Jump to content

Topraktan yaratılma ve "ol" emri neymiş bakalım

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kıvır bakalım..

Kıvırmaktan usanmadınız.. 1000 küsür yıldır kıvırıyorsunuz.

Ve kıvırdıklarınıza da yalnız siz inanıyorsunuz.

Çünkü inanmak zorundasınız..

Alternatifi bizim gibi olmanız..

Onu da hak etmiyorsunuz.

Ve işte böyle sürüm sürüm sürünüyorsunuz kıvırarak..

Gafiller.........

Aklını kullanmak, saçma sapan şeyleri gerçeğe uydurmaya çalışmak mı?

Kalsın.

Ne o işinize gelmedi dimi ?

Elinizde dinlere ait sözde bir malzemenin aslında ne manaya geldiğini göstermem sizi rahatsız etti dimi ?

Bilimfenerinde evrim topiğinde bu söylendiğini zaman nasılda kabarmıştın ahaha.

Hiç çekemiyorsunuz hiç. İslam korkulu rüyanız olmuş. Ateizm can dostunuz olmuş!

Güya sorguluyorsunuz. Bu mu sorgulamak ?

Siz gidin bu sorgulama ayaklarını nineme anlatın!

Ateizmin bir inanç olduğunu nasılda sırıtıyor.

Bırak türler ister anında förtlesin sen yinede bırakamazsın bu ateizmi ihtiyar.

İşiniz sorgulama değil çünkü...

Bırakın bu ayakları artık.

Erosa: Ayetler ortada lütfen topraktan yaratılmanın ne manaya geldiğini dikkatli oku ve bunun üzerine soruların varsa buyur.

tarihinde burdayim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba buradayim,

Kışkırtmaya çalışmana rağmen iyi niyetli olarak anlatmaya devam etmek gerek diye düşünüyorum.

Ben şimdi kalkıp size desem ki:

On iki tane titan vardır.

Bunlardan biri okyanusu,

Biri gökleri,

Biri yerleri oluşturdu.

Biz gaia'nın çocuklarıyız.

Sizin dediğinizle bunun arasındaki fark nedir?

Sorgulanacak birşey mi var bunda? Bunu sorguladığınızı iddia edebilir misiniz?

Çocuk hikâyesine benzeyen şeyleri, içinde mucize yahut olağanüstü karmaşıklık içeren şeyleri eliyoruz, elimizde pratik bilgiler kalıyor. Bunu siz de yapıyorsunuz biz de.

Sitelerde Paylaş
inevi, valla sen bu isi basariyorsun. cok kidiklayici yaa :crazy:

ama gulmeyip sinirlenmeyi secenler de olabilir tabi bu senin tarzina

'Dediki: Senin iyi şeyler yaptığını görüyoruz. Fakat buna bazıları sinirlenecek bazıları da eylenecek.' Deki: Bırak istedikleri gibi yapsınlar. Gerçek bilgi mutlaka anlatılacak.' -Bilgi 12

inevitablen sen eski müslümansın anlarsın bu yazılanları. Kalbinin katılaştıgını sanmıyorum.

'Dediki: 'Sen eskilerdensin, kalbinin katılaşmadığını sanıyoruz.' Deki: 'Arkadaşınızın kalbi katılaşmadı. Siz onun ne anlatmaya çalıştığını öğrenin yeter. Asıl bilgi sahiplerini dinleyin. Bilgi edinmeden eski bildiklerinizle sürekli zanna uyup durmayın. Bu boş bir çabadır.' -Zan 9

Sitelerde Paylaş
Bu kalp olayını bitir artık anti, kalp ile beyin farklı organlardır. Kalp ile duyguyu anlatmaya çalışıyorsun galiba.

Bu nasıl bir dar görüştür ya, adamın niye kalbi veya duyguları katılaşsın.

Adam yanlışlıkları gördü diye kalbi veya duyguları katılaşırmı, bilakis yanlışlıkları ortaya koyduğu ve bu pisliklere ait olmadığı için mutlu olur.

Sende artık tarafsız bir görüş ile bakmaya başlasın daha iyi olacak. Sıyır kendini saplantılarından empati yap biraz.

'erosa'nın dediğini gördün mü? Doğrusu çok güzel bir söz söyledi. Tarafsızca bakma hepsinden iyi olanıdır. Böylece O size gerçek doğruyu gösterir siz de öğrenebilirsiniz.' Gerçek 7

Sitelerde Paylaş
Sana bu kitabı indiren O'dur. Bunun âyetlerinden bir kısmı muhkemdir ki, bu âyetler, kitabın anası (aslı) demektir. Diğer bir kısmı da müteşabih âyetlerdir. Kalblerinde kaypaklık olanlar, sırf fitne çıkarmak için, bir de kendi keyflerine göre te'vil yapmak için onun müteşabih olanlarının peşine düşerler. 3/7

Hangi ayetler müteşabih değil onları söylede onlar üzerinde konuşalım, yoksa bu gidişle bütün kuran müteşabih diyeceksiniz gibi duruyor. Bunu söyleyebilirsen iş netleşir ama işine gelceğini pek zannetmiyorum, oryantal yapamayacaksın ona göre.

Sitelerde Paylaş
3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

Kışkırtmaya çalışmana rağmen iyi niyetli olarak anlatmaya devam etmek gerek diye düşünüyorum

Ben ateistleri iyi tanıdıgım için bilassa üzerlerine gidiyorum. Sorgulamazmısınız ?

Ateistler sanıldıgı gibi sorgulayan insanlar değildir.

Bunu her zaman söylerim.

Gelip, "biz sorguluyoruz" diyerek kendilerinin bir halt yaptıklarını sanarlar. Kendilerini akılcı bilimci sanarlar. Sözüm onlara.

Tabi ki bu her ateist için geçerli değil.

Ama bunların sayıları son derece az.

-----------------------

Konuya gelirsek. Sorgulayan bir ateist için çok anlamlı olmalı.

Efendim neymiş topraktan yaratılma çanak çömleğe atılan toprak ile miş ? Öyle mi peki ?

Peki o zaman "sorgulayan" ateiste sorarım;

3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

Bu ne oluyor ?

Meryemin çamur doğurdugunu söylemiyorsunuz herhalde ?

Peki bu sözde sorgulayan gerçeği arayan ateistler, Kuranda Adem ve İsa isimlerinin 25er defa geçtiğini nasıl açıklıyor ? Hemde düzenli olarak ?

Kuran'da geçen Adem'ler;

1. 2:31 Ve alleme ademel esmae külleha sümme aradahüm alel melaiketi fe kale embiuni bi esmai haülai in küntüm sadikiyn

2. 2:33 Kale ya ademü embi'hüm bi esmaihim* felemma embeehüm bi esmaihim kale e lem ekul leküm inni a'lemü gaybes semavati vel erdi ve a'lemü ma tübdune ve ma küntüm tektümun

3. 2:34 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis* eba vestekbera ve kane minel kafirin

4. 2:35 Ve kulna ya ademüskün ente ve zevcükel cennete ve küla minha ragaden haysü si'tüma* ve la takraba hazihis secerate fe tekuna minez zalimin

5. 2:37 Fe telekka ademü mir rabbihi kelimatin fe tabe aleyh* innehu hüvet tevvabür rahiym

6. 3:33 Innellahestafa ademe ve nuhav ve ale ibrahime ve ale imrane alel alemin

7.3:59 Inne mesele Iysa indellahi ke meseli Adem halekahu min türabin sümme kale lehu kün fe yekun

8. 5:27 Vetlü aleyhim nebeebney ademe bil hakk iz karraba kurbanen fe tükubbile min ehadihima ve lem yütekabbel minel ahar kale le aktülennek kale innema yetekabbelül lahü minel müttekiyn

9. 7:11 Ve le kad halaknaküm sümme savvernaküm sümme kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis lem yeküm mines sacidin

10. 7:19 Ve ya ademüskün ente ve zevcükel cennete fe küla min haysü si'tüma ve la takraba hazihis secerate fe tekuna minez zalimin

11. 7:26 Ya beni ademe kad enzelna aleyküm libasey yüvari sev'atiküm ve risev ve libasüt takva zalike hayr zalike min ayatillahi leallehüm yezzekkerun

12. 7:27 Ya beni ademe la yeftinennekümüs seytanü kema ahrace ebeveyküm minel cenneti yenziu anhüma libasehüma li yüriyehüma sev'atihima innehu yeraküm hüve ve kabilühu min haysü la teravnehüm inna cealnes seyatiyne evliyae lillezine la yü'minun

13.7:31 Ya beni ademe huzu zineteküm inde külli mescidiv ve külu vesrabu ve la tüsrifu innehu la yühibbül müsrifin

14. 7:35 Ya beni ademe imma ye'tiyenneküm rusülüm minküm yekussune aleyküm ayati fe menitteka ve asleha fe la havfün aleyhim ve la hüm yahzenun

15. 7:172 Ve iz ehaze rabbüke mim beni ademe min zuhurihim zürriyyetehüm ve eshedehüm ala enfüsihim elestü bi rabbiküm kalu bela sehidna en tekulu yevmel kiyameti inna künna an haza gafilin

16.17:61 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis kale e escüdü li men halakte tiyna

17. 17:70 Ve le kad kerramna beni ademe ve hamelnahüm fil berri vel bahri ve razaknahüm minet tayyibati ve faddalnahüm ala kesirim mimmen halakna tefdiyla

18. 18:50 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis kane minel cinni fe feseka an emri rabbih e fe tettehizunehu ve züriyyetehu evliyae min duni ve hüm leküm adüvv bi'se liz zalimine bedela

19. 19:58 Ülaikellezine en'amellahü aleyhim minen nebiyyine min zürriyyeti ademe ve mimmen hamelna mea nuhiv ve min zürriyyeti ibrahime ve israile ve mimmen hedeyna vectebeyna iza tütla aleyhim ayatür rahmani harru süccedev ve bükiyya

20. 20:115 Ve lekad ahidna ila ademe min kablü fe nesiye ve lem necid lehu azma

21. 20:116 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis eba

22. 20:117 Fe kulna ya ademü inne haza adüvvül leke ve li zevcike fe la yuhricenneküma minel cenneti fe teska

23. 20:120 Fe vesvese ileyhis seytanü kale ya ademü hel edüllüke ala seceratil huldi ve mülkil la yebla

24. 20:121 Fe ekela minha fe bedet lehüma sev'atühüma ve tafika yahsifani aleyhima miv verakil cenneti ve asa ademü rabbehu fe gava

25. 36:60 Elem a'hed ileyküm ya beni ademe el la ta'büdüs seytan innehu leküm adüvvüm mübiyn

Kuran'da geçen İsa'lar;

1. 2:87 Musa'ya kitabi verdik ve ondan sonra art arda elçiler gönderdik. Meryemoglu Isa'ya da apaçik deliller verdik ve onu Kutsal Ruh ile destekledik. Hosunuza gitmeyen bir seyle ne zaman size bir elçi geldiyse büyüklük taslamadiniz mi? Nitekim, bir kismini yalanladiniz ve bir kismini da öldürdünüz.

2. 2:136 "ALLAH'a, bize indirilene, Ibrahim, Ismail, Ishak, Yakub ve torunlarina indirilenlere, Musa'ya, Isa'ya verilene ve tüm peygamberlere Rab'leri tarafindan verilenlere inandik. Onlarin hiçbiri arasinda ayirim yapmayiz. Biz sadece O'na teslim olanlariz," deyiniz.

3. 2:253 O elçilerin bazisina digerlerinden daha fazla lütufta bulunduk. Örnegin, kimileriyle ALLAH konustu, kimilerini de derecelerle yükseltti. Meryem oglu Isa'ya apaçik deliller verdik ve onu Kutsal Ruh ile destekledik. ALLAH dileseydi, onlarin ardindan gelenler kendilerine apaçik deliller geldikten sonra birbirleriyle kavga etmezlerdi. Fakat anlasmazliga düstüler. Kimisi inandi, kimisi inkar etti. ALLAH dileseydi birbirleriyle savasmazlardi. Fakat, ALLAH diledigini yapar.

4. 3:45 Melekler demisti ki: "Meryem, ALLAH seni kendisinden bir Söz ile müjdeliyor. Onun adi Meryem oglu Isa Mesih'tir. Dünyada da ahirette de önderlerdendir ve (Tanri'ya) yakin olanlardandir.

5. 3:52 Isa onlardan inkarci bir tavir sezince, "ALLAH yolunda kim bana yardimci olacak," dedi. Ögrencileri, "Biz ALLAH'in yardimcilariyiz; ALLAH'a inandik. Müslüman olusumuza tanik ol," diye karsilik verdiler.

6. 3:55 ALLAH Isa'ya söyle demisti: "Senin dünyadaki hayatina son verecegim ve kendime yükseltecegim. Seni inkar edenlerden kurtaracagim ve sana uyanlari Dirilis Gününe kadar inkar edenlerin üzerinde tutacagim. Sonra, dönüsünüz banadir ve anlasmazliga düstügünüz konularda aranizda ben hüküm verecegim."

7. 3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

8. 3:84 De ki: "ALLAH'a, bize indirilene, Ibrahim'e, Ismail'e, Ishak'a, Yakub'a ve torunlara indirilene; Musa'ya, Isa'ya ve peygamberlere Rab'leri tarafindan verilene inandik. Onlarin hiçbiri arasinda ayirim yapmayiz ve biz O'na teslim olanlariz."

9. 4:157 Ve ALLAH'in elçisi "Meryem oglu Isa Mesih'i öldürdük," demelerinden ötürü... Oysa onu öldürmediler ve onu asmadilar; fakat öyle yaptiklarini sandilar. Tüm mezhepler bu konuda kusku içindedir. Onlarin bu konuda bir bilgisi yok; sadece zanna uyuyorlar. Kesin olarak onu öldürmediler.

10. 4:163 Nuh'a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettigimiz gibi sana da vahyettik. Ibrahim'e, Ismail'e, Ishak'a, Yakub'a ve soyuna, Isa'ya, Eyyub'a, Yunus'a, Harun'a, ve Süleyman'a da vahyetmis, Davud'a da Zebur vermistik.

11. 4:171 Kitaplilar! Dininizde siniri asmayin. ALLAH hakkinda yalniz gerçegi söyleyin. Meryem oglu Isa Mesih, sadece ALLAH'in elçisi ve Meryem'e gönderdigi kelimesi ve O'ndan gelen bir candir. ALLAH'a ve elçilerine inanin. "Üçtür," demeyin. Kendi yarariniz için buna son verin. Biricik tanri yalniz ALLAH'tir. O, çocuk sahibi olmaktan yücedir. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. Vekil olarak ALLAH yeter

12. 5:46 Onlarin ardindan, önceki Tevrat'i dogrulayici olarak Meryem oglu Isa'yi gönderdik. Ona, içinde hidayet ve isik bulunan, önceki Tevrat'i dogrulayan ve erdemliler için bir kilavuz ve ögüt olan Incil'i verdik.

13. 5:78 Israil ogullarinin inkarcilari, hem Davud'un hem Meryem oglu Isa'nin diliyle lanetlenmisti. Zira onlar isyan edip sinir tanimiyorlardi.

14. 5:110 ALLAH diyecek ki: Ey Meryem oglu Isa, sana ve annene bagisladigim nimetimi hatirla. Seni Kutsal Ruh ile desteklemistim; böylece besikteyken de yetiskin iken de halkla konusuyordun. Sana kitabi, bilgeligi, Tevrat'i ve Incili ögretmistim. Iznimle balçiktan kus heykeli yaratiyordun ve ona üfleyince de iznimle kus oluveriyordu. Körü ve cüzamliyi iznimle iyilestiriyordun. Yine benim iznimle ölüleri diriltiyordun. Israil ogullarina apaçik kanitlar götürmene ragmen, içlerindeki inkarcilar, "Bu apaçik bir büyüden baska bir sey degil," demislerdi de seni onlardan kurtarmistim.

15. 5:112 Havariler, "Meryem oglu Isa, Rabbin bize gökten bir ziyafet çekebilir mi," demislerdi. "Inaniyorsaniz ALLAH'a saygi gösterin," demisti.

16. 5:114 Meryem oglu Isa: "Tanrimiz, Rabbimiz, bize gökten bir ziyafet indir de hepimiz ve her birimiz için bir bayram ve Sen'den bir delil olsun. Bizi riziklandir. Sen en iyi rizik verensin," dedi.

17. 5:116 ALLAH söyle diyecek: "Ey Meryem oglu Isa, sen mi halka, ' ALLAH tan baska beni ve annemi de tanri edinin' dedin?" (Isa) söyle cevap verecek: "Sen yücesin, hakkim olmayan bir seyi söylemek bana yakismaz. Zaten böyle bir sey söylemis olsaydim sen bilirdin. Sen benim düsüncemi bilirsin; ancak ben senin düsünceni bilmem. Sen tüm gizemleri biliyorsun."

18. 6:85 Zekeriyya, Yahya, Isa ve Ilyas'a da... Hepsi de iyilerden idi.

19. 19:34 Iste, Meryem oglu Isa böyleydi. Hakkinda kuskuya düstükleri konunun gerçegi budur.

20. 33:7 Nebilerden (peygamberlerden) misak (söz) almistik. Senden, Nuh'tan, Ibrahim'den, Musa'dan ve Meryem oglu Isa'dan... Onlardan sapasaglam bir söz almistik

21. 42:13 Daha önce Nuh'a buyurdugu dini size yasa olarak belirledik. Sana vahyettigimiz gibi Ibrahim'e, Musa'ya ve Isa'ya da ögütledik: "Bu dini dogru tutun ve onda ayriliga düsmeyin." Fakat kendilerini çagirdigin sey, ortak kosanlara agir gelmektedir. ALLAH dileyeni kendine seçer ve kendisine yöneleni dogruya ulastirir

22. 43:63 Isa apaçik mucizelerle gelince demisti ki, "Size bilgelik, ve ayriliga düstügünüz konulara açiklama getirdim. ALLAH'i dinleyiniz ve bana uyunuz."

23. 57:27 Sonra onlarin pesinden, art arda elçilerimizi gönderdik. Meryem oglu Isa'yi da gönderdik ve ona Incil'i verdik. Onu izleyenlerin gönüllerine sefkat ve merhamet koyduk. Fakat, bizim kendileri için onaylamadigimiz bir ruhbanlik uydurdular. Halbuki onlardan sadece ALLAH'i hosnut edecek hususlara uymalarini istemistik. Üstelik ruhbanliga hakkiyla da uymadilar. Aralarindan inananlara ödüllerini verdik; ancak çoklari yoldan çikmislardi

24. 61:6 Hani Isa, halkina: "Ey Israil ogullari, ben, size gönderilmis ALLAH'in bir elçisiyim. Benden önceki Tevrat'i onaylayici ve benden sonra gelecek ve ismi daha çok övülen bir elçiyi müjdeliyorum." Sonra kendilerine apaçik delilleri gösterdiginde, "Bu apaçik bir büyüdür," dediler.

25. 61:14 Ey inananlar, ALLAH'i destekleyenler olun. Nasil ki Meryem oglu Isa, ögrencilerine, "ALLAH yolunda kim benim destekçilerim olur?" diye sormustu. Ögrencileri, "Biz ALLAH'in destekçileriyiz," demislerdi. Israil ogullarindan bir grup inandi, bir grup da inkar etti. Inananlari düsmanlarina karsi destekledik; onlar üstün geldiler.

kyn. http://islamidusunce.googlepages.com/isa_adem

Bana gelipte sorguluyoruz pişkinliğini göstermeyin. Sorgulayan adam bunları bir düşünür.

Sizinki sorgulamak değil kabullenmedir.

Ateizmde bir inanç olmuş gitmiş.

Yakında bir peygamber seçerlerse şaşırmam.

Sitelerde Paylaş

Burdayim, ben ne dedim sen ne demişsin.

Sana bir inanç aktardım. Sorguladın mı o inancı?

Bilmemne kelimesiyle bilmemne kelimesi bilmemkaç kere geçer tabii.

Numeroloji yaklaşımı incilin bilmemkaç çeşidine de uygulandı, Kur'an'ın bilmemkaç yazmınına da. Alis harikalar diyarında'ya da. Sonuç hep aynıdır. Her zaman bazı kelimelerin aynı sıklıkta benzer konularda geçme şansı yüksektir.

Tabii sorgulayana.

Sitelerde Paylaş

YAzdığım yazıları okumuyorsun.

KOnuyu başka yerlere çekiyorsun.

Çünkü okumak istemiyorsun.

Amacın araştırmak okumak değil.

Sen maalesef şartlanmışsın.

Sen sorgulayamazsın.

Ateist olarak hayatına devam edebilirsin.

YAzdıklarımı anlaman konusunda teklif var zorlama yok.

Heleki kendi inancın sana mutluluk veriyorsa bana hiç bulaşma zira inancını sarsabilirim.

Sitelerde Paylaş

burdayim,

Boş yanıtlar veriyorsun. Anlayacağını, araştıracağını düşündüğüm için söylüyorum, markov zincirleri konusunu bir araştır istersen. Algoritması dediğim istatistiksel ilkeye dayanır. Dediğim inancı da bir sorgula bakalım. Neden biz gaia'nın çocukları değiliz? Neden numeroloji istatistiğin kaçınılmaz sonucu?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilmem farkındamısın ama topigin ismi "> Topraktan yaratılma ve "ol" emri neymiş bakalım"

Konu hakkında verecek bir cevap olmadığı için topiği baltalamaya çalışıyorsun.

Sende tipik ateistsin.

Lütfen topigime konuyla alakasız bir şey yazma daha.

Sitelerde Paylaş

Ne dediğinizin farkında değilseniz söyleyeyim. Konu "siz ateistler sorgulamazsınız, düşünmezsiniz, okumazsınız".

Başka bir fikir öne sürmediniz bu başlıkta.

Alacağınız yanıtlar da bunlarla ilgili olacaktır.

Yanıtlardan kaçıp tek satır başlığın arkasına sığınmayın.

Sizce Hayatı titan gaia neden yaratmadıysa

Bence de o yüzden Allah topraktan çamurdan balçıktan zamanla insan yaratmamıştır.

Denilenlerin arasındaki farkları sordum, yanıt yok.

Neden dedim, yanıt numeroloji.

Cevap verince yok efendim "senin inancını sarsarım ona göre"

Bence kendi başlığınızı baltaladınız.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın 59.873 yerinde geçen şu "Biz bir şeyin olmasını istedik mi, ona sadece OL! deriz. O da hemen oluverir" zırvalığı dahi, nitelikleri düşünüldüğünde islam tanrısının ve yaradılışın zırvalığını ortaya koyuyor.

1- İstemek, bir şeye ihtiyaç duymaktır ve bu da münezzehlikten münezzehtir bir kere. Hiç bir şeye ihtiyaç duymayan bir tanrı, OL! demesini gerektirecek bir ihtiyaç içine düşmüş.

2- OL! demek ve bunu gerçekleştirmek, zaman-mekan gerektirir. Mekan burası diyelim; peki ya zaman? Niye 5 saniye veya 39 milyar yıl önce/sonra değil de, o an? O anı, tanrı nazarında ÖZEL kılan nedir? O anın ve o anı gerektirecek şartların yerine geleceğini, daha yaratmaya başlamamışken ve arşta yayılmış t.şaklarını kaşırken bilmiyor muydu? Bilimsel verileri kabul etseniz bile, kendinize şu soruyu soramıyor musunuz: "Allah, 13.7 milyar yıl önce kainatı yarattı. Peki bu tanrı, 14.7 milyar yıl önce bilmiyor muydu, 1 milyar yıl sonrasında kainatı yaratacağını? Onu 1 milyar yıl bekleten neydi? Hangi hesapları (?) yapıyor, hangi çelişkileri (?), hangi kararsızlıkları (?) yaşıyor, yaratmaya başlamayı 1 milyar yıl sonrasına erteleme ihtiyacını (?) neden duyuyordu?

Tabii burada 1 milyar yılı 0.0003 salise olarak da düşünebiliriz. Hani diyorsunuz ya, dünya günüyle tanrı katındaki gün süreleri bir değil. Soruyu her iki mekan için de düşünebilirsin.

Evrende OL! denince yaratılabilecek tek bir şey vardır, o da tanrının kendisidir. Akıl durduğunda söylenebilecek en kolay emir kipidir çünkü.

Sitelerde Paylaş

Meryemin İsayı doğurdugunu cümle alem bilir.

Ama herkes Adem'in bir çömlege atılan toprağın yoğurulmasıyla oluştuğunu sanar.

Herkes olarak tanımladıgım kişiler ateistlerdir.

Çünkü onlar sorgulamaz, sadece egolarını tatmin etmek isterler.

Aklı başında düşünen biri bu topickte yazdıklarımı anlayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Burdayım,

Meryem ve isa diye bir şahıs yoktur onlar efsanevi hikayelerdir ve bu hikayeler birçok toplumda vardır zaten.

Başkalarının değil artık kalbinin sesini dinler (Başkalarının beyni çalışıyor seninse kalpin)

Lütfen şu video yu izle.

Sitelerde Paylaş
Ateistler sanıldıgı gibi sorgulayan insanlar değildir.

Bunu her zaman söylerim.

ya bişey söylemeden önce biraz düşünün ya.. ateistler doğarken mi ateist oldular?? senin gibi müslümandı onlar da vaktiyle, peki madem sorgulamıyorlar nasıl ateist oldular, oldu bittiye getirilecek kadar basit bir mesele mi bu?? ateistlerin sorgulamadığını ve ateizmin din olduğunu söylüyorsan, sen de inanırken sorgulamadığını kabul etmiş oluyorsun farkında olmadan, öyle ya ikisi de din diyorsun, ikisi de din; ateizm din olmuş dediğine göre dinin sorgulamaktan uzak birşey olduğunu itiraf ediyorsun...

ayrıca, defalarca söyledik, kuranın herhangi bir yerinde doğru bir bilginin olması kuranın bütününü kurtarmaz, kuran "insanın iki gözü vardır ya da yağmur bulutlardan geliyor" dedi diye "bak kuranda yazıyor demek ki kuran doğru" demenin hiçbir anlamı yok; A'nın doğru olmasından hareket ederek B, C ve D'nin de doğru olduğunu kabul etmeniz nasıl bir mantıktır, hangi sorgulamayla yapıyorsunuz bunu?? incil ve tevratta da doğru bilgiler var, gidip yahudi ya da hıristiyan mı olcaksın yani??... kaç defa daha tekrarlıycaz bunu ya??

böyle aristo mantığıyla kendinizi kandırırsınız ancak...

Sitelerde Paylaş

Ben size anlatayım bu topraktan yaratılma hikayesinin nereden geldiğini.

Semavi dinlerin ortaya çıkışında ilk aktörlerden biri Musa'dır elbette. Musa Mısırlı. Eski köle... Mısırın kültürüyle büyümüş, oranın inançlarından izler taşımış, günü gelip kendi dinini kurunca da bazı inanışları mısırlılardan araklamış.

Mısırlıların inanışı biraz kast sistemini de andırır. Her meslek grubu ve sosyal sınıfın öncelikli tanrıları vardır. Nasıl Yunan balıkçıları bereket için Poseidon'a yalvarır, Yunan kralları güç için Zeus'a avuç açarsa; Mısır'ın Firavunları da Ra'nın soyundan geldiklerini söyler, Nil nehrinde avlanan balıkçılar Heqet isimli tanrıçadan bereket dilenir, döneminin popüler mesleklerinden olan çömlekçilikle uğraşanlar da Khnum adlı tanrılarına ibadet ederlerdi.

Kim bu Khnum?

Aha bu:

http://www.ultimateutopia.co.uk/USERIMAGES...ation_khnum.gif

Khnum çömlek sehpasında çamuru işleyip insan bedenine şekil veriyor.

Aha bu da ortağı -belki de manitası- tanrıça Heqet. O da şekillenmiş bedenlere hayat veriyor:

http://www.livingunderworld.org/folklore/folklore_heket.jpg

Ortak çalışma yaptıkları sırada verdikleri bir poz:

khnum_heqet.jpg

Bizim müslolar da gelir, Musa denen hıyartonun antik mısır zırvalarından aşırdıklarını bize pazarlamaya kalkar.

Diyorum ya kafa 1400 yıllık değil. Daha da eski...

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın iddiası islamın ilk insandan beri olduğu yönündedir. Bu sebeple farklı kültürlere farklı tarz ve şekillerde bunlar yansımış olabilir.

Bu kesin ve net bir delil değildir.

İnsanların çoğu, Mısırlılarda dahil topraktan yaratılmayı resimlerde gösterdiğin gibi algılamışlar.

Fakat bu algıyı çürüten yine ne ilginç ki Kurandır.

Nedeni bu topickteki yazımda.

Kuran'ın batıllardan uzak durdugu orjinal oldugu çok sırıtıyor.

Keyser Soze:

Kuran hakkında yeteri deliller vardır. Bunlar sandıgın gibi basit değildir.

Matematiksel delillerin yanında bilimsel deliller.

İmzadaki sitede matematiksel durumlardan bir kaçını görebilirsin.

Ayrıca "BU TOPİCK DÜNYADAKİ BÜTÜN ATEİSTLERE MEYDAN OKUMAKTADIR" topiğinde de belirtiğim gibi Kuran'dan ayet atmak imkansızdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...