Jump to content

Paralar suyunu çekince

Recommended Posts

hakaret etme ben de sövebilirim hem de çok kötü. ilkte kfür ettiğim için atılan bir üye de olduğumu söyliyeyim sana.

sorularımı cevap versene teker teker.

sana ben soruna soru ile karşılık vereyim. orada hiç bir kadın veya kız ben istemiyorum muhammeti diyebilir mi?

hatta bu zaman da sorsan bu soruyu sırf cennet vaadi için kaç tane hanım kızımız muhaammettin şeklini şemalini görmeden atlarlar.

ögrenmek için soruyorsan adam gibi cevap veririm sana ne zaman cevap versem hakaret olarak cevabıma ileti yazıldı o yüzden kabakda sana patladı ögrenmek içni soruyorsan cevap var yoksa uzarsın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ögrenmek için soruyorsan adam gibi cevap veririm sana ne zaman cevap versem hakaret olarak cevabıma ileti yazıldı o yüzden kabakda sana patladı ögrenmek içni soruyorsan cevap var yoksa uzarsın

merhaba

siz ne zaman müslüman oldunuz muhterem

burada ben ateistim diye bağıran islam karşı çıkan başlıkları açan siz değilmiydiniz

yine msn de bana bir ateistim bir kafam karışık diyende sizdiniz

önce lütfedin ne olduğunuzu bilelim ona göre yazalım

Sitelerde Paylaş

Öküzler iyi okuyun.

Birincisi ben Allah katına Allah niye para ister diye sormuyorum. Ben ateist olarak , Allah'ın bir çorap kuklası olduğunu biliyorum ama sizin o mercimek beyninizde Allah sizi sorguya çekecek bir varlık olduğundan soruyu sorarken , İroniyi anlarlar diye düşünmüştüm ama olmamış.

Bir kere ''ve'' nedir bunu öğrenelim.

Muhammed ganimette pay alırken Allah'a ve resulune diyor. Direkman resulune yani kendisine isterken , Allah'ı da ortak ediyor.

"Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: "Ganimetler Allah'a ve Resûlüne aittir." (Enfal 1)

Aynen bu şekil.

Burada da öyle bir durum söz konusu...

Allah'ınızın yani Muhammed'in (Ayrıntılı anlatıyım çünkü baya bir gerizekalısınız) paraya ihtiyacı var ve para lazım olunca çorap kuklası Allah konuşuyor.

"(Mallarınızı) Allah yolunda harcayın. Kendi kendinizi tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah iyilik edenleri sever." (Bakara, 195)

"Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?

Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır." (Saf, 10-11)

"Mallarını Allah yolunda harcayan, sonra da harcadıklarının peşinden (bunları) başa kakmayan ve gönül incitmeyenlerin, Rab'leri katında mükafatları vardır. Onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de." (Bakara 262)

Bu ayetlerde , Muhammed'in parayı ne kadar çok arzuladığını anlatır. Ayetlerdeki Allah'ları 1 kere olsun Muhammed diye okursanız o mercimek beyniniz belki anlatmak istediğimi anlar da , hakaret etmeyi kesersiniz!

1 sayfa dolusu hakarete maruz kaldım ama olsun.

CraftXrac gerizekalısı savaş için harcanan para , fakire fukaraya harcanan para değil. Allah yolunda harcamadan kasıt Muhammed'e verilecek paralar ve savaşta kullanılacak , Muhammed'de cukkayalacak.

Hadid Suresi

10.

Size ne oluyor da, Allah yolunda harcama yapmıyorsunuz? Halbuki göklerin ve yerin mirası Allah’ındır. İçinizden, fetihten (Mekke fethinden) önce harcayanlar ve savaşanlar, (diğerleri ile) bir değildir. Onların derecesi, sonradan harcayan ve savaşanlardan daha yüksektir. Bununla beraber Allah hepsine de en güzel olanı (cenneti) vadetmiştir. Allah bütün yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

11.

Kim Allah’a güzel bir borç verecek ki, Allah da onu kendisine kat kat ödesin. Ona çok değerli bir mükafat da vardır.

Buradan anlaşıldığı üzere kimse Muhammed'i şeyine takmamış ve Allah(!) yolunda harcama yapmamış.

10. ayet inmiş.

Para harcarsanız ve savaşta benim uğruma can verirseniz cennet'te en yüksek metrebeye erişirsiniz.

Harcayanla , harcamayan bir olur mu diyor.

Demek ki yine kimse oralı olmamış ki.

Ticaret yöntemine başvuruyor.

Aynen şu ayette ki gibi , başka türlü söylemiş burada da.

"Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?

Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır." (Saf, 10-11)

Umarım anlamışsınızdır.

tarihinde Drogba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

merhaba

siz ne zaman müslüman oldunuz muhterem

burada ben ateistim diye bağıran islam karşı çıkan başlıkları açan siz değilmiydiniz

yine msn de bana bir ateistim bir kafam karışık diyende sizdiniz

önce lütfedin ne olduğunuzu bilelim ona göre yazalım

muhterem inancımın sarsıldıgı dogru idi tamamı ile ret etmedigimide söylemiştim onun ardından 3 ay aralıksız okudum basıbos hissettim aptal olarak düşündüm kendimi bunu dah önckei bir baslıkta biri daha sormustu cevap vermiştim beni bosverin soru varsa sorun

Sitelerde Paylaş

CraftXrac gerizekalısı savaş için harcanan para , fakire fukaraya harcanan para değil. Allah yolunda harcamadan kasıt Muhammed'e verilecek paralar ve savaşta kullanılacak , Muhammed'de cukkayalacak.

Kendin yazında yazmışsın zaten droberman , bize niye soruyorsun.

Sitelerde Paylaş
Ahzab 28. Ey Peygamber! Eşlerine şöyle söyle: Eğer dünya dirliğini ve süsünü (refahını) istiyorsanız, gelin size boşanma bedellerinizi vereyim de, sizi güzellikle salıvereyim.

Bi tane tanrı varmış...

O tanrı, habibi Muhammed için alemleri, koskoca evreni yaratmış.

O evren içinde toz tanesi kadar bile olmayan bir gezegen üzerinde yaşayan canlıları hizaya sokmak için habibi Muhammed'i göndermiş.

Muhammed yanlız başına bir mağaradayken bir melek gönderip Muhammed'e görevini bildirmiş.

Bu tanrı'nın adı Allah'mış. Gücü herşeye yetermiş, o ne isterse ol deyince olurmuş...

O tanrı yarattığı insanların binlerce derdi varken, habibi Muhammed'in karılarıyla uğraşırmış.

Zerre kadar aklı olmayanlar bu öyküye inanırlar bir de gelir bize bilgiçlik taslarlarmış.

Sitelerde Paylaş
Zerre kadar aklı olmayanlar bu öyküye inanırlar bir de gelir bize bilgiçlik taslarlarmış.

Uzun zamandır forumdayım, bilgiçlik taslayanlar, bizi senin yaptığın gibi akılsızlıkla suçlayanlar hep ateistlerdir.

Cübbeli...

Sen bu öyküye inanıyor musun? Açıkca söyle... :)

Bi tane tanrı varmış...

O evren içinde toz tanesi kadar bile olmayan bir gezegen üzerinde yaşayan canlıları hizaya sokmak için habibi Muhammed'i göndermiş.

Muhammed yanlız başına bir mağaradayken bir melek gönderip Muhammed'e görevini bildirmiş.

Bu tanrı'nın adı Allah'mış. Gücü herşeye yetermiş, o ne isterse ol deyince olurmuş...

O tanrı yarattığı insanların binlerce derdi varken, habibi Muhammed'in karılarıyla uğraşırmış.

Bunlara inanan zeka özürlüdür, sorunludur. Biz müslümanları ve diğer dinlere inananları rehabilite edip topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Bazılarınız eğitilebilir durumda, yeniden kazanılabilir durumda... Bakalım sen ne durumdasın... :) :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
Cübbeli...

Sen bu öyküye inanıyor musun? Açıkca söyle... :)

Bi tane tanrı varmış...

Bunlara inanan zeka özürlüdür, sorunludur. Biz müslümanları ve diğer dinlere inananları rehabilite edip topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Bazılarınız eğitilebilir durumda, yeniden kazanılabilir durumda... Bakalım sen ne durumdasın... :):)

Sadece sorun Muhammed in karıları değil ki.. Karıları ile rahat yatması için gelen ayetler.. Öğlen uykusunda rahatsız edilmemesi ile ilgili inen ayetler.. Ne ararsan var... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...