Jump to content

dar ağacında 3 fidan

Recommended Posts

Hicbir zamanda unutulmayacak Cigdem.

Onlarki bogazlarina idam ipi gecirilirken,ipte dahi sallanirken "Kahrolsun Emperyalizm "diye bagirabilen yürekli Devrimcilerdi.

Nihat Behramoglunun "Dar agacinda üc fidan" kitabini okursaniz,aglarsiniz.

Ben o kitabi aglayarak okumustum.Tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

şarkışlaya düşürmesin oy oy

allah sevdiği kulunu oy oy

gemerekte çevirmişler

deniz gezmişin yolunu.

gece elmalıda kalmış oy oy

hamamcı aliyi sormuş oy oy

uzatmalı itin biri

yusufu gaflette vurmuş.

yaşa türk ordusu yaşa oy oy

dünya şaştı böyle işe oy oy

ordu madalya göndermiş

yusufu vuran çavuşa.

olaydım olaydım oy oy

okur yazar olaydım oy oy

deniz mahkemeye düşmüş

avukatı ben olaydım.

Sitelerde Paylaş

unutulmadılar hetero, gayet iyi anlıyorum seni fakat göreceksinki yeniden dirileceğiz yeniden uyanacağız, yarıda kalanlar devam edecek.. ben umutluyum.. umudumu yitirmiştim çoook uzun bir süredir hatta apolitiğim deyip konulardan uzak duruyordum sadece kendimi germemek adına.. bilmiyorum sebebini yeniden bir umut yeşermeye başladı içimde.. hep söylediğim "bu halkla bi yere varamayız biz" idi ama öyle güzel yerlere varacağız ki.. ben bu zamana kadar söylediğim her sözden utanacağım.

Sitelerde Paylaş
HOSCAKAL KARDESIM DENIZ!

ege, o deniz başka deniz :)

bu arada avatarın çok itici,

hani sana ne diyebilirsin ama ben gene de söyleyeyim.

bu arada, geldiğimiz noktada

kendilerini yirmilerinin başında

türk halkına armağan edenler çoktan unutuldu.

bkz. şimdiki türkiye...

Sitelerde Paylaş
unutulmadılar hetero, gayet iyi anlıyorum seni fakat göreceksinki yeniden dirileceğiz yeniden uyanacağız, yarıda kalanlar devam edecek.. ben umutluyum.. umudumu yitirmiştim çoook uzun bir süredir hatta apolitiğim deyip konulardan uzak duruyordum sadece kendimi germemek adına.. bilmiyorum sebebini yeniden bir umut yeşermeye başladı içimde.. hep söylediğim "bu halkla bi yere varamayız biz" idi ama öyle güzel yerlere varacağız ki.. ben bu zamana kadar söylediğim her sözden utanacağım.

Kim demiş unutulmadıklarını?

Kürtçüler kendilerine komünist adı takıp faşistlik yapıyorlar. Kalan diğerleri komünizmi sapıklık olarak görüyor. Karılarımızı

paylaşıyormuşuz. :) Kürt arkadaşlarım tarafından pkklı olmadığım için dışlanıyorum.

Neymiş efendim, ben dejenere bir kürtmüşüm. Stalinistler Troçkistlere giydiriyor, tkpliler herkese karşı, çözüm yolu üreten

yok. Herkes diğer bir görüşe b.k atma çabası içerisinde. Mümkünatı yok artık. Türkiye'de SOL öldü.

Gerçekçiyiz ama imkansızı istiyoruz.

Bu arada Türkiye'nin tek solcu (!) partisi faşist oğlu faşist CHP

tarihinde Heteromanyaq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtçüler kendilerine komünist adı takıp faşistlik yapıyorlar. Kalan diğerleri komünizmi sapıklık olarak görüyor. Karılarımızı

paylaşıyormuşuz. :) Kürt arkadaşlarım tarafından pkklı olmadığım için dışlanıyorum.

Neymiş efendim, ben dejenere bir kürtmüşüm. Stalinistler Troçkistlere giydiriyor, tkpliler herkese karşı, çözüm yolu üreten

yok. Herkes diğer bir görüşe b.k atma çabası içerisinde. Mümkünatı yok artık. Türkiye'de SOL öldü.

kım demıs ya chp solcu partı

Sitelerde Paylaş

İtiraf edeyim şunu burda kendine solcu diyen insanlar gerçekten bir sol grupla karşılaşsa kendilerini dayak yemekten alıkoyamazlar...Yaws sol ne zamandır ırkçılaştı,sol ne zamandır kürt düşmanı oldu benim haberim yok açıkcası...Gidin denizleri bir araştırın bakalım kürtlere nasıl bakıyorlar...Ama yok yok dayaklık insan çok burda... :lol:

Sitelerde Paylaş

vaaay, Kürt'sün ama PKK'yı tutmadığın için dışlanıyon

gerçek sol duruşu böle olur bence..

Sitelerde Paylaş
ege, o deniz başka deniz :)

bu arada avatarın çok itici,

hani sana ne diyebilirsin ama ben gene de söyleyeyim.

Nazimdan Dogaclama yaptiydim, siiri!!!

( izin verirsen tabi-ki) :lol:

Avatariminda cok cekici oldugunu dusunyorum :D

Sitelerde Paylaş
bilmiyorum sebebini yeniden bir umut yeşermeye başladı içimde..

Ben biliyorum gibi gibi sanki :give_rose:

Deniz,Yusuf,Hüseyin,Sinan,Kadir,Taylan,Alpaslan,Mustafa vee diğerleri..unutmadık elbette..

Gülünün solduğu akşamı okurken çok içim yanmıştı yıllaaar evvel..

Keşke Çiğdemciğim benim de umudum tekrar yeşerse..

Sadece bir rüya bile olsa, benim gördüğüm göreceğim en güzel rüya..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...