Jump to content

Uçak nasıl uçar?

Recommended Posts

Git araştır; ama şunu belirtmem gerekir: Kuşun uçmasında kanatın, doğrultusunda kuyruğun önemini araştırman gerekir.

Öyle armut piş oolmazzzzz...

Desteksiz sallayıp da söylediği söze referans gösteremeyen herkes bunu yapıyor nedense...

Çok mu zoruna gitti bi link verip de araştırmamı sağlamak?

Sitelerde Paylaş
Desteksiz sallayıp da söylediği söze referans gösteremeyen herkes bunu yapıyor nedense...

Çok mu zoruna gitti bi link verip de araştırmamı sağlamak?

Yaa öff tamam sen biliyorsun araştırmana gerek yok ben de birşey bilmiyorum tamam mı?

Abi bu ateistlerin kibirleri, burunlarından kıl aldırmamaları artık çok ama çok sıktı ya ...

Biraz insan ol...

Sitelerde Paylaş
Yaa öff tamam sen biliyorsun araştırmana gerek yok ben de birşey bilmiyorum tamam mı?

Abi bu ateistlerin kibirleri, burunlarından kıl aldırmamaları artık çok ama çok sıktı ya ...

Biraz insan ol...

Kardeşim, adam gibi kaynak gösterdikten sonra al koltukaltı kıllarım da senin olsun. Ama boş beleş fethullah hoca zırvaları pazarlarsan da gerektiği biçimde muamele görürsün.

Not: O kadar sıktıysa sıktır git...

Sitelerde Paylaş

1-Kanat yapısı

2-Kanat hucüm açısı

3-Perdövites katsayısı

4-Kanadın altında ve üstündeki basınç farkı

5-Flaplar

6-Operatör/pilot

7-Hava

Bütün bunların koordinasyonu ile uçak uçar.

Nasıl bir yanıt bekleniyor anlamadım, geniş zamanlı soruya geniş zamanlı cevap vermek lazım..

Sitelerde Paylaş
Kardeşim, adam gibi kaynak gösterdikten sonra al koltukaltı kıllarım da senin olsun. Ama boş beleş fethullah hoca zırvaları pazarlarsan da gerektiği biçimde muamele görürsün.

Not: O kadar sıktıysa sıktır git...

The KIRO adam gibi konuş o salyalı ağzını bozma !

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Uçuş sırasında uçak dört kuvvetin etkisi altındadır. Bu kuvvetler; kaldırma kuvveti, ileri çekici kuvvet, geri sürükleyici kuvvet ve yer çekimi kuvveti (ağırlık)’dır.
Kaldırma kuvveti, uçağın havalanmasını ve havada uçmasını sağlar. Kaldırma kuvvetinin oluşması, kanatların yapısı ile doğrudan bağlantılıdır.
İleri çekici kuvvet, düzenli ve verimli çalışan motorla sağlanır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...