Jump to content

Organlarımız Görevini Nasıl Biliyor?

Recommended Posts

Organlarımız bu görev yapma bilincini nasıl elde etmişlerdir? Örneğin Kalbimizi düşünün. Biz demeyiz kalp çalış da beni yaşat, kendiliğinden görevini yapar. Peki bu güzel organ nasıl bu işlevi yerine getiriyor ve neyi yapacağını nasıl biliyor Allah aşkına söyleyin bana. Herşey bir tesadüf olabilir mi? İMKANSIZ!

Düşün sindirim sistemini. Ben şu yemekleri sindireyim de vücuda yararlılar kana karışsın yaramayanlar atılsın diye düşünüyor mu? Ya da biz şunu sindir bunu bırak diyebiliyor muyuz? Sindirim sistemimiz de Allah tarafından verilen bilinçle bunları yerine getiriyor ne kadar mucizevi değil mi?

Düşün gözlerini: Evrimin saçma bakış açısıyla anlatmak istiyorum. Gözlerimiz... Evrenimiz kimseyi göremez değil mi? Örneğin dağlar kimseyi göremez bulutlar kimseyi göremez. Peki bu göremeyen evren nasıl görebilen canlıları meydana getiriyor? Kulakları olmayan ve duyamayan evren nasıl bir değişim gösterip nasıl duyabilen algılayabilen canlıları barındırabiliyor? Bunlar sizce tesadüf ama içiniz bi yandan içinizi yiyor.

Yüzünüzü düşünün bir de... Gözleriniz kulaklarınız ağzınız burnunuz... Çok güzel yerleşmişler değil mi yerlerine? Gözleriniz ağzınızın yerinde kulağınız burnunuzun yerinde olduğunu düşünsenize iğrenç bir görüntü ortaya çıkardı. Peki şuanki bu güzel yüzleri kim düzenliyor ki acaba?

Tüm soruların cevabı Allah'ı veriyor. İsteseniz de istemeseniz de, ateist oldum rahatladım deseniz de rahatlığınız bu dünyada geçerli rahat olmayın. Takip ettiğim arkadaşlar var bazı Müslümanlığa hakaretler dalga geçer konuşmalar hatta özel mesajla bana küfürler bile geliyor. Anlamadım ben ne yaptım size. Doğruyu göstermeye çalıştık ama kabul etmediniz bir türlü. Ama Rabb'imiz size layık olanı düşünceyi veriyor belki de aklınıza. Neyse yaptıklarınız hesabı sorulacaktır rahat olmayın! Herşeyin bu kadar basit kolay olduğunu sanmayın. Senin gibi bir haysiyetsizin bile sahip olduğu beden büyük bir mucizedir unutma!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bunu niye anlamak istemiyorsunuz, anlamıyorum! Sen düşünebildiğin ve bunları anlamlandırabildiğin için mi o organlar görevlerini yapabiliyorlar; yoksa, onlar görevlerini yapabilidikleri için mi, sen bunları düşünüp anlamlandırabiliyorsun?

Aslında soruyu da yanlış sordum. Çünkü sen hala bunu anlamlandıramadığın göre, senin organların görevlerini yeterince yapamıyor olabilir. Mesela sürekli bir ölüm korkusu ve cennet umuduyla kalbiniz çok hızlı çalışıyor ve aşırı kan basıncıyla beyinde bir baskı oluşuyor ve tabii şu kadarcık basit bir mantığı dahi yürütemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
3 ile 5i toplayınca neden 9 ya da 10 değil de sekiz oluyor?

3 5 8 dediğin şey sayılara verilmiş isimdir kardeş. Yani

ııı + ııııı = ıııııııı olur. Sen buna istersen 8 de istersen 9 de senin verdiğin isime bağlıdır. Ben senin soruna cevap verdim. Sen de benim ordaki yazdıklarımla ilgili konuşursan iyi olur.

Sitelerde Paylaş
3 5 8 dediğin şey sayılara verilmiş isimdir kardeş. Yani

ııı + ııııı = ıııııııı olur. Sen buna istersen 8 de istersen 9 de senin verdiğin isime bağlıdır. Ben senin soruna cevap verdim. Sen de benim ordaki yazdıklarımla ilgili konuşursan iyi olur.

sen kendi sorunun cevabını da kendin vermiş oldun.

tebrikler kardeş.

Sitelerde Paylaş
Bunu niye anlamak istemiyorsunuz, anlamıyorum! Sen düşünebildiğin ve bunları anlamlandırabildiğin için mi o organlar görevlerini yapabiliyorlar; yoksa, onlar görevlerini yapabilidikleri için mi, sen bunları düşünüp anlamlandırabiliyorsun?

Aslında soruyu da yanlış sordum. Çünkü sen hala bunu anlamlandıramadığın göre, senin organların görevlerini yeterince yapamıyor olabilir. Mesela sürekli bir ölüm korkusu ve cennet umuduyla kalbiniz çok hızlı çalışıyor ve aşırı kan basıncıyla beyinde bir baskı oluşuyor ve tabii şu kadarcık basit bir mantığı dahi yürütemiyorsunuz.

Şimdi ilginç cümleler kurarak konumun manasından saptırılmasını sevmiyorum. Anlamsız konuşarak anca beynini boşa yoruyorsun. Ben demiyorum ki anlamlandırdığım için organlar görevini yapıyor diye. BEN DİYORUM Kİ BU ORGANLAR NE GÖREVİ YAPACAĞIINI NEREDEN BİLİYOR EVREN Mİ ÖĞRETTİ? ONA CEVAP VER SEN!!!

Sitelerde Paylaş
Organlar bu görevleri yaptıklarını bilmiyorlarki... :lol:

Bilmiyorlar ama bu görevleri yapabiliyorlar ve bunu nasıl yapıyorlar kimden emir alıyorlar? Benim dediğim şey de bu işte.. Bilmiyorlar görev yaptıklarını ama yapıyorlar. Demek ki birisi organlarımıza bu görevleri yapması için yaratmış!

Sitelerde Paylaş
Bilmiyorlar ama bu görevleri yapabiliyorlar ve bunu nasıl yapıyorlar kimden emir alıyorlar? Benim dediğim şey de bu işte.. Bilmiyorlar görev yaptıklarını ama yapıyorlar. Demek ki birisi organlarımıza bu görevleri yapması için yaratmış!

Görevlerini yapamayanlar , imalat hatası sanırım.. :acute:

Sitelerde Paylaş
Şimdi ilginç cümleler kurarak konumun manasından saptırılmasını sevmiyorum. Anlamsız konuşarak anca beynini boşa yoruyorsun. Ben demiyorum ki anlamlandırdığım için organlar görevini yapıyor diye. BEN DİYORUM Kİ BU ORGANLAR NE GÖREVİ YAPACAĞIINI NEREDEN BİLİYOR EVREN Mİ ÖĞRETTİ? ONA CEVAP VER SEN!!!

Vay annesini yav! Sen, sana sorduğum sorunun da cevabını bana verdirtmek için çabalıyorsun. Neyse dur bağırma, üç yaşında maymuna anlatır gibi anlatırım:

Organlarda düşünce yoktur, düşünce sadece beyinde ürer, beyin organlara yine organlardan aldığı iletileri değerlendirerek çeşitli mesajlar atar. Bu mesajlar doğrultusunda organ görevini yapar. Bu, ne tek başına beyinin, ne de diğer organın görevidir. Karşılıklı bir görev dayanışmasıdır.

Ama burada asıl önemli olan, hangisinin bu dayanışma ortamına sebep olduğudur. E bunu da beyin bulacak, bilimsel çalışmalar ortaya koyacaktır.

Efendim, sen organlara bu görev bilincini Allah'ın mı verdiğini söylemek istiyordun. Pardon, pardon! Yanlış anlamışım. Neyse bana müsaade, acil bi işim çıktı da...

Sitelerde Paylaş
Bir dakika ya ben gerizekalıyım ya sen. Açıkla kardeş de anlayalım ne cevabı vermişim ben soruma. Öyle yaz 2 kelime kimse bişey anlamadı ki. Sen dahil

anlayanlar olmuştur, sen de anlayabilirsin.

neden sebep saydıkların aslında sonuç olmasın?

tersten bakmayı dene.

Sitelerde Paylaş

Sn Musluman80

İstemsiz hareket neden vardır? Diye sorgulamıyorsunuz.

Apriori "istemsiz hareketi Allah yaptırır" diyorsunuz.

Eğer konuyu merak ediyorsanız sormanız gereken soru şu: İstemsiz hareket neden olur?

Sonra yapmanız gereken şu: Araştırıp öğrenmek.

Öyle ki sadece yaşama yararlı istemsiz hareketlere değil, tarafsız olarak yararlı yahut yararsız tüm istemsiz hareketlere bakabilir hale gelirsiniz.

Sadece yararlı iç organlara değil, yararlı yararsız tüm iç organlara ve parazitlere bakabilir hale gelirsiniz.

Sadece yararlı eklemlere değil, kolayca aşınan ve kırılan tüm eklemlerimize bakabilir hale gelirsiniz.

Sadece gören işiten duyu organlarınıza değil, daha az gören, daha çok işiten, kendi yararları ve sorunları olan tüm duyu organlarına bakabilir hale gelirsiniz.

Dinsel bir ön kabul kimseye hayat hakkında birşey öğretmez. Ön kabulle ancak başkalarına temelsizce birşeyleri kabul ettirmeye çalıştığınızı göstermiş olursunuz.

Size dinden çıkın demiyorum, bu arada. Sadece böyle bir bakış gerçekçi gelmiyor, onu söylüyorum.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her hangi bir makineyi yapan mühendis her parçanın görevini belirlemiş tıkırtıkr çalışıyor kimse çıkıpta bu makinenin parçaları kendi kendine çalışıyor yada parçalar çalıştıkalrını biliyorlamı diye saçmalamıyor

ama konu insan, doğa, tabiyata gelince cevap hazır kendi kendine milyarlarca yılda oluşmuş.

pes doğrusu

şu kullandığımız bilgisayarın parçaları görevini nasıl yapıyor acaba?

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Takip ettiğim arkadaşlar var bazı Müslümanlığa hakaretler dalga geçer konuşmalar hatta özel mesajla bana küfürler bile geliyor

Özel mesajdan küfredenler gerçekten var ise lütfen moderatörlerle iletişime geçin, onları raporlayın.

"Müslümanlığa hakaret eden, inançlarınızla dalga geçen"lere gelince, müslümanlığın onlara yaptığının binde biri bile değil. Kitabınız ahirete inanmayana, müslüman olmayana hakaret eder, müslümanın bunları haklı bulmaktan başka çaresi yoktur. Bazıları kitabınızdan kendilerine yalancı ve hakaret niteliğinde hayvan denmesine tepkilerini gösterecektir.

Kitabınızı yanlış buluyorsanız o başka.

Sitelerde Paylaş
her hangi bir makineyi yapan mühendis her parçanın görevini belirlemiş tıkırtıkr çalışıyor kimse çıkıpta bu makinenin parçaları kendi kendine çalışıyor yada parçalar çalıştıkalrını biliyorlamı diye saçmalamıyor

ama konu insan, doğa, tabiyata gelince cevap hazır kendi kendine milyarlarca yılda oluşmuş.

pes doğrusu

şu kullandığımız bilgisayarın parçaları görevini nasıl yapıyor acaba?

Makine kendi kendini kopyalayabilen moleküllerden mi oluşmuş da bu örneği veriyorsun bize... Alaka ne?.. Biyolojik bir yapının insan yapısı makinelerle ilgisi nedir?... Yiyor mu , içiyor mu, gelişiyor mu ürüyor mu makine?..

Bu nasıl bir akıl yürütmedir, nasıl bir mantık faciasıdır ?..

Sonra şunu unutmayın, tanrının varlığını ispat etmek, islamı doğru çıkarmayacaktır... Gerçekten tanrı denilen bir şey mevcut olsa bile, İslamı onun gönderdiğini söylemek, tanrıya en büyük hakaret olacaktır...

Sitelerde Paylaş

bugün bilgisayar teknolojisini yaratan insan gelecekte çok büyük bir ihtimalle önce kendi kendini yönetebilen programlar ve beklide kendi kendini yönetebilem makinalar yapabilecek yapay zaka kendisinin farkına vardığında belkide şunu diyecek, bizi birileri tasarlamadı yaratmadı biz şukadar zamanda aşama kaydederek bugüne geldik

olamazmı?

Sitelerde Paylaş
olamazmı?

olamaz.

sen önce benim sorduğuma cevap ver:

bazı organlar var ne halta yaradıkları belli değil ya da fazla . onlara kim ne yapacaklarını öğretiyor?

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...