Jump to content

Allah Sevgisi

Recommended Posts

Müslümanların sık sık dile getirdiği bir konu da Allah sevgisi... Sadece düşünün... İnsan tanımadığı, herhangi bir anı paylaşmadığı, tek kelime konuşmadığı hatta şeklini bile bilmediği bir şeyi sevmiş midir? Bu doğamıza aykırıdır zaten. Allah sevgisi dedikleri olsa olsa karşısındaki gücün altındaki ezilmişlik hissidir. Hani patrona zaman zaman gıcık olursun da yüzüne yalakalık yapmak zorundasındır ya... Ödül-ceza olmasaydı sanırım başta bebek ve çocuk ölümleri birçok konuda inanırlar ciddi eleştiriler yaparlardı.

Sitelerde Paylaş

Patrona yalakalık yaparsın da.Eğer sana şahdamarından daha yakın olan bir yaratıcıyı içinde hissedersen ona yalakalık yapmak biraz zordur :)

Ben bana anlatılan zorba Allahtan korkarken onun asla sevilemeyeceğine karar vermiştim..Fakat gözümü dünyaya döndüğüm zaman burayı varedenin gerçek sevgi ve saygıyı hakettiğine karar verdim.O günkü barış hala sürüyor.Ne zaman içim daralsa hep onun varlığı ile teselli bulurum.Dünyada hiç bir lezzetle kıyaslanamayacak bir şey bu .Anlatılmaz yaşanır cinsten.Yinede O'nu hakkı ile sevip anlayamayacağımızı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah sevgisi, sizin kendi yarattığınız birşey. Ben de kendimi olmayan bir şeyin varlığına inandırsam aynı şeyleri hissedebilirdim. Yani bu durum (allah sevgisi) mutlak bir gerçeklik değil, sizin kendi tutumunuzdan kaynaklanıyor. Eğer mutlak bir gerçeklik olsaydı her müslümanın allah sevgisi aynı ölçüde olurdu.

Sitelerde Paylaş
allah sevgisi anne sevgisi gibidir...

allahın kullarına olan sevgisi de annenin çocuklarına olan sevgisi gibi...

Tü rezil seni,Anneyi Allah ile bir mi tutuyorsun olacak iş değil,Hangisi daha büyük biliyor musun ? Bizim canım Annemiz.

Sitelerde Paylaş
Ben bana anlatılan zorba Allahtan korkarken onun asla sevilemeyeceğine karar vermiştim..Fakat gözümü dünyaya döndüğüm zaman burayı varedenin gerçek sevgi ve saygıyı hakettiğine karar verdim.O günkü barış hala sürüyor.Ne zaman içim daralsa hep onun varlığı ile teselli bulurum.Dünyada hiç bir lezzetle kıyaslanamayacak bir şey bu .Anlatılmaz yaşanır cinsten.Yinede O'nu hakkı ile sevip anlayamayacağımızı düşünüyorum.

İşte senin bu yaptığın; hayata baktığında yaratıcının izlerini hissederek, kişisel düşüncelerinle şekillenmiş bir tanrı sevgisi. Bu tanrı sevgisinin islamla bir bağlantısı yok.

Sitelerde Paylaş

Bizim toplumumuz kendine bir Tanrı yaratmaya ne meraklı ama,Piyon'da Islam Dini oluyor,Bizim toplumumuz uyduruyor bir şey işte sevgi,reenkarnasyon,yok evde köpek beslenmez falan,yok nazar,yok mezar,ölüler ile konuşma,Ama piyon hep Islam Dini oluyor,Bu uydurulan gelenek ve fikirler hep Islam üzerinden yürütülüyor,Hiç birinin Islam ile alakası olmamasına rağmen varmış gibi gösterilmeye çalışılıyor.Kimsenin aklına yeni bir akım,din,inanç,tarikat oluşturmak gelmiyor,Mezhep bile oluşturmuyor kimse,Fikirlerim böyle demiyor,Bence Islam böyle bir din diyor,Hiç okumadan araştırmadan Islam'ı,Islam böyle din diyor kendi kafasında oluşturduğu fikirler ile.

Mazlum'mudur nedir bu din ya.Herhalde bu fikirlere rağmen millet cehenneme gitmekten korkuyor Islam'dan çıkılmasın diye,Bu fikirlere rağmen Islam'dan çıkmadığını zannediyor ve Allah'ın onu çok sevdiğini düşünüyor,Allah'ı kandırdığını zannediyor.

ezberbozan arkadaşım belki de senin içini rahatlatan Allah değil başka bir varlıktır Allah olduğu kanısına nereden varıyorsun ? Kur'an'da içiniz rahatlayacak falan yazıyor mu ? tamam ona yakın bir şey yazıyor olabilir ama diğer dinlerdede böyle şeyler yazıyor belki de o Isa'dır veya Yehova'dır ne biliyorsun ? Sen şimdi kafanda düşün aa benim popom çok kutsal yaa diye sonra yay bunu etrafa ama Islam'dan çıkma bi kaç tanede hadis uydur Islam'dan çıkmaz olursun hem de Islam'da var gibi olur poponun kutsal olması.

Kimse kendini kandırmasın belki de bizim toplumumuz en korkak ve tembellerinden.

Vatan millet sakarya diye de doldurmayın alıntı yaparak,Sizden daha Milliyetçiyim merak etmeyin,Aptal değilim en azından,Tembel ve korkak biriyseniz hemen geçmişte yapılan büyük başarılar için övünmeyin,Bir kendinize bakın bir de geçmişinize,Onlar ne yapmış siz nasıl bir insansınız,Siz onların yaptığına layık mısınız ki böyle bir şey yazmaya cürret ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

türkiye de toplumun her kesiminden seçilmiş, farklı sosyal statüdeki, akıl sağlığı yerinde deneklerin

gönüllü kobay oldukları bir araştırmaya göre

türkiyede her yüz kişiden 96'sının allaha sırf döt korkusundan dolayı inandığı ortaya çıkmıştır.

geri kalanları da zaten allaha inanmıyorlarmış.:)

Sitelerde Paylaş
türkiye de toplumun her kesiminden seçilmiş, farklı sosyal statüdeki, akıl sağlığı yerinde deneklerin

gönüllü kobay oldukları bir araştırmaya göre

türkiyede her yüz kişiden 96'sının allaha sırf döt korkusundan dolayı inandığı ortaya çıkmıştır.

geri kalanları da zaten allaha inanmıyorlarmış.:)

makara adam bence ya ben döt korkusundan inanmıyorum :lol:

Sitelerde Paylaş
siz cennetteyekn sevdiğiniz birilerini orda bulamasanız, cehennemde fokurduyor olsalar o cennetde mutlu olabilirmisiniz?

kıvırmadan alalım cevapları

Hurmalı hurili alem var onu mu düşünecekler ALLAH AŞKINA :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...