Jump to content

Karşıt fikirlerden kimlerin yazılarını merak ederek okursunuz?

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazılarını severek okuduklarım arasında en başta , seçtiği rumuz kadar mantıklı birisi olduğunu düşündüğüm sayın mantık gelir ; hiç kendini kasmadan , entel havalarına gireceğim diye Türkçeleşmemiş ve aradan bir asır geçse dahi Türkçeleşeceğini pek zannetmediğim bir yığın yabancı kelimeyi ard arda sıralama tenenüzülünde bulunmadan ele aldığı konuları o , müthiş düzgün Türkçesi ve imla kurallarına gösterdiği titizlikle öyle güzel anlatıyor ki . Sanırım zaman bulamadığı için sık sık yazamıyor , keşke sık sık yazma imkanı olsa .

Yazılarını severek okuduklarım arasında bir sonraki sırayı sayın IFeelGood almaktadır ; Atatürk İlke ve İnkilapları'na olan bağlılığı , kıvrak zekası ve yerine göre sert ( özellikle haddi aşanlara karşı ) yerine göre oldukça şefkatli ve anlayışlı tutumu beni daima yorumlarını zevkle okumaya sevketmiştir .

Bir zamanlar DEHA vardı burada ; bu arkadaşımız şu anda nerede bilmiyorum ama , geçmişten ders almaya hiç mi hiç niyeti olmayan sitedeki , ki birçoğu genç ve belki de henüz çok genç oldukları için komünist olmakta da pek bir sakınca görmeyen bazı hayalperestlere karşı kendisinin bazen de tek başına verdiği mücadele unutulur gibi değil .

Bu , gerçekten de haddi aşanlar arasına sayın Drekinci'yi katmak bence biraz insafsızlık olur . Kendisi sendikalarda görev yapmış bir insandır ve nasıl işverenin hakkını koruyan bir yığın mekanizma varsa , emekçilerin de hakkını koruyan bir mekanizmanın varlığından daha doğal ne olabilir ? Bu , gocunulacak birşey değildir ve çalışanın , üretenin de hakkını savunacak birileri olmalıdır . Sayın Drekinci'nin aslında çok iyiniyetli olduğunu düşünüyorum ve ne yazık ki hayli emek vererek yazdığı yorumlarının bazıları bir yığın hay huy arasında güme gitti , ama onun aslında vicdanlı birisi olduğunu burada ve hemen belirtmek dürüstlüğün gereğidir .

Gerek Bergüzar Hanım gerekse sayın Özedönüş sitenin en ılımlı , en uzlaşmacı ve en iyiniyetli inançlılarından . Onları da severek okuyorum ve ateist arkadaşlardan en azından bu insanlara ( gaddarca yüklenmek yerine ) daha anlayışlı yaklaşmalarını rica ediyorum . Unutmayalım ki , bizler de bir zamanlar inançlıydık ve o dönemde birileri de gelse ve bizlere böyle burada bazılarının yaptığı gibi anlayışsız ve yıkıcı tavırlarla yaklaşsaydı inançlarımızdan vazgeçer miydik ? Aydınlanma uzun bir süreç , aydınlatma ise sabır işidir , inanıp inanmamak da kişinin sadece kendisini bağlar . Bu konuda biraz liberal düşünmek gerekir , zira zorla güzellik olmaz ; aksi uygulamaların adı ( ister inançlı tarafından gelsin , isterse inançsız ) yobazlıktır , bunu gözardı etme lüksüne sahip değiliz . En azından biz ateistlerin böyle bir lüksü yok , çünkü dünya sanal alemden ve ateistforumdan ibaret değil .

Beni bu siteye bağlayan diğer kişiler ise sayın Astur ve sayın BilgehanBengi'dir . Sayın Astur'un ekonomi konularına getirdiği gerçekçi ve kabul edilebilir yorumları ile sayın BilgehanBengi'nin bilim konularındaki açılımları bence hiç kaçırılmamalı .

Not : Yorumlarını severek okuduklarım arasına , eh biraz da mevzuyu fazla uzatmamak adına özellikle bazılarını şimdilik katmıyorum . Şimdilik notunu özellikle düşüyorum , çünkü bu arkadaşların bazılarının maalesef hala daha bazı kişisel zaafiyetlerle yüklü olduklarına dair inancım pek değişmedi . Bakalım , zaman ne gösterecek , bilinmez .

Sitelerde Paylaş
Vay beah... Valla ben böyle bir şey demek istediğimi mesajı yazarken bilmiyordum. Demek kıvrak zekam laf sokmayı refleks haline getirmiş. Breh breh breh...

O kıvrak zekanı zaten laf sokmaya planlamışsın ama birazda sokulanları algılamaya programlasaydın ya. Belki daha yumuşak ve naif olabilirdin, ne dersin? :)

Yok, benim kronik rahatsızlığım düşük cümlelerden kaynaklanıyor. Elimden geldiğince izah edeyim.

Bergüzar hanım teyze "...tabi ama yalnız yerde" derken aslen "yalnızken"i kastetmiş olsa da ben de "yalnızca yerde" çağrışımı yaptı. Ben de bu yüzden "yer"(yüzey vb.) olmayan Uluslararası Uzay İstasyonunda sözkonusu ifadeyi kullanacağını mı iddia ettiğini sordum.

Bergüzar hanım teyzen yalnız yerde derken yalnızkeni kast etti, anlayıp safa yatmak moda oldu sana son zamanlarda kodoman :lol:

Gerek Bergüzar Hanım gerekse sayın Özedönüş sitenin en ılımlı , en uzlaşmacı ve en iyiniyetli inançlılarından . Onları da severek okuyorum ve ateist arkadaşlardan en azından bu insanlara ( gaddarca yüklenmek yerine ) daha anlayışlı yaklaşmalarını rica ediyorum . Unutmayalım ki , bizler de bir zamanlar inançlıydık ve o dönemde birileri de gelse ve bizlere böyle burada bazılarının yaptığı gibi anlayışsız ve yıkıcı tavırlarla yaklaşsaydı inançlarımızdan vazgeçer miydik ? Aydınlanma uzun bir süreç , aydınlatma ise sabır işidir , inanıp inanmamak da kişinin sadece kendisini bağlar . Bu konuda biraz liberal düşünmek gerekir , zira zorla güzellik olmaz ; aksi uygulamaların adı ( ister inançlı tarafından gelsin , isterse inançsız ) yobazlıktır , bunu gözardı etme lüksüne sahip değiliz . En azından biz ateistlerin böyle bir lüksü yok , çünkü dünya sanal alemden ve ateistforumdan ibaret değil .

Teşekkürler sevgili Yakup,

İnsan olduğumuzu unutmadan yeryüzünde yaşamaya gayret ediyoruz. Bize yüklenenlere biz kızmıyoruz ama onlar gibi düşünmüyoruz diye yapılan hakaretlere eleştiri denmesi ziyadesiyle, özellikle benim canımı çok sıkıyor. Her halukarda aşağılanıyoruz ama olsun, ağaçlar fidan olmadan büyümez değil mi? Su ve şefkat bol bizde, gübre desen ortalık dolu zaten, fidanları ağaç yapmakta bizim elimizde...

Herkeslere,

Sevgiler...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Karşıt fikirden yazının içeriğini beğenme bağlamında söylersek anibal,haci,safbilgi,skeptic,deicide yi hatırlıyorum .Ama uslub olarak deicideyi ayrı tutuyorum.Belki bazılarıyla muhatap olmadığım içinsöylememiş olabilirim.İyi niyetli arkadaşların bizleri okumaya değer görmeleri gerçekten sorumluluğumuzu artırmakta.

Sevgili berguzarın söylemine ben de katılıyorum.Burada yazılanları islamı eleştirme olarak saymak"eleştiri sanatı"nın içini boşaltmaktır.Burada daha çok aşağılama ve çarpıtma yöntemine başvuruyor.Nitekim adminlerden haci,islamın eleştirilmemesi gerektiğini zaten söyledi.Ona ve diğer arkadaşlara göre islam ancak aşağılanmalıdır.Haliyle bizler de müslüman olduğumuz için aşağılanıyoruz.Çünkü peygamberimize ve rabbimize söylenen her söz aslında direk bize söyleniyor.Çünkü,onlara göre Allah yok,peygamber de ölü olduğuna göre söylemlerden etkilenen bizler kalıyoruz.

Fakat buna rağman buralarda boy gösteriyoruz.Amacımız zaten islamı savunmak değil.İslamı horlayan zekaları ölçmektir.Ne kadar duygusal insanların bulunduğunu,dinden çıkararan süreçleri daha dikkatli okuyp onları anlamaktır.Yoksa neden bu kadar aşağılanmalara,küfürlere,hakaretlere maruz kalalım.

Sitelerde Paylaş

özedönüş, bergüzar, epifunun yazılarını takip ediyorum.. diğerleri zaten takip edilebilecek gibi değil.. haa birde illegali severim içlerinde.. ama o da gitti :(

edit: vilppu da artık karşıt görüş oldu hemi? yeni nickini yazamadım birden onun da yazıları güzel..

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karşıt görüşlü dememek gerekir ama görüşlerimizin %50'den fazla uyuşmadığı ama yazılarını ilgi ile takip ettiklerim var, mesela; Crow, Dr.Ekinci, Hacı, Deicide, Deha, Ozedonus, Berguzar, Epifun...

Bunun dışında görüşlerimizin %50'den fazla uyuştuğunu düşündüğüm de birçok isim var ama başlık konusu bu değil.

Bir de tamamen alakasız ama eğlence amaçlı HakkıBulut'u sürekli takip ederim.

Sitelerde Paylaş
Beni bu siteye bağlayan diğer kişiler ise sayın Astur ve sayın BilgehanBengi'dir . Sayın Astur'un ekonomi konularına getirdiği gerçekçi ve kabul edilebilir yorumları ile sayın BilgehanBengi'nin bilim konularındaki açılımları bence hiç kaçırılmamalı .

Beğeniniz ve güzel sözleriniz teşekkür ederim. Dostum Astur ile birlikte andığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...