Jump to content

kadınlar neden erkekler gibi araba kullanamaz

Recommended Posts

Az önce birini almam gerekti tabiki hertaraf tehlikeli kadın şöförlerle dolu yavaş giderler biri korna çalsa hemen panik yaparlar mıymıy kullanırlar ve erkeklerden daha çok sağa sola çarparlar erkeklerle eşit değilsiniz işte:))

Sitelerde Paylaş

ulan erkekleri de görüyoruz. trafiğin anasını belliyorlar . kadınları sıkıştırıyorlar.

tabii bunlar hep senin zihniyetinin eseri.

yani kadınlar kötü araba kullanır diye bişey yok.zati araba kullanmak marifet de değil. 10 yaşında çocuk bile kullanıyor.yani pek beyninin olmasına gerek yok

sen devam et unah :)

Sitelerde Paylaş

kadın trafikte ilerlerken bir eliyle direksiyon tutar diğer eliyle makyaj yapar..

haa tüm genellemeler yanlıştır...(( belki ))

ama ben bunu gözümle gördüm..3000 metre ileride de bmc marka kamyona çarptığını da gördüm aynı karının..

----birde bunların gergin ve asabi zamanları var..işte ozaman trafik canavarları..-----

yukarıdaki satırı ben demiyorum servis şöförü komşumuz diyor..nokta

Sitelerde Paylaş
ulan erkekleri de görüyoruz. trafiğin anasını belliyorlar . kadınları sıkıştırıyorlar.

tabii bunlar hep senin zihniyetinin eseri.

yani kadınlar kötü araba kullanır diye bişey yok.zati araba kullanmak marifet de değil. 10 yaşında çocuk bile kullanıyor.yani pek beyninin olmasına gerek yok

sen devam et unah :)

Baksana her tarafta beyni olmayanlar araba kullaniyor, baksana gunde yuzlerce kisi oluyor.

Kadinlar erkeklerden daha dikkatli ve guzel araba kullanir, Turkiyenin hizli ama beyinsiz soforleri icin kurallara uymak ayip oldugundan, erkege yakisir bir hareket olmadigindan kurallar ihlal edilir ve tavuk gibi yollarda hakkin rahmetine kavusurular. :lol:

Sitelerde Paylaş

walla geççen bunları.

kadın şöförlere suçlamalar:

yavaş kullanıyor,şerit değiştirmiyor,çok pasif kullanıyorlar vs. yani erkekler gayet öküzce araba kullanıyor.ben baya bi kadın tanıyorum unah istediğin kadar araba kullan onlardan daha iyi kullanamazsın

trafiği bok eden öküzlerdir.bunlarında cinsiyeti büyük ölçüde erkektir

varmısın bahse :)

Sitelerde Paylaş

kadınların üç boyutlu algılayışı erkeklere göre daha zayıftır. geriye park etmede erkeklerden daha çok zorlanırlar mesela. araba kullanmak ise alışkanlık meselesidir, ne kadar uzun zaman kullandın, o kadar iyisindir. insanda refleks halini alması gerekir. beni ehliyet sınavına hazırlayan hocam kadındı ve 15 senelik şöfördü. ben kadınların ve erkeklerin farklı özelliklerini sidik yarışına dönüştüren biri değilim. kadınların beynindeki iletişim bölgesi de erkeklerden daha gelişmiştir ona bakarsan.

UNAH feministleri alt edeceğim diye çok uğraşıyorsun ama zor.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turkiyede arac kullanmak:

1: Polis yoksa kurallara uymiyacan, yada cebinde rusvet(bahsis :lol: ) varsa poliside tinlamiyacan. 2: Gecis hakki sadece daha guzel ve daha pahalli arabalrda olacak. 3: Kurallara uyanlara bayansa lafli, erkek ise dayakli uyarida bulunacan. 4: Lastik patlasa dahi hemen bujileri sokup zimparaliyacan. 5: Sollamalarda onundeki arabanin sadece bir kac santim arkasindan birden yola cikip sollama yapacan(rally heyecani) 6:Arabayi besmele ile calistiracan, isini Allaha birakacan(otomatik pilot)

Sitelerde Paylaş

Heralde trafiğin sebebi erkekler ama bide erkeklerin yerinde kadınların olduğunu düşün:)bunu düşünmek bile insanı strese sokuyo:))

Hızlı gitmedikleri(korkarlar kendilerine güvenemezler)için büyük kaza yapmazlar.

Siz siz olun önünüzde kadın varsa 88 den 91 e kadar sayın:))hatta bırakın gitsin uzaklaşsın:))

Sitelerde Paylaş

Genelde kadın sürücüler trafikte daha tedirgin olduyorlar. Bu tedirginlik nedeniyle göze fazlasıyla batan acemilikler oluyor tabi. Bunun dışında pek bir fark yok.

Arabayı üstüme üstüme sürüp kendisine yol açan bayan sürücü de gördüm, yogun trafikte sağlı sollu deparlarla araba geçen bayan sürücü de. Hatta ağız dolusu küfredeni de. TEM'de yarışan arabaların sürücülerinin genelde genç erkekler olduğunu düşünüyorum. İçlerinde bayanlar var mı merak ediyorum doğrusu.

Söz sürücülükten açılmışken, buradaki erkek arkadaşlara söyleyeceğim tek şey, erkeklerin de otomobilleri çok ama çok kötü bir şekilde kullandığını ve çoğunun ehliyetinin alınması gerektiğidir.

Adı üstünde, araba kullanmak için "ehliyet sahibi" yani "ehil" olmak gerekiyor. Ustalık adına, bağı çözülmüş öküz gibi sağa sola saldırırcasına araba kullananlar bu tanıma uymuyor.

Bir de bazı uyanıklar var, trafik lambası yeşilden kırmızıya geçtiğinde aradan kaynayıvarip geçmeyi marifet sanıyorlar. Bu yüzden gözümün önünde bir kaza oldu. Şansa ölen yaralanan olmadı.

Bir kuralı hatırlatayım. Göbekte, göbekteki arabanın geçme önceliği vardır. Türkiye'de ise bu kural göbeğe lap diye dalıp göbekteki arabayı sıkıştırarak trafiği felç ederek geçmek şeklinde uygulanıyor.

Sitelerde Paylaş

şehirlerarası yolcu otobüslerinde, yolcuların istifra etme ihtimallerinin en fazla yaşandığı bölge doğudur... Bunun sebebi, deniz kültürü olmayan birinin gemiye, tekneye, takaya, tukaya binmesinin ardından yaşanan deniz tutması olgusuyla aynıdır..

Bunun konuyla alakası, insanların yaşam ortamları durumların belirler.. Sayın amazonta, bayanların 3 boyutlu algılayışının erkeklere nazaran daha geride olduğunu söyledi, aynı şekilde bayanlarda yön duygusu da erkeklere göre daha geridir...

Gerek dini gerekse feodal bakış açısıyla eve kapatılan sosyal yaşamdan soyutlanan bir kadının, yön duygusunun geride olması, trafikte erkeklere göre daha tedirgin olmasından daha normal ne olabilir.. Bunu gerekçe göstererek kadınların erkeklerden daha geri olduğunu söyleyen bir erkek, önce bu durumun sorumlusunun inandığı din, kafasının içinden çıkmayan fedol zihniyet ve ataerkil anlayışının olduğunu unutmamalı..

Gerçi unutmuş olacak ki bazıları böyle bir konuyu açarak, kendi ayıplarını gizleyip bu durumdan faydalanmaya çalışmış.

saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

önümde arkamda hatta 10 km yakınımda siz olmazsanız yeter artar bile..

Hallac heryerde kadınlar olsun istiyor:))

-önüm arkam sağım solun hep kadın olsun -trafikteyken beni taciz etsinler:))

Hallaç kadınların navigasyonu doğuştan zayıf 50 sene araba kullansalar yine harita olmadan bi yere gidemezler bunu söylemek kadınları eksik görmekmi değil sadece tespit.

Bence kadınlara ve minibüs şöförlerine daha zor ehliyet verilmeli.

Sitelerde Paylaş

sayın unah ben bir cinsiyet belirtmedik sanıyorum...

sadece sizin zihniyetinizdeki insanlar olmasın dedim :)

siz halk otobüsü, ambülans şoförlüğü yapan bayanları gördünüz mü.. ben onları daha çok tutuyorum... DOğrudur erkeklere göre daha temkinli kullanıyorlar... Zaten kazalar, temkinli davranmayıp "ben en iyi şoförüm" edasıyla hareket eden erkek şoförlerin eseri değil mi...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

çok yakın bir geçmişte gazete de şunu okumuştum.

kadınlar erkeklerden daha kalın kafalı..şöyle ki..

kadının kafa tası kalınlığının (( normal şartlar altında)) erkeğin kafa tasından 2 milimetre kalın olduğu gazete de yazıyor...gazetenin adını verecektim unuttum maalesef..nokta..

Sitelerde Paylaş
önümde arkamda hatta 10 km yakınımda siz olmazsanız yeter artar bile..

Hallac heryerde kadınlar olsun istiyor:))

-önüm arkam sağım solun hep kadın olsun -trafikteyken beni taciz etsinler:))

Hallaç kadınların navigasyonu doğuştan zayıf 50 sene araba kullansalar yine harita olmadan bi yere gidemezler bunu söylemek kadınları eksik görmekmi değil sadece tespit.

Bence kadınlara ve minibüs şöförlerine daha zor ehliyet verilmeli.

ben senin bu tür başlıklar açıp nereye ulaşmaya çalıştığını çok iyi anlıyorum. kadınları dolaylı yoldan aşağılamaya çalışıyor. ama araba kullanmak hakkında bilgin olmadığı belli. önceki yazımda da söylediğim gibi, iyi araba kullanıyorum demek için refleks haline gelmesi gerekir ve uzun zaman kullanmak gerekir. harita olmadan bir yere gidemezler duyduğum en saçma şey. ben hayatımda hiç kaybolmadım desem bana herhalde kadın değilsin diyeceksin o zaman. istanbul gibi bir yerde, her yeri tek başıma buluyorum. ama sen kadınları küçük göreceksin ya! şimdi senin bu başlığından sonra, madem kadınlar araba kullanamıyor, araba kullanmaları yasaklansın ya da erkek eşliğinde sokağa çıksınlar gibi başlıklar bekliyorum

Sitelerde Paylaş

Konu başlığı tamamen genelleme ve ön yargı içeriyor!

Ben kadınların böyle bir sorunu olduğunu düşünmüyorum.

Sizin gözlemlerinizin bu yönde olması normaldir.

Çünkü trafikte büyük çokluk erkeklerden oluşur.

Bu çokluğun içinde azlık, daha kolay göze batıyor olabilir!

Yoksa erkeklerin bir kısmının yaptığı kazalar ortada.

Birde kadınlar araba alma ihtiyacı ve kullanma konusunda erkekler kadar istekli değil sanırım.

Erkekler geçmişin getirdiği devamlılık sayesinde daha ustalaşmış olabilir.

Trafiğe çıkmalarıda hem çok eski değil hemde bu konuda aşırı istekli değiller.

Amatör olabilirler ama ben daha çok oran olarak azlıklarından dolayı göze battığını düşünüyorum!

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...