Jump to content

CAHİLLERİN OYUYLA DEMOKRASİ OLMAZ!

Recommended Posts

Dünyada hangi parti her ideolojiye eşit mesafe uzaklıkta.

Demokraside çoğunluğun dediğinin hepsi mi oluyor?

O zaman evrim ile ilgili yazılar yasaklanırdı , şeriat gelirdi , çarşaf serbest olurdu, erkekler kızlar aynı sınıfta eğitim görmezdi.

AKP her istediğini yapabiliyormu?

Yapamıyor.

Ama %47 aldığı için iktidar partisi ve en fazla onların sözü geçiyor.

Chp gelse kendi ideolojisini dayatmayacakmıydı?

Evrim ile ilgili yazılar zaten yasaklanıyor,çarşafın üniversitelere girememesinin sebebi Akp değil,anayasa mahkemesidir.Anayasa mahkemesi Akp'nin üçkağıt çevirdiğini anlayınca toplanıp karar verdi.Yoksa Akp sırf çarşafı üniversitelere sokmak için yasayı çıkartmıştı.Söylemek istemezdim ama beni mecbur bıraktın;hukuk fakültesi öğrencisiyim ve derste bu kararın incelemesini her yönüyle yaptık.Erkekler kızlar aynı sınıfta eğitim görmezdi olayı yavaş yavaş olacak gibi gündemi takip ediyorsan anlarsın zaten.Bazı okullarda zaten var erkek-kız ayrımı,sadece tamamına yayılmadı o kadar.Akp gücü yettiğince anayasayı delmeye çalışıyor,anayasa mahkemesi ise buna var gücüyle karşı çıkmaya çalışıyor.Yeni anayasa taslağında anayasa mahkemesi üyelerinin bir kısmı yasama ve yürütme organına bağlı olacak.Yeni anayasa taslağı yürürlüğe girdiğinde işte o zaman göreceksin anayasa nasıl delinir,nasıl yalama yapılır.Dünyada hangi parti her ideolojiye eşit mesafe uzaklıkta diye sormuşsun bunun cevabı hiçbiri.Bana kalırsa yöneten ve yönetilenler kavramı gezegende yok edilmedilir.Böyle saçma bir sistem olmamalıdır.Yönetenlerin beyni var da benim beynim yok mu?Gerizekalı,asalak mıyım ben?Devlet budur işte.Sen gerizekalısın,idiotsun diyen bir mekanizma...

tarihinde FleX tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

KPPS gibi bir sınava tabi kılın vatandaşları...

Ama üçgenin iç açıların toplamını falanca ülkenin başkenti sormayın..

3 kuruş asgari ücretle ay sonunun nasıl getirilebildiğini sorun..

İşsizliğe dair sorun..

Bir ekmeğin 5 kişiye nasıl dağıtılacağını sorun..

Bakkaldan kasaptan çakaldan nasıl kaçılacağını sorun...

G : K +MF+GM+OM+YM+GG

G: GELİR

K: KİRA

MF : MUTFAK MASRAFI

GM: GİYİM MASRAFI

OM: OKUL MASRAFI

YM: YOL MASARAFI

GG: GENEL GİDERLER

4 kişilik bir ailenin reisisiniz ve elinez geçen aylık ücret 660 TL..

Yiğitseniz bu denkliği sağlayında ondan sonra kendi dışınızdakileri cahil görün. Siz okumuşsunuz da yaşamamışsınız. Meşhur hikayede baba oğluna der ya, -sen vali olamazsın demedim. Adam olamazsın dedim-

En önemlisi 2*2 nin nasıl 5 ettiğini sorun..

Bu yöndeki sorular sorulduğunda sizlerin cahil olarak gördüğaünüz insanlar sınavı verir de sizlerin ne olacağı meçhuL...

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşsizliğe dair sorun..

Yiğitseniz bu denkliği sağlayında ondan sonra kendi dışınızdakileri cahil görün. Siz okumuşsunuz da yaşamamışsınız. Meşhur hikayede baba oğluna der ya, -sen vali olamazsın demedim. Adam olamazsın dedim-

Bu yöndeki sorular sorulduğunda sizlerin cahil olarak gördüğaünüz insanlar sınavı verir de sizlerin ne olacağı meçhuL...

saygılarımla

iste son nokta

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Gercekten,cahal toplumlar DEMOKRASININ giymatini bilemezler.

Bu nedenle diktatorlarda,seriatcilarda,(totaliter rejimlerde kurtulus ararlar).

Geri kalmis ülkelere bakiniz,hepsi totaliter rejimlerden dolayi geri kalmislardir.

Onlari kimse geri birakmamis,kendi kendilerini geri birakmislardir.

Usu basinda hicbir ülke insani, baskalari tarafindan kandirilamaz.

Ama cahal ülke insanlarini kandirmak cok kolay olur.

Kendi ülkesine para karsiligi düsmanlik bile bilerek yapabilir.

Bilmeyerekde yapanlar az deyildir.

Saddam salagini Amerika suca itmis,sonrada sen niye bu sucu isledin deye tepelemistir.

Islam Aleminde bu tip ahillilar haddinden fazladir.

Bu ccahallardan hiristiyan alemindede vardir ama,müslümanlarda oldugu gibi sürüsüne bereket deyildir.

Islam aleminin basina GÖK

TEN SAKSI düsse onu Yahudiden bilir.

Cünkü kendini temize cikaracak baska neden yoktur.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Evrim ile ilgili yazılar zaten yasaklanıyor,çarşafın üniversitelere girememesinin sebebi Akp değil,anayasa mahkemesidir.Anayasa mahkemesi Akp'nin üçkağıt çevirdiğini anlayınca toplanıp karar verdi.Yoksa Akp sırf çarşafı üniversitelere sokmak için yasayı çıkartmıştı.Söylemek istemezdim ama beni mecbur bıraktın;hukuk fakültesi öğrencisiyim ve derste bu kararın incelemesini her yönüyle yaptık.Erkekler kızlar aynı sınıfta eğitim görmezdi olayı yavaş yavaş olacak gibi gündemi takip ediyorsan anlarsın zaten.Bazı okullarda zaten var erkek-kız ayrımı,sadece tamamına yayılmadı o kadar.Akp gücü yettiğince anayasayı delmeye çalışıyor,anayasa mahkemesi ise buna var gücüyle karşı çıkmaya çalışıyor.Yeni anayasa taslağında anayasa mahkemesi üyelerinin bir kısmı yasama ve yürütme organına bağlı olacak.Yeni anayasa taslağı yürürlüğe girdiğinde işte o zaman göreceksin anayasa nasıl delinir,nasıl yalama yapılır.Dünyada hangi parti her ideolojiye eşit mesafe uzaklıkta diye sormuşsun bunun cevabı hiçbiri.Bana kalırsa yöneten ve yönetilenler kavramı gezegende yok edilmedilir.Böyle saçma bir sistem olmamalıdır.Yönetenlerin beyni var da benim beynim yok mu?Gerizekalı,asalak mıyım ben?Devlet budur işte.Sen gerizekalısın,idiotsun diyen bir mekanizma...

Evrim Teorisi yazısı Bilim ve Teknik dergisinde sansüre uğradı , ondan sonra protesto edildi , yasaklanmasaydı bu kadar populer olmazdı.

Televizyonlarda tartışıldı , gündemde kaldı uzun bir süre.

Eğer AKP diktatör gibi olsaydı TV'lerde falan tartışma olmazdı.

Sizde beni doğruluyorsunuz dedikleri olmuyor. Olması için çabalıyormu?

Evet çabalıyor ama her istediğini yaptıramaz.

Bende başa gelsem kapatmak istesem tüm camileri , kaldırmak istesem din kültürü dersini , nufus cüzdanlarından kaldırmak istesem dini karşıma bir dakika kardeşim diye çıkarlar.

Bazılarını yapabilirmiyim ?

Belki yapabilirim.

İktidara gelen partinin her dediği olmuyor ama en fazla etkisini hissettiren görüşte iktidarın görüşü olacak.

Dediğiniz yöneten ve yönetilenin olmadığı bir sistem yani sistem değişikliği.

Şimdi demokrasiyle yönetiliyoruz , kimsenin ağlamaya hakkı yok.

Sitelerde Paylaş

İşsizliğe dair sorun..

saygılarımla

Bu denklemi 4 kişilik bir ailede sağlayamazsın.Ancak bir şekilde sağlayabilirsin evlenmeyecek ve çocuk yapmayacaksın.Eline geçen 660 lira aylıkla evlenen ve üstüne çocuk yapan benim gözümde geleceği öngöremeyen,yaptığı seçimlerden dolayı da milleti suçlayan gerizekalıdan öteye gitmez.Kimseyi küçümsemiyorum bu söylediklerim sıfat anlamıyla var.Yoksa ben insanlığın sonsuz aptallığında hiçbirşeye şaşırmam.Kendini ve maaş gücünü bilen bir insan ona göre davranmalıdır.Bu dediklerimden şu sonuç çıkıyor biliyorum;o zaman parası olmayan çocuk yapmasın,zenginler çocuk yapsın bu eşitsizliktir.Eh gezegende adalet olduğunu kim söyledi?

Sitelerde Paylaş

küçümseydiniz ne yazardınız artık...

Şöyle yapalım

aylık geliri bin 500 TL nin altında olanların sadece oy hakların ıdeğil yaşam haklarını da alalım...

Veya sizler gettolar oluşturun... kendi güzel dünyanızda yaşayın...

Sitelerde Paylaş
küçümseydiniz ne yazardınız artık...

Şöyle yapalım

aylık geliri bin 500 TL nin altında olanların sadece oy hakların ıdeğil yaşam haklarını da alalım...

Veya sizler gettolar oluşturun... kendi güzel dünyanızda yaşayın...

Sizler bizler diye ayırman gereksiz.Çünkü ben zengin biri değilim.Kapitalist sistemde adalet beklemeyeceksin,beklersen aptallık etmiş olursun.Gezegende her attığın adımın getirisini,götürüsünü hesaplamak zorundasın.Çocuk yapıp bereketi gelir diye söylenerek çocuk bakılmaz...

tarihinde FleX tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evrim Teorisi yazısı Bilim ve Teknik dergisinde sansüre uğradı , ondan sonra protesto edildi , yasaklanmasaydı bu kadar populer olmazdı.

Televizyonlarda tartışıldı , gündemde kaldı uzun bir süre.

Eğer AKP diktatör gibi olsaydı TV'lerde falan tartışma olmazdı.

Sizde beni doğruluyorsunuz dedikleri olmuyor. Olması için çabalıyormu?

Evet çabalıyor ama her istediğini yaptıramaz.

Bende başa gelsem kapatmak istesem tüm camileri , kaldırmak istesem din kültürü dersini , nufus cüzdanlarından kaldırmak istesem dini karşıma bir dakika kardeşim diye çıkarlar.

Bazılarını yapabilirmiyim ?

Belki yapabilirim.

İktidara gelen partinin her dediği olmuyor ama en fazla etkisini hissettiren görüşte iktidarın görüşü olacak.

Dediğiniz yöneten ve yönetilenin olmadığı bir sistem yani sistem değişikliği.

Şimdi demokrasiyle yönetiliyoruz , kimsenin ağlamaya hakkı yok.

Evrim Teorisi sonuç olarak sansürlendi mi?Evet sansürlendi.Bu tür olaylarda olaya subjektif bakılmaz.Subjektif bakmak kıvırmaktan öteye geçmez.Yarın bir gün düşünceni okuyabilecekleri zaman,istediğini düşünmeni engellendiklerinde de ama gündemde kaldı,uzun süre tartışıldı,protesto edildi diye zırvalayamazsın.Sonuç olarak bir hakkın elinden alınmış olacak.Önemli olan alınmadan önce onu korumak,alındıktan sonra korumanın zerre kadar önemi kalmaz.Akp gücü yetse tvlerde tartışılmasını da engellerdi.Anayasaya aykırı olduğu için engelleyemiyorlar.Ancak önceki mesajımda da belirttiğim gibi olayların akışını takip etmeliyiz,anayasa taslağı bu haliyle yürürlüğe girerse işte o zaman herkes görecek anayasa nasıl yalama yapılır,insanlarla nasıl dalga geçilir,nasıl at koşturulur.Demokrasiyle yönetiliyoruz diye iktidarın her yaptığına onay vermemizi bekleyemezsin.Demokrasinin tanımı ve amacı bu değildir zaten...

Sitelerde Paylaş
Aşağıda farklılıklarla yaşamayı öğrenmeliyiz.

Her düşünceye , farklılığa açık olmalıyız dedim.

Orada demek istediğim çoğunluk AKP'yi seçtiyse , iktidar partisi yaptıysa saygı duyacaksınız veya demokrasi istemiyorsanız rejimi yıkacaksınız.

Hiçbir parti her kesime hitap etmez orasını bir kere geçeceksiniz.

Binbir türlü ideoloji var , farklılık var.

Hepside bir şeyi öne sürüyor , oy topluyor millet dincilerin başa geçmesini istiyorsa başa geçecektir.

Her millet hak ettiği gibi yönetilir.

Sen de "demokrasi treni"nde yolculuk ediyorsun ve anlaşılan, "şeriat garı"na geldiğinizde treni durdurup, makinisti ve trenin durmasını istemeyen yolcuları indirip recmedeceksiniz.

Her millet, hakettiği gibi yönetilmez kardeşim; her millet, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletinde yönetilmeyi hakeder. Ve bu değerler de, aklın ve bilimin üstünlüğüne inanan insanlarca "bilimin ışığı"nda korunup, ilerletilmelidir.

"Hem laik, hem müslüman olunmaz" deyip, laisizmi yok etmeye, "Demokrasi, bir araçtır" deyip demokrasiyi yok etmeye, "Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır" deyip hukuku yok etmeye çabalayan adamların yönetiminde insan hakları, hakgetire!

Birileri kendine hayvanlığı, hayvan muamelesini hak görüyorsa, diğerlerinin insan haklarına zarar vermedikleri müddetçe birbirlerine istediklerini yapsınlar; ama hiç kimse, çoğunluk istiyor diye onlarla birlikte hayvanlaşmamı beklemesin benden. Onların beni hayvanlaştırma hakkı varsa, benim de sezon ve saha dışında av yapma hakkım doğar.

Sitelerde Paylaş

E ozman demokrasi de olmasın ablası?Kuralım bi monarşi takılsın aristokratçıklar. Sol görüşün böyle bişeyi savunması kadar absürd bişey de görmemiştim.E tabi solu anlamak ve öğrenmek konulu girişimlerde bulunulmadığı aşikar.

Sitelerde Paylaş

Yav şu manken ablamız da dediydi benim oyumla çobanın oyu bir mi diye,normal vatandaşla beraber İslamcılarda karşı çıkmış,büyük düşünür Aysun Kayacı ablamızı ağızlarına sakız eylemişti günlerce.Oysa en babaları Necip Fazıl Kısakürek amcam bile Raporlar 5 adlı kitabında o teknokrat masalı cümleleri sarfeder,aynı kelimelerle hem de.''Dağda ki çobanın oyuyla profesörün ki nasıl bir olur'' der.Aysun Kayacı Hanfendiyi hörmetle anıyorum. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...