Jump to content

MALTHUS-DARWİN-EVRİM

Recommended Posts

Sen gübrelediğim ortamda iyice bir gagalan, beslen. Akşama semirmiş olursun ya o zaman geleceğim başlığa, şimdi çok işim var. Ekmek kapısında ekmek kazanıyorum <_<

Üstelik senin tartışma üslubunu biliyorum, en son sana diyecek söz bulamıyorum deyip aşağılayıp gidiyorsun, ama bu sefer dersime iyi çalıştım, gerçi hep öyleydi ama uyarmadı demeyesin diye yazıyorum :lol:

Bergusaurus abla sen tartışmanın nerede bittiğini anlayacak kabiliyetten yoksun olduğun için susman gereken yeri bilmiyor, saçmalamayı sürdürüyorsun. Ben ise sükut edip seni azad ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabi tabi hayvanlar sanat yapar, bilim yapar, yöntemler geliştirir, medeniyetler kurar, evreni araştırır, ölümü bilir, ölünce nolucak diye merak eder, Tanrıyı arar, v.s. v.s. Bu kadarlık bir zeka farkı vardır aramızda. Akıl hayvanda yokmuş ne gam. Akılda zekanın biraz gelişmiş halidir zaten. İnsandaki derin hisler ve sezgiler sanrıdır.

Sende zıpçıktısın zaten. İki yokluk arasında bir varlıksın. Nasıl oluyorsa artık? Maddenin kökeni olan enerjinin nasıl var olduğu nereden geldiği sorusunun hiçbir önemi yoktur. O cevaplanmasa da olur. Ne halt etmeye dönüşüp durduğu ise hiç önemli değildir. Dönüşür işte yeterli bir cevaptır. Oh be. Yaşaşın ateizm. 8)

Puhahhaha. Sanatın ve bilimin gelişmiş zekanın doğal sonucu olduğunu bilmemek gerzekliktir başka bir şey değil

Enerjinin nasıl oluştuğunun önemi vardır, bilmeye anlamaya çalışıyoruz; ama Allah'ın ne zaman olduğunun bir önemi yok, o her zaman vardır, ezeli ve ebedidir. :lol:

Allah Allah olduğunun farkına ne zaman varmıştır?

Allah kendisinde yaratma gücünün olduğunu ne zaman anlamıştır?

Allah hiç bilmediği bir şeyi nasıl yoktan var etmektedir?

Allah kendisinden başka hiç bir ilahın olmadığını nerden bilmektedir?

Bunların önemi yok; ama enerji nasıl oluşmuştur lan! :crazy:

Sitelerde Paylaş
Bergusaurus abla sen tartışmanın nerede bittiğini anlayacak kabiliyetten yoksun olduğun için susman gereken yeri bilmiyor, saçmalamayı sürdürüyorsun. Ben ise sükut edip seni azad ediyorum.

Aplan kurban olsun sana karga leyn.

Sen bir kere hakaretsiz yazamazsın değil mi?

Çünkü bir eğitim gören sensin, kıçından terler akıtan da bir sensin. En güzel kafası çalışan da sensin.

Sen bana fazla iyisin iyisin, ah zuhal olcay bacım nerdesinnnnnnnnnn :lol:

Sitelerde Paylaş
Darwinist materyalist görüş insanı yok olmaya mahkum, hayvandan gelişmiş bir canlı olarak görür. Bu sebeple gelişim saydığı ilerlemelere engel olacak insan topluluklarını hiç önemsemez. Hatta onların köleleştirilmelerini yada ortadan kaldırılmalarını normal sayar. Açık ve gizli terör veya savaşı hayat mücadelesinin bir parçası olarak görür. Siz büyük balığın küçük balığı yutmasının toplumsal çerçevede basit bir iş olacağını mı sandınız? O denizdeki yada doğadaki doğal avlanmaya hiç benzemez.

Berguzarın yukarıda yaptığı alıntılar bu görüşün dillendirilmesidir. Çarpıcı ve ilginçtir. Gerçekleri gözler önüne sermektedir.

başlantı, şimdi de motorcunun ağzından konuşmaya başladın.

gerçekler acıdır, acı diye gerçek söylenmemeli mi?

ayrıyeten darwin öngörülerini söylemiştir.

gelin zayıfları ellerimizle yok edelim dememiştir.

darwinizmin kaynağı darwinin görüşleri olsa da

darwin gelin zayıfları yok edelim dememiştir.

çok sevdiğini söylediğin gazi de

geri kalmış ulusların uygarların ayakları altında ezilmeye mahkum olduğunu söylemiştir.

bu arada komünizmin hiç bir fraksiyonu insanları birbirinden ayırmaz ve zayıfları da yok edelim demez.

bunu yapanlar faşistlerdir.

bazı şeyler acı da olsa kaçınılmazdır.

ama bu bizzat bu işi biz kendi ellerimizle yapalım demek değildir.

şu gerizekalı sahtekar motorcudan beslenmeyi kesin,

kendinize saygınız olsun.

sosyal darwinizm zaten artık doğru düzgün kabul bulan bir yaklaşım değildir.

çünkü bilimsel çalışmalar insan türünün ırkları arasında kayde değer farklar olmadığını göstermiştir.

bu durumda hala darwinizm tehdidi üzerinde evrim kuramını yıpratmaya çalışanlar

alçaktırlar, onun bunun çocuklarıdırlar.

bu yalana kanıp enayi durumuna düşmeyin.

Sitelerde Paylaş
Sen bana fazla iyisin iyisin,

Orası öyle...

Ben tutup iki yumurta kıramazken "Bergüzar abladan iyi yemek yaparım" diye ortaya atlamam, yaptığım zehirden farksız yemeklerin başında da gerine gerine "aha bergüzar abladan daha güzel yaptım" diye poz vermem. Susmam gereken yeri bilirim çünkü...

Sen bilmezsin.

Sitelerde Paylaş
Puhahhaha. Sanatın ve bilimin gelişmiş zekanın doğal sonucu olduğunu bilmemek gerzekliktir başka bir şey değil

Enerjinin nasıl oluştuğunun önemi vardır, bilmeye anlamaya çalışıyoruz; ama Allah'ın ne zaman olduğunun bir önemi yok, o her zaman vardır, ezeli ve ebedidir. :lol:

Cevap verin ulan! Ortaya laf atıp kaçmak da neyin nesi oluyor?

Sitelerde Paylaş
Acımasızlık Teorisi:

"Fakirlere temizliği tavsiye etmek yerine tam tersi alışkanlıklara teşvik etmeliyiz. Şehirlerimizdeki sokakları daha dar yapmalıyız, daha fazla insanı evlere doldurmalıyız ve vebayı getirmeye çalışmalıyız. Ülkemizde köylerimizi durgun sulara yakın yapmalıyız, bataklıklarda yaşamayı teşvik etmeliyiz vs" (Malthus)

Theodore D. Hall, The Scientific Background of the Nazi Race Purification Program, http://www.trufax.org/avoid/nazi.html

"Belki de yüzyıllar kadar sürmeyecek yakın bir gelecekte, medeni insan ırkları, vahşi ırkları tamamen yeryüzünden silecekler ve onların yerine geçecekler. Öte yandan insansı maymunlar da… kuşkusuz elimine edilecekler. Böylece insan ile en yakın akrabaları arasındaki boşluk daha da genişleyecek. Bu sayede ortada şu anki Avrupalı ırklardan bile daha medeni olan ırklar ve şu anki zencilerden, Avustralya yerlilerinden ve gorillerden bile daha geride olan babun türü maymunlar kalacaktır." (Darwin)

Charles Darwin, The Descent of Man, 2. baskı, New York, A L. Burt Co., 1874, s. 178

"Marksizm, Darwinizm'in sosyal bilimlere uygulanmasıdır" (Rus komünizminin kurucusu sayılan Plekhanov)

Robert M. Young, Darwinian Evolution and Human History, Historical Studies on Science and Belief, 1980

"Darwinizm, diyalektik materyalizmin en büyük zaferidir" (Trotsky)

Alan Woods and Ted Grant. "Marxism and Darwinism", Reason in Revolt: Marxism and Modern Science, London, 1993

Sevgili Arkadaşlar;

Yukarıda alıntıladığım kısa paragraflardan yola çıkarak birkaç şey söyleyip konuyu tartışmaya açmak istiyorum.

Görüldüğü üzere bilim de aynı din gibi her zaman birtakım çıkar gruplarının aleti olmuştur. Dünyada kan ve gözyaşı son sürat devam ederken hiç kimsenin benim yoğurdum beyaz demeye hakkı yoktur.

Sözü fazla uzatmayacağım, çünkü cidden güzel ve faydalı bir tartışma olsun niyetindeyim.

Sadece şu kadarını diyebilirim.

Bozgunculuk Tanrı tarafından kesinlikle yasaklanmış ve cezai müeyyideleri kuranda her zaman ağır olmuştur ve yeryüzünde fesat ve bozgunculuk çıkaranların yolları çok sert yöntemlerle kesilmiştir.

Buradan hareketle yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlar temelinde asla ve asla dindar ya da inanır, ya da dürüst ve erdemli değildir.. Aksini hiç kimse iddia edemez. Bu kişiler asla ve asla samimi bir inanır/insan olamaz, sadece din/bilim kisvesi adı altında belli izmlere/çıkarlara hizmet eden bozgunculardır/akımlardır/düşüncelerdir.

islamın kendi varlığı bozgunculuk değil midir?

islamdan ala bozgunculuk mu olur.

malthusun görüşü hariç diğerlerinde bir anormallik görmüyorum.

ne darwinin, ne de diğer iki komünist vatandaşının söylediklerinde bir anormallik.

Sitelerde Paylaş
Orası öyle...

Ben tutup iki yumurta kıramazken "Bergüzar abladan iyi yemek yaparım" diye ortaya atlamam, yaptığım zehirden farksız yemeklerin başında da gerine gerine "aha bergüzar abladan daha güzel yaptım" diye poz vermem. Susmam gereken yeri bilirim çünkü...

Sen bilmezsin.

Salağım çünkü ben, dün foruma ifşa ettim okumamışsın.

E bi salakla bu kadar yürür bu işler aslanım, idare etcen artık...

Niyeyse namaz kılmayanlarda namazda bilgilerinin üstüne bilgi yok, nasıl oluyorsa onu da anlamış değilim hani.

Anasını satayım fizik okuyana fizik anlatmıyoruz, susuyoruz, benim dehri ile bu konuda konuştuğumu gördün mü?

Hakkında bilgim olmadığı hiçbir konuda abuk/subuk dayatmamı gördün mü?

O zaman bütün ateistlere şunu diyorum, yukarıdaki iletin buna şahittir.

İslam adına tek kelime edemezsiniz, madem biz bunu biliyoruz ve yaşıyoruz ve sahip çıkıyoruz. Hakkında fikir sahibi olmadığınız ve sahip çıkmadığınız hiçbir değeri bilmiyorsunuz, hadi len.

Bak senin mantığın bu, nasıl güzel mi, uydu mu:)

Sitelerde Paylaş

Sen Allah ile ilgili durumları nasıl anlayacaksın? Dünyada kim anlayabilir? Bunlar saçma sorular. En önce anlayamayacağını kabul edeceksin. Bunun başka yolu yok. Ha diyorsan o zaman bende red ederim et. Amaaaaaa o enerjinin nereden geldiğini ve ne sebeple dönüşüp durduğunu açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte ortada. Hadi bakim naş naş.

Sitelerde Paylaş
Sen Allah ile ilgili durumları nasıl anlayacaksın? Dünyada kim anlayabilir? Bunlar saçma sorular. En önce anlayamayacağını kabul edeceksin. Bunun başka yolu yok. Ha diyorsan o zaman bende red ederim et. Amaaaaaa o enerjinin nereden geldiğini ve ne sebeple dönüşüp durduğunu açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte ortada. Hadi bakim naş naş.

Saf salaksın, başka bir şey değil. Neden beyin almıyormuş? Neden anlaşılamıyormuş?

İndirdiği kitabında bu konuya da bir iki açıklık getirseydi ölür müydü?

Ama hayır sen iman et, o seni bulur

God bless u ! :lol:

Sitelerde Paylaş
Saf salaksın, başka bir şey değil. Neden beyin almıyormuş? Neden anlaşılamıyormuş?

İndirdiği kitabında bu konuya da bir iki açıklık getirseydi ölür müydü?

Ama hayır sen iman et, o seni bulur

God bless u ! :lol:

Anlayamayacağın için geniş ifadeler var zaten. Tümüyle anlamamak değilde anlayabildiğin kadar anlamak söz konusu. Zaten en fazla bu zamanda anlaşılıyor. Ancak genede tümünü anlıyor değiliz. Kimse ilimsel ve bilimsel tüm bilgiye vakıf olupta iman edemez elbette. Gönderilen kitap ilmi olarak anlaşılmaya müsaittir. Çarpıtmalarla bir yere varamazsınız.

Sen ve senin gibiler düz mantıkla baktıkları için anlamıyorlar. Oysa sizde de pekala sofistikasyonu anlayacak bir kapasite vardır. Ama onu işletmemeyi tercih ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Anlayamayacağın için geniş ifadeler var zaten. Tümüyle anlamamak değilde anlayabildiğin kadar anlamak söz konusu. Zaten en fazla bu zamanda anlaşılıyor. Ancak genede tümünü anlıyor değiliz. Kimse ilimsel ve bilimsel tüm bilgiye vakıf olupta iman edemez elbette. Gönderilen kitap ilmi olarak anlaşılmaya müsaittir. Çarpıtmalarla bir yere varamazsınız.

Sen ve senin gibiler düz mantıkla baktıkları için anlamıyorlar. Oysa sizde de pekala sofistikasyonu anlayacak bir kapasite vardır. Ama onu işletmemeyi tercih ediyorsunuz.

Ulan bağlantı, ne yüzsüz insansın sen ya. Daha bilmem kaç gün önce BilgehanBengi'ye seni evrim konusunda aydınlattığı için sonsuz teşekkürlerini sunmuşsun. Ne oldu da bir anda evrime düşman kesildin bu kadar?

Sitelerde Paylaş
açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte

Binlerce yıldır tüm ilkel dinlerin dayanağı insan aklının açıklayamadığı,bilimin henüz çözmediği şeylerdir.

Muhammedde aynı ucuz numaraları yapmış.''yağmur,şimşek,rüzgar gibi bugün açıklanabilen basit doğa olaylarından puan almaya çalışmıştır.

Günümüzde inanırlar Kuran gibi ''rüzgar nasıl eser,bilmezsiniz.''edebiyatı yapmasalarda ,-dikkat edin-bilimin henüz çözmediği konulara sığınmak zorunda kalıp sorarlar ''hadi açıklasana''

Bkz.

Amaaaaaa o enerjinin nereden geldiğini ve ne sebeple dönüşüp durduğunu açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte ortada. Hadi bakim naş naş.
Sitelerde Paylaş
Ulan bağlantı, ne yüzsüz insansın sen ya. Daha bilmem kaç gün önce BilgehanBengi'ye seni evrim konusunda aydınlattığı için sonsuz teşekkürlerini sunmuşsun. Ne oldu da bir anda evrime düşman kesildin bu kadar?

Evrime düşman değilim. Uyduruk evrime karşıyım. Üstelik fikir değiştirdim. Ne var bunda? Kendime din seçtim. Olamaz mı yani? Bu Bilgehanın bilgilerini ve öğrettiklerini tümüyle değersiz hale getirmez. Gene değerlidir. Ama onunla bugün tamamen aynı görüşte değilim tabii. Bu çok normal.

Sitelerde Paylaş
Evrime düşman değilim. Uyduruk evrime karşıyım. Üstelik fikir değiştirdim. Ne var bunda? Kendime din seçtim. Olamaz mı yani? Bu Bilgehanın bilgilerini ve öğrettiklerini tümüyle değersiz hale getirmez. Gene değerlidir. Ama onunla bugün tamamen aynı görüşte değilim tabii. Bu çok normal.

Bu fikir değiştirdiğin yalanına ancak miyop bir gerizekalı inanır. Kendi çapında bir oyun oynamaya çalışıyorsun. Allah'ın ıslah etsin, ne diyelim?..

Sitelerde Paylaş
Bu fikir değiştirdiğin yalanına ancak miyop bir gerizekalı inanır. Kendi çapında bir oyun oynamaya çalışıyorsun. Allah'ın ıslah etsin, ne diyelim?..

Gerçekten fena saçmalıyorsun. Tartışmada tutarlılık aranır. Neyse boşver. Takıl forumda sen.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
islamın kendi varlığı bozgunculuk değil midir?

islamdan ala bozgunculuk mu olur.

malthusun görüşü hariç diğerlerinde bir anormallik görmüyorum.

ne darwinin, ne de diğer iki komünist vatandaşının söylediklerinde bir anormallik.

malthusun görüşü o fikirlerin omurgasını oluşturur.

bozgunculuk buradan dallanıp budaklanır.

düşünürsek anlarız :good:

Sitelerde Paylaş
malthusun görüşü o fikirlerin omurgasını oluşturur.

bozgunculuk buradan dallanıp budaklanır.

düşünürsek anlarız :good:

''Düşünürsek anlarız''

Düşünmek demek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak demek değildir.

Bu başlığı açan ve kendilerini anti-ruhçu olarak tanımlayanların aşağıdaki yazıyı okumasını öneriyorum.. O zaman evrim fikrinin omurgasını oluşturan düşünce sistematiğini anlayabilirsiniz.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=13350

Sevgiler

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
''Düşünürsek anlarız''

Düşünmek demek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak demek değildir.

Bu başlığı açan ve kendilerini anti-ruhçu olarak tanımlayanların aşağıdaki yazıyı okumasını öneriyorum.. O zaman evrim fikrinin omurgasını oluşturan düşünce sistematiğini anlayabilirsiniz.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=13350

Sevgiler

Sangreciğim,

O arkadaşta demekki ben gibi düşünüyor ki öyle yazmış.

Verdiğin linki ben hiç görmemişim, ilk fırsatta bende okuyacağım.

Ayrıca kendi görüşümü daha net belirteyim. Ben evrime karşı değilim ama evrim üzerinden dünyada bozgunculuk yapılıyor başlıkta vurgulamak istediğim budur.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...