Jump to content

Bugüne kadar ateistler hep İslamı eleştirdi ama

Recommended Posts

Neden 4te 3ü şehit olsun :)

10da 9u oldu diyelim..

Ee o zaman ne olucak?? 1 erkeğe 9 kadın mı vericeksiniz??

Ama bu Kuran'a aykırı bir durum.

Benim sorum neden güme gidiyor yahu.. Bir cevap versenize şuna :)

Erkek nüfusu çok çok fazla düşerse, 1 erkek 10 kadınla evlebilir mi?? Kuran buna izin veriyor mu??

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yani kadın kocasını kaybederse bir daha evlenmeyecek, yasaklanacak.

Eğer ortalıkta bekar erkek kalmışsa ve o da isterse, gider evlenir.

Tersi olur ise de oturur çocuklarını büyütür. Kimseyle evlenmez. Şart mıdır?

Bir kadın erkeksiz yaşayamaz mı?

Kocası ölen veya boşanan her kadın ille de evleniyor mu? Veya ille de bir sevgilisi mi oluyor?

Kadınları bu kadar düşündüğünü bilmiyordum..

Gözümü yaşarttı bu insancıllığın..

Sitelerde Paylaş
o allahın gerekenı yaptıgından degıldır

kadınların tarıh boyunca savaslara katılmamasındandır

Ama yaşanan gerçekler ile kural bağdaşıyor. Onu ne yapacaksın? Hem ateistler çarpıtıp durmasın. Kimseye zorla evlen diyen yok. İsteyen çok eşililiği kabul ediyor. İstemeyen etmiyor. Bekar kalma hakkı var. Yada tek eşlilik hakkı öyle bir durumda da gene var.

Sitelerde Paylaş
İsteyenler için dedim. Hem sen böyle bir durumda napardın? Ben muhtemelen bekar kalmayı yeğlerdim. Çünkü eşini paylaşmak zorunda kalacaksın muhtemelen. Ama diyelim sen böyle bir durumdasın ve eski zamandasın. Üstelik bir çocuk sahibi olmayı çok istiyorsun. Napardın?

Sen isteyenler için diyorsun ama Cübbeli bundan mı bahsediyor acaba bilmem ama neyse..

Ben aynı durumda ne yapacağımı şu anda bilmem.Ama ya cinsel tercihimi değiştiririm

ya da karşımdaki insan sadece benle olur.Olmuyorsa yolu da açıktır.Zorla benim üstüme kuma getirecek değil ya.

Benim tercihim birden fazla derse toplar pılını pırtını gider,bu kadar basit..

Çocuk sahibi olmak zerre umurumda olmaz benim..İnsanların sıçanlar gibi üremesini pek hoş karşılamıyorum.

Ayrıca çocuklara hasta olduğum da pek söylenemez.Ama ille istersen havada karada yaparsın ne olacak ki...

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ama yaşanan gerçekler ile kural bağdaşıyor. Onu ne yapacaksın? Hem ateistler çarpıtıp durmasın. Kimseye zorla evlen diyen yok. İsteyen çok eşililiği kabul ediyor. İstemeyen etmiyor. Bekar kalma hakkı var. Yada tek eşlilik hakkı öyle bir durumda da gene var.

ya o zaten bızı ılgılendırmıyor sen ıster kendıne 10 koca yap ıster bır erkegın 10cu karısı ol

Sitelerde Paylaş

bu cübbelinin soracağı bir şey değil aklı çalışan bir müslüman uydurmuş bunu.

ben spor ne kadar revac ta görüyorsunuz değil mi deyip te namaz da aslında spor yapmaktır deyip işin içinden öyle bi çıkan çakalları da gördüm

neden 4/3 ölüyor. 10/9 olamaz mı? ve her erkek 10 kadın alamaz mı?

neden erkekler savasıyor baksana kurtuluş savasına kadın erkek savassın ve nesil bitecek se tümden bitsin

o kadar piyasa da kadın olsa bunu zaten düşmanlar yağmalayacağını düşünemiyormusun

savas sonrası zaten ekonomi çöker o ekonomi de bakamayacağı kadınları neden alsın erkek

muhammet neden "savas zamanlarında erkek azalması" gibi bir ifade kullanmadı

Sitelerde Paylaş

E isteyen onu o şartların sözkonusu olmadığı günümüzde de yapıyor..

Ha nedir hepsine resmi nikah yapmıyorsun olay o yani.

Sitelerde Paylaş
Sen isteyenler için diyorsun ama Cübbeli bundan mı bahsediyor acaba bilmem ama neyse..

Ben aynı durumda ne yapacağımı şu anda bilmem.Ama ya cinsel tercihimi değiştiririm

ya da karşımdaki insan sadece benle olur.Olmuyorsa yolu da açıktır.Zorla benim üstüme kuma getirecek değil ya.

Benim tercihim birden fazla derse toplar pılını pırtını gider,bu kadar basit..

Çocuk sahibi olmak zerre umurumda olmaz benim..İnsanların sıçanlar üremesini pek hoş karşılamıyorum.

Ayrıca çocuklara hasta olduğum da pek söylenemez.Ama ille istersen havada karada yaparsın ne olacak ki...

Bugün imkanlar varsa konuşuyorsun. Ama eskiden babasız çocuk büyük utanç idi. Çocuk içinde çok ağırdı. Bugünün şartları zaten İslama görede özel. Ahir zamanı yaşıyoruz. Gerçi gene zina günah ama zamanın şartları eskiye göre çok serbest. Hem bizim bugün tek eşliliği öngören kanunlarımız İslama ters değil. Çünkü normal bir düzende yaşıyoruz. Cüppelinin benim söylediklerimden çok farklı bir kastı olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
Evet bu arada muho çokeşliliğin sebebi olarak erkek nüfusunun azalmasını nerde belirtmiştir acaba?

Hem doğan kızlar gömülüyor, hem de kadın nufusunun fazlalığında bahsediliyor,tuhaf iş vesselam yani.

ya hdaı onun donemınde boyle bırsey oldu eee muho sen neden butun kadınları kendıne alıyorsun :D :D

Sitelerde Paylaş
Bugün imkanlar varsa konuşuyorsun. Ama eskiden babasız çocuk büyük utanç idi. Çocuk içinde çok ağırdı. Bugünün şartları zaten İslama görede özel. Ahir zamanı yaşıyoruz. Gerçi gene zina günah ama zamanın şartları eskiye göre çok serbest. Hem bizim bugün tek eşliliği öngören kanunlarımız İslama ters değil. Çünkü normal bir düzende yaşıyoruz. Cüppelinin benim söylediklerimden çok farklı bir kastı olduğunu sanmıyorum.

Niye utanç olsun ki."Boş ol" hikayesi yok muydu sanki?Evlenirsin bir adamla yaparsın çocuğu sonrada sen boşayamıyorsan adamı hoşnutsuz eder seni boşamasını sağlarsın,oturur bi daha da evlenmezsin.Bitti..

Müslüman adamlar o dönemde karı boşayıp durmuyorlar mıydı?Nesi ayıptı bunun kadın için?

Gayette normal bişeydi islama göre.Ayrılmak günahtır diyen bir tek hadis,ayet falan var mı?Yok..Eeee?

Ayrıca bi insan evlenmeden nasıl olupta çocuk çocuk diye hayattan bezecek kadar dellenir ki?

Olmayıversin çocuğun ne var?Kadınların çocuklarının olmayışı yüzünden dellenmeleri neredeyse tamamen

eşlerini kaybetme veya en azından ona çocuk verememe ile ilgili bir olgudur zaten.

Bekar bir kadının bu duygu içine girmesi diye bir şey çooook uzak ihtimaldir.

Cübbeli senin dediğin gibi tekeşli kalmayı kadına bir hak olarak veriyorsa bu soruya ne gerek var?

Devlet mi karar verecek kimle kaç kişiyle yatacağımıza?

Sitelerde Paylaş
Savaş çıktı ve Türkiye'deki erkeklerin 4 te 3 ü şehit oldu. Kalan dullara siz olsanız nasıl bir hüküm koyardınız.

Sorduğun sorunun cevabını kendin bilmiyosun cübbeli.

Tabii ki Allah Resulunün yaptığını yaparım;MUTA NİKAHI

Ama sen abilerinin sana öğrettiği yanlış bilgilerle muta nikahının tamamen yasaklandığınıda söylersin şimdi

Peygamberin bu konuya getirdiği çözüm çok eşlilik değil bir çeşit fuhuş olan mutadır

Sitelerde Paylaş
bir çözüm getiren yok, sadece birisi Almanyayı örnek vermiş ama almanların nasıl çözdüğünü söylememiş.

Çözümü sen getirdin işte erkeklere çok kadın,benzer durumda kadınlara da çok erkek dedin..

Demedin mi?....

Sitelerde Paylaş

ya oyle bır savas olsa zaten dudum cok degısır

sankı savası kazananlar terkedıp gıdeceklermı hele okadar ınsanın olumunden sonra

gelır yerlesırler kaynasırlar bu ortada artık bunun altında baska bır sonuc aramak nıye

ama muhonun yontemıde var butun kadaınları kendıne almak sonucta 30 hayvan gucunde :D :D

Sitelerde Paylaş
Sorduğun sorunun cevabını kendin bilmiyosun cübbeli.

Tabii ki Allah Resulunün yaptığını yaparım;MUTA NİKAHI

Ama sen abilerinin sana öğrettiği yanlış bilgilerle muta nikahının tamamen yasaklandığınıda söylersin şimdi

Peygamberin bu konuya getirdiği çözüm çok eşlilik değil bir çeşit fuhuş olan mutadır

evet söylerim.

Sitelerde Paylaş

Bağlantı demiş ki o durumda tabi ki çokeşliliğe izin vermek gerekir yoksa kendi haline bırakırsan toplum yozlaşırmış

Sanki çokeşlilik tek başına en büyük yozlaşma değilmiş gibi...

Kendi haline bırakırsın çokeşlilikten daha fazla yozlaşma olmaz merak etmeyin..

Aynı onun gibi kim kime dum duma bi durum olur, bu durumun içinde yer almak istemeyenler hiç bulaşmazlar hepsi

bu..Bi de lezolukta artış olur :)

Sitelerde Paylaş

Çözümü önce o kadınlara sor diyorum Cübbeli, kafandan çözüm üretip onlara zorla dayatmayı mı düşünüyorsun? düşünürsün sen gerçi, peygamberin öyle yapmış, dul ve sahipsiz kadınları kendisine ve silah arkadaşları arasında paylaştırmış... senin peygamberin, sen de onun izinden gidiyorsun ne de olsa...

Sitelerde Paylaş
Niye utanç olsun ki."Boş ol" hikayesi yok muydu sanki?Evlenirsin bir adamla yaparsın çocuğu sonrada sen boşayamıyorsan adamı hoşnutsuz eder seni boşamasını sağlarsın,oturur bi daha da evlenmezsin.Bitti..

Müslüman adamlar o dönemde karı boşayıp durmuyorlar mıydı?Nesi ayıptı bunun kadın için?

Gayette normal bişeydi islama göre.Ayrılmak günahtır diyen bir tek hadis,ayet falan var mı?Yok..Eeee?

Ayrıca bi insan evlenmeden nasıl olupta çocuk çocuk diye hayattan bezecek kadar dellenir ki?

Olmayıversin çocuğun ne var?Kadınların çocuklarının olmayışı yüzünden dellenmeleri neredeyse tamamen

eşlerini kaybetme veya en azından ona çocuk verememe ile ilgili bir olgudur zaten.

Bekar bir kadının bu duygu içine girmesi diye bir şey çooook uzak ihtimaldir.

Cübbeli senin dediğin gibi tekeşli kalmayı kadına bir hak olarak veriyorsa bu soruya ne gerek var?

Devlet mi karar verecek kimle kaç kişiyle yatacağımıza?

Eski zamanda çocuğun babası belli olduktan sonra sorun yok. Yani nikah altında hamilelik gerçekleşince sorun değil. Baba belli oluyor o zaman. Yoksa p.ç diye çok aşağılanıyormuş çocuklar eskiden. Hatta yakın zamana kadar bu böyleymiş.

Ayrıca eskinin ekonomik şartlarını düşün. Kadınların geçimi genelde kocalarından. Bu işler o zaman ancak böyle çözülebiliyormuş. Daha ne kadar oldu ki kadınlar çalışmaya başlayalı. Siz ahir zaman ile öncesinin farklarını anlamıyorsunuz. Arada çok fark var. O sebeple atıp tutuyorsunuz. Biraz anlayın artık. Hem İslam ahir zamana görede çok şey anlatmıştır. Bu zamanıda boş bırakmamıştır. Siz o külliyatı okusanız çok şaşırırsınız. Ahir zaman bilgileri diye bir arayın bakın. Yada ne bileyim bilenlerden öğrenin işte.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...