Jump to content

Vücut Geliştirme - Bodybuilding

Recommended Posts

• İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Resimle,görüntüyle nasıl bir alaka kurdun anlamadım.BilgehanBengi'nin ne kendisini tanırım ne de resmini falan gördüm.Yeterinden fazla bilgili olduğu açık ve benim için önemli olan orası.

Normal şartlar da derken normal görüntülü insanlardan bahsettim.Bahsettiğin insanın vücudu standartların üstünde.Benim istediğim birilerinin çıkıp birkaç kelimeye takıp ağız yapması değil.Kendimi anlatabildim diye düşünüyorum.

Ayrıca senin söylediklerinle Bilgehan'ın söyledikleri çelişiyor.Bilgehan'ın yazılarının hepsini okudum ve anladım.Yemek kısmında takılmışsın diyorsun ama şuan benim için en önemli olaylardan birisi o.Ayrıca gerisini de sallamış değilim.Sorduğum sorulardan bunu çıkarman saçma.Bilgehan sabah sadece kahve içip çalışmaya gidin.En sağlam öğününüz çalışmadan sonra olsun diyor.Sen çalışmadan önce sağlam kahvaltı yapın diyorsun.Bilgehan karbonhidratı azalt diyor.Sen mutlaka günde 100-125 gr arası karbonhidrat al diyorsun.Karbonhidrat ve yağ oranı düşük protein tozu önermişti zaten Bilgehan.Yani az miktarda almam gereken karbonhidratı da o protein tozundan alacağım.Ayrıca Bilgehan kaslar tekrar yağa dönüşmez diyor sen kilo verirken kas yakarsın,kaslardan da kilo verirsin diyorsun.Başlı başına saçmalık bence.Doğruysa da kusuruma bakma.Karbonhidrat meselesinde de söyledim.Zaten protein tozlarından o ihtiyacımı da karşılayacağım.

Neyse daha bilgili olduğuna inandığım BilgehanBengi üstteki mesajımı okuyup yanıtlarsa çok sevinicem.

Bu arada Flex,şahsına söylediğim birşey yok.Olayı tartışmaya dökmeye lüzum yok.İstediğim doğru düzgün,net bilgiler edinmek.

Tamamen yanlış anlamışsın beni,uslubum yüzünden sanırım.Sinirlerini bozmadım umarım....

Bu arada dostum BilgehanBengi heyecan yapma bu sporu en az senin kadar ben de seviyorum,o yüzden bu başlığı tehlikeye atacak davranışta bulunmamaya özellikle özen gösteriyorum...

Yemeğini ye,iyice dinlen ardından cevabını yazarsın :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Antichrist, FleX...

Aman abi... Yanlış anlama var... Ortamı germeyin, başlıkta gerginlik olmasın...

Biraz önce salondan geldim, önkol çalıştım; elim kolum kütük gibi yazamıyorum. Ama yemekten sonra biraz dinlenip yazıcam.

BilgehanBengi yazacaklarını merakla bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Cakircali,

Hızlı ve çok tekrarla çalışmak plyometrik/endurance karması bir çalışmadır. Tercihin buysa devam et ama dediğin gibi çok büyük kaslar yapamazsın, çok fazla güçlenemezsin.

Dengeli bir vücut geliştirme yapıp da senden daha ağır kaldıran birini yenemezsin. Demek ki yendiğin arkadaşlar tüm kas gruplarını çalıştırmıyorlar, zayıf noktaları var. Ya da senin potansiyelin çok çok daha yüksek ama sen kaldırabileceğinin çok altında kaldırıyorsun.

Arka kolda 22.5 kilo kaldırmak ne demek? Hangi hareket? Triceps extension mu? Tek elle mi 22.5 kilo?

Biceps'de 17.5 kg ne demek? Hangi hareket?

Sevgiler,

Bilgehan

BilgehanBengi,

Bu konularda çok güvendiğim biri bana bir sorum üzerine şöyle bir mesaj yazdı :

"..don't do heavy weight got for more reps perfect form with a full expantion n contraction hold at the point of maximum tension for a second. Dont take a rest for more that 20sec in bettween workouts and hit ur abs every day. This is a good way to get lean and shread up.."

Ben normalde hafifi başlayarak her set ağırlığı kademeli olarak artırmaya alışığım. En son sette en fazla 3 kere kaldırabileceğim bir ağırlığa ulaşırım mesela.. Bu yöntemi hiç denemedim, bilgilerini paylaşırsan sevinirim. Bu arada bu mesajı yazan arkadaştanda da konuyu biraz açmasını isteyeceğim..

Sitelerde Paylaş
BilgehanBengi,

Bu konularda çok güvendiğim biri bana bir sorum üzerine şöyle bir mesaj yazdı :

"..don't do heavy weight got for more reps perfect form with a full expantion n contraction hold at the point of maximum tension for a second. Dont take a rest for more that 20sec in bettween workouts and hit ur abs every day. This is a good way to get lean and shread up.."

Ben normalde hafifi başlayarak her set ağırlığı kademeli olarak artırmaya alışığım. En son sette en fazla 3 kere kaldırabileceğim bir ağırlığa ulaşırım mesela.. Bu yöntemi hiç denemedim, bilgilerini paylaşırsan sevinirim. Bu arada bu mesajı yazan arkadaştanda da konuyu biraz açmasını isteyeceğim..

Hergün mekik çek demiş arkadaşın,bu bile diğer sözlerini ciddiye almaman için sana yol göstermeli.Mide diğer kas gruplarından farklı değildir,ayrıca yağ yakacağını söylemiş mide çalışarak.Kısaca saçmalamış arkadaşın...

Sitelerde Paylaş
Hergün mekik çek demiş arkadaşın,bu bile diğer sözlerini ciddiye almaman için sana yol göstermeli.Mide diğer kas gruplarından farklı değildir,ayrıca yağ yakacağını söylemiş mide çalışarak.Kısaca saçmalamış arkadaşın...

Yapma etme abi ya bu adamın eyalet şampiyonluğu var body buildingde ve başka bir dönem powerlifting de (kendi sikletinde) . Adam vücüdunu hamur gibi bir kaç ayda belli bir yarışma için düzenliyor..

Arkadaşımın resmi bu sitede

http://www.bodybuilding.com/fun/2007southernisles.htm

"novice men's division" un altında soldan ilk resim..

Sitelerde Paylaş
Yapma etme abi ya bu adamın eyalet şampiyonluğu var body buildingde ve başka bir dönem powerlifting de (kendi sikletinde) . Adam vücüdunu hamur gibi bir kaç ayda belli bir yarışma için düzenliyor..

Arkadaşımın resmi bu sitede

http://www.bodybuilding.com/fun/2007southernisles.htm

"novice men's division" un altında soldan ilk resim..

Sevgili dostum bu iş resimlerle falan olmuyor,bilim ne derse o doğrudur.Ha illaki resim falan istiyorsan msn adresimi vereyim sana öm'den oradan web-cam açayım,göstereyim vücudumu o zaman ne diyeceksin çok merak ediyorum...

Spor salonumdaki antrenörün bu adamdan daha iyi vücudu var ama dünyadan haberi yok.Spor yarışmalarına adamı ben hazırlıyorum...

tarihinde FleX tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...