Jump to content

BUDALA ATEİSTLER

Recommended Posts

Bre köftehor, Tanrının yokluğu kanıtsal değerlere dayanmıyor diye bilim başarısız mı oluyor? Evrende hiçbirşeyin yokluğunu ispatlayamazsın. Ama varlıkları verilere dayandırarak isptatlarsın. Elmanın var olduğunu biliyoruz ama Tanrının var olduğunu bilemiyoruz. O halde bir insanın nazarında Elma Tanrıdan daha değerli olmalı.

hadi bir bir elma yaratta yiyelim ozaman işkembeden atma bana.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

din olmasa da bunlar zaten insan da var olan şeyler. bırak insanı hayvanlar da bile var bunlar. calıların biyolojik birikiminde var bunlar. hayvanlara hiç bir peygamber gelmediği yada hiç bir din oluşturulmadığı halde birbirine çok sıkı bağlanan oldukça vefalı, müthiş bir vatan bağımlısı hayvanlar vardır. bölgelerine kimseyi sokmazlar. bu nasıl bir cahalettir anlamıyorum. azıcık olsun niçin düşünerek yazı yazmıyorsun baglantı. nedir bu hırs?

din zaten var olan bu duyguların saflığının içine eder. nasılını da anlatayım mı?

Hayvanların bile vatanına sahip çıktığı ve ssahip olduğu değerlerinin olduğuna katılyorum.

Fakat din insanın saflığının içine etmez.

İnsan kendi kendine yapar bunu dini menfaat yolu olarak görerek yada menfaatlerini din yaparak.

Sitelerde Paylaş
İlginç bir şekilde yazıda ironiyi kimse anlamamış. Ben ateistlerin ateist olmasının gerekçesinin kişisel menfaat hesaplarının ötesinde oldugunu söylemek istedim

Evet sevgili Lucretius. Ben de şaşkınlıkla okudum doğrusu yorumları..

Oysa çok güzel bir yazıydı ve ateistlerin gurur bile duyması gerekiyordu.

Seni budalalıkla, ateist olmamakla bile suçlamışlar..

Bazen fevri davranabiliyoruz. Hepimiz yapıyoruz bazen.

Ama nedense hepsi de senin bu başlığına denk gelmiş.

Sitelerde Paylaş
Hayvanların bile vatanına sahip çıktığı ve ssahip olduğu değerlerinin olduğuna katılyorum.

Fakat din insanın saflığının içine etmez.

İnsan kendi kendine yapar bunu dini menfaat yolu olarak görerek yada menfaatlerini din yaparak.

vatanı için ölene huriler vaad eden bir din bu duyguların içine etmez de ne eder. karaktersiz nesiller yetiştirmekte din bire birdir.

şimdi düşün ki devlet her savaşa katılana orospu hediye ediyor. böyle bir şey makul mu? mantıklı geliyor mu sana? böyle bir durumda savaşa katılana kahraman gözü ile bakılabilir mi?

Sitelerde Paylaş
din olmasa da bunlar zaten insan da var olan şeyler. bırak insanı hayvanlar da bile var bunlar. calıların biyolojik birikiminde var bunlar. hayvanlara hiç bir peygamber gelmediği yada hiç bir din oluşturulmadığı halde birbirine çok sıkı bağlanan oldukça vefalı, müthiş bir vatan bağımlısı hayvanlar vardır. bölgelerine kimseyi sokmazlar. bu nasıl bir cahalettir anlamıyorum. azıcık olsun niçin düşünerek yazı yazmıyorsun baglantı. nedir bu hırs?

din zaten var olan bu duyguların saflığının içine eder. nasılını da anlatayım mı?

Hayvanlar içgüdüleri ve kendilerine özgü zekaları ile hareket eden varlıklardır. İnsan olmasa doğa harika bir düzende akar gider. Sorun çıkmaz. Çıksa bile doğa düzenini bir şekilde bulur. İnsanla bile doğanın ayakta kalması bir mucize zaten. Bunca tahribata rağmen milyarca insan hala yaşıyor. Hayvana din gelecek değil ya. İkide bir hayvanla insanı kıyaslıyorsunuz. Evrilerek insan olduk demek adına tabii. Oysa hiç alakası yok. Öyle olsa aramızda zaten bunca ciddi fark olmazdı. Hayvanla insan ne alaka? Bıktım bu saçmalıktan. Aklınızı başınıza alın azıcık.

İnsan akıllı olması ve kendisine özgü yapısından dolayı düzenlemelere ihtiyaç duyar. Hukuk ve bilim kurumdur. Dinde pekala bir kurumdur. Hayvanların kurumları var mı? Devlette bir kurumdur. Bir ülkenin yönetim biçimide kurumlaşmış olmak zorundadır öyle yada böyle. Bu kurumlar gözümüzün önünde uyum içinde çalışıyor. Sizin garabet argümanlar ne halta yarıyor? Bu vatanın ordusu hala peygamber ocağı olarak bilinir. Bu vatanın ordusunda hala iman değerlidir. Çünkü vatan millet sevgisinin iman gücünden güç aldığı bilinir. Tüm dünya tarihi bunun göstergesi çeşit çeşit dönemleri ve milletleri ile. Nerede inançta bozulma olsa orada çeşitli sorunlar ve göçüşler yaşanmıştır. Bu kanıtları ile ortadayken siz kimi kandırıyorsunuz? İnançsız sistemin nasıl benimsenmeyip göçtüğü açık bir gerçektir. Daha hala ne yüzle konuşuyorsunuz? Gözümüzün içine baka baka yalan söyleyipte kendinizi aptal durumuna düşürmeyin.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayvanlar içgüdüleri ve kendilerine özgü zekaları ile hareket eden varlıklardır. İnsan olmasa doğa harika bir düzende akar gider. Sorun çıkmaz. Çıksa bile doğa düzenini bir şekilde bulur. İnsanla bile doğanın ayakta kalması bir mucize zaten. Bunca tahribata rağmen milyarca insan hala yaşıyor. Hayvana din gelecek değil ya. İkide bir hayvanla insanı kıyaslıyorsunuz. Evrilerek insan olduk demek adına tabii. Oysa hiç alakası yok. Öyle olsa aramızda zaten bunca ciddi fark olmazdı. Hayvanla insan ne alaka? Bıktım bu saçmalıktan. Aklınızı başınıza alın azıcık.

İnsan akıllı olması ve kendisine özgü yapısından dolayı düzenlemelere ihtiyaç duyar. Hukuk ve bilim kurumdur. Dinde pekala bir kurumdur. Hayvanların kurumları var mı? Devlette bir kurumdur. Bir ülkenin yönetim biçimide kurumlaşmış olmak zorundadır öyle yada böyle. Bu kurumlar gözümüzün önünde uyum içinde çalışıyor. Sizin garabet argümanlar ne halta yarıyor? Bu vatanın ordusu hala peygamber ocağı olarak bilinir. Bu vatanın ordusunda hala iman değerlidir. Çünkü vatan millet sevgisinin iman gücünden güç aldığı bilinir. Tüm dünya tarihi bunun göstergesi çeşit çeşit dönemleri ve milletleri ile. Bu kanıtları ile ortadayken siz kimi kandırıyorsunuz? Bunun dışındaki sistemin nasıl benimsenmeyip göçtüğü açık bir gerçektir. Daha hala ne yüzle konuşuyorsunuz? Gözümüzün içine baka baka yalan söyleyipte kendinizi aptal durumuna düşürmeyin.

ben vatanımı korurum ve severim. çünkü vatanım benim özgürlük alanımdır. vatanım başkalarının yaşamıma müdahale etmemesi için çizdiğim bir sınırdır. bu vatan alanını koruma amacım başkalarının yaşam tarzıma ve özgürlüklerime müdahale edip hayatıma yön vermesini engellemek içindir. savaşmam gerekirse özgürlüğümü korumak için savaşa katılırım. öleceğimi bile bile. zira çocuklarımın da özgürlüğü benim için önemlidir. onursuz yaşamak özgür olmayan bir hayata tercih edilemez. sen şimdi benim ölümden korkarak savaşmayacağımı mı sanıyorsun. eğer böyle sanıyorsan o saf hal onurunu asla hissetmemiş ve bu şerefili duruşu asla görmemişsin demektir. ateistlerin ölüm korkusu bir müslümanın ölüm korkusunu asla geçemez. müslümanken ölümden korkardım. ''henüz ahirete hazır değilim. eğer ölürsem cehenneme giderim. biraz daha vakit lazım'' deyip tehlikeli olan şeylerden uzak dururdum. askerliğimi beklerken bazen kara kara düşünürdüm. ama şimdi öyle mi? hayır. şimdi daha gerçekçiyim. daha cesurum. zira tüm korkularımı sizin allahınızla beraber ayağımın altına aldım.

öbür taraftan dine bakalım. din ne der. vatanın için ölürsen cennet var sana der. cennette huriler var der. kusura bakma bağlantı. değil o huriler için savaşmak o hurilerin hayaliyle savaşılıp kazanılan bir toprakta yaşamaktan utanmak her şerefli varlığın duruşu olsa gerektir.

işte din insani duyguları böyle kirletir. samimi duyguların içine eder.

tarihinde keyy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan akıllı olması ve kendisine özgü yapısından dolayı düzenlemelere ihtiyaç duyar. Hukuk ve bilim kurumdur. Dinde pekala bir kurumdur. Hayvanların kurumları var mı? Devlette bir kurumdur. Bir ülkenin yönetim biçimide kurumlaşmış olmak zorundadır öyle yada böyle. Bu kurumlar gözümüzün önünde uyum içinde çalışıyor. Sizin garabet argümanlar ne halta yarıyor? Bu vatanın ordusu hala peygamber ocağı olarak bilinir. Bu vatanın ordusunda hala iman değerlidir. Çünkü vatan millet sevgisinin iman gücünden güç aldığı bilinir. Tüm dünya tarihi bunun göstergesi çeşit çeşit dönemleri ve milletleri ile. Nerede inançta bozulma olsa orada çeşitli sorunlar ve göçüşler yaşanmıştır. Bu kanıtları ile ortadayken siz kimi kandırıyorsunuz? İnançsız sistemin nasıl benimsenmeyip göçtüğü açık bir gerçektir. Daha hala ne yüzle konuşuyorsunuz? Gözümüzün içine baka baka yalan söyleyipte kendinizi aptal durumuna düşürmeyin.

Bağlantı sana tek bir soru soracağım.Evinde misafir edeceğin bir tecavüzcü /katil mi olsa rahat uyku uyursun,

Yoksa bir maymun mu ?

Sitelerde Paylaş
Bağlantı sana tek bir soru soracağım.Evinde misafir edeceğin bir tecavüzcü /katil mi olsa rahat uyku uyursun,

Yoksa bir maymun mu ?

Tabii ki maymun. Bir odaya kapatırsın ve oradan çıkamaz. Ama insan kilit falan dinlemez ki. Aklı var çünkü. Sende zaten maymun diyeceğimi bile bile sordun bu soruyu. Hayvanlarla aramızda ciddi fark bu kurgudada kendisini açıkça gösteriyor. Bu fark basit birşey değil ki.

Sitelerde Paylaş
Tabii ki maymun. Bir odaya kapatırsın ve oradan çıkamaz. Ama insan kilit falan dinlemez ki. Aklı var çünkü. Sende zaten maymun diyeceğimi bile bile sordun bu soruyu. Hayvanlarla aramızda ciddi fark bu kurgudada kendisini açıkça gösteriyor. Bu fark basit birşey değil ki.

Başka sözüm yok bir maymuna bile insandan çok güveniyorsan.Evrimle varolmaya direnmen saçmalık.

İnsan tanımın nedir bağlantı ?

Sitelerde Paylaş
Roquentin denen provakatör için ne zaman önlem almayı planlıyorsun.

Provokatörün allahı sensin. Her başlığın altında, benimle ilgili, çoğu zamanda konuyla alakalı olmayan yorumlar atıyorsun. Buna devam edersen, seninle ilgili önlem aldıracağım ben, merak etme.

Felsefe tanımı yaptık, uçtun bu arada? Zor mu geldi? :)

Sitelerde Paylaş
Başka sözüm yok bir maymuna bile insandan çok güveniyorsan.Evrimle varolmaya direnmen saçmalık.

İnsan tanımın nedir bağlantı ?

Ezberbozan, Ateistlerle takıla takıla akıl oyunlarını öğrenmişsin. Ne alaka şimdi bu? Katil veya tecavüzcü olduğunu bildiğin bir insan tehlikelidir tabii. Ama hayvanların bir kısmıda çok tehlikelidir. Hatta bir maymun bir insanı ısırıp fena halde yaralayabilir. Bu olmadık birşey değil. Hayvanı tercih etmek akılsız olmasındandır. Tehlikeli olan insanı tercih etmemek akıllı olmasındandır. Hayvan ya zararsızdır yada zararlı ise bile öyle bir insana göre hayvanı denetlemek daha mümkündür. Gördüğün gibi arada akıl gibi çok ciddi bir fark var ve duruma göre tercih sebebini akıl faktörü belirliyor.

Bu kadar alakasız bir örnekten işi birde evrime getiriyor. Maymunla ortak atadan gelmiş olsan ne olacak? Sonuçta aranızda büyük fark var. Ateistler bunu kabul etmiyor ama onların akılları kör boşver onları. Maymunla aramızdaki bu büyük fark ne olursa olsun Allahın yaratmasından kaynaklanıyor. Evrimle ortak atadan insana dönüşmüş olsan bile işin içinde yaratma yok mu? Allah yaratmasa o kadar nitelik nereden gelir insana? Takılmışsın bir evrime. İster evrimli ister evrimsiz olsun bu iş yaratmadır. İşin içinde Allahın yaratması olunca artık ne fark eder? Evrim tümüyle yalan bir teori çıksa umurumda bile olmaz. Bana ne. Benim için farketmez. Ateistler düşünsün.

Sitelerde Paylaş
Bu kadar alakasız bir örnekten işi birde evrime getiriyor. Maymunla ortak atadan gelmiş olsan ne olacak? Sonuçta aranızda büyük fark var. Ateistler bunu kabul etmiyor ama onların akılları kör boşver onları.

Ne demek aklı kör? Hayvanlarla aramızda zekâ olarak çok büyük fark var tabii. Fakat hayvanlarda, özellikle de memelilerde belli bir düzeyde zekâ, hissi yaklaşım, ve hatta kendi kendine taktik geliştirme olduğunu görmüyor musunuz?

Bir de ateiste kan kusmadan bir ileti lütfen :)

Sitelerde Paylaş
Ne demek aklı kör? Hayvanlarla aramızda zekâ olarak çok büyük fark var tabii. Fakat hayvanlarda, özellikle de memelilerde belli bir düzeyde zekâ, hissi yaklaşım, ve hatta kendi kendine taktik geliştirme olduğunu görmüyor musunuz?

Bir de ateiste kan kusmadan bir ileti lütfen :)

Bir hayvan ne tür bir beceri sahibi olursa olsun akıl sahibi değildir. Aynen senin dediğin gibi zeka,his ve içgüdüsel davranışlar vardır. Tabii ne zekası insan zekası gibidir. Ne hisleri insan hisleri gibidir. Arada fark var yinede. İçgüdüye gelince hayvanlarda o daha güçlüdür. Çünkü onlar akılsızdır ve yaşamlarını içggüdüleri ile sürdürürler. Allah onlara daha güçlü içgüdüler vermiştir. İnsan aklı ile içgüdülerini denetleyebilir. Ama bir hayvan içgüdülerini denetleyemez. Hatta bilinçli bir tercihle intihar bile edemez. Kendisini öldüren hayvanlar bunu bilinçsizce yaparlar. Hayvanlarla aramızdaki farkları öğrenin artık. İkide birde o farklar yokmuş gibi argümanlar üretmeyin. Derdinizin evrimi kanıtlamak ve Allahın yaratmasını red etmek olduğu belli. Tabii bu durumda size aklı kör derim. Alınmaca yok.:)

Sitelerde Paylaş
ben vatanımı korurum ve severim. çünkü vatanım benim özgürlük alanımdır. vatanım başkalarının yaşamıma müdahale etmemesi için çizdiğim bir sınırdır. bu vatan alanını koruma amacım başkalarının yaşam tarzıma ve özgürlüklerime müdahale edip hayatıma yön vermesini engellemek içindir. savaşmam gerekirse özgürlüğümü korumak için savaşa katılırım. öleceğimi bile bile. zira çocuklarımın da özgürlüğü benim için önemlidir. onursuz yaşamak özgür olmayan bir hayata tercih edilemez. sen şimdi benim ölümden korkarak savaşmayacağımı mı sanıyorsun. eğer böyle sanıyorsan o saf hal onurunu asla hissetmemiş ve bu şerefili duruşu asla görmemişsin demektir. ateistlerin ölüm korkusu bir müslümanın ölüm korkusunu asla geçemez. müslümanken ölümden korkardım. ''henüz ahirete hazır değilim. eğer ölürsem cehenneme giderim. biraz daha vakit lazım'' deyip tehlikeli olan şeylerden uzak dururdum. askerliğimi beklerken bazen kara kara düşünürdüm. ama şimdi öyle mi? hayır. şimdi daha gerçekçiyim. daha cesurum. zira tüm korkularımı sizin allahınızla beraber ayağımın altına aldım.

öbür taraftan dine bakalım. din ne der. vatanın için ölürsen cennet var sana der. cennette huriler var der. kusura bakma bağlantı. değil o huriler için savaşmak o hurilerin hayaliyle savaşılıp kazanılan bir toprakta yaşamaktan utanmak her şerefli varlığın duruşu olsa gerektir.

işte din insani duyguları böyle kirletir. samimi duyguların içine eder.

Ne kadar anlatırsan anlat genel ateist bakış açısı bilinir. Ateist ölümle bilincinin yok olacağını bildiği için hayatını korumak adına hareket eder. Bol bol demagoji yapmışsın. Samimi olduğun nereden belli? Üstelik yaşanan gerçekler inançlı insanların vatan için canını feda edip şehit olmayı bir şeref olarak gördüklerini gösteriyor. Ya ateistler? Onlardan bu tür demagojilerden başka ne çıkar acaba? İnandırıcı mı? Hayır. Genelgeçer mi? Hayır. Bu anlattıklarına verebileceğin bir örnek olayın var mı? Ama benim söylediklerime örnek tonla var.

Sitelerde Paylaş

İçgüdünün tanımı muğlak, fakat diyelim ki içgüdüye karşı gelmek demek istemsiz olarak yükselen istekleri engellemek demek.

Bunun için insanın çocukluktan itibaren eğitilmesi gerekiyor. Çocukların ihtiyacı olan bu eğitimi vermezsek toplumda toplumun iyiliği için yapmamaları gereken şeylerin bilinçsizce peşine düşerler.

İnsanların çoğu zaman empatik olarak kendi kendilerine öğrendiği şeyler vardır. Başka insanlara saldırmamak, dokunmaması gereken şeylerden uzak durmak vs. Hayvanlar bu şekilde empati kuramadıklarından onların insandan çok daha temel olgular hakkında eğitilmesi gerekir.

Ev köpeğinin sokakta nasıl yürümesi gerektiği, başka hayvanlara nasıl davranması gerektiği, yemek yerken rahatsız etmemeleri, karşıdan karşıya sahipsiz geçememeleri, bunlar da onların eğitimlerinin birer parçası.

Eğitildikten sonra karşılarına kedi çıksın, saldırmıyorlar. Saldırmamayı seçiyorlar. Eğitimden edindikleri çıkarları hatırlıyorlar. İnsanın ilkel bir modeli işte.

Ha insana hayvan demek, onun zekâ düzeyine hakaret amacı taşıyorsa tabii ki de hoş birşey değil, fakat sonuçta bir çok temel özelliğimiz diğer canlılarla aynı. Bunu görmüyor musunuz?

Ayrıca insana hayvanmış gibi davranmak ne demek? Kim yapmış? Neden ateistin aklı kör? Böyle düşünen teist olamaz mı?

Sitelerde Paylaş

Psicik adlı üyenin hiç et yedirmediği kedisinin ete nasıl saldırıp yediği hikayesini oku forumda istersen. Hiç avlanma imkanı verilmemiş bir kedinin bir avla karşılaştığında tepkisi ne olur sence? Hayvanların içgüdüleri engellenmeye karşın bile çok güçlüdür. Hayvanların eğitimi adeta bir yanılsamadır ve sınırlı olduğu bilinir. Zaten bir hayvanın eğitimi ancak türü ve cinsine uygun olan şekilde yapılır. Yoksa zaten mümkün değildir. Yani o hayvanın baskın özelliği geliştirilir biraz sadece. Oysa insan eğitim konusunda çok farklıdır. Çünkü aklı var. Üstelik eğitim denilen şeyi insan icat etmiştir. Daha ne?

Temel özellikler aynı demekle hayvanlarla aramızdaki fark ortadan kalkmıyor. Üstelik evrimin hangi yolla ve neyden kaynaklı olarak insandaki bu olağanüstü özellikleri ortaya çıkarttığı açıklanamıyor. Özellikler var ve evrimle olmuş güya. Evrimsel açıklamalar o özelliklerin nereden geldiği konusunda son derece saçma açıklamalardır. Okuyupta gülmediysen aklına şaşarım.

Ayrıca birçok teistinde aklı kördür. Merak etme. Aklı kör olmayan teist azdır. Aklı kör olmayan ateist varsa ateist kalmaz zaten. Terkeder ateizmi birgün.

Ayrıca insanlarda da akıl farklı farklıdır. Kimisi yapıcı kimisi yıkıcı kullanır aklını. Kimi insanlar o kadar akıllıdır ki en kötü ortamlardan bile olağanüstü işler çıkartırlar. İnsan çok başka bir varlıktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...