Jump to content

Evrim üstüne bir kaç soru

Recommended Posts

amazonta git aynaya bak yüzüne bak yaratıcıyı bulacaksın.iyi bak ama.nasıl özenle yaratıldığına bak tesadüfen olmadığını olamayacağını anlicaksın.

Doğuştan tek gözü olmayan Burnu yamuk, çirkin, birisine bunlarıs ana bilinçli bir allah yapıyor diye nasıl anlatırsınız.

Ya doğuşta sakat olanlara ne demeli git onlara bunu sana herşeye gücü yeten bir allah var o yapıyor de.

Senin allah kadar gücün osla böyle insanlar yaratırmısın?

Sitelerde Paylaş

sümme haşa ben kendimi ALLAH cc la bir tutamam.ALLAH cc eğer güçsüz olsaydı tüm insanlar dediğin gibi olurdu.herkes sakat kör çirkin yamuk olurdu kardeşim.ama sen en çirkin insana bak gene güzel gene ağzı burnu yerinde oturaklı.bu dünyada herkes aynı değildir herkes farklıdır kimi güzel kimi çirkin kimi sakat hasta kimi sağlıklı.buda ALLAH ın taktiri ve istemesiyle olan birşeydir.çünkü ayetlerdede sizinde bildiğiniz gibi imtahan ortamı olan dünyadır.artı dünyada imtihan ortamının hikmeti gereği cennet ve cehenneme ait özellikler bir arada bulunurlar.bu şekilde müslümanlar hem cennet hemde cehennem hakkında fikir edinir kendilerini dünyadaki kısa ve geçici yaşama kaptırmak yerine gerçek kusursuz eksiksiz ve sonsuz yaşam olan ahirete yönelirler.bu nedenle ALLAH cc dünyayı kusursuz yaratmamış insanları imtahana tabi tutmuştur.ama sözün özü ALLAH ın yarattığı herşey genel olarak güzeldir.

Sitelerde Paylaş
sümme haşa ben kendimi ALLAH cc la bir tutamam.ALLAH cc eğer güçsüz olsaydı tüm insanlar dediğin gibi olurdu.herkes sakat kör çirkin yamuk olurdu kardeşim.ama sen en çirkin insana bak gene güzel gene ağzı burnu yerinde oturaklı.bu dünyada herkes aynı değildir herkes farklıdır kimi güzel kimi çirkin kimi sakat hasta kimi sağlıklı.buda ALLAH ın taktiri ve istemesiyle olan birşeydir.çünkü ayetlerdede sizinde bildiğiniz gibi imtahan ortamı olan dünyadır.artı dünyada imtihan ortamının hikmeti gereği cennet ve cehenneme ait özellikler bir arada bulunurlar.bu şekilde müslümanlar hem cennet hemde cehennem hakkında fikir edinir kendilerini dünyadaki kısa ve geçici yaşama kaptırmak yerine gerçek kusursuz eksiksiz ve sonsuz yaşam olan ahirete yönelirler.bu nedenle ALLAH cc dünyayı kusursuz yaratmamış insanları imtahana tabi tutmuştur.ama sözün özü ALLAH ın yarattığı herşey genel olarak güzeldir.

Bunları git sakat olan o insanlara anlat.

Herkez koşarken top oynarken onların enden oturduğunu böyle açıkla.

Allahın hiçbirşey yarttığı yok bunları bilinçli olarak bir yaratıcı yapıyor dediğinizde otomatik olarak o yaratıcının sadist beceriksiz olduğunuda söylemiş olursun.

Sitelerde Paylaş

SİZ HARBİ KOMİKSİNİZ.KAFANIZ ALMIYOR SANIRIM.İNSANLARIN ÇİRKİN OLDUĞU BİLE İDDA EDER OLDUNUZ SIRF TEORİNİZİ HAKLI ÇIKARMAK İÇİN.İNSANLAR ÇİRKİN HA.OZAMAN SİZ ARASIRA HAYVANAT BAHÇELERİNE ATALARINIZI ZİYARETE GİDİN BAKALIM ONLARMI GÜZEL İNSANLARMI?

Sitelerde Paylaş
SİZ HARBİ KOMİKSİNİZ.KAFANIZ ALMIYOR SANIRIM.İNSANLARIN ÇİRKİN OLDUĞU BİLE İDDA EDER OLDUNUZ SIRF TEORİNİZİ HAKLI ÇIKARMAK İÇİN.İNSANLAR ÇİRKİN HA.OZAMAN SİZ ARASIRA HAYVANAT BAHÇELERİNE ATALARINIZI ZİYARETE GİDİN BAKALIM ONLARMI GÜZEL İNSANLARMI?

Ülen yazdıklarına bakanda seni manken sanacak,muşmula suratlı herif sende. :lol:

Sitelerde Paylaş

O çirkin dediklerini kim yarattı?

Not: küçük harfler kullan diye sonkez uyarıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bence ateistler senin gibi mantıksız bir Müslüman olacaklarına ateist kalsınlar daha iyi..İslam toplumlara zararlıdır..Ateistler ise kendi halinde düzgün insanlar..

Sitelerde Paylaş
heheeeeeee.islamiyet bi dindir.kuralları vardır vaadleri vardır peygamberi kuranı vardır vede ALLAH CC tarafından gönderilmiştir.yaratıcı kavramı kainatta bilim olarakta kanıtlanmıştır çünkü kainatta tesadüfen hiç birşey ne olmuştur nede olduğu görülmüştür.

Hiç kuantum fiziği diye bir şey duydun mu?

Sitelerde Paylaş

Kuantum Düşünce Tekniği Nedir?

Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.

Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır. Sizin için en uygun kişi, en uygun imkan,en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gereken şey uzanıp onu almaktır.

Doğuştan doğal olarak hakkınız olan mutluluğu, bereketi, bolluğu ve sevinci yaşamanıza imkan tanımış olursunuz.

Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Korku,kaygı,öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalar yol açar.

Kuantum Düşünce Tekniği; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü canlı ve güzel olurlar. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler. Kendi içsel kodlamanızdaki yapmanız gereken işinizle ilgili ipuçlarını yakaladıkça adımlarınız hızlanır.

Kuantum Düşünce kişiler arası iletişimin enderin boyutunu sunar bize. Ortak İnsanlık alanında gerçekleşen bu iletişim, derin ve etkili bir uzlaşma sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte Kuantum sal İletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem geliştiririz.

Kuantum Düşünce hayatımıza daha çok bolluk ve bereket çekmemizi de sağlar. Kendimizle ilgili derin içsel vizyonumuzu değiştirdikçe daha çok bolluk hayatımıza akmaya başlar. Genel anlamda zenginlik; sahip olduğumuz şeylerle ruhsal varlığımıza kattığımız değerler arasındaki dengeyi anlatır. Çok paraya sahip olmak tek başına zenginlik işareti olmayabilir. Önemli olan bu parayla ne yaptığınızdır. Daha çok kahkaha, daha çok dostluk, daha çok sevgi,

daha çok deneyim ve daha çok hayır üretebiliyorsanız o zaman zenginsiniz demektir.

Özetle Kuantum Düşünce Tekniği, yaşamın temel amacı olan sevinç duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkanlar sunar.

Kuantum Fiziğiyle Bu Düşünme Tekniğinin Bağlantısı Nedir?

Kuantum fiziği, klasik anlamdaki fiziksel maddenin enerjiye dönüştüğü bir alana sokar bizi. O alanda artık atom altı parçacıklar, hızla hareket eden enerji parçacıklarından başka bir şey değildir.

Daha da ötesi bu parçacıklar insan düşüncesinin yaydığı enerjiye yanıt verirler. Bu alanı gözlemleyen kişi ile gözlemlediği parçanın birbirinden bağımsız, kopuk şeyler olmadığı çıkar meydana. Düşünceyle enerji, gözlemleyenle gözlenen, iç ile dış, burası ve ötesi arasındaki ayırımlar kalkar.

Heisenberg’ in belirsizlik alanı dediği bu alanı, gönderdiğimiz düşünce paketçikleri varlık katar. Belli hale getirir. Kuantum alanının bir noktasına yaptığımız etki bütünü etkiler aynı zamanda. Siz bir şey düşündüğünüzde bundan tüm alan etkilenir. Kuantum Fiziği, fizikle fizikötesinin birbirine karıştığı bir noktanın adıdır.

Bu Teknikten Yararlanarak Hayatlarında Değişiklikler Yaratan Kişilerden Örnekler Verebilir Misiniz?

Tabii ! Pek çok var. Çünkü kural hiç şaşmaz: Düşünceler hayatımızı oluşturur.

En yakın bir örnek bir mimar hanımla ilgili. İşinde hiç memnun olmadığını söylemişti. Ona nasıl bir işte çalışırsa mutlu olacağını sordum, anlatmaya başladı. Bunları bir bir yazdık. Ciddi bir firmanın araştırma ve geliştirme departmanında çalışmak istiyordu. İmgesel olarak bilinçaltına kodladık. Ertesi hafta telefonla müjdeyi verdi. Tam da istediği bölümde iyi bir şirkette hafta başında işe başlıyordu.

Buna benzer yüzlerce örnek var. Burada sorun sistemle ilgili değil. Kendilerine yüzde yüz yararlı olacak bu sistemi uygulamak için katılımcıları ikna etmekle ilgili. Belki de bu işe keyifli bir ikna çalışması diyebiliriz. Bir başka çarpıcı örnek de bir öğrenciyle ilgili. Üniversiteye hazırlık yapan bu gencin sınavla ilgili korku dolu düşünceleri vardı. Onunla bir çalışma yaptık. Binlerce kişi arasında o bir yıldız gibi parlıyordu. O kalabalık arasında fark edilmemesi mümkün değildi. Hayalinde sınavı kazanmış hatta üniversite diplomasını alıyor görmesini sağladık. Bu sınavın hayatının bir çok önemli günlerinden sadece biri olduğunu ama tek belirleyici olay olmadığını tespit ettik. Bütün bunlar zihin özel bir algılama düzeyindeyken gerçekleştirildi. Bu genç üçüncü kez sınava giriyordu ve artık dördüncü bir şansı yok gibi gözüküyordu. Tabii ki daha sonra onun sınavı kazandığına dair telefon aldım.

Yine başka ilginç örnek tıp fakültesinde okuyan bir öğrenciyle ilgili. Arkadaşlarının ve rektörünün okulda yaptığı klüp çalışmalarını yeteri kadar desteklemediğinden şikayet etmişti yana yakıla. Ona göre okul rektörü tuhaf biriydi. Bir konuda görüş almak için odasına girdiğinde onun hiç yüzüne bakmıyor, tersliyor ve isteklerini görmezden geliyordu. Sonra bu gençle bir seminer programında özel bir çalışma yaptık. Bir hafta geçmeden yüzünde güller açarak beni ziyarete geldi. Kız arkadaşıyla sinemaya gitmişlerdi oradan geliyorlardı. Tuhaf şeyler olmuştu doğrusu. Rektör birden huy değiştirmişti. Karşılıklı oturup konuşmuşlar ve çok sıcak bir iletişim kurmuşlardı. Daha önce bir türlü yerine getirilmeyen okulun bilgisayar kulübüyle ilgili bir isteği daha o söylemeden rektör tarafından karşılanmıştı.

Bu süreç nasıl işliyor?Yani nasıl oluyor da sizin yaptığınız bu çalışmadan Rektörün ve kız arkadaşın haberi oluyor?

Güzel bir soru. Bizim bilinçaltı düzeyde oluşturduğumuz yeni bir program Birleşik Alanında bir etki yapar. Bu düzeyde zaman ve mekan farklı bir biçimde işler. Bu alanda her şey Şimdi ve Burada durumunu yansıtır. O yüzden düşünceler mucizevi sonuçlar doğurur. Alan bir tür bilgi okyanusu gibidir. Okyanusun bir damlasındaki değişim diğer tüm damlaları uyarır.

Seminerler katılımcılarda kalıcı bir etki yaratıyor mu?

Bu biraz da kişilerin konuya verdikleri önemle ilgili bir şey. Ama alışkanlık haline gelmiş, içselleştirilmiş bir davranış tabii ki kalıcı oluyor. Kuantum düşünce öğrenmeden çok yapmaya, bilmeden de ileri olmaya yönelik bir çalışmadır. İçsel olarak yaratılmış değişimler kalıcı olacaktır kuşkusuz. Kişi düşünceleri ve seçimleri ile hayatı arasındaki ilişkiyi gördükçe farkındalığını artırır. Böylece bilerek yaşamaya başlar. Böylece kendi hayatının efendisi olur.

Kaynak:

http://www.kuantumdusunce.com

İstanbul - 15.06.2004

http://sufizmveinsan.com

--------------------------------------------------------------------------------

ya birader güldürme beni bu akıl ile ilgili birşey.aklın enerjisi bu.beni kandırabileceğinimi sanıyorsun bak akıl enerjisi olduğuna dair delil:uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.

burda bi tesadüfi oluşumdan bahsetmiyor.yaratılmış bi aklın enerjisinden bahsediyor.lan gene çuvalladınız beaaaa

Sitelerde Paylaş

>>> napıyormuş bu fizik?dur şimdi bakıyorum googleden

Bunu diyecek kadar moron olan, sonra google'da karşısına çıkan ilk türkçe linki okumadan buraya yapıştıran salağın birine gel evrim teorisi anlat, nasıl anlatırsan..

Deneyelim bakalım..

Canlıların üremesi denen şey, kimyasal tepkimelerin katalizörle yoluyla dengelerinin bir yöne doğru değişmesi prensibine dayanır. Canlı denen şey, bir kimyasal moleküldür temel olarak. Bazı moleküller kendi kendileri aynı zamanda bir katalizör olarak işlev görür ve kendi kopyalarını yapabilirler. İşte canlıların üremesi bu duruma dayanır: Self-katalizasyon..

Eh, bu kadar angut olan bu adam bunu anlar mı? Buda pek ihtimal değil ama, biz genede denemiş olalım.

Sperm bir hücre midir diye sormuş birde bu divane.. Senin hücreden neyi kastettiğine bağlı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...