Jump to content

Forumda,saç uzatan erkek arkadaş varmı?

Recommended Posts

üniversitede okurken uzatmıştım...bakım olarak pek bir şey yapmadım...yalnız saçım çok yağlı olduğundan hergün banyo yapıyordum...saçımı asla kurutma makinesiyle kurutmuyordum...bir de nisan-mayıs gibi saçımı omuzlarıma gelecek şekilde kısalttırıyordum...kulak arkası yapabilecek şekilde...

Sitelerde Paylaş

Öyle bele kadar falan saçım olmadı olamaz da geçen seneye kadar saçım uzundu. ( ön taraftaki saçlar aazıma girecek kadar ) Sonra 3e vurdurdum raatladım. ( Bu üçe vurdurmak lafına da hastayım ) Bi süre ibiş gibi dolaştıktan sonra saçlar insani kıvama geldi yine uzatacam.

Pek bi bakım yaptığım söylenemez ama en azından uzu nsaç çok banyo yapmayı gerektiriyor. Saç kremi de muhakkak kullanınız. Saç uzunken dökülen taneler insanın moralini bozuyo bi de o var. Kısayken farketmiyonuz

Sitelerde Paylaş

saç külfettir...

haftada bir kafayı kazırım...

"Bugün saçım yağlı mı ne hemencecik de kirlendi" diye bir düşünce taşımanız mümkün olmuyor. Saç olmayınca hangi şampuanı alacam ikisi bir arada mı üçü bir arada mı diye bir kaygı taşımıyorsunuz... su yönünden tasaruf sağlanıyor... Saç olmayınca Neşe'nin kepek sorunu ile muhattap olmuyorsunuz... banyo sonrası "aman saçımı kurutayım yoksa hasta olacağım" diye bir kaygı taşımıyorsunuz...

sabah kalktığınızda saçınızın dağınık olup olmaması telaşıyla hareket etmiyorsunuz...

berber masrafı yok, masraftan öte berber ile gereksiz muhabbet sorunu yok... saç traşı kaç liradır 5 mi 10 mu YTL. haftada 4 kez saçımı kazıtsam 2 şer jiletten 1-2 YTL...

arabada iken camı açabiliyorsunuz aman saçım dağılacak diye düşünmüyorsunuz...

Yav saç kazıtmak özgürlükmüş beeeeee... Sırma saçlılar allah yardımcınız olsun...

saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
alt yapı uygun olsaydı deyim yerindeyse kız gibi saçımı uzatırdım...

şimdi birileri (sayın keklik hanım ve sayın küçük keklik bey) gülüp dalga geçer ama doğruya doğru...

saygılarımla

bakımsızlıktan bitlendiği için kazıtmak zorunda kaldını niye yazmıyon :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Sayın Hallac bende ayda iki saçları kazıtırım.

Kılların sorun yaratmasına izin vermiyorum:)

Kazıtmanın getirileri;

- Tarama derdi yok.

- Kurutma gibi fazladan bir çaba gerektirmez.

- Jöle, krem vb gibi banyo sonrası fazladan çabaya gerek bıraktırmaz.

- Maddi kazanç elde ettirir!

- Rüzgarlı havada herhangi bir sıkıntıya sebep olmaz.

- Minibüs, taksi vb araşlarda taşıtın pencereleri açıksa eğer sıkıntı yaratmaz.

- Saçların yağlanma ve kirlenme sorunu, süre, maddi, psikolojik vs. sorun teşkil etmez.

- Kepek vakası ortadan kallar.

- Günün herhangi bir zamanında saçlarım dağıldı diye endişe etme şansınız kalmaz.

- Hatta bu durum için vaka-i hayriye demek yerinde olur:)

Götürüleri olduğunu düşünmüyorum. Fakat sosyal ortamda ilgi çekme ve ilgiyi üzerinize toplamada bayağı avantaj kaybedebilirsiniz. Özellikle eskiye oranla kız arkadaşlarınızın sayısı oran olarak düşecektir:) Ben ilgi çekmek için uzatmıyorum diyen arkadaşların, doğru söyledikleri konusunda bir iç hesaplaşma yapmalarını öneririm!

Karantekyıl'ın sorusuna gelirsek. Ben saç uzatmıyorum ama izninle sana öneride bulunmak istiyorum.

Bir kere krem, jöle vb kullanıyorsan yatmadan önce yıkamalısın.

Bunları kullanmıyorsan bile yatmadan önce saçları yıkaman faydalı olacaktır en azından rahat uyursun!

Birde saçların hava aldığı ve temizlendiği için daha az dökülür!

Sabah kaltığında da saçları yıkadıktan sonra taraman ve şekil vermen daha kolay olacaktır.

Jöle ve krem sürmeni önermem. Düzgün bir fön gün boyu saçını belirlediğin şekilde tutmayı sağlayabilir.

Fön olayıda zararlı olabildiği için saçına kimyasal şeyler kullanmadan şekil vermekte zorlanıyorsan bağlamanı öneririm!

Bir zamanlar az uzatmadık:) Ama hak yol kazıtmakta! Yaşasın özgürlük!

Bir daha uzatırmıyım bilemem ama şuan çok memnunum!

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vay nektarım ben de kanım size niye böyle ısındı diyordum... meğersem saçsal bir yakınlık varmış

boşver abi kız arkadaş meselesini.. ben başkaları için değil kendim için kazıyorum :)

hem keramet kılda olsaydı keçi peygamber olurdu :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili Hallac demek ki kanınız boşuna ısınmamış:)

Kız arkadaşlarla, alakalı bir sorunum yok zaten. Dediğiniz gibi kendim için kazıtıyorum!

Ben kesmek isteyenleri uyarmak istedim.

Böyle de bayağı çekiçiyim zaten:)

Keramet kılda değil, onuda tecrübe ettim.

Ama saç uzatmak dışında, sosyal alanda bir hüneri olmayanların kaybedeceği çok şey olabilir!

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bakımsızlıktan bitlendiği için kazıtmak zorunda kaldını niye yazmıyon :lol::lol::lol:

Sayın keklik hanım,

gariban enişteme "Saçlarımı senin için süpürge yaptım" diye edebiyat parçalarken en büyük kanıtınız saçınızın süpergesel duruşuydu değil mi... gariban ötesi eniştem saçınıza bakıp, "Yav kadıncağız doğru söyüloy bu kadının saçları aynı süpürge" diyerek size kanmıştı ya...

saygılarımla bayan

Sitelerde Paylaş

Ben de saçımı uzatıyorum. Hem Türk kültüründe uzun saç olduğu için hemde rock dinlediğim için, Türklerin saçları islamiyetten önce uzundu ama araplar bizi soykırımla müslüman yaptıktan sonra uzun saç islam a ters olduğu için erkekler saçlarını uzatmayı bıraktılar. Gelin dincilere inat saçımıza uzatalım. Tabi bu insanın kendi seçimi, saç uzatmak biraz sıkıntılıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...