Jump to content

KORUCULARDAN,Gelin ile Damada 17 olu, 21 YARALI

Recommended Posts

Olay iki korucu aile etrafinda cereyan etmistir, bu aciktir..

Bunun uygar bir toplumda olmamasi gerektigi nin savini yapmaga calisiyoruz -ki izin verirsen..

OLayi tutup kisisellestirip, carsiyi karistirmaninda bi anlami yoktur!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazı tv kanallarında alt yazı geçiyor, ölü sayısını 41 diye bildiriyorlar. Henüz bir kanalda haberini yakalayamadım. Nasıl memlekettir anlamadım gitti. 41 kişinin öldüğünü altyazı geçiyorlar ama, biri olsun kıytırık yayınlarını kesip de olay yerine veya bağlı olduğu ile-ilçeye bağlantı yapmıyor.

Sitelerde Paylaş
Bazı tv kanallarında alt yazı geçiyor, ölü sayısını 41 diye bildiriyorlar. Henüz bir kanalda haberini yakalayamadım. Nasıl memlekettir anlamadım gitti. 41 kişinin öldüğünü altyazı geçiyorlar ama, biri olsun kıytırık yayınlarını kesip de olay yerine veya bağlı olduğu ile-ilçeye bağlantı yapmıyor.

Sorunda bu iste!

Cunku bu ilk degil, tabiki sonda olmiyacak..

Korucular orada bir yaradir, YASA,mahkeme tanimazlar, bunlar CAGDISI doga yasasini uygularlar ve birileride bunlari besler!!

olayin ozu bu sekildir

Sitelerde Paylaş
Konunun daha başında kavgaya başladınız. Böyle devam ederse başlık kilitlenip Tavanarası'na gider arkadaşlar.

Lütfen sakin olun, forumu da germeyin.

Buarada hos geldin ablacim :)

SAKIN simdi biber gazi atayim demeyin ( baslik kapatma olayi yani :)

yanliz bi arkadasa DETAY mis nicki (sakinlestirici yaparsaniz,sevinirim..

Sitelerde Paylaş
Sorunda bu iste!

Cunku bu ilk degil, tabiki sonda olmiyacak..

Korucular orada bir yaradir, YASA,mahkeme tanimazlar, bunlar CAGDISI doga yasasini uygularlar ve birileride bunlari besler!!

olayin ozu bu sekildir

ULAN AHLAKSIZ SALDIRILAN KORUCULAR ZATEN, SEN KONUYU NERENDEN ANLAYIP DEVLETE SALDIRIYORSUN.

Sitelerde Paylaş

ya arkadaslar bırakında bır konuya adam gıbı bakalım

hele bırı var habıre saldırıyor herkese

ılk basta sılahsızlastırmak gerekır ama ulkemızde o kadar rahat sılah alabılıyorsun kı

yazık abı bu gıdıs ıyı gıdıs degıl yolun sonu ulke ıcın karanlık

Sitelerde Paylaş
ya arkadaslar bırakında bır konuya adam gıbı bakalım

hele bırı var habıre saldırıyor herkese

ılk basta sılahsızlastırmak gerekır ama ulkemızde o kadar rahat sılah alabılıyorsun kı

yazık abı bu gıdıs ıyı gıdıs degıl yolun sonu ulke ıcın karanlık

AÇILAN BAŞLIKTAKİ AMAÇ BU DEĞİL, BAŞLIĞI DOĞRU OKU.

Sitelerde Paylaş
AÇILAN BAŞLIKTAKİ AMAÇ BU DEĞİL, BAŞLIĞI DOĞRU OKU.

Muattap alip karsima yazicam, istemiyorumda!!

Buda ayri bir ZULUM benim acimdan

Dogaclama yaptim, konuyu acarken ,bu kadarmi zor kavramak bunu ??

miliyetin haberidir, konu

Sitelerde Paylaş

yanlıs anlamıyın ama gerı kalmıs ulkelerde devlet ınsan canından onemlıdır

dıyelım kı ege yanlıs actı konuyu eeee devletın hıc sucu yokmu bu olayda

abı ben bıle ıstersem yarın cıkıp sılah alabılırım ya

kafaya koysam bırını vurmayı cok rahat bır sekılde sılah alabılırım

kaldıkı 41 can ne demek ya

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muattap alip karsima yazicam, istemiyorumda!!

Buda ayri bir ZULUM benim acimdan

Dogaclama yaptim, konuyu acarken ,bu kadarmi zor kavramak bunu ??

miliyetin haberidir, konu

YALAN SÖYLEME

Bu haberde korucular saldırdı yazıyormu. ??????????

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika...D=15&ver=78

Düğüne kanlı baskın: 41 ölü, 17 yaralı

MARDİN, (DHA)

MARDİN merkeze bağlı Sultan Köyü'nde gelin ve damadın yakınları arasında çıkan silahlı çatışmada ilk belirlemelere göre 41 kişi hayatını kaybetti.

MARDİN'in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Bilge Köyü'nde düğün yerine maskeli kişilerin 4 değişik koldan otomatik silah ve el bombaları ile yaptığı saldırıda ortalık kan gölüne döndü. Mardin Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen yaptığı açıklamada 41 kişinin öldüğünü, 17 kişinin de yaralandığı bildirirken, kentte geniş güvenlik önlemleri alındığını açıkladı.

Mazıdağı'na bağlı Bilge Köyü'nde düğün öncesi yapılan imam nikahı sırasında halkın taplandığı alana, saat 21.30 sıralarında yüzleri maskeli olduğu bildirilen 4 kişi, 4 değişik bölgeden el bambaları ve otomotik silahlarla ateş açtı. Suriye üzerinden gelen toz bulutunun kapladığı ve korucu olan erkeklerin çoğunluğunun görevde bulunduğu bir sırada düzenlenen saldırıda ortalık kan gölüne döndü. Tam bir can pazarının yaşandığı köydeki düğün yeri, feryat edenlerin yardım çığlıkları ile inlerken, saldırganlar kaçarak izlerini kaybettirdi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 41 kişi öldü, 17 kişi de yaralandı.

Düğün yerinde yaralılar Mardin ve Diyarbakır ile çevre ilçelerdeki sağlık merkezlerine ambulans ve otomobillerle taşındı. Ölen ve yaralananların çoğunluğunun kadın ve çocukların oluşturduğu kaydedildi. İmam nikahını kayan köy imamının da yaralılar arasında olduğu bildirilirken, saldırı sırasında çiftin yaralanıp yaralanmadığı ise öğrenilemedi.

Olay nedeniyle Mardin'de güvenlik güçleri yoğun önlem aldı.

Mardin Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen olayın terör saldırısı ile ilgisinin bulunmadığını öne sürdü. Vali Yardımcısı Özen, alınan ilk bilgilere göre saldırıda 41 kişinin öldüğünü ve 17 kişinin de yaralandığını söyledi.

Güvenlik güçleri, köyde ve hastanelerin çevresinde yeni olay yaşanmaması için geniş çaplı önlem aldı. Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Mardin Devlet Hastanesi morguna 16 ceset geldiğini, 3 yaralının da ameliyatta olduğunu bildirdi. Bu arada diğer ölenlerin ise çevre hastanelerde götürüldüğü öne sürüldü.

Sitelerde Paylaş

Mardin'de düğünde silahlı çatışma: 17 ölü, 21 yaralı

MARDİN, (DHA)

MARDİN merkeze bağlı Sultan Köyü'nde gelin ve damadın yakınları arasında çıkan silahlı çatışmada ilk belirlemelere göre 17 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Sultan Köyü'ne bağlı Kırkçeşme Mezrası'nda yapılan düğünde saat 21.30 sıralarında gelin ve damat yakınları arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Aynı zamanda koruculara ait olan köydede tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Tam bir can pazarının yaşandığı düğün yeri bir anda kan gölüne döndü. Çatışma sonrası Mardin'deki hastaneler yaralılarla dolup taştı. Alınan ilk bilgiye göre çatışmada 17 kişi yaşamını yitirirken, 21 kişi de yaralandı.

Güvenlik güçleri, köyde ve hastanelerin çevresinde yeni bir çatışma yaşanmaması için geniş çaplı önlem aldı.

milliyetten aldigim altida bu!!

buradaki ayrinti boyle, cikan sonuca gore baslik acildi..

zira oldugu gibi de yansittim..

Sitelerde Paylaş

Bilge Atun Uguk,

Lütfen saldırmayı ve hakaret etmeyi bırakın, başlığı provoke etmeyin.

Kimseyi konuşturmadınız. Başlık yazısında da bir şey yok.

Siz, henüz kimse bir şey yazmadan "öyle olacaktı, böyle olacaktı" diye tahmin yürütüyor, hakaretlerini önden, peşinen ediyorsunuz.

Eğer başlık hedefinden saparsa müdahale edilir.

Lütfen kendinize geliniz.

Bu bir UYARI'dır,

Sitelerde Paylaş
Bilge Atun Uguk,

Lütfen saldırmayı ve hakaret etmeyi bırakın, başlığı provoke etmeyin.

Kimseyi konuşturmadınız. Başlık yazısında da bir şey yok.

Siz, henüz kimse bir şey yazmadan "öyle olacaktı, böyle olacaktı" diye tahmin yürütüyor, hakaretlerini önden, peşinen ediyorsunuz.

Eğer başlık hedefinden saparsa müdahale edilir.

Lütfen kendinize geliniz.

Bu bir UYARI'dır,

Başlığı okuduğunuza emin misiniz ;

burda KORUCULARDAN ne demek ???????

Sizin Mod olarak başlığı değiştirmeniz gerekiyor, kaldı ki vatandaşı daha sonraki söylemlerinin rotasına bakarsanız nereye gideceği belli, bunların RUHU blli artık benim veya bir başkasının bir şey söylemesine dahi gerek yok, ölen insanlar üstünden siyaset AHLAKSIZLIKTIR.

Sitelerde Paylaş
Başlığı okuduğunuza emin misiniz ;

burda KORUCULARDAN ne demek ???????

Sizin Mod olarak başlığı değiştirmeniz gerekiyor, kaldı ki vatandaşı daha sonraki söylemlerinin rotasına bakarsanız nereye gideceği belli, bunların RUHU blli artık benim veya bir başkasının bir şey söylemesine dahi gerek yok, ölen insanlar üstünden siyaset AHLAKSIZLIKTIR.

Sultan Köyü'ne bağlı Kırkçeşme Mezrası'nda yapılan düğünde saat 21.30 sıralarında gelin ve damat yakınları arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Burada ikitarafinda zarar veren ailelerindeki korucular diye gecmektedir...

Sitelerde Paylaş
Mardin'de düğünde silahlı çatışma: 17 ölü, 21 yaralı

MARDİN, (DHA)

MARDİN merkeze bağlı Sultan Köyü'nde gelin ve damadın yakınları arasında çıkan silahlı çatışmada ilk belirlemelere göre 17 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Sultan Köyü'ne bağlı Kırkçeşme Mezrası'nda yapılan düğünde saat 21.30 sıralarında gelin ve damat yakınları arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Aynı zamanda koruculara ait olan köydede tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Tam bir can pazarının yaşandığı düğün yeri bir anda kan gölüne döndü. Çatışma sonrası Mardin'deki hastaneler yaralılarla dolup taştı. Alınan ilk bilgiye göre çatışmada 17 kişi yaşamını yitirirken, 21 kişi de yaralandı.

Güvenlik güçleri, köyde ve hastanelerin çevresinde yeni bir çatışma yaşanmaması için geniş çaplı önlem aldi.

Sevgili ege, sanirim haberdeki su satirlar seni bu basligi acmana sebeb oldu;

Aynı zamanda koruculara ait olan köydede tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü.

Korucularin korumakla mükellef oldugu bir köyde bu kadar can kaybi olmasi süpheler uyandiriyor insanda.

Yazik ölenlere....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...