemi?

oysa o bilim adamları Avrupa halkları içinde aynı şeyi söylüyor.buna ne dersin?

Lübnana gelince ,evet Lübnan halkı bildiğin gibi arap ,dürzi ,maruni birçok halktan meydana gelir.

Ama genetik ne müslümanların arap,ne süryanilerin asuri ne de levantenlerin haçlı torunu olduğunu ispatladı.

Tam tersi % 85 oranında Finikeli olduğunu gösterdi

Bu biliminsanlarının kime hizmet ettiğini idda ediyosun şimdi

Sitelerde Paylaş

Aslında benim hepinize bir teklifim var .neden tartışmak yerine nereli olduğumuzdan bahsetmiyoruz

Ben başlayabilirim mesela

İstanbulluyum,Kocaelide yaşıyorum ama ailem 1949 da Erzincandan gelmiş

Orayada İranın doğusundan gelmişler ve Türkmen kökenliyim.

Nerelisin sorusuna cevap vermem çok zor yani

Sitelerde Paylaş
valla ben almanyada hergün deyil saate bir bunun bögle olmadigini yasiyorum , bence sen bu dünyali deyilsin yenimi geldin dünyaya hosgeldin . :acute:

Sevgili enNazzam

Patronlar dünyanın her yerinde aynıdır. İşçiler de öyle.

Tabi sen işçi veya patrondan birinde olmana bakmadan, etnik kökenini veya dini inanışını önde tutarsan bu senin bileceğin iş.

Adama sormazlar mı. Bre asil türk ne işin var alamanyalarda?

Türklüğüne ve dini inancına bu kadar önem veriyorsun da ne arıyorsun oralarda?

Bu sorulara vereceğin yanıtlar benim yaklaşımımı doğrular.

Almanyada iş tutmuşsun, gelirini ve geçimini orasan sağlıyorsun, sonra da her gün ve her saat bunun böyle olmadığını savunuyorsun. Seni oraya bağlayan ne?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Aslında benim hepinize bir teklifim var .neden tartışmak yerine nereli olduğumuzdan bahsetmiyoruz

Ben başlayabilirim mesela

İstanbulluyum,Kocaelide yaşıyorum ama ailem 1949 da Erzincandan gelmiş

Orayada İranın doğusundan gelmişler ve Türkmen kökenliyim.

Nerelisin sorusuna cevap vermem çok zor yani

Ailem Fransa'dan gelmiş. Levanten'im. Ama Cezayir Fransızı annemle, babam. Cezayir'de Müslüman olmuşlar.

Nereli olduğumu söylemem zor, Cezayir'den önce, ailem Paris'teymiş. Şimdi Türkiye'de yaşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

konuyu baska yone cekiyorsun ama o.k.

dogum burasi , benim hayalim deyil burda olmak , almanlar bizi istemiyorsa vw , bmw vs. vs. .... bunlari satmasinlar Türkiyeye

Türkler bagimsiz olsunlar kendi üretsinler bende ekmeyimi vatanimda kasanayim , ama bunuda istemiyor almanlar , ben ne yapayim

benmi almanyadayim yoksa almanya Türkiyedemi ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...