Jump to content

BUDALA ATEİSTLER

Recommended Posts

Ne mutlu türküm diyene cümlesinihalkının karma olduğu bir devlete slogan yapma fikri hiç güzel bir liderdik örneği değil.

Bir laz çocuğu olarak bunu söyleyebilirim.Ama Atatürk'e sonsuz müteşekkirim o ayrı mesele.

Kafan feci karışık. Hayret birşeysiniz. Bu kadar basit meseleleri çözememişsiniz daha. Bari doğru düzgün birşeyler okuyun. Ama anlamakta ayrı mesele tabii.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bana göre de, hakiki inanır 'milliyetçi' olamaz.

Tamamen haklısın.Müslümanlar için bakarsak Muhammed'in veda hutbesi ortada.

Bu konuda Mehmet Sümbül'ün "Milliyetçimiyiz Müslümanmıyız" kitabını öneririm.Mehmet Sümbül 80 öncesi Türkeş'in danışmanlığını yapmış 80 de içeri alınınca bu konu üzerinde yoğunlaşmıştır.Kitabında milliyeçilikle müslümanlık arasında ki kesin ayrımı günyüzüne çıkarmıştır.

Sitelerde Paylaş
soru gayet açık wercek cewabın olmadığı için mi kıwırtıyorsun yoksam

dinin güçlü bir etkiye sahip olması neyi kanıtlar bak soru bu

Afyon olduğunu kanıtlar sana göre. Ama bu kadar kör olmanızda sizin kafanızın basmadığını kanıtlar. Size göre bunca insan afyon etkisindedir. Bize göre ise siz kör ve sağırlarsınızdır. Bu kadar basit.

Hayır sadece cahil halk inançlı olsa hadi size hak vereyim. Oysa durum hiç öyle değil. Neden acaba?:)

Sitelerde Paylaş
Atatürkün milliyetçilik ilkesi ne o zaman? Oda mı tukaka oldu artık? Ya de gidin kardeşim yediğin yalağa s.çmayı marifet olarak gösterme bana. Öyle felsefe yapmakla falan bu temel gerçekleri çürütemezsin sen. Geç o kıytırık işleri. O felsefelerinde altından girer üstünden çıkarız. Ama zaman kaybı sadece. Gerçeği bilirim gerisinide iplemem. Sen fazla takılmışsın bu işlere. Git biraz dinini öğren. Tabii artık dinininde hangi alt mezhebinde gider gözünü çıkartırsın bu kafa ile bilmem.

Harbi salaksın, seni kırmamak için uğraşıyorum ama, değmiyorsun. Bu forum manyak dolu ya.

Atatürk'ün 'milliyetçilik' ilkesi ne ya? Atatürk, 'milliyetçi'yim demiş. Kendisi ne politik bilimciydi, ne de kurduğu devletten ve icaatlerinden bağımsız, Atatürk milliyetçiliğini tanımlayabiliriz sosyolojik olarak.

Bana ne Atatürk milliyetçiliğinden? Atatürkçü de değilim, milliyetçi de değilim. Nedir senin Atatürk milliyetçiliğin? Tüm milletleri Türk kökenli yapmak mı, dünyada tek ciddi bilim adamı tarafından kabul edilmeyen güneş-dil teorisi mi, kafatası ölçümleri mi? Ismarlama antropoloji tezleri mi? Malak malak konuşma, altından kalkamayacağın konulara da girme.

Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir, ulus-devlettir, 'Türklüğün' ne menem birşey olduğunu tanımlama tekelini de elinde tutar. Mustafa Kemal döneminden beri de böyledir, ee? Tanımladığım şeyden farklı ne öne sürmüş oldun şimdi?

'Yediği kaba sıçma' dediğin salaklığın ise, kullandığım argümanlarla zerre kadar alakası yok. Benim dediklerimden nasıl çıkardın onu? Gerizekalı.

Dünyaca tanımlanmış kriterler var, onları yoksaymayı 'felsefenin üstünden girip, çıkmak' olarak tanımlayacak kadar salaksın, anladık. Bari dinini rezil etme bu foruma bunları yazıp.

Ben inancımı da, senin gibi doğru dürüst argüman üretemeyen bir salağın sözleri doğrultusunda değerlendirmem. Naş hadi, kalas.

Sitelerde Paylaş
Afyon olduğunu kanıtlar sana göre. Ama bu kadar kör olmanızda sizin kafanızın basmadığını kanıtlar. Size göre bunca insan afyon etkisindedir. Bize göre ise siz kör ve sağırlarsınızdır. Bu kadar basit.

Hayır sadece cahil halk inançlı olsa hadi size hak vereyim. Oysa durum hiç öyle değil. Neden acaba?:)

tam anlamıyla cahıl halk ınaclı dıyemesekte dınıne sıkı sıkıya baglı olan cahıl halktır ve bu ıslamda epey fazladır

Sitelerde Paylaş

bir müslümanının huri hayaliyle düşman üzerine cesurca(!) yürümesi vatan perverlikle eşdeğer tutuluyorsa vay halimize. binlerce kez yazıklar olsun size ve sizin gibi düşüklere. dinler bırakın olumlu duygular oluşturmayı oluşması muhtemel iyi duyguları bile farklı kanallarla motive etme çabasıyla insanı daha bir adileştirir. tertemiz duyguların içine kalıp kalıp sıçar batırır ortalığı.

Sitelerde Paylaş
Harbi salaksın, seni kırmamak için uğraşıyorum ama, değmiyorsun. Bu forum manyak dolu ya.

Atatürk'ün 'milliyetçilik' ilkesi ne ya? Atatürk, 'milliyetçi'yim demiş. Kendisi ne politik bilimciydi, ne de kurduğu devletten ve icaatlerinden bağımsız, Atatürk milliyetçiliğini tanımlayabiliriz sosyolojik olarak.

Bana ne Atatürk milliyetçiliğinden? Atatürkçü de değilim, milliyetçi de değilim. Nedir senin Atatürk milliyetçiliğin? Tüm milletleri Türk kökenli yapmak mı, dünyada tek ciddi bilim adamı tarafından kabul edilmeyen güneş-dil teorisi mi, kafatası ölçümleri mi? Ismarlama antropoloji tezleri mi? Malak malak konuşma, altından kalkamayacağın konulara da girme.

Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir, ulus-devlettir, 'Türklüğün' ne menem birşey olduğunu tanımlama tekelini de elinde tutar. Mustafa Kemal döneminden beri de böyledir, ee? Tanımladığım şeyden farklı ne öne sürmüş oldun şimdi?

'Yediği kaba sıçma' dediğin salaklığın ise, kullandığım argümanlarla zerre kadar alakası yok. Benim dediklerimden nasıl çıkardın onu? Gerizekalı.

Dünyaca tanımlanmış kriterler var, onları yoksaymayı 'felsefenin üstünden girip, çıkmak' olarak tanımlayacak kadar salaksın, anladık. Bari dinini rezil etme bu foruma bunları yazıp.

Ben inancımı da, senin gibi doğru dürüst argüman üretemeyen bir salağın sözleri doğrultusunda değerlendirmem. Naş hadi, kalas.

Üç kuruşluk zottirik felsefeler bana düşünmeyi öğretecek değil. Ben felsefe okurken okuduklarımdan gayette keyif almıştım. Çünkü ucube felsefe değil adam gibi felsefe idi. Şimdi ucube felsefeler eskisi ve yenisi ile havada uçuşuyor. Ruh hastaları ise gelip bunları burada savunuyor. Hadi len. Atatürk kim siz kim. Birde laf ediyor. Atatürk vatan birliği ve beraberliğini kuracak en doğru yolu bulmuş ve yapmıştır. Vatan aslanlar gibi ayaktadır. Sizin karnınız ağrısın dursun. Beğenmiyorsanız beğendiğiniz yerlere gidin. Hadi naş.

Sitelerde Paylaş
Üç kuruşluk zottirik felsefeler bana düşünmeyi öğretecek değil. Ben felsefe okurken okuduklarımdan gayette keyif almıştım. Çünkü ucube felsefe değil adam gibi felsefe idi. Şimdi ucube felsefeler eskisi ve yenisi ile havada uçuşuyor. Ruh hastaları ise gelip bunları burada savunuyor. Hadi len. Atatürk kim siz kim. Birde laf ediyor. Atatürk vatan birliği ve beraberliğini kuracak en doğru yolu bulmuş ve yapmıştır. Vatan aslanlar gibi ayaktadır. Sizin karnınız ağrısın dursun. Beğenmiyorsanız beğendiğiniz yerlere gidin. Hadi naş.

ya nıye bırılerı bırılerını bır yerlere gonderıyor

bu kadarmı zor bırlıkte yasamak

sen eger dersen gıt oraya buraya baskalarıda sana kapıyı gosterır gık dıyemezsın

Sitelerde Paylaş

Safi moronsun, sana bir daha yanıt yazmakla uğraşıp, vaktimi harcayamam.

Sitelerde Paylaş
ya nıye bırılerı bırılerını bır yerlere gonderıyor

bu kadarmı zor bırlıkte yasamak

sen eger dersen gıt oraya buraya baskalarıda sana kapıyı gosterır gık dıyemezsın

Abicim bu faşizm baska bir şey degil....Bu ülkede faşizmin temellerini işte bu insanlar oluşturuyor....

Sitelerde Paylaş
Vefa, sahiplenme, bağlılık gibi duyguları güçlendirir inanç.

din olmasa da bunlar zaten insan da var olan şeyler. bırak insanı hayvanlar da bile var bunlar. calıların biyolojik birikiminde var bunlar. hayvanlara hiç bir peygamber gelmediği yada hiç bir din oluşturulmadığı halde birbirine çok sıkı bağlanan oldukça vefalı, müthiş bir vatan bağımlısı hayvanlar vardır. bölgelerine kimseyi sokmazlar. bu nasıl bir cahalettir anlamıyorum. azıcık olsun niçin düşünerek yazı yazmıyorsun baglantı. nedir bu hırs?

din zaten var olan bu duyguların saflığının içine eder. nasılını da anlatayım mı?

tarihinde keyy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...