Jump to content

Vasiyet

Recommended Posts

Bu arada yorum yapan arkadaşlardan ricam, bu mesele forumun bağlantı veya benim etrafımda taraflaşması meselesi değil. Ateistforum kapsayıcı olmak namına ipleri biraz gevşek tutuyor. Forumun daha fazla insana ulaşması gerektiğini düşünüyorlar. Fakat bu gevşeklik forumun kalitesinin düşmesine neden oluyor bence. Forum çok sayıda insana ulaşsa da amacına ulaşamıyor. Yerimizde sayıyoruz. Bu forum yöneticilerinin inisiyatiflerinde olan bir karar. Kimse bu konu üzerinden başkalarına saldırmasın.

Yerimizde sayıyoruz derken ne beklyordun ki? Ülkeyi ve hatta islam alemini ateist mi yapacaktık? Amaç nedir ki geyikten başka?

Hadi benim politik amaçlarım var. ABD'den Mossad'dan felan maaş alıyorum. Ama sizin olayınız geyik olması lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bağlantı,lütfen s.irgit şurdan.

Merak etme isterlerse beni atacak bahaneyi kısa sürede bulurlar. crowuna kavuşursun tekrar. Ben sadece ateistlerin adaletini göreceğim bu olayda. Ne gidecek mişim? Bulmuşum böyle fırsatı gider miyim hiç? crow ettiği lafın altından nasıl kalkacak bakalım? He he. Çok eğlenceli. Sersem bana gün doğdu bu yaptığı ile. Bende nasıl ortalığı karıştırsam diyordum gene. :D

Sitelerde Paylaş
Yerimizde sayıyoruz derken ne beklyordun ki? Ülkeyi ve hatta islam alemini ateist mi yapacaktık? Amaç nedir ki geyikten başka?

Hadi benim politik amaçlarım var. ABD'den Mossad'dan felan maaş alıyorum. Ama sizin olayınız geyik olması lazım.

Buna benzer kararlar forum yönetimi tarafından daha önce alındı. Mesela önceden buraya adnan hocanın yazılarını çuvalla taşırdı teistler. Bunun önüne geçebilmek için yasak konuldu. Risalei Nur'dan sürekli yazılar yapıştırılırdı. Bunu da engellediler. Yani ben diyorum ki bir konu üzerinde X, Y, Z gibi konuya hakim kişiler tartışıyorsa, bilmeyen kişilere dinleyip anlamaya çalışmak düşer. Muhalefet de edilebilir elbette temel mantık ilkelerinde ve kabul edilen metodda uzlaşılırsa. Fakat hiç bir altyapısı olmaksızın, hiç bir referans göstermeksizin her başlığa girip de sayfa sayfa lüzumsuz yazılar yazarak, tartışmanın kazanımlarını sabote etme çabası açıkçası benim iştahımı kesti. Şov falan yapıyor da değilim, modlar üyeliğimi sonlandırınca anlaşılır zaten.

Sitelerde Paylaş
Buna benzer kararlar forum yönetimi tarafından daha önce alındı. Mesela önceden buraya adnan hocanın yazılarını çuvalla taşırdı teistler. Bunun önüne geçebilmek için yasak konuldu. Risalei Nur'dan sürekli yazılar yapıştırılırdı. Bunu da engellediler. Yani ben diyorum ki bir konu üzerinde X, Y, Z gibi konuya hakim kişiler tartışıyorsa, bilmeyen kişilere dinleyip anlamaya çalışmak düşer. Muhalefet de edilebilir elbette temel mantık ilkelerinde ve kabul edilen metodda uzlaşılırsa. Fakat hiç bir altyapısı olmaksızın, hiç bir referans göstermeksizin her başlığa girip de sayfa sayfa lüzumsuz yazılar yazarak, tartışmanın kazanımlarını sabote etme çabası açıkçası benim iştahımı kesti. Şov falan yapıyor da değilim, modlar üyeliğimi sonlandırınca anlaşılır zaten.

Sen bu forumsuz yapamazsın.

Sitelerde Paylaş
Merak etme isterlerse beni atacak bahaneyi kısa sürede bulurlar. crowuna kavuşursun tekrar. Ben sadece ateistlerin adaletini göreceğim bu olayda. Ne gidecek mişim? Bulmuşum böyle fırsatı gider miyim hiç? crow ettiği lafın altından nasıl kalkacak bakalım? He he. Çok eğlenceli. Sersem bana gün doğdu bu yaptığı ile. Bende nasıl ortalığı karıştırsam diyordum gene. :D

Sen gerçekten patolojik vakasın.

İnsan nasıl bu kadar gurursuz ve haysiyetsiz olabilir, hayret!

Forum kurallarına uyduğun sürece atılmazsın. Kimse atılmaz.

Ama insanları durmadan provoke etmek, itiraf ettiğin gibi ortalığı karıştırmak için başlıkları boğmak da atılma nedeni.

Hatırlatayım dedim.

Yoksa senin gibilerle günlük hayatta o kadar sık karşılaşıyoruz ki..

Hiç öyle sandığın gibi farklı falan değilsin.

Hele benim için, son derece sıradansın.

Sitelerde Paylaş

Ama insanları durmadan provoke etmek, itiraf ettiğin gibi ortalığı karıştırmak için başlıkları boğmak da atılma nedeni.

Hatırlatayım dedim.

Yöneticilerin görevi üyelerin hakkını korumakmı?,üyelere hakaret eden üyeleri pohpohlamakmı? (73.ileti)

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kodoman, ne yapacaksın şimdi? Ben senden beni atmanı da beklerim. Sizin sağınız solunuz belli olmaz. Bu konuda hakka hukuka riayet etmeyebilirsiniz yani belli olmaz. Neyse buda bana çok önemli birşeyi göstermiş olur. Hadi bekliyorum napacaksınız bakalım şimdi?

Ortalığı bulandırıp şirretlik yapma! Bir şey yapacak olursak, yaptığımızda açarsın ağzını...

Ayrıca, senin şirretliğinden çekinip vereceğimiz kararlardan çekingen davranacak değiliz.

Sitelerde Paylaş

Hatırlatayım dedim.

Ortalığı karıştırıp başlıkları boğuyor değilim. Gayet normal tartışıyorum. Olur olmaz mesaj yazmam. Herkes kadar şaka ve espri yapmak benimde hakkım arada tabii. Burada ortalığı karıştırmak derken tabii şaka yapıyorum. Yoksa forumda olay çıkartmak gibi bir işim hiç olmadı. Ben artık müslümanım diye bir başlık açtım ve son derece ciddiyim elbette. Millet cıvıttı arkasından. Bu benim suçum değil. O kadar garip başlıkları onlara silah zoru ile açtırmadım ya.

Sitelerde Paylaş

HY ve Nur yazılarıyla forumu boğma olayında haklısın.

Ama Bağlantı'ya da haksızlık etmiyelim. Kendisi bir teiste göre gayet zeki ve kaliteli yazıyor.

Forumu boğuyorsa hızlı yazdığından. Copy/paste yaptığından değil.

Sen ona bilimde evrimde biraz cahil olduğu için bozuldun belki. Ama zaten o konuları iyi bilse inkar etmezdi.

Ayrıca onun saldırgan tutumu var diyeceksen, ben de derim ki senin de aşşağı kalır yanın yok. Hakaretler karşılıklı uçuşuyor onla. Tek taraflı değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...