Jump to content

Bugüne kadar ateistler hep İslamı eleştirdi ama

Recommended Posts

Bence tek eşliliğin ne ahlak nede bilimle zerre ilgisi olamaz.

Sadece siz bu çağ'da yaşadığınız için garip bakıyorsunuz.

Ama erkek değil'de kadın'ın 4 kişi ile evlenmesi gerek bilimsel gerek ahlaksal problemler doğurur.

Bilimsel olarak çocuğun babası belirlenemez.Ahlaksal olarakta ortaya bir piç çıkar.

Bugün bilim dahi dna testlerinde %100 sonuç veremiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Analiz'in verdiği cevap yeter mi cüppeli?? anasız babasız çocuk olması tek kaygımız diyorsan, prezervatif dolu bir çantayla mahalleyi gez, kim kullanmıyorsa hemen yetiştiriver..

oldu mu, için rahat mı??

ortalığın kadın kaynadığı günleri hayal ediyorsun değil mi cübbeli?? ne fanteziler kuruyorsun kim bilir?? etrafın kadın dolu, artık bıkmışsın kadınlarla sevişmekten, yeni zevkler yeni heyecanlar arıyorsun, gözün erkeklere takılıyor birden :crazy:

aman dikkat et cübbeli....

Ben anamın, bacımın, kızımın çantasında prezervatif bulmaktansa ölmeyi yeğlerim.

Sitelerde Paylaş
yani 1400 yıllık kurallar bozuntusunu savunmak istiyorum korkumdan diyorsun. türkçe meal olarak :blink:

Geyikleşme. O kurallar bozuntusu dediğin çağları aşmış gelmiş. Senin bin tane kuralına on basar. Sadece siz çok cahilsiniz ve çok çarpıtıyorsunuz. Hem o kurallar öyle kurallardır ki zamana göre açılımları söz konusudur. Al eline meali kafana göre yorumla olayı yok yani. Osmanlı o kurallarla altı yüzyıl hüküm sürdü. Mirası hala göz kamaştırıyor. Cahil cühela takımındansın. Sen ne biliyorsunda konuşuyorsun ki?

Sitelerde Paylaş
Ben anamın, bacımın, kızımın çantasında prezervatif bulmaktansa ölmeyi yeğlerim.

Sende tutuculuk yapma şimdi. Dünyada insanın başına böyle birşeyde gelebilir. Napacaksın buldun diye? Ölmen yada öldürmen gerekmiyor. Senin dinine göre aklı selim hareket etmen gerekiyor. Durumu adam gibi konuşup bir hal çaresi düşünmen gerekiyor. Unutma ki İslam ahlakına aykırı yaşayan ve bunda ısrar eden akrabalarınla ayrılma hakkın var. Anan baban olsa bile. Bunu kınıyorlar. Ama aile içi sorunların çözümü için ne güzel bir yol olduğunu anlamıyorlar. Sorun çözülemiyorsa yolları ayırmak en güzeli değil mi?

Sitelerde Paylaş
Sen bu işleri basit sanıyorsun ama değil. O zamanda bunu nasıl yapsın? Hz. Muhammedden asırlar sonra bile yapılamamış. Ama İslama göre kadının çalışması yasak değil. Bak zamanı gelince din ile aykırı bir tarafı yok bunun. Hem o zamanda kadınlar çalışmak istese ne iş yapacak? Yok ki öyle bir imkan. Tarım yapma imkanı olan yerlerde ise kadınlar hep çalışmış zaten yüzyıllar boyu. Ya çok bilgisizsiniz. Tarım toplumundan sanayi toplumuna geçeli ne oldu şurada? Şimdide bilgi çağına geçtik zaten. Ama o çok yeni daha. Peygamber sanayi çağınıda mı getirseydi yanında? Yok artık. Herşeyin bir zamanı var.

Ben bu işkeri basit sanmıyorum ama senin peygamberin işin hep işine gelen tarafına yolalmış diyorum.

Kurana bir bak Bağlantı..Bu zor işi yapmak yani derhal hayata geçirmek değil ki benim kastım.

En ufak bir telkin bile yoktur diyorum sana bu yozlukları,yobazlıkları kadına haksızlıkları bertaraf etmek adına.

Kadını paketle,eve tık..Kadın muhodan önce de zaten ezilen taraf.Muho bunu meşrulaştırmak ve hatta daha da yıkılmaz hale

getirmek adına hareket etmiştir.Var mı kadının ekonomik özgürlüğü kazanması adına söylenmiş bir tek söz?

SÖZ DİYORUM BAK..SADECE SÖZ YA "SÖZ"...

Yapmayın ya..yapmayın..Kadınlar çalışmak istese ne iş yapacakmış..Hatice ne iş yapıyordu?

Her dönemde yapacak iş olur..Yeterki buna yollar açık olsun..Ama kapalı..

Karşındakine "bilgisizsiniz" demekle olmuyor bu işler.Tarım yapma imkanı olan müslüman toplumlarında bırak o günü bugün

bile kadınların hali ortada.Sanki çok farklıydı da..Etrafı islam denen karabasan sarmış olduktan sonra...

Sitelerde Paylaş
Bence tek eşliliğin ne ahlak nede bilimle zerre ilgisi olamaz.

Sadece siz bu çağ'da yaşadığınız için garip bakıyorsunuz.

Ama erkek değil'de kadın'ın 4 kişi ile evlenmesi gerek bilimsel gerek ahlaksal problemler doğurur.

Bilimsel olarak çocuğun babası belirlenemez.Ahlaksal olarakta ortaya bir piç çıkar.

Bugün bilim dahi dna testlerinde %100 sonuç veremiyor.

O gün için olabilir ama bugün değil.Bugün babanın kim olduğu derhal belirlenebilir.

Üzülme hangisi benim hangisi değil diye...

Sitelerde Paylaş
Osmanlı o kurallarla altı yüzyıl hüküm sürdü.

Osmanlı fuhuşun dilenciliğin hatta hırsızlığın yasal olarak uygulandığı bir ülke

Sal'A Loncası,dilenci meslek örgütüdür

Muhabbet tellalları kethudasının ne iş yaptığını anlayın artık

600 yıl boyunca recm sadece bir kez ,oda kadın bir yahudiyle yattı diye uygulandı

Sitelerde Paylaş
Geyikleşme. O kurallar bozuntusu dediğin çağları aşmış gelmiş. Senin bin tane kuralına on basar. Sadece siz çok cahilsiniz ve çok çarpıtıyorsunuz. Hem o kurallar öyle kurallardır ki zamana göre açılımları söz konusudur. Al eline meali kafana göre yorumla olayı yok yani. Osmanlı o kurallarla altı yüzyıl hüküm sürdü. Mirası hala göz kamaştırıyor. Cahil cühela takımındansın. Sen ne biliyorsunda konuşuyorsun ki?

Bağlantı niye milleti aşağılayıp duruyorsun?

Hayır o kadar zeki isen ve burdaki cahil insanlarla muhatab olmak ağrına gidiyorsa olmayıver..

Sitelerde Paylaş
Sende tutuculuk yapma şimdi. Dünyada insanın başına böyle birşeyde gelebilir. Napacaksın buldun diye? Ölmen yada öldürmen gerekmiyor. Senin dinine göre aklı selim hareket etmen gerekiyor. Durumu adam gibi konuşup bir hal çaresi düşünmen gerekiyor. Unutma ki İslam ahlakına aykırı yaşayan ve bunda ısrar eden akrabalarınla ayrılma hakkın var. Anan baban olsa bile. Bunu kınıyorlar. Ama aile içi sorunların çözümü için ne güzel bir yol olduğunu anlamıyorlar. Sorun çözülemiyorsa yolları ayırmak en güzeli değil mi?

:good:

Sitelerde Paylaş

müslüman olarak burada yorum yazanlar çok eşliliğe nasıl da meraklılar, nasıl da ateşli savunuyorlar..

4 erkek olmaz ama 4 kadın olurmuş, hadi ya, bir de kadınlara sor bakalım, kafanda terlik yemeye meraklıysan tabi...

birden fazla kadınla birlikte olmak istiyorsan flört diye birşey var, ille de evlenmek zorunda mısın?? haa tanrının yasaklamış değil mi, tanrının sözüne uysun diye 4 tane kadını peşinize takıp gezdirmeniz işinize eliyor...

sapıksınız alayınız ya.. aklınız fikriniz şeyinizde... allah kitap peygamber de size çalışıyor, ohh ne ala..

o kitabı bir kadın yazsaydı o zaman görürdünüz siz...

Sitelerde Paylaş

Vibratör sanayiine yatırım yapardım. Hem iç piyasada bol bol tüketici bulur, savaş sonrası kalkınma ekonomisi için sıçrama tahtası haline getirirdim, hem de erkeksiz kadınlara bol bol alternatif üretmiş olurdum. Hatta bu sektörde dünya liderliğine oynar, marka haline gelir, taa Tayland, Güney Afrika Cumhuriyeti, Şili ve Endonezya'daki insanlara "Meşhur Türk vibratörü" dedirttirirdim.

İçimdeki girişimci ortaya çıktı anasını satiim...

Sitelerde Paylaş
müslüman olarak burada yorum yazanlar çok eşliliğe nasıl da meraklılar, nasıl da ateşli savunuyorlar..

4 erkek olmaz ama 4 kadın olurmuş, hadi ya, bir de kadınlara sor bakalım, kafanda terlik yemeye meraklıysan tabi...

birden fazla kadınla birlikte olmak istiyorsan flört diye birşey var, ille de evlenmek zorunda mısın?? haa tanrının yasaklamış değil mi, tanrının sözüne uysun diye 4 tane kadını peşinize takıp gezdirmeniz işinize eliyor...

sapıksınız alayınız ya.. aklınız fikriniz şeyinizde... allah kitap peygamber de size çalışıyor, ohh ne ala..

flört modernlik, evlenmek sapıklık.

Sitelerde Paylaş

Bir insanın 4 kadınla evlenmesinin yada evlenmek istemesinin sapıklıkla alakası nedir?

1 kadınla evlenen evlenmek isteyen normal 4 kadınla evlenen evlenmek isteyen sapık neye göre belirleniyor bu kriterler.

Şayet ben evlenmeyi düşünmüyorum ilerde kısmet olursada tek eşlilik tercihimdir.

Fakat 4 kadınla rızaları dahilinde evlenen birisine ters bakmak haddime değildir.

Kişilerin kararları beni ilgilendirmez.Eğer ilgilendiriyorsa bende bir problem vardır.Anlayabiliyor musun?

Sitelerde Paylaş
flört modernlik, evlenmek sapıklık.

Cübbeli bir de tersini düşünsene. Mesela bir virüs çıktı ortaya diyelim. Solunum yoluyla bulaşıyor ve östrojen hormonuna çok duyarlı. Kadınların %90'ını kırıp geçiriyor.

Siz müslümanlar bu durumda 10 kişi toplanıp ortanıza bir kadını alarak sıraya mı girerdiniz, yoksa birbirinizi mi ....?

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Uygunsuz sözcük
Sitelerde Paylaş
Osmanlı fuhuşun dilenciliğin hatta hırsızlığın yasal olarak uygulandığı bir ülke

Sal'A Loncası,dilenci meslek örgütüdür

Muhabbet tellalları kethudasının ne iş yaptığını anlayın artık

600 yıl boyunca recm sadece bir kez ,oda kadın bir yahudiyle yattı diye uygulandı

Osmanlı tartışmasına döndürmeyelim şimdi. Osmanlı İslamı tam uygulamamıştır ve çok entrikalı bir saltanat olmuştur. Bunlar doğru. Ama genede İslam devleti idi. Yani iliklerine kadar İslam işlemişti ve kültürünü İslam üzerine inşa etmişti. O kültürün muhteşemliği ortada. Göz kamaştırıcı. Merak eden araştırıversin bir zahmet. Topkapı sarayındakilerin değeri Türkiyenin dış borcunu ödeyecek kadar diyorlardı bir ara. Düşün artık sen saltanatın büyüklüğünü. Yaratılan kültürün inceliğini bir anla istersen.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir insanın 4 kadınla evlenmesinin yada evlenmek istemesinin sapıklıkla alakası nedir?

1 kadınla evlenen evlenmek isteyen normal 4 kadınla evlenen evlenmek isteyen sapık neye göre belirleniyor bu kriterler.

Şayet ben evlenmeyi düşünmüyorum ilerde kısmet olursada tek eşlilik tercihimdir.

Fakat 4 kadınla rızaları dahilinde evlenen birisine ters bakmak haddime değildir.

Kişilerin kararları beni ilgilendirmez.Eğer ilgilendiriyorsa bende bir problem vardır.Anlayabiliyor musun?

Peki 4 erkekle evlenen kadınlara bakışında aynı saygı var mıdır?

Sitelerde Paylaş

evlenmek sapıklık değil belki, ama 4 kadınla evlenmek sapıklık hatta hayvanlıktır...

kadının 4 erkekle evlenmesi de normal o zaman... çocukları karıştırmadıktan sonra ne sakıncası var, senin mantığına göre hiçbir sakıncası yok...

sapıklığın ateşli savunucuları sizi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...