Jump to content

Darwin mağduru kovuldu

Recommended Posts

Darwin mağduru kovuldu

TÜBİTAK’ın Bilim ve Teknik Dergisi’nde yaşanan "Darwin Sansürü" sonrasında sözlü olarak görevinden alınan, ancak tepkiler üzerine görevine devam eden genel yayın yönetmeni Çiğdem Atakuman’ın, dergideki bütün görevlerine son verildi

Atakuman genel yayın yönetmenliğinin dışında sorumlu yazı işleri müdürlüğü, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkan vekilliği ve Popüler Yayınlar Müdürlüğü görevlerini de üstlenmişti. TÜBİTAK’ta danışman olarak görevlendirilen Atakuman, görevden alınmasına ilişkin soruları "Bu konuda konuşmayacağım" diyerek yanıtsız bıraktı. Atakuman’dan boşalan genel yayın yönetmenliğine ise TÜBİTAK’ta Akademik Yayınlar Müdürlüğü’nde görevli Adnan Bahadır getirildi. Derginin sayfa düzeninden sorumlu Duran Akça da sorumlu yazı işleri müdürü oldu.

http://aksam.com.tr/2009/05/01/haber/gunce...ru_kovuldu.html

Sitelerde Paylaş

Insanlarin evrime inanip inanmamasi cok ta umurumda degil. Zaten sahsen ben bu konularda kesin bilgilere ve goruslere sahip degilim. Ben genel olarak bilim dusmanligina karsiyim. Bu sekilde yapilan, bilimin bulgularina yonelik dusmanlik ulkemizi her acidan geri birakir. Teknoloji uretmek yerine ithal etmeye devam ederiz.

Yani sorun olan burada "zihniyet".

Sitelerde Paylaş
Yok benim asıl korkum Evrim Teorisinin Ergenekon iddianamesine girmesi..o zaman bu insanlar toptan ayvayı yediler..

Duyduğuma göre iddianamede Nikola Tesla'nın adı bile geçiyormuş. Ne yazıyordur acaba?

"Alternatif akım darbe hazırlığı!"

Sitelerde Paylaş
Yok benim asıl korkum Evrim Teorisinin Ergenekon iddianamesine girmesi..o zaman bu insanlar toptan ayvayı yediler..

Ankara Gölbaşında yapılan kazılarda sahte fosiller bulundu..

Bu fosillerin, Afrika'da Rift Vadisinde kazı yapılacak yerlere gömüleceği anlaşıldı...

Sitelerde Paylaş
Ankara Gölbaşında yapılan kazılarda sahte fosiller bulundu..

Bu fosillerin, Afrika'da Rift Vadisinde kazı yapılacak yerlere gömüleceği anlaşıldı...

Gece gece gülmekten yerlere yattım mükemmel bir yaratıcılık :clapping: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Duyduğuma göre iddianamede Nikola Tesla'nın adı bile geçiyormuş. Ne yazıyordur acaba?

"Alternatif akım darbe hazırlığı!"

Tesla insanlığa, bilime, teknolojiye somut faydalar sağlamış bir bilimadamıdır ama Evrim Kuramı'nın bu türden pratik faydası yoktur. Öyle ki 'canlıların tarihini bilmek pratikte ne işimize yarayacak?' dense yeridir yani:-)

Sitelerde Paylaş
Tesla insanlığa, bilime, teknolojiye somut faydalar sağlamış bir bilimadamıdır ama Evrim Kuramı'nın bu türden pratik faydası yoktur. Öyle ki 'canlıların tarihini bilmek pratikte ne işimize yarayacak?' dense yeridir yani:-)

Astrofizikçileri falanda görevden almak gerek bu anlamda değil mi? Pratikte ne faydası var karadeliğin bana örneğin?

Evrim kuramının faydası yok ama "yaratılışın" veya "akıllı tasarımın" acaip faydası var değil mi? :D

Hem evrimsel bulgular tıpta olsun ilaç sanayinde olsun önemli yere sahip

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrimin temel prosesleri bu gün pek çok bilim dalı tarafından kullanılıyor. Tarımda ve hayvancılıkta soy ıslahından tut, çevre biyolojisi ve çevre ekolojisine, tıptan, bilgisayar teknolojilerine ve jeolojiye pek çok konuda somut faydalarını görebildiğimiz bir şey.

Bu bir yana, sen bu durumda zamanın göreli oluşunu saptamanın da önemsiz olduğunu düşünüyorsun sanırım. Ne de olsa henüz ışık hızına falan ulaşmış değiliz. Teleskop yapmanın da alemi yok. Bize ne bilmem kaç ışık yılı ötedeki yıldızlardan... Di mi ama?

Sitelerde Paylaş
Bu bir yana, sen bu durumda zamanın göreli oluşunu saptamanın da önemsiz olduğunu düşünüyorsun sanırım. Ne de olsa henüz ışık hızına falan ulaşmış değiliz. Teleskop yapmanın da alemi yok. Bize ne bilmem kaç ışık yılı ötedeki yıldızlardan... Di mi ama?

tabi bize ne :crazy:

gidemediğim yıldızı ne edeyim :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

"Bize plan değil pilav lazım!.." kadar sığ bir yaklaşım. İtibar edilir mi? Elbette... tıpkı 60'lar Türkiye'sinde itibar edildiği gibi.

Sitelerde Paylaş

ilaçlara direnç gösteren yeni nesil bakterileri ne ile açıklıyorsunuz? Allah sürekli yeni yeni bakteriler mi yaratıyor? Tüm bunlara karşı ilaçlar geliştirilirken evrimsel prensiplerle düşünülür.

hatta insanlarda hastalıklara yolaçan genlerin soykütükleri evrimsel prsensiplerle araştırılır.. çok örnekler var bu konuda..

Sitelerde Paylaş

Nikola Tesla-HAARP- NBC.doc Adında bilgisayarında bulunan bir word dokküman var.

Aynı şekilde kanadoğlu evinde fazıl say cd'sine el konuluyor.

Bunlar iddanamede, suç unsuruymuş ya bunlar...

Birde darwin ile ilgili bir belge-döküman çıksa, o da girse iddanameye bi o eksik kaldı bence.

Bu arada "şirin baba" 1 numara olabiliyore?

Sitelerde Paylaş
Astrofizikçileri falanda görevden almak gerek bu anlamda değil mi? Pratikte ne faydası var karadeliğin bana örneğin?

Evrim kuramının faydası yok ama "yaratılışın" veya "akıllı tasarımın" acaip faydası var değil mi? :D

Hem evrimsel bulgular tıpta olsun ilaç sanayinde olsun önemli yere sahip

Biz evrenin tarihiyle değil, şimdiki durumu ile iş yapıyoruz, astrofizik değil de, kozmogonidir kastettiğim (öngörü açısından astrofizik ile evrim kuramı farklıdır, astrofiziğe göre yörünge hesabı, yıldızın yaşam evresi gibi olayların öngörüsü, geleceği ve geçmişi hakkında problemsiz tümevarım yapılabilir ama evrim Kuramı ile örneğin karıncanın beş milyon yıl sonra ne olacağı söylenemez, hoş, söylense ne işe yarayacak mevzusu ayrı zaten, astrofizikçileri atalım dendiği için hatırlatayım dedim:-). Evrenin tarihinin de pratik açıdan faydası yoktur insanlığa, farazîdir çoğu kez, maalesef.

Evrim Kuramı'nın faydası yok ama ID'ın var demedim:-) Evrimsel bulguların tıpta ve ilaç sanayiinde hiç bir faydası yok (bulgulardan kastım canlıların tümünün birbirlerinden türediği iddiasını desteklediği düşünülen bulgular; fosiller, gen karşılaştırmaları, yapısal ve genetik homoloji vs.) Gen konusundaki araştırmalar gen biliminin başarı ve bulgularıdır, o bulgular evrim varsayılmadan da anlamlı ve doğrudur, tıpkı tıbbın evrim olmaksızın doğru ve anlamlı olması gibi.

Evrimin temel prosesleri bu gün pek çok bilim dalı tarafından kullanılıyor. Tarımda ve hayvancılıkta soy ıslahından tut, çevre biyolojisi ve çevre ekolojisine, tıptan, bilgisayar teknolojilerine ve jeolojiye pek çok konuda somut faydalarını görebildiğimiz bir şey.

Evrim o temel prosesler üzerine bina edilmiş zaten, ıslah çalışmaları evrim kuramı atılmadan evvel de yapılmaktaydı, yani evrim olmaksızın ıslah, çevre biyolojisi-ekolojisi bilgisayar teknolojisi, jeoloji yapılabilir. Fiziğin faideleri çoktur, fizik gibi temel bir doğa biliminin getirileri ile evrim kuramı gibi biyolojinin tarihini inceleyen bir disiplini aynı statüde görmem mümkün değil. Doğal seçilim ve mutasyon doğadaki gözle görülür iki bulgudur, evrimin bu ikisinin gözlenmesiyle doğrulandığını düşünenlere ben bir şey diyemem, tercihtir sonuçta:-)

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...