Jump to content

TÜRK İMGESİ

Recommended Posts

İtalyanların Türk İmgesi ;

“ Sultanın kölesi, kulu, güdülmeye muhtaç, yağmacı, küfürbaz, tembel, askerlik ve savaştan başka yeteneği olmayan , mütevekkil, saldırgan , haşhaş üreticisi, kadın düşkünü, bıyıklı, suçluları kazığa oturtan….”

Almanların Türk İmgesi ;

“ Dinsiz, hoşgörüsüz, kaba, hoyrat,vicdansız, acımasız, ahlak kurallarına saygısız, en korkunç günahları rahatlıkla işleyebilen, inançsız, lanetlenmiş, tavşan gibi koşan…”

Fransızların Türk İmgesi ;

“ İnsanlar arasında Türkler anlayış bakımından sonuncu.İnançtan ötesini kavrayamayan.Ordu , Türk için gerçek, somut ulustur.İslam dini Türkler üzerindeki etkisi iyi sonuç vermedi. Türkler Müslüman Asyanın Avrupaya karşı savaşan askeri oldu.Müslümanlık Türk dehasına ters düştü.İslam bu yarı Çinlilerden acımasız İranlılar yarattı. “

Laik Batı : Papa’yı öldürmeye teşebbüs eden İslam fanatizmine yada sağcı komplosuna karşıdır.

Hristiyan Batı : Türkler’in İslam köktenciliği akımına katılmasından korkmaktadır.

Demokrat Batı : Türk demokrasisisnin ekonomik geleceğinden kuşku duymaktadır.

Akılcı ve pragmatik Batı : Müthiş Türklerle ortaklık kurmaktansa Türkiye’yi Orta Doğudaki çıkarlarını savunan bir taşeron olarak görmek istemektedir.

Batının Türkler hakkındaki İmgelemlerindeki Sebepler

1- Müslümanların , Hristiyanlığı kabul etmediği gibi, reddi inancı.Bu yaygın inanç , Kardinal Neuman’ın Türkler Tarihçesinde izlendiği gibi, Avrupadaki uluslaşma dönemiyle yeniden canlanan Hristiyan akımlarınca benimsenmiştir.

2- Batı ve Avrupanın gelişen teknoloji ve ekonomisi ile dünyaya egemen olmasından sonra gelişen üstünlük duygusudur.Bu gelişim doğu ile ilişkileri önemli ölçüde zedelerken Türklerde bundan payını almışlardır.

3- 19. Yüzyılda Osmanlı egemenliği altında yaşayan azınlıkların milliyetçilik akımlarıyla ulusal bağımsızlık savaşlarının yarattığı Türk imgesidir.Bütün milliyetçi akımların hareket noktası Türke olan düşmanlık ve Türklerin özgürlük düşmanı olarak görülmesidir.

4- Osmanlı imparatorluğunun Birinci dünya savaşında Almanların yanında yer almasıdır. Fransız ve İngilizler bundan dolayı Türk bağımsızlık savaşını düşman ve barbar olarak görmüşlerdir.

tarihinde Detay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahah.ben de esprili yaklaşayım.

italyanlar:godfather tarzında megalomanyak mafya aileleri,romanın varisi köleci toplum,gladyatör delisi vahşi toplum,vezüvü püskürten homo ve pedofil toplum,fatih terime komplo kuran toplum,lahmacunu kopyalayan toplum,,,,

almanlar:biracı alkolikler,naziler,caniler,yemek kültürü kıt insanlar,ingilizce bilip de cinslik olsun diye konuşmayanlar,

fransızlar;pis kokulular,snoblar,asalet manyakları,protestan katilleri,

laik batı;çifte standartçılar,

hrısto batı;haçlılar

demokrat batı;pkk yardakçıları

pragmatık batı;dürüst olan tek tayfa.ama reziller sömürgecıler..

sebeplerim;sadece komık bır tepkı yazısı.şimdı türk düşmanları damlar ondan söyliyim dedim..

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun.

haydı dunyaya savas acma zamanı

Sitelerde Paylaş
MÜTHİŞ TÜRKLER!!!!!!!!

HAHHAAHHAHAH

Güç, iktidar ve şan-şöhretin boyuna rüyasını gören kompleksli zavallı Türkler desek daha doğru olmaz mı?

İtalyan, Fransız ve Almanların tespitleri de yerinde.

Irkçılık yaftalaması yapanlara bakın..

Yahu bu mesajın bile ezikliğini gösteriyor..

Bal gibi Türk düşmanısın Ludwig...Tabi forumda Türk düşmanlığı yasak değil , ama ırkçılık yasak..

HAHAHAAHAAAAA...Bu ne biçim perhiz bu ne lahana turşusu... :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Irkçılık yaftalaması yapanlara bakın..

Yahu bu mesajın bile ezikliğini gösteriyor..

Bal gibi Türk düşmanısın Ludwig...Tabi forumda Türk düşmanlığı yasak değil , ama ırkçılık yasak..

HAHAHAAHAAAAA...Bu ne biçim perhiz bu ne lahana turşusu... :lol::lol::lol:

Türk düşmanı değilim.

Ama Türkçülük bu kadar hezeyan seviyesinde abartılı olunca insanın doğal olarak midesi bulanıyor ve bir tepki oluşuyor.

Biraz kendinizi şizofrenik bir şekilde değil de, gerçek olduğunuz yerde görün.

"dğnyanın en üstün ırkıyız, tüm ırklar bizden türedi, tüm diller türkçeden türedi"

"dünyanın en kilit en önemli ülkesiyiz, bütün oyunlar üzerimizde oynanıyor"

"bizi oyunlarla etkisizleştirmeseler dünyayı ele geçiririz"

"tüm dünmyanın aklında sahab akşam türkleri nasıl yokederiz, böleriz planları var"

------

Bunlar akıl hastalığı evladım.

İsmi de: paranoid şizofreni.

Sitelerde Paylaş
Türk düşmanı değilim.

Ama Türkçülük bu kadar hezeyan seviyesinde abartılı olunca insanın doğal olarak midesi bulanıyor ve bir tepki oluşuyor.

Biraz kendinizi şizofrenik bir şekilde değil de, gerçek olduğunuz yerde görün.

"dğnyanın en üstün ırkıyız, tüm ırklar bizden türedi, tüm diller türkçeden türedi"

"dünyanın en kilit en önemli ülkesiyiz, bütün oyunlar üzerimizde oynanıyor"

"bizi oyunlarla etkisizleştirmeseler dünyayı ele geçiririz"

"tüm dünmyanın aklında sahab akşam türkleri nasıl yokederiz, böleriz planları var"

------

Bunlar akıl hastalığı evladım.

İsmi de: paranoid şizofreni.

Türklerin ırk olarak üstünlüğünü iddia eden hiç kimseyi görmedim ben forumda..

Sen açıkça yalan söylüyor , adice iftira atıyorsun..

Türklükle ilgili gördüğün her başlığa sümük gibi yapışık yalan yanlış , sağtırılmış şeyler yazıyorsun.

Açıkça TÜrk düşmanlığı yaspıyorsun..ASıl ırkçı sensin..

Türk düşmanlığı gözlerini öyle bürümüş ki , Türklüğe hakaretten Anaytasaya göre suç işlediğinin bile farkında değilsin..

Bu söylediklerini sıkıysa sokakta söylesene klavye delikanlısı kardeşim..

Forum yöneticilerini göreve davet ediyorum..Bu kişşi açıkça Türklere hakaret edip , aşağılıyor , ırkçılık yapıyor..

Dikkate alınsın lütfen..

Sitelerde Paylaş
Türklerin ırk olarak üstünlüğünü iddia eden hiç kimseyi görmedim ben forumda..

Sen açıkça yalan söylüyor , adice iftira atıyorsun..

Yalana bak.

Detay bunları hergün yazıyor. Sen de destekçisin. Daha bir sürü var böylesi. Erosa mi ne geçen gün atsızcı hezeyanlarından bahsediyordu bir yerde.

Onu bırak bu ülkede yazdığm şeyler okullarda okutuldu bir dönem

Türk Tarih Tezi

ve

Güneş Dil teorisi

Git bi bak bakalım neymiş bunlar.

Sitelerde Paylaş
Türk Tarih Tezi

ve

Güneş Dil teorisi

Tüm yazdıklarına toplu cevap yazıcam fakat biraz daha entellektüel anlamda yazarsan okuyucu açısından zaman kaybı olmayacağını düşünüyorum.Şu ana kadar bilgi veya anti-tez içeren bir mesajın yok.Wikidende link atabilirsin benim için problem yok.

Sitelerde Paylaş
Yalana bak.

Detay bunları hergün yazıyor. Sen de destekçisin. Daha bir sürü var böylesi. Erosa mi ne geçen gün atsızcı hezeyanlarından bahsediyordu bir yerde.

Onu bırak bu ülkede yazdığm şeyler okullarda okutuldu bir dönem

Türk Tarih Tezi

ve

Güneş Dil teorisi

Git bi bak bakalım neymiş bunlar.

Sen Türk milletini aşağılamak için ıspatı olmayan sadece yanlı araştırmalar yapan insanların hezeyanlarını asıyorsun foruma ..

Bu bahsettiklerini ortaya atan Türk bilimadamları değil , Avrupalı tarihçi ve dilbilimciler..

Git biraz oku araştır..

Güdümlü füze gibi , işin , gücün , amacın Türklüğe hakaret..

OLum istediğin kadar Amerikancı bir liboş ol , zerre kadar umrumda değil , ancak ait olduğum bir milleti aşağılayıcı sözlerini sana iade ediyorum..

Eğer reel bir ortamda olsak seni bizzat savcılığa şikayet eder suç duyurusu yapardım..

Vatan hainlerini dağda aramaya gerek yok , yanıbaşımızda burnumuzun dibindeler , bunu biliyoruz...

Sen kendini bu millete ait hissetmeyebilirsin kimsenin buna bir sözü olamaz..Ancak kalkıp da forumda dahi olsa bir milleti aşağılayıcı söylemlerde bulunamazsın..

Forum modlarını tekrar uyaroıyorum..

Ludwig denen şahıs , alenen suç işliyor ; alenen ırkçılık yaparak bir milleti aşağılıyor..

Lütfen gereken yapılsın..

Sitelerde Paylaş
ingilizler kadar sömürgen bir millet yok şu dünyada..

En azından sömürürken üretiyorlar bir yandan da.

Bizim milletimiz gibi hiç bir halt olmayıp da kendilerini göklerde görmüyorlar.

Hayatımda Türkiyeliler kadar tembel ve beceriksiz bir millet görmedim

Fakir fukara, sömürü, düzen edebiyatı yapmada da üstümüze yok hani.

Sitelerde Paylaş
En azından sömürürken üretiyorlar bir yandan da.

Bizim milletimiz gibi hiç bir halt olmayıp da kendilerini göklerde görmüyorlar.

Hayatımda Türkiyeliler kadar tembel ve beceriksiz bir millet görmedim

Fakir fukara, sömürü, düzen edebiyatı yapmada da üstümüze yok hani.

sen sol görüşlüsün neden sömürüyü makul buluyorsun ama.onlar hem de nasıl kendilerini göklerde görürler.biz arap dini sayesinde böyleyiz.üstelik türkıyeli miyiz türk mü karar verin.sonuçta batı coğrafi keşifler sayesinde sömürü düzeni kurmuş , röresans reform sanayi inkilabı aydınlanma biz bu aşamaları yaşamadık.tabiki o seviyeye gelmemiz kimbilir kaç yy alır.zaten o toplumsal aşamalardan geçmediğimiz için sol böyle şaşırıyor ülkemizde..

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İtalyan, Fransız ve Almanların tespitleri de yerinde.

Kimler için yerinde?

%94 Eski Anadolu genlerinden olanlar için mi?

%6 Orta Asya kökenliler için mi?

Sizin herşeyiniz çelişki.

Türk düşmanlığı yapmada dansöz gibisiniz.

Diyemiyorsunuz; "Bu tür genellemeler ırkçılıktır, doğru değildir." diye.

Türkler geri kalmıştır, doğru. Kültürleri, görgüleri eksiktir. Öfkesi burnundadır çoğunun, kavgacıdırlar.

Gereksiz yere gurur ve inat sahibidirler.

Bu tür olumsuz karakteristik özellikler dışında söylenenlerin tümü ırkçı niteliklidir.

Sitelerde Paylaş
Kimler için yerinde?

%94 Eski Anadolu genlerinden olanlar için mi?

%6 Orta Asya kökenliler için mi?

Sizin herşeyiniz çelişki.

Türk düşmanlığı yapmada dansöz gibisiniz.

Diyemiyorsunuz; "Bu tür genellemeler ırkçılıktır, doğru değildir." diye.

Türkler geri kalmıştır, doğru. Kültürleri, görgüleri eksiktir. Öfkesi burnundadır çoğunun, kavgacıdırlar.

Gereksiz yere gurur ve inat sahibidirler.

Bu tür olumsuz karakteristik özellikler dışında söylenenlerin tümü ırkçı niteliklidir.

:good:

Sitelerde Paylaş

Dünyada pek çok kötü özellik türklerle özdeşleştirilmiştir.İşte:

_İtalyancada ''bestemmia come un turco''(türk gibi küfretmek) ve ''puzza come un turco''(Türk gibi pis kokmak) deyimleri sıklıkla kullanılır.En kötü şöhretli italyanca deyim(manşetlerde de sıkça kullanılır) yakın bir tehlikeyi belirtmek amacıyla kullanılan ''mamma li turch!i''(Anneciğim türkler geliyor!) deyimidir.Ayrıca italyanlar ''fumare come un turco''(türk gibi sigara içmek) deyimi kullanırlar.

_Fransızca da Turc kelimesi eskiden C'est un vrai Turc(''Gerçek bir türk) gibi meşhur deyimlerde kaba ve acımasız insanları belirtmek için kullanılırdı.

_Bir İspanyol biriyle ilgili küçük düşürücü yorum yapmak istediğinde ''turco'' derdi.

_Avusturyanın kırsal kesimlerde hala çocukların ''Est ist schon dunkel.Türken kommen.Türken kommen.''(Hava çoktan karardı.Türkler geliyor.Türkler geliyor.) diye tekerleme söylediği duyulabilir.

_Farsça'da ''Tork-e khar''(Türk aptalı/eşeği),türkçe konuşan İranlı azerilere karşı kullanılan aşağılayıcı bir sözdür.

_Almanca'da ''Lieght ein turke tot in keller,waren die deutschen wieder schneller (Bodrumda ölü bir türk yatıyor.Almanlar yine türklerden hızlıydılar) şeklinde bir deyim vardır.

_Rusça'da (istenmeyen bir misafir tatardan kötüdür.) şeklinde deyim vardır.

_Yunanca da (öfkesi onu Türk haline getirdi.) birine ya da bir şeye aşırı öfkeye ifade eder.

_Araplar arasında Türkler ''En sadık mevali(köle)'' dir.İslamiyeti kabul ettikten sonra araplaşmayı diyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...