Jump to content

TÜRKİYENİN SAHTE SOLCULARI

Recommended Posts

Belki mevcut durum için bu böyle. Yani şimdilik. Ya da öyle görünüyor. (Neden öyle göründüğü detaylı bir tartışma konusu)Ama bu şimdinin ne zamana kadar süreceğini kim tam olarak biliyor? Bu epey bilinmezlerle dolu bir konu. Mevcut koşullar değişmekte. Koşulların değişmesi ise çok şeyi değiştirebilir. Yani bir süre sonra o koşullarda en iyi sistem karma sistem olmayabilir.

koşullar değişiyor ama insan fıtratı aynı kalıyor..

herkes özel mülk sahibi olmak ister..

herkes nitelik farkını kabullenir..

zekaca geri bir adam kendinden daha zeki birini çabucak kabullenir..

mal mülk konusu da böyle ama orada devletin devreye girmesi gerekir..

devlet sosyal olacak..

zenginden alıp fakire verecek..

ludwig sevmez böle şeyleri ama

ideal devlet böle olur..

zenginden al, fakire ver:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sen o Halk dediğin Bbp ve mhp'lilerdir...orada degilsin tvden izliyorsun...Birebir ben oradaydım ellerinde baltalar ,döner bıcakları ile bekliyorlar...Türkeş'in askerleriyiz diye saldırdılar ama tv'de varmıydı elbette yoktu...Tv'den olmaz bu işler....Biraz zorla belki seninde kafan çalışmaya başlar... :lol:

halk dediğim kmseler fıttırıp apartmandan taş tuğla atan mahalle sakinleriydi

mhp ve bbp'lileri kastetmiyom

onları tv'den göstermediler bile:)

hem mhp ve bbp'liler molotovlu humanistler için panzehirdir:))))

Sitelerde Paylaş

polis her türlü toplumsal eylemde hazır ve nazır olmalıdır tabi

bundan doğal ne var?

dünyanın heryerinde polis bu tip yürüyüşlerde kenarda bekler

ama az ama çok

dünya da ölçü değil

mars'ta bile bu böle

yalanım varsa cin çarpsın:)

Aynı dünyanın her yerinde 3o küsur sene alanları işçilere yasaklayıp futbol kutlamalarına, polis şenliklerine açarsan bunun karşılığını verirler sana, kimsenin eli armut toplamıyor; ancak, tartışmanın güme gittiği bir yer var: ÖRGÜTLENME VE DEMOKRATİK İFADE HAKKI. Peki bu, uyduruk yasalarla engelleniyorsa? Devletin buyruğu emirdr deyip ton ton oturacak mıyız? Yata yata karpuz büyür dostum :)

hem o göstericiler olay çıkarmak için gelmiş belli

taş sökmek, tamam taş sökmek o sırada adrenalin fazlalığından olabilir.

mazur görürüz devlet olarak:P

peki yanan kokteyllere ne diyecez?

belli ki hazırlıklı gelmişler..

ALANLARLADA MIYDIN güzel kardeşim? Bağımsız kaynaklardan verileri okudun mu? Taksim olgusunu bağımsız kaynaklardan öğrenmeye çalıştın mı? Karnınıza santral mi kurdular gözün sevem :)

polis su sıkmasın da naapsın loğ

su ateşi söndürür, kumar süründürür, içki öldürür

cağara püfürür:)

UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR :D

bi üst paragrafta bunun cevabını vermişem..

polis suçlu, eylemciler de suçlu..

bak faşistçe inat etmiyom

sen de gel inat etme

göstericilerde de kabahat var

hemü de büyük..

32 sene ben inat edip onlarca eylemciyi ben katletmedim. Bunun sorumluları hesap verene kadar mücadele sürecektir. Sen de adaleti önemsiyorsan buyur davamıza seni de bekleriz; yok ben yargıç da olmam ama JÜRİ olurum dersen öyle bir kadromuz henüz mevcut, istersen senin için sözleşmeli bir kadro açarız :)

Sitelerde Paylaş
Değişen ne mi? Zaman herşeyi değiştirir. İstesek de, istemesek de. Aslında değişen ne değil? Değişmeyen ne olmalı soru? Bugün ile yarının aynı olacağını kim söyleyebilir?

Değişim hayatın kendisidir. İnsanların, sistemlerin ölmesi, türlerin yok olması, yeni türlerin oluşması değişimin sonuçlarıdır.

Ben son beş bin yıldır değişen bir şey görmedim. Hayatın kendisinin değişmesi şu ana kadar insan bağlı bir olay değildir. Sistemlerde hala aynıdır. Varsa değişen bir sistem bilgilendirirseniz seviniriz. Değişen sadece yaşa bağlı hayata bakıştır.

Sitelerde Paylaş
koşullar değişiyor ama insan fıtratı aynı kalıyor..

herkes özel mülk sahibi olmak ister..

herkes nitelik farkını kabullenir..

zekaca geri bir adam kendinden daha zeki birini çabucak kabullenir..

mal mülk konusu da böyle ama orada devletin devreye girmesi gerekir..

devlet sosyal olacak..

zenginden alıp fakire verecek..

ludwig sevmez böle şeyleri ama

ideal devlet böle olur..

zenginden al, fakire ver:)

İnsan fıtratı aynı mı kalıyor? İnsan dediğin canlı milyonlarca yıl önce nasıldı, belki bir maymundan farksızdı. Ondan önce nasıldı biliyor musun? Kısaca değiştik ve insan olduk ve değişmekteyiz.

Devlet dediğin şey ne? On bin yıl, bilemedin on beş bin yıl öncesine kadar uzanır en fazla. Ondan önce devlet mi vardı? İnsanlar yüzbinlerce yıl devlet olmadan yaşadı, avcı-toplayacılık dönemde. Özel mülkiyet de yoktu, şimdi anladığımız şekilde (şimdi anladığımız anlamda derken arsa sahibi olmak, tapu vb.) Şimdi var. Çünkü koşullar böyle. Koşullar önemli kısaca. Marks'a burada zaman zaman epey hak veriyorum koşullar çok önemli. Ben de bunu söylüyorum. Belirleyeci olan koşular ve çevre. İnsanoğlu da çevrenin yarattığı bir varlık değil mi? Senin müslüman olman gibi. Hristiyan bir ülkede olsan belki Hristiyan olman Müslüman olmandan daha fazla olasılıklı olacaktı, çünkü koşullar, koşullar.

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aynı dünyanın her yerinde 3o küsur sene alanları işçilere yasaklayıp futbol kutlamalarına, polis şenliklerine açarsan bunun karşılığını verirler sana, kimsenin eli armut toplamıyor; ancak, tartışmanın güme gittiği bir yer var: ÖRGÜTLENME VE DEMOKRATİK İFADE HAKKI. Peki bu, uyduruk yasalarla engelleniyorsa? Devletin buyruğu emirdr deyip ton ton oturacak mıyız? Yata yata karpuz büyür dostum :)

bak, örgütlenme ve ifade hakkı veriyor devlet sana zaten

dernekler yasası diye birşey var

sivil toplum örgütü kurabilirsin..

devletin çizdiği bir sınır var

hır gür çıkarma eşiğini aştığında

cam çerçeve kırıp, öldürücü etkideki molotov silahlarıyla çıngar çıkarırsan

kızma ama copu yersin:)

ALANLARLADA MIYDIN güzel kardeşim? Bağımsız kaynaklardan verileri okudun mu? Taksim olgusunu bağımsız kaynaklardan öğrenmeye çalıştın mı? Karnınıza santral mi kurdular gözün sevem

yağov:)

alanlara gitmeme gerek yok ki

ben molotovları gözümle gördüm

o meretlerin nasıl yapıldığını da bilirim..

sapan bile vardı

göz çıkarır o sapan

polis bu malzemelerle gelenlere karşı su kullanmış çok mu:)

32 sene ben inat edip onlarca eylemciyi ben katletmedim. Bunun sorumluları hesap verene kadar mücadele sürecektir. Sen de adaleti önemsiyorsan buyur davamıza seni de bekleriz; yok ben yargıç da olmam ama JÜRİ olurum dersen öyle bir kadromuz henüz mevcut, istersen senin için sözleşmeli bir kadro açarız

geçmişte yanlışlar yapılmış, doğru..

bak arkadaşlarına söyle

aranızda anlaşın

gelecek yıl taksim'e molotovsuz gelin

sapansız

(taşsız demiyom, onu polis size durduk yere su sıktığında kaldırımlardan temin edersiniz:)) )

bi gelin bakalım öle

fazla gürültü patırtı yapmadan

ortalığı dağıtmadan yürüyün bakalım

polis size bişey yapacak mı

kalıbımı basıyom

polise kefil oluyom

yapmazlar:)

Sitelerde Paylaş
İnsan fıtratı aynı mı kalıyor? İnsan dediğin canlı milyonlarca yıl önce nasıldı, belki bir maymundan farksızdı. Ondan önce nasıldı biliyor musun? Kısaca değiştik ve insan olduk ve değişmekteyiz.

hadi evrimi doğru kabul edelim

fıtrat öle 300-500 yılda değişecek bişey değil

milyonlarca yıl eşitlik gelsin diye bekleyemeyeceğine göre

mevcut durum üzerinden çare aramamız gerekecek

yani uçamadığımız için hala uçaklara muhtacız şeklinde mütüş atasözüm bunu iyi özetler:P

Devlet dediğin şey ne? On bin yıl öncesine kadar uzanır en fazla. Ondan önce devlet mi vardı? İnsanlar yüzbinlerce yıl devlet olmadan yaşadı. Özel mülkiyet de yoktu. Şimdi var.

devletsiz hiç bir kalabalık yaşamamıştır

en primitif haliyle bile olsa

kalabalıklar mutlaka devlet düzeni oluştururlar

sen git bak bakim afrikadaki kabileye

savaşçıları görürsün

onlar devletin motorudur

savaşçının başında da bi şef bulunur

kararları da o verir..

köylülerse bu örgüte bağlıdır, ölece yaşarlar..

velhasıl devlet daima vardı

ve varolmaya devam edecek..

Çünkü koşullar böyle. Koşullar önemli kısaca. Marks'a burada zaman zaman epey hak veriyorum koşullar çok önemli. [/b]Ben de bunu söylüyorum. Belirleyeci olan koşular ve çevre. İnsanoğlu da çevrenin yarattığı bir varlık değil mi? Senin müslüman olman gibi. Hristiyan bir ülkede olsan belki Hristiyan olman Müslüman olmandan daha fazla olasılıklı olacaktı, çünkü koşullar, koşullar.

koşullar ve çevre bizi değiştiriyor, inkar edemeyiz..

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devlet dernek açmaya izin veriyor ama belirli periyodlarla basıyor, gözaltına alıyor bazılarını yanlışlıkla kaybediyor...Senin yeryüzüne inmeni beklemek çok zaman alacak...

sapan bile vardı

göz çıkarır o sapan

Sapan bile vardı göz çıkarır...Poliste silah var adamı deler geçer ,panzerleri var ezer geçer, nezareti var kaybeder kimse bulamaz...

bak arkadaşlarına söyle

aranızda anlaşın

sapansız

(taşsız demiyom, onu polis size durduk yere su sıktığında kaldırımlardan temin edersiniz:)) )

bi gelin bakalım öle

kalıbımı basıyom

polise kefil oluyom

Seneye izin verilsin taksim kalıbımı basıyorum Tek bir taş bile atılmaz...Sizler tarihi bilmiyorsunuz...Kadıköy'de eylem yapmak yasaktı 96 1 mayısında cıkan olaylar nedeniyle...İzin verilmiyordu tahmin edin bakalım neden izin verilmiyordu...su anda taksime neden izin verilmiyorsa aynı teraneler o zamanda yapılıyordu...Kadıköy'de 1 mayıs oldu ne oldu peki!!!!!

Sitelerde Paylaş

Sosyalizm öğretisinde, hayatın çok kötü bir şekilde olumsuzlanması, kötü bir şekilde gizlidir. Böyle bir düşünceyi nihai olarak düşünenler, kusurlu doğmuş insanlar ya da ırklar olmalıdır.

--------------

--------------

Sosyalistler, anarşistler, nihilistler varlıklarını başka birini suçlayabilecekleri bir şeyde buldukları nispette , Hristiyanlığa yakındırlar. Zira, Hristiyan da kendi hastalığından, marazlı bünyesinden birini sorumlu tutarak buna daha iyi tahammül edeceğine inanır. İntikam ve kin içgüdüsü her iki durumda da tahammül vesilesi, varlığı koruma içgüdüsü olarak görünüyor.

Nietzsche.

Sitelerde Paylaş

Taksimde 32 senelik yasak mı hak? Ben gösterimi halkla irtibat kuracağım merkezlerde yapamayacaksam niye alana ineyim? Toros dağlarının tepesine sürecekler elllerinden gelse, bunu anlamak çok mu zor ?

Hırgürü kim çıkarıyor? Bırakın artık şu kutsal tarafsızlık düsturunu, yok öyle bir şey arkadaşım. O alanlarda anarşistinden devrimcisine kadar herkes vardır...

sapan bile vardı

göz çıkarır o sapan

Çevir kazı yanmasın :)

bak arkadaşlarına söyle

aranızda anlaşın

sapansız

Seni de bekleriz, söz molotof hazırlamıyacaz. Hatta, buyur Halkevleriyle birlikte gidelim, bak legaldir onlar ama biraz haşarıdır benden söylemesi :)

bi gelin bakalım öle

kalıbımı basıyom

polise kefil oluyom

Kambersiz düğün olmaz; gürültü olacak ki sesimiz duyulsun :)

Sitelerde Paylaş
Devlet dernek açmaya izin veriyor ama belirli periyodlarla basıyor, gözaltına alıyor bazılarını yanlışlıkla kaybediyor...Senin yeryüzüne inmeni beklemek çok zaman alacak...

bütün STK'ları basıp adam alıyorlar mı içeri?

almıyorlar çünkü sizde bi terslik var

eşiği aşıyorsunuz

ondan alıyorlardır..

devlet bu baskınlarda full haklı demiyom

ama siz de rahat durun be kardeşim:))

Sapan bile vardı göz çıkarır...Poliste silah var adamı deler geçer ,panzerleri var ezer geçer, nezareti var kaybeder kimse bulamaz...

polis silahı kullanmadı ama onlar sapanı kuşa sıkar gibi sıktılar volla..

ben gördüm:)

molotov hakkında yorum yapmamışın?

masum olmadığını kabul ediyor gibisin:)

Kadıköy'de 1 mayıs oldu ne oldu peki!!!!!

ne oldu? akılda kalan iki olay var

bir kişi öldü

bi de genç kızlar çiçekleri ezdi:))

Sitelerde Paylaş
Ben son beş bin yıldır değişen bir şey görmedim. Hayatın kendisinin değişmesi şu ana kadar insan bağlı bir olay değildir. Sistemlerde hala aynıdır. Varsa değişen bir sistem bilgilendirirseniz seviniriz. Değişen sadece yaşa bağlı hayata bakıştır.

Sistemler de değişiyor. Rusya devrimi neydi? Çar'ın idam edilmesi, Fransız devrimi. Sen görememiş olabilirsin. Ya da bunlar hep vardı diyebilirsin. Ama bunlar demokrasi, insanların yönetime katılması, kralın, sultanın otoritesinin sorgulanması, kilisenin sorgulanması, laiklik düşüncesi neydi? Avrupa'da krallar eskisi kadar güçlü değil artık. Çünkü sistem üç yüz yıl önce olduğu gibi değil. Kilise eskisi kadar etkili değil Avrupa'da çünkü laiklik düşüncesi var. Yani sistem beş bin yıl öncesi ile aynı değil. Türkiye bile değişti. Mustafa Kemal'ın saltanat ve hilafeti kaldırılması, cumhuriyetin ilanı vb neydi?Bunlar değişimdir. Sistem değişimidir. Kadınlara oy hakkı verilmesi, kadın erkek eşitliği, şerri hukuktan laik hukuka geçiş vs.

Sitelerde Paylaş
Sosyalizm öğretisinde, hayatın çok kötü bir şekilde olumsuzlanması, kötü bir şekilde gizlidir. Böyle bir düşünceyi nihai olarak düşünenler, kusurlu doğmuş insanlar ya da ırklar olmalıdır.

--------------

--------------

Sosyalistler, anarşistler, nihilistler varlıklarını başka birini suçlayabilecekleri bir şeyde buldukları nispette , Hristiyanlığa yakındırlar. Zira, Hristiyan da kendi hastalığından, marazlı bünyesinden birini sorumlu tutarak buna daha iyi tahammül edeceğine inanır. İntikam ve kin içgüdüsü her iki durumda da tahammül vesilesi, varlığı koruma içgüdüsü olarak görünüyor.

Nietzsche.

Nietzsche bunu kendi bulunduğu duruma, yetişme şekline, koşula göre söylüyor. Anarşist bir toplumda yaşasa büyük bir ihtimalle tam tersini söyleyecekti.

Sitelerde Paylaş
olom, gomonistler ve anarşistler

size diyom

gelecek yıl molotovsuz gelin..

düm düz yürüyün

polislere de bildiri dağıtın

deyin ki "abi valla bişe yapmıcaz"

yeminnen diyom, yapmazlar:)

polıse kızıl goster polıs bogaya donuyor :D

Sitelerde Paylaş

bütün STK'ları basıp adam alıyorlar mı içeri?

almıyorlar çünkü sizde bi terslik var

eşiği aşıyorsunuz

ondan alıyorlardır..

devlet bu baskınlarda full haklı demiyom

ama siz de rahat durun be kardeşim:))

Neden basılıyor o dernekler çünkü sistem karşıtlığını örüyorlar ama her Stk basılıyor mu elbette hayır...Oyun kuralları var ve bu kurallar nedeniyle hep kuralı koyanlar kazanıyor bu nedenle ben bu kurallarla oynamam demek gibi bir şeydir bu..

polis silahı kullanmadı ama onlar sapanı kuşa sıkar gibi sıktılar volla..

ben gördüm:)

molotov hakkında yorum yapmamışın?

masum olmadığını kabul ediyor gibisin:)

Polis izlediğin Tv'de silah kullanmadı ben bizzat Polis'in ateş açtığını gördüm hemde bir çok kez ateş etti...Molotov hakkında yorum yaparım ne demek :lol: Açıkcası sol Polis'in Taksim'e izin vermeyeceğini biliyordu..Bu nedenle hazırlıklı geldi...Önceki yıllardaki şiddeti dikkate alınarak gelindi ve bence polisnin şiddeti karşısında mesru bir şey olarak görüyorum ama bunu kullanamayan mal mal yerlere atan solcularıda eleştiriyorum...polise atmalıydılar panzere atmalıydılar...Ben masumum masum olmayan bizi taksime çıkmamıza izin vermeyen ve toplandıgımız anda bize saldıran polislerdir...

ne oldu? akılda kalan iki olay var

bir kişi öldü

bi de genç kızlar çiçekleri ezdi:))

96 1 Mayısında 3 kişi öldü ve bu kişileri öldüren polistir...2004 1 mayısına kadar kadıköy eylem alanı açısından yasaktı ama daha sonra Disk ve bir çok örgütün direnişiyle verildi...Verilmeden önce söyledikleri şey 3 yıldır taksim için söylenen şeylerdi...Kadıköy'e izin verildi ne oldu peki!!!

Sitelerde Paylaş
Sistemler de değişiyor. Rusya devrimi neydi? Çar'ın idam edilmesi, Fransız devrimi. Sen görememiş olabilirsin. Ya da bunlar hep vardı diyebilirsin. Ama bunlar demokrasi, insanların yönetime katılması, kralın, sultanın otoritesinin sorgulanması, kilisenin sorgulanması, laiklik düşüncesi neydi? Avrupa'da krallar eskisi kadar güçlü değil artık. Çünkü sistem üç yüz yıl önce olduğu gibi değil. Kilise eskisi kadar etkili değil Avrupa'da çünkü laiklik düşüncesi var. Yani sistem beş bin yıl öncesi ile aynı değil. Türkiye bile değişti. Mustafa Kemal'ın saltanat ve hilafeti kaldırılması, cumhuriyetin ilanı vb neydi?Bunlar değişimdir. Sistem değişimidir. Kadınlara oy hakkı verilmesi, kadın erkek eşitliği, şerri hukuktan laik hukuka geçiş vs.

Jimmy Carterin Ulusal güvenlik danışmanı Zbigniew Brzezinski 1981'de şöyle der ; " Tarih , komplodan çok kaosun ürünüdür " tesadüfi tarih görüşü yukarıda belirtmiş olduğun Çar idamı, Fr. devrimi ve diğer olaylar detaylı olarak incelendiği zaman tesadüf değil, tam tersine titizlikle planlanmış olaylar olduğu görülür.

Yukarıda yazmış olduğun tüm şeyler Roma'da mevcuttur zaten.Demekki dünya gelişmişlikten geriye gitmiş sonra tekrar sıçramıştır.Fakat burda Marksist ve Anarşistler , Deterministler gibi bunları bir yasaya bağlayarak, değişimi zorunlu ve sadece ileri doğru yapılan bir hamle olarak görür.

İnsana ait temek değerler asla değişmez.Değişen sadece bağımsız değişkenlerdir.Bağımsız değişkenlerin değişmesi İnsana ait hiç bir yaşamsal bakış açısını değiştirmez. İnsanın değişen her şarttaki bakış açısı " Haz ve elem " dir.

tarihinde Bilge Atun Uguk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Jimmy Carterin Ulusal güvenlik danışmanı Zbigniew Brzezinski 1981'de şöyle der ; " Tarih , komplodan çok kaosun ürünüdür " tesadüfi tarih görüşü yukarıda belirtmiş olduğun Çar idamı, Fr. devrimi ve diğer olaylar detaylı olarak incelendiği zaman tesadüf değil, tam tersine titizlikle planlanmış olaylar olduğu görülür.

Yukarıda yazmış olduğun tüm şeyler Roma'da mevcuttur zaten.Demekki dünya gelişmişlikten geriye gitmiş sonra tekrar sıçramıştır.Fakat burda Marksist ve Anarşistler , Deterministler gibi bunları bir yasaya bağlayarak, değişimi zorunlu ve sadece ileri doğru yapılan bir hamle olarak görür.

İnsana ait temek değerler asla değişmez.Değişen sadece bağımsız değişkenlerdir.Bağımsız değişkenlerin değişmesi İnsana ait hiç bir yaşamsal bakış açısını değiştirmez. İnsan değişen her şarttaki bakış açısı " Haz ve elem " dir.

Değişmeyen temel değerler nedir mesela? Değer dediğin şeyi yaratan ve kurgulayan bizzat insan ise nasıl değişmeyecek? Pekii değerlerle gelenek arasındaki ilişki nedir? Geleneğin gelecek kuşaklara aktarım yolları noktasındaki belirleyici öğeler nelerdir?

Sitelerde Paylaş

waow detaydan güzel bir yazı :D

ama anarşistlerin yaslar uydurduğunu biraz uydurmuşsun gibi geldi

haz elem konusunda katılıyorum iyi kötü diye bu yüzden kategorize ederiz olguları

ama bunu başka somut şeylere taşırsan bunlrada yasa olmaz mı örneğin ırk konusu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...