Jump to content

TÜRKİYENİN SAHTE SOLCULARI

Recommended Posts

Sosyalistlerle anarşistleri bir tutmayalım lütfen :)

Sosyalistler eşitlikçi anarşistler özgürlükçüdür :D

Ben şahsen anarşistim fakat sosyalizm gibi bir derdin içine girmedim yaşasın özel mülkiyet anasını satayım çalışan kazanır mülkiyeti çoğalır :)

dallarını bilmem ama klasik anarşistlik pratik değil..

devlet öle bişey ki

kendiliğinden ortaya çıkar

karşı koyamazsın..

devletin var olması yerçekimi gibi bir yasa..

anarşist bir topluluk düşün..

başınıza bi bela geldi

kalabalık içinden hiç kimse ne yapacağını bilmiyor..ama herkesin en fazla baktığı biri mutlaka olur..

herkesin baktığı o kişi liderdir.

işte o devletin başı olmaya o anda aday olmuştur

topluluk onu içgüdüsel olarak seçer

o da karar alır..

bölece devlet oluşur..

devlet zaruretten doğar..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çok canlar yakıldı, bunu da en iyi yaşayan bilir.

Esas size dışardan bazı şeyler kolay geliyor.

Çocukluğumda iki grubun tam kesiştiği sokakta oturuyorduk, kurşunların arasında yaşadık. Peki biz bunu hak ettik mi? Bizim gibilerin ne suçu vardı. İlle bir tarafı tutmak zorunda mıyız? Buna mecbur bırakılıyoruz ve saf saf böyle safımızı söyleyince de olmadık tepkiler alıyoruz işte.

İşçi direnişlerini gayr-ı meşru ilan ederek tarafsız mı olduğunu düşünüyorsun ablası? Peki sormazlar mı adama, birgün dahi meydanlara çıkmayıp fildişi kulelerden konuşarak/bakarak bu dünyanın, gerçeklerin anlaşılır kılınması mümkün müdür diye? Engin Çeber dergi satıyor diye işkence yapılarak öldürüldüğünde HÜMANİST tarafınız da sızlıyor muydu? Taksim'de hiçbir olay yaşanmadan bir mayısın çoşkuyla kutlandığı günlerde 36 kişi katledildiğinde HÜMANİST vicdanınız sızlayıp tepkinizi koyabiliyor musunuz? Tarafsızlığın size yutturulan acı bir şerbet olduğunu ne zaman anlayacaksınız? En yakın krizde işten kovulduğunuzda yada memur iseniz sosyal-ekonomik haklarınız daha da gasp edildiğinde mi?

Hangi bayramda bunlar oluyor soruyorum sizlere. Bu mu bayram kutlamak molotof, taş, sopa ve polis cobu? Bunlarda bayram aksesuarları mı?

Benim lafım her iki tarafa, bir tarafı filan kayırmışlığım yok.

Bayrama gelenlerin önüne TONLARCA GAZBOMBASI sunmak size misafir-perverlik yada halkı koruma gibi mi görünüyor?

Bas bas bağıra bağıra geliyor ülkenin her kesimden olan ayrılığı, siz hala bunlara çanak tutun. Halkın halktan başka dostu olamaz, olmadı da. Devlete karşıda halk dimdik ayakta durmak zorunda ki devlette adam gibi devletliğini bilsin ve yapsın.

Ama bakın, sağ-sol diye ayırılıyoruz, alevi-sünni, Türk-Kürt, teist-ateist, okumuş-cahil, daha sayayım mı? Hiçbiriniz diyebilirmisiniz bu ayrımda bizim tuzumuz yok diye, diyemezsiniz. O zaman bu tip tepkilere de bu şekilde tepki vermeye hiç hakkınız yoktur.

:) Lütfen biraz siyasal düşünceler tarihi yada sosyoloji okuyunuz. Sınıf çatışması dünyanın en gelişmiş olduğu iddia edilen toplumlarında da mutlak bir gerçekliktir. Sınıfsal saflaşmaların dışındaki ayrımcılıklar ise SOLa asla mal edilemez. Alevilere ayrımcılık yapan aleviler değildir. Kürtlere ayrımcılık yapan kürtler değildir. Demokrasinin içine eden darbeleri tezgahlayanlar da işçiler değildir. Asıl sizin gibi düşünenlerin bizlerin meşru taleplerini terörize etmeye hakları yoktur; bu ülkenin anayasasında dahi sendikal örgütlenme hakkı ve demokratik sıfatı yazar ki biz yalnızca doğal haklarımızı ve taleplerimizi kullanıyoruz...

E tarafını belli etmeyen de objektif olduğu için zaten tarafı yoktur, böyle haşlanır sizler tarafından, ne yapalım bu da bizim kaderimiz olsun diyelim artık.

Ben bu ülkeyi seviyorum, bu ülkenin insanını seviyorum ve bu ülkenin insanıyla beraber her ne olursa olsun bu topraklarda birlikte, barış ve huzurla yaşamak istiyorum, varmı buna itirazı olan!!!!!

Hümanizminiz gözlerimi yaşartsa da biraz da bu ülkenin aydınlık yüzlü insanlarını, entellektüellerini, hak ve demokrasi talep edenleri de sevin; en azından empati kurun :) Bu anlamda, evet var; bizler, birileri öyle uygun gördü diye bu korku ve militarist toplum gerçekliğini kabul etmek zorunda değil. Bu açıdan darbeleri ve darbecileri de sevip sevmediğinizi bilmek istiyorum?

Sosyalist-kapitalist farketmiyor, eline aldımı bir materyal hepsi anarşist bunların....Ha devlet, ha ordakiler, bence hiçbir farkı yok....

Çözüm ne? NUR İKTİSADI VE İSLAM DİZAYNI MI? E, onun da kapitalist olduğunu söylesem fazla mı ukalalık etmiş olurum? :) Asıl terör örgütlü devlet terörü ve militarizmidir...

Sitelerde Paylaş

İnsanların amacıda bu durumdan kurtulmak olmalıdır Karun.

Eğer insanlar hep bu durumda kalırlarsa devlet kalmaya devam edecektir.

Zaten şu anda devletsiz bir toplum yaratma çabası salaklık olur fakat devletin fonksiyonlarını en aza indirmek şu anki amacımız.

Sitelerde Paylaş
Sosyalistlerle anarşistleri bir tutmayalım lütfen

Sosyalistler eşitlikçi anarşistler özgürlükçüdür

Ben şahsen anarşistim fakat sosyalizm gibi bir derdin içine girmedim yaşasın özel mülkiyet anasını satayım çalışan kazanır mülkiyeti çoğalır

anarşistçe yaşamayı öğrenebilirsek zaten eşitsizlik olmaz ama nerde

o zamana kadar bırakınız yapsınlar :D

Sitelerde Paylaş
Ergenekon, ergenekon, ergenekon:)

Halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu diyesim geliyor :)

ara sokakları tuttu bahanesiyle

cam çerçeve, kaldırım taşı, çiçek cart ve curtları parçalamalarını nasıl izah edeceksin loğ, hırpoğ:)

Yoksulun isyanı kutsaldır; sizi de meydanlara bekleriz, karından konuşmakla olmuyor, anlaşılmıyor...

pür devletsizliği savunmuyorsan sorun yok

bu konuda katılırım sağa..

Örgütlü devlet militarizmini savunur gibi bir halim mi war? :)

Sitelerde Paylaş
İnsanların amacıda bu durumdan kurtulmak olmalıdır Karun.

Eğer insanlar hep bu durumda kalırlarsa devlet kalmaya devam edecektir.

Zaten şu anda devletsiz bir toplum yaratma çabası salaklık olur fakat devletin fonksiyonlarını en aza indirmek şu anki amacımız.

bu durumdan kurtulunmaz ki spejnza, bu kalabalıkların fıtratı

bir kalabalıkta herkes güven içinde olmayı arzular..

bunun için kendi mahrem alanından birazcık devlete bağışlar

devlet de bunun karşılığında onu korur..

böylece toplumsal güven dediğimiz şey ortaya çıkar..

devletin fonksiyonlarının en aza indirildiği pratik sistemler liberal sistemler zaten..

devlet etkisi azalırken bu sefer şirketler devletçilik oynarlar..o da size uymaz:)

ben de uyuzum bu duruma ama sanırsam en iyi sistem karma ekonomik sistemler..

Sitelerde Paylaş
Yoksulun isyanı kutsaldır; sizi de meydanlara bekleriz, karından konuşmakla olmuyor, anlaşılmıyor...

:))))))))))

olom amma güldüm baa..

bak, bir kere doğada kutsallık yoktur.. sen bazı şeylere gereğinden fazla değer verirsin, o şey otomatik kutsallaşır..

öteki de senin gibi yapıp kendi kutsalını oluşturur..

zamanla senin benim kutsalım olur..

gonuya dönersek..

yoksulun isyanı dediğin şey

masumların mallarının yağmalanması

parçalanmasıysa

o kutsalı kimse takmaz..

kendin o kutsala döner o uğurda namazını kılmaya devam edersin..:)

Sitelerde Paylaş
bu durumdan kurtulunmaz ki spejnza, bu kalabalıkların fıtratı

bir kalabalıkta herkes güven içinde olmayı arzular..

bunun için kendi mahrem alanından birazcık devlete bağışlar

devlet de bunun karşılığında onu korur..

böylece toplumsal güven dediğimiz şey ortaya çıkar..

devletin fonksiyonlarının en aza indirildiği pratik sistemler liberal sistemler zaten..

devlet etkisi azalırken bu sefer şirketler devletçilik oynarlar..o da size uymaz:)

Yok be Karun beni diğer anarşistlerle karılştırma ben "Anarşizm sosyalizmin hükümetsiz halidir" diyenlerden degilim :)

Serbest piyasa uygulamayan ülkeler zaten gelişemez anca kendi kendilerine kavrulur giderler.

Ben ne sosyalist düzende koyun gibi yaşamaya neden kapitalist sistemde insanı satın alma taraftarıyım.

Dediğin gibi dengelenmeli bu durum karma ekonomiyle fakat yinede liberal sistem biraz ağır basmalıdır.

EDT:imla.

tarihinde spejnza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:))))))))))

olom amma güldüm baa..

bak, bir kere doğada kutsallık yoktur.. sen bazı şeylere gereğinden fazla değer verirsin, o şey otomatik kutsallaşır..

öteki de senin gibi yapıp kendi kutsalını oluşturur..

zamanla senin benim kutsalım olur..

gonuya dönersek..

yoksulun isyanı dediğin şey

masumların mallarının yağmalanması

parçalanmasıysa

o kutsalı kimse takmaz..

kendin o kutsala döner o uğurda namazını kılmaya devam edersin..:)

Sen meydanda mıydın arkadaşım? İşçilerin yanında eylemde var mıydın? Yoksa TV.den sana gösterildiği kadarıyla mı yorum yapıyorsun? 1000 sefer söylüyorum, lütfen karnınızdan konuşmayın. Devlet müdahele etmediği, devlet provoke etmediği sürece 1MAYISLAR sorunsuz geçer. İşçilerin tek bir talebi vardır; 1mayıs'ı taksimde kutlamak. Ayrıca yasaklanan diğer merkezlerde de.

Kutsallığa gelince, burada edebi bilgiler dersi vermemi istiyorsun? Asıl namaz ne biliyor musun? TV başına geçerek karından konuşmak; dahil olmadığı bir eylemi; yahut bağımsız kaynaklardan haber almadığı bir eylemi karnından yorumlamak. Senin o masum insanların camide puta taparken gazla dolan mekanları için POLİSİ değil de eylemcileri linç etmeye kalkıyor, bunu biliyor muydun? Artık şunu anlayın; olayları provoke eden polistir, devlettir. Oraya TONLARCA gaz bombasıyla gelerek işçilerin demokratik taleplerine engel olan devlettir...

Sitelerde Paylaş
Sen meydanda mıydın arkadaşım? İşçilerin yanında eylemde var mıydın? Yoksa TV.den sana gösterildiği kadarıyla mı yorum yapıyorsun? 1000 sefer söylüyorum, lütfen karnınızdan konuşmayın. Devlet müdahele etmediği, devlet provoke etmediği sürece 1MAYISLAR sorunsuz geçer. İşçilerin tek bir talebi vardır; 1mayıs'ı taksimde kutlamak. Ayrıca yasaklanan diğer merkezlerde de.

Kutsallığa gelince, burada edebi bilgiler dersi vermemi istiyorsun? Asıl namaz ne biliyor musun? TV başına geçerek karından konuşmak; dahil olmadığı bir eylemi; yahut bağımsız kaynaklardan haber almadığı bir eylemi karnından yorumlamak. Senin o masum insanların camide puta taparken gazla dolan mekanları için POLİSİ değil de eylemcileri linç etmeye kalkıyor, bunu biliyor muydun? Artık şunu anlayın; olayları provoke eden polistir, devlettir. Oraya TONLARCA gaz bombasıyla gelerek işçilerin demokratik taleplerine engel olan devlettir...

ben artık bu tür yazanları dikkate bile almıyorum albatross... Bunlar sokakta degil ''alice harikalar diyarında yasıyor'' tv karşısında yaşamak böyle bir şey olsa gerek...

Sitelerde Paylaş
ben artık bu tür yazanları dikkate bile almıyorum albatross... Bunlar sokakta degil ''alice harikalar diyarında yasıyor'' tv karşısında yaşamak böyle bir şey olsa gerek...

Konformizmin kucağındakiler rahatları her kaçtığında suçu işçinin, aktivistin üstüne atıyor...

Sitelerde Paylaş
Yok be Karun beni diğer anarşistlerle karılştırma ben "Anarşizm sosyalizmin hükümetsiz halidir" diyenlerden degilim :)

Serbest piyasa uygulamayan ülkeler zaten gelişemez anca kendi kendilerine kavrulur giderler.

Ben ne sosyalist düzende koyun gibi yaşamaya neden kapitalist sistemde insanı satın alma taraftarıyım.

Dediğin gibi dengelenmeli bu durum karma ekonomiyle fakat yinede liberal sistem biraz ağır basmalıdır.

EDT:imla.

tağam, o zaman anlaşıyoz:)

polis her türlü toplumsal eylemde hazır ve nazır olmalıdır tabi

bundan doğal ne var?

dünyanın heryerinde polis bu tip yürüyüşlerde kenarda bekler

ama az ama çok

dünya da ölçü değil

mars'ta bile bu böle

yalanım varsa cin çarpsın:)

hem o göstericiler olay çıkarmak için gelmiş belli

taş sökmek, tamam taş sökmek o sırada adrenalin fazlalığından olabilir.

mazur görürüz devlet olarak:P

peki yanan kokteyllere ne diyecez?

belli ki hazırlıklı gelmişler..

polis su sıkmasın da naapsın loğ

su ateşi söndürür, kumar süründürür, içki öldürür

cağara püfürür:)

bi üst paragrafta bunun cevabını vermişem..

polis suçlu, eylemciler de suçlu..

bak faşistçe inat etmiyom

sen de gel inat etme

göstericilerde de kabahat var

hemü de büyük..

Sitelerde Paylaş

Belki mevcut durum için bu böyle. Yani şimdilik. Ya da öyle görünüyor. (Neden öyle göründüğü detaylı bir tartışma konusu)Ama bu şimdinin ne zamana kadar süreceğini kim tam olarak biliyor? Bu epey bilinmezlerle dolu bir konu. Mevcut koşullar değişmekte. Koşulların değişmesi ise çok şeyi değiştirebilir. Yani bir süre sonra o koşullarda en iyi sistem karma sistem olmayabilir.

Sitelerde Paylaş
Bu görüntüleri izleyince eylemcilere kızdım niye bankaları taşlıyorsun gidip karakolları ateşe versene ancak banka taşlarsınız...Gidip emniyeti basıp orayı ateşe vermeliydik.. :lol:

yavaş yavaş kafan çalışmaya başlıyor:)

AlbatrosS diyor """meydanda mıydın""

değildim de

şişlide bi apartuman vardı

oradakiler sizin cam çerçeve kıran eylemcilerinize inşaattan taş atıyordu

kuş bakışı daha iyi görüyorlardır eylemcilerin ne halt yediğini

vatandaş

halk size kızmış

niye çıldırdı vatandaş acaba?

Sitelerde Paylaş
insanda sadece nefret uyandıran ne olduğu belirsiz mağara adamaları ; izleyin.

http://www.dailymotion.com/relevance/searc...iren-irkci_news

sen mısın bu ulkenın gercek solcusu cıft baslı bulbul

:D goruntuler gayet normaldır ama sıze bunlar anormal gelır

sıze normal gelenler polıs tarafından sıddete ugruyan ınsanlarıdır degıl mı

Sitelerde Paylaş
yavaş yavaş kafan çalışmaya başlıyor:)

AlbatrosS diyor """meydanda mıydın""

değildim de

şişlide bi apartuman vardı

oradakiler sizin cam çerçeve kıran eylemcilerinize inşaattan taş atıyordu

kuş bakışı daha iyi görüyorlardır eylemcilerin ne halt yediğini

vatandaş

halk size kızmış

niye çıldırdı vatandaş acaba?

Sen o Halk dediğin Bbp ve mhp'lilerdir...orada degilsin tvden izliyorsun...Birebir ben oradaydım ellerinde baltalar ,döner bıcakları ile bekliyorlar...Türkeş'in askerleriyiz diye saldırdılar ama tv'de varmıydı elbette yoktu...Tv'den olmaz bu işler....Biraz zorla belki seninde kafan çalışmaya başlar... :lol:

Sitelerde Paylaş
Değişen nedir. ?

Değişen ne mi? Zaman herşeyi değiştirir. İstesek de, istemesek de. Aslında değişen ne değil? Değişmeyen ne olmalı soru? Bugün ile yarının aynı olacağını kim söyleyebilir?

Değişim hayatın kendisidir. İnsanların, sistemlerin ölmesi, türlerin yok olması, yeni türlerin oluşması değişimin sonuçlarıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...