Jump to content

Faşistlere karşı neden bu kadar sert tutumlar var?

Recommended Posts

AL ISTE!!

Sosyal olarak forumda nasil ifade ediyor, VATANDAS!

Yani bumu simdi, yazmak vs,,

Bu sekilmi insanlara iletisim kuracaksin..

BABAM yazma bana ya!!

bu istegimide kabul gor!!

ADIMIDA alma agizina, yazma!

saygilar

EGE

om şakalıyoz.

darılma hemen..

bak aşiret olayında sana destek verdim..

aşiret kahrolsun dedim..

öbür başlıkta

hemen oku barışalım:)

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sitede faşistlere yağmurlu havada su yok. Adolf Hitler avatarı kullananlar banlanıyor, kendi görüşlerini savunamıyorlar vs vs.

Neden? Biz komünistler istediğimiz şekilde görüşlerimizi savunuyoruz. Bizim ne kadar hakkımız varsa onların da o kadar vardır.

Ben nasıl CHE avatarı kullanabiliyorsam onlar da HİTLER avatarı kullanabilmeliler. Onların da kendilerine göre bir dünya görüşleri var. Doğru veya yanlış; fakat yasakçılıkla nereye kadar gidebiliriz?

Saygılar...

işte gerçek komünist özgürlükden dem vuran komünistler nedense başka kendilerinden olmayanlara hemen faşist damgası vurmayı pek severler senin gibi harbi olanları çok fazla yok

Sitelerde Paylaş
Sitede faşistlere yağmurlu havada su yok. Adolf Hitler avatarı kullananlar banlanıyor, kendi görüşlerini savunamıyorlar vs vs.

Neden? Biz komünistler istediğimiz şekilde görüşlerimizi savunuyoruz. Bizim ne kadar hakkımız varsa onların da o kadar vardır.

Ben nasıl CHE avatarı kullanabiliyorsam onlar da HİTLER avatarı kullanabilmeliler. Onların da kendilerine göre bir dünya görüşleri var. Doğru veya yanlış; fakat yasakçılıkla nereye kadar gidebiliriz?

Faşistlerin faşistlik yapma hakları mı vardır? Mesela bir faşist, kendi görüşü gereği gidip farklı ırktan masum birine eziyet edebilir ve bu yaptığının da onun hakkı olduğunu savunabilir mi?

Faşistlere karşı çıkmayacak veya onlara karşı önlem almayacaksak, tecavüzcülere veya seri katillere neye dayanarak önlem alacağız?

Faşizme göz yumulamaz. Faşizme göz yuman bir komünist de olmaz, olamaz. Proleterya dikatatörlüğü ne demek? Biz kime ve hangi görüşlere dikta uyguluyoruz? Lenin, marksistliğin temel kriterinin sınıf mücadelesi ve proleterya diktasını savunmak olduğunu yazar. Faşizme göz yuman bir proleterya diktası olamaz. Kaldı ki faşizm sadece komünizm için değil, tüm insanlık için tehlikeli ve zararlıdır.

Che avatarı ile Hitler avatarını aynı kefeye koyamayız. Che kimseyi ırkı yüzünden öldürmemiş, sivil ve savunmasız insanlara saldırmamış, gaz odaları kurmamıştır. Hitler'e göz yummak, Che'ye haksızlık olur.

''Hitler avatarı olacaksa, Öcalan avatarı da olsun'' gibi bir talebin gelişini şimdiden görebiliyorum ve bunun yaratacağı karışıklık çok eğlenceli olacağa benziyor. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Batı'da 'hate crime' (nefret suçu) diye hukuki bir kategori vardır; ırkçılık bir nefret suçudur. Çok çeşitli sosyolojik, politik ve antropolojik faktörler, iktidar ilişkilerinin göbeğinde heteroseksizmi, cinsiyetçiliği ve ırkçılığı doğurur fakat unutulmamalı ki, bütün bu iktidar süreçlerinin söylemsel meşrulaştırması, ezilenlerin sesinin çok kısık olduğu bir yerde, bir 'gizli mütabakat' üzerinden psikolojik kanıt girişimine de yol açabilir ki, sonu fecaat olur.

Irkçı, heteroseksist ve cinsiyetçi fikirler ifade edilememelidir...

Sitelerde Paylaş

''Hitler avatarı olacaksa, Öcalan avatarı da olsun'' gibi bir talebin gelişini şimdiden görebiliyorum ve bunun yaratacağı karışıklık çok eğlenceli olacağa benziyor. :)

Neden ,yaptin bunu FREDIE ,,,??????

Ama neden ???

Ayni ruyayi gordugumuzu saniyordum!

Sitelerde Paylaş
yo yo, yanlış anlaşılırım o zaman..

makam için

kadınlarla fazla haşır neşir olmak icap eder

bu da kadın kuaföründe çalışan er gişinin zamanla dejenere olmasına benzer..

sonra EGE gibi nik seçerim Allah korusun..

ben uzaktan uzaktan destekliim sizi:))

Sen şimdi kadınlara dejenere demek istiyorsun öyle mi?

Sitelerde Paylaş
EGE

om şakalıyoz.

darılma hemen..

bak aşiret olayında sana destek verdim..

aşiret kahrolsun dedim..

öbür başlıkta

hemen oku barışalım:)

Tamam BARISTIK hadi!

BARIS KAZANSIN :D

Sitelerde Paylaş
Ateistforum için faşist kaynıyor,,boşver,demişti arkadaşlarım.Bana yaşam hakkı tanımayan,kendi fikirlerini bile ifade etmekten aciz bu adamlar yüzünden kaliteli bir çok insanın bu forumdan uzak durduğunu,forumun seviyesinin düştüğünü görüyoruz.Adam Pantürkisttir,gelir fikirlerini savunur,ona birşey demem.Ama açıkça ırkçılık yapılıyor,Kürtler ve diğer halklar aşağılanıyorsa buna izin verilmemeli.
Sitelerde Paylaş

Faşist=ırkçı , ırkçı=faşist DEĞİLDİR. Ayrıca faizmin zıttı komünizm hiç değildir. Kavramları bilerk çarpıtıp kendinizi ''dünyayı kurtaran idolojinin'' adamı gibi göstermeye çalışmayın. Belki ırkçı olmayabilirsiniz ama faşist olmayan insan burda çok nadirdir.

Sitelerde Paylaş
Ateistforum için faşist kaynıyor,,boşver,demişti arkadaşlarım.Bana yaşam hakkı tanımayan,kendi fikirlerini bile ifade etmekten aciz bu adamlar yüzünden kaliteli bir çok insanın bu forumdan uzak durduğunu,forumun seviyesinin düştüğünü görüyoruz.Adam Pantürkisttir,gelir fikirlerini savunur,ona birşey demem.Ama açıkça ırkçılık yapılıyor,Kürtler ve diğer halklar aşağılanıyorsa buna izin verilmemeli.

Rastaman sen atıyorsun kardeşim , açıkça yalan söylüyorsun...Forumda faşist kaynıyor derken Türk devletini savunan insanları kastettiğini görünce senin Türkmen olmandan açıkça kuşku duymaya başladım..

Ayrıca kimdir bu arkadaşların.?? Bu forumda bildiğim kadarıyla bir iki tane Kocaelii var...

Sen istediğin kadar salla ama bu forumda Kürtler veya diğer halklar aşağılanmıyor..İnsanları yanıltıcı çarpıtılmış ifadeler kullanma..

Kürtler içlerindeki kompleksle , Türk devletini ve milletini aşağılayıcı tavırlar sergiliyorlar..Bunu göremiyorsan sana diyecek sözüm yok..

Buna da birileri dur demeli , öyle değil mi?? İşte böyle meydanı boş bulup işkembe-i kübradan sallamakla olmuyor bu işler,karşına birileri dikiliyor..

Burası dingonun ahırı değil..

Yani kardeşim anlayacağın , ırkçılığın ağababasını buradaki Kürtçüler yapıyor...Bu engellenmeli ....

Bunu için de bir diyeceğin var mı..??

tarihinde uğur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diğer başlıkta Kürtlere Kıro derken kötü bir amacının olmadığını söylemişsin Uğur. Benim kastettiğim adamlar belli.Sen niye üzerine alınıyosun?Kimsenin Türk devletini aşağıladığı yok.Üstelik açikça ırkçılık yapan adamlar var.Avatarında Atatürk var Uğur,onlar gibi davranma.

Sitelerde Paylaş
Sen istediğin kadar salla ama bu forumda Kürtler veya diğer halklar aşağılanmıyor..İnsanları yanıltıcı çarpıtılmış ifadeler kullanma..

Kürtler içlerindeki kompleksle , Türk devletini ve milletini aşağılayıcı tavırlar sergiliyorlar..Bunu göremiyorsan sana diyecek sözüm yok..

Hem kürtler aşağılanmıyor,diyorsun,bir taraftanda Kürtler kompleksle Türk milletini aşağılıyor diyorsun,sende farklı davranmıyorsun,bütün Kürtlere bir itham bu

Sen kimsin beni yalancılıkla suçluyorsun,foruma giren,takip eden sadece üyeler mi?

Atatürkü kirletme kaldır ordan!

Sitelerde Paylaş
Diğer başlıkta Kürtlere Kıro derken kötü bir amacının olmadığını söylemişsin Uğur. Benim kastettiğim adamlar belli.Sen niye üzerine alınıyosun?Kimsenin Türk devletini aşağıladığı yok.Üstelik açikça ırkçılık yapan adamlar var.Avatarında Atatürk var Uğur,onlar gibi davranma.

Rastaman kardeşim ,

Burdaki çoğu üyenin anlamak istmediği , benim gibi düşünen üyelerin , Türk devleti ve milleti aleyhine olan düşüncelere sahip insanlara dur demek maksadıyla - bazen maksadı aşan- yazışmaların olmasını faşistlik olarak algılamalarıdır..

Ben forumda , durup dururken Kürtleri aşağılayıcı bir başlık açıldığını çok nadir gördüm..O başlıklar da bir etnik kimliği aşağılamak değil , o kimliğin kültüründeki bize olumsuz gelen bazı durumlara dikkat çekmek içindi.

Peki bu bile neden yapılır bilir misin.? Biz Türkler Kürt milleti ile içli dışlı yaşıyoruz ..Onların kültürleri , gelenek ve görenekleri Türk gelenek ve göreneklerine karışıyor ..Bizim kültürümüze ters geleni de alıyoruz , işte bunun için eleştri hakkımız doğuyor..Valla ben çocuğumun namus cinayetini , berdeli , başlık parasını,akraba evliliğini geleneğimiz sanarak yaşamasını istemiyorum..Bunun için de bu gelenekleri eleştiriyorum..

Ben devlete düşman olana , Atatürk ilkelerini hiçe sayana , solculuk , komünistlik yapacam derken Kürtçülük yapana karşıyım ve bunun için de yapacağım mücadele için anlamsız da olsa faşist suçlamasını şeref sayarım..

Forumu incelersen bir çok başlıkda ortada hiçbirşey yokken Türklük aleyhine , devlet aleyhine açılmış provake ve polemik amaçlı birçok başlık görebilirsin..EEE tabiki bu başlıkları görüp de kaderimize razı mı gelelim..Elbet biz de yazacağız..

Ama biz yazdık mı ırkçı , Kürtçüler yazdımı hümanist oluyorlar bu ne çifte standarttır böyle..

Bir kere faşizm dayatmacılık , baskıcılıktır..Keza komunizm de öyle...

Ben forumda faşist dayatma ve baskı yapan kimseyi görmedim..Irkçılk yapanı hiç...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...