Jump to content

kaslar için

Recommended Posts

• 1 month later...

Ben de 2 ay vücut geliştirmeye gittim.1 aydır bazı sebeplerden gidemiyorum fakat bu hafta tekrar başlıyacağım.Spor salonuna ilk kaydolduğumda vücut geliştirme öncesinde 10 kilo vermem gerektiğine karar verdik hocayla birlikte.Bana bir diyet yazdı.Bildiğiniz tarzda bir kibrit kutusu peynir cart curt olayları.Aklıma bir fikir geldi.Babamda diyabet hastası ve bir dönem doktor kontrolünde protein kullanıyordu.Sadece öğlen yemek yeyip sabah akşam protein içip bir de hap yutuyordu.Acaba ben de böyle zor diyetlerle uğraşmak yerine protein kullansam ne derece faydalı olur ya da zararı olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
Ben de 2 ay vücut geliştirmeye gittim.1 aydır bazı sebeplerden gidemiyorum fakat bu hafta tekrar başlıyacağım.Spor salonuna ilk kaydolduğumda vücut geliştirme öncesinde 10 kilo vermem gerektiğine karar verdik hocayla birlikte.Bana bir diyet yazdı.Bildiğiniz tarzda bir kibrit kutusu peynir cart curt olayları.Aklıma bir fikir geldi.Babamda diyabet hastası ve bir dönem doktor kontrolünde protein kullanıyordu.Sadece öğlen yemek yeyip sabah akşam protein içip bir de hap yutuyordu.Acaba ben de böyle zor diyetlerle uğraşmak yerine protein kullansam ne derece faydalı olur ya da zararı olabilir mi?

Öncelikle vücudun eğer %25-30 yağ oranına sahip değilse bence öyle aşırı sert diyetler yapma.Ağırlık çalışmaya başladığında gelişim için zaten protein ve karbonhidrat ağırlıklı yemek programın olmalı ki bu programla zaten yağlarından kurtulacaksın.Diyabet hastalarının yemekleri nasıl olur bilmem ama doktorun verdiği program çok saçma geldi bana.Ayrıca vücut geliştirmeyle ilgili başlık ateistcafede mevcut orada birçok konu tartışıldı kaynaklarıyla beraber.Sana yararlı olacağını düşünüyorum,oraya bir göz atmanı öneririm ve linkini ekliyorum...

Vücut Geliştirme

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...