Jump to content

Bu imtihan saçmalığı da nedir?

Recommended Posts

Milletin işi gücü yok, kalkıp bizi deniyor. Üstelik ne olacağını bile bile. Nedense melekler zevk u sefa içinde imtihansız hayatlarını sürdürüyorlar. Bok yemek bir insanlara ve güya cinlere düştü.

Yahu madem ne olacağını biliyorsun imtihan da neyin nesi?

Üstelik yokluktan var etmişsen kendi kriterlerine göre kötü ya da iyiyi sen yaratmışsın. Yokluktan var etme sırasında tarafsızlık nasıl sağlanır? Tabii ki sağlanamaz.

Güya ruhlar aleminde Muhammed sana ilk " Sensin Ya Rabbül Alemin" dediği için onu da en sevdiğin kulun yapmışsın.

Tabii ona onu söylettiren de sensin.

Sözün özü kendin çalıp kendin oynuyorsun. Şizofreni??? Bence teşhis budur...

tarihinde marsyas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslümanken ben bu soruyu çok sorardım madem ki cennete gideceğim veya cehenneme gideceğim neden imtihan oluyorum. imtihanın onucunu biliyorsun ve sınav yapıyorsun.

adam gibi cevap veren de yoktu. adamlar o kadar açıklardı soru sorduğumda ise azarlarlardı beni. oldu sen azarladın ben de o konuda tatmin oldum

Sitelerde Paylaş
yerde ve gökte zerre miktarı ne varsa kalblerdeki de dahil bilir...

ama bir olay olmadan önce bilinemez...

Yeni bir allah anlayışı çıktı.. :blink: Allah bir olayı önceden bilemezmiş..Pessss..

Sen bu bakış açısıyla kuranı ve allahı anlattığına ve anladığına emin misin?

Sitelerde Paylaş
müslümanken ben bu soruyu çok sorardım madem ki cennete gideceğim veya cehenneme gideceğim neden imtihan oluyorum. imtihanın onucunu biliyorsun ve sınav yapıyorsun.

adam gibi cevap veren de yoktu. adamlar o kadar açıklardı soru sorduğumda ise azarlarlardı beni. oldu sen azarladın ben de o konuda tatmin oldum

okuldaki hocalarında biliyor kimin ne olduğunu ama yinede sınava sokarlar sizi

Sitelerde Paylaş
Öfff, bu cevaptan zeka fışkırıyor yahu.

Öff. Yahu düzgün konuşayım diyorum; ama hakkaten süzme salaksınız kardeşim. Ne bu aptalca örnekler?

Senin gibiler oldukça biz dinsizlerin sırtı yere gelmez :D

Yukarıda tipik bir kıvırma sanatıyla karşı karşıyayız.

Sitelerde Paylaş
Yukarıda tipik bir kıvırma sanatıyla karşı karşıyayız.

Abi lütfen söyleyin, hepiniz aynı fabrikanın seri üretimi misiniz nesiniz? Bir delikanlı müslüman çıkıp da yahu siz neler saçmalıyorsunuz demeyecek mi?

Sitelerde Paylaş

Ben de şunu merak ediyorum: diyelim ki allah herkesi imtihan için yoktan var etti. Bir kısmı cennete, diğer kısmı da cehenneme gitti. Cehennemdekiler allaha sormaz mı: Beni yarattın şimdi de niye sonsuza kadar azap çektiriyorsun ? diye. Hem de allah insanları yarattı. Çürük olanları ayırıp neden cehenneme tıyor? Tekrardan yok etse olmaz mı? Sadist mi yoksa?

Sitelerde Paylaş
Ben de şunu merak ediyorum: diyelim ki allah herkesi imtihan için yoktan var etti. Bir kısmı cennete, diğer kısmı da cehenneme gitti. Cehennemdekiler allaha sormaz mı: Beni yarattın şimdi de niye sonsuza kadar azap çektiriyorsun ? diye. Hem de allah insanları yarattı. Çürük olanları ayırıp neden cehenneme tıyor? Tekrardan yok etse olmaz mı? Sadist mi yoksa?

Yeni mi anladın sadist olduğunu? Yok yaw,:) Cehennem yoksa bile bu katiller için bir cehennem yaratmak lazım, ama suç katilin değil. Suç katili yaratanda, işkenceciyi yaratanda, psikopatı yaratanda.

Yani kötülüklerin kaynağı Yüce Allah(c.c) tır. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...