Jump to content

muhammed mezarından çıksa gelse olabilecekler

Recommended Posts

bence şöyle olurdu..

adriana lima için brezilya ya

charlize theron için güney afrikaya

natalia portman için israil 'e CİHAD ilan ederdik..

atatürk ve anıtkabiri yıkanlar fazladan 15 huri ile ödüllendirilirdi..

kızlar 19 mayısta etek giyemeyecek daha doğrusu böyle bir bayram olmayacaktı..

türkiyenin bütün varlığı ve zenginliğinin beşte biri muhammede geri kalanı arabistana gidecekti..

kendine yeni bir ebu bekir seçmek isteyecek bu da ordenaryus prefesör doctor karun yuh ya olacaktı.

sokakta ahlak polisi kadın gördüğü zaman kimin bu tarla diyecekti..

taksim meydanında recm cezası sıradan olacaktı

muhammedin alkol düşmanlığı nedeniyle sağlığa faydalı olduğu bilinen kırmızı şarap başta alkollü içecekler üretilmeyecekti..

9 ve 9 yaşından büyük herkes (( özellikle bayan tayfası tehlikede olacaktı..)).şimdilik nokta..

Sitelerde Paylaş
evet arkadaşlar haklısınız da ben bir tane daha ekleyeyim.

evrimci prefesörlerimiz(( ali demirsoy------ismet taşdelen--)) yüz metreyi 3 saniyede koşar veya ülkeyi terk ederlerdi..nokta..

Eğer Atatürk dirilirse tayyip nasıl koşar acaba. Bu konu hakkında bir fıkra vardı ama hatırlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

ülke ekonomisinin can damarını besleyen turistler memleketimize gelemez olacaklardı..

çünkü kara çarşafla güneşlenmeyi kimse istemez..

deniz baykalı astırır zeki sezer ve ahmet necdet sezeri sürgüne gönderirdi..

R.T.E. yi ordusuna başkomutan haremine ağa sofrasına çeşnici başı yapardı..nokta..

Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed sanıldığının aksine gerçekten çok akıllı bir kişidir.

Bulunduğu toplumun değer yargılarını gözardı etmeyen bir insandır.

"İnsanlar babalarından çok zamanlarına benzerler" ve "Halka akıllarının seviyesine göre söyleyin" sözleri var olan topluma uygun ve geçmişe göre bir adım önde olan öğretiler getirmesine neden olmuştur.

Genel anlamda, "şu yaşasaydı nasıl olurdu" tartışmalarına sıcak bakmama rağmen madem konu açılmış yukarıdaki bakış açısına istanaden şunu söyleyebilirim. 21'inci yüzyılın Hz.Muhammed'inin gerek Fettulah Gülen'den gerekse AKP tayfasından daha ilerici bir konumda olacağı kesindi. Çünküişimize gelse de gelmese de hoşumuza gitse de gitmese de O kendi çağının devrimcisidir.

saygılardımla

Sitelerde Paylaş
Eğer Atatürk dirilirse tayyip nasıl koşar acaba. Bu konu hakkında bir fıkra vardı ama hatırlamıyorum.

RTEile Bush ABD de bulusmalarinda bir çok önemli konuyu ele alırlar ama devamlı olarakda birbirlerine hava atarlar. Bush NASA yı ve birçok askeri teknoloji tanıtır RTE ye ve daha sonra NASA dayken RTE'e "bizde öyle bir teknoloji var ki, ölüyü diriltiriz" der. Son derece şaşıran RTE altta kalmak istemez ve o da "bizde teknoloji sizinki kadar gelişmiş değil ama AKP nin tüm bakanlarında sonsuz ve güçlü bir iman gücü var der.Partimizin bütün Bakanları 100 metreyi 2 sn de koşuyor" der. Bush bunu çok görmek isterim der. Bir sonraki buluşma yeri olarak Türkiye seçilir ve anlaşırlar.

Türkiye' ye döndügünde RTE'i bir düsünce alir. Danismanlarini ve bakanları ve Abdullah Gülü ( aka George Kloniyi) çagirir, ve attigi palavrayi anlatir. "6 ay sonra Bush geliyor, yalanimiz ortaya çikarsa ne yapariz?" diye sorar.

Danismanlardan biri hemen cevap verir: "Onlara ölüyü nasil dirilttigini sordunuz mu?" "Hayir sormadik." "O halde hiç korkmayin baskanim, alin ;

Bush'u Anitkabire götürün. Atatürk'ü diriltilmesini isteyin. Diriltemezse o rezil olur. Yok eger diriltirse, siz zaten 100 metreyi 2 sn de kosarsiniz.

Sitelerde Paylaş
memleket prefesör akademisyen doktor mühendis avukat yetiştirme işine ayırdığı bütçeyi ulema yetiştirmeye medrese açmaya ayıracaktı..nokta..

bilgisizliğin boyutudur bu yazdığın,gerçekten anlasaydın eğer islamda din adamı gibi bir merciinin olmadığını görürdün

selam

Sitelerde Paylaş

(nefret olmasın. o kadar da değil. sen onu zerre tanımıyorsun. Kimse tanımıyor.)

öncelikle dinci bir muhitte etrafına bakınıp, kendi izinden gittiğini söyleyen erkeklerin neden kurayza yahudi sakalı bırakıp kippa'sı taktığı ve neden peştun/kürt şalvarı giydiği çok kafasına takılırdı...

Yıllarca mücadele ettiği, müslüman yapmak için ödün verdiği sırada'da "Allah"tan azar işittiği (Abese) mekke reisi yarı yahudi ebu süfyan'ın tipinden burada binlerce olduğunu görse şaşırırdı. Kendi memleketine hiç gitmesin.

Zaten onlar da, uzun saçlı ya da dazlak ve top sakallı Muhammed'i görseler kovalarlardı, inanmazlardı ona. Hele dediklerini duysalar.

Hatta malesef onu onlar öldürürdü. :(

sana gerek yok.

Hz Muhammed sanıldığının aksine gerçekten çok akıllı bir kişidir.

Bulunduğu toplumun değer yargılarını gözardı etmeyen bir insandır.

"İnsanlar babalarından çok zamanlarına benzerler" ve "Halka akıllarının seviyesine göre söyleyin" sözleri var olan topluma uygun ve geçmişe göre bir adım önde olan öğretiler getirmesine neden olmuştur.

Genel anlamda, "şu yaşasaydı nasıl olurdu" tartışmalarına sıcak bakmama rağmen madem konu açılmış yukarıdaki bakış açısına istanaden şunu söyleyebilirim. 21'inci yüzyılın Hz.Muhammed'inin gerek Fettulah Gülen'den gerekse AKP tayfasından daha ilerici bir konumda olacağı kesindi. Çünküişimize gelse de gelmese de hoşumuza gitse de gitmese de O kendi çağının devrimcisidir.

saygılardımla

sağol. böyle sağduyu görmek rahatlatıyor beni. evet, şimdikiler statükocudur. o devrimciydi....

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Halka akıllarının seviyesine göre söyleyin" sözleri var olan topluma uygun ve geçmişe göre bir adım önde olan öğretiler getirmesine neden olmuştur.

Muhammed'in pragmatik bir düşünceye bağlı kaldığını düşünsem ve dolayısıyla sana pek hakveremesem de, senin bakış açınla bakmaya çalıştığımda, eğer mezarından çıkıp gelse müslümanlara bakıp "Vay be, ben şimdi 21. yüzyıldaysam ve bu insanlar halen benim o dönemde uydurup uydurup yazdıklarıma inanıyorsa ben milleti iyi kafalamışım demek ki!" filan diye düşünüp gülebileceğini söyleyebilirim :lol:

Kendi görüşüme göre ise, asla dirilmesini hayal etmek istemeyeceğim biridir.Nefret etmek diyecekseniz, evet belki de nefret ediyorum ve bunun için geçerli sebeplerim olduğuna da inanıyorum...

Sitelerde Paylaş

benim asıl merak ettiğim ordenaryus prefesör doctor harun yuh ya hoca efendiye ne verirdi..

bir memeleketin valiliği mi

yeni ve çıtır mankenler mi

antikacılık hevesini bildiği için kendi yayı oku mızrağını falan mı acaba..nokta..

Sitelerde Paylaş
buraya üye olanların %80'ine,elindeki klavyeyi baska bir yerine monte ettirirdi hatta ateistlerle muhattab olduğu icin diger %20'ye de mouse... Bizi bulamaz demeyin kankası cebrail'in gps sistemi varmıs

:lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...