Jump to content

zayıflama sırları

Recommended Posts

Spor yapmayi sevmiyorsan, calismiyorsan aciksan bile yemiyeceksin. Kendini zorliyacan , taaki vucudun sana baz sinyaller verene kadar. Bu sinyaller genellikle hafif igne batmalari seklinde olur, kendini bi tuhaf hissedersin, iste o zaman az birsey yemek yiyeceksin. Sadece 6 - 7 lokma sana iyi gelecektir. Bunu bir hafta falan devam ettirirsen bir ayda 4 kilo bile verebilirsin. Ama zayiflama aninda vucudun var olan yaglari tuketmesinden dolayi karin bolegsinde bilhassa kasinmalar olur, buda normaldir. Yururken yada otururken karin adalelerini gerdir ve gevset.

Sahsen ben boyle yapiyorum. Ilaca, otlara, abuk sabuk aletlere gerek yok. Kendine hakim ol, ayda 4 kilo ver.

Sitelerde Paylaş

Gun boyunca sik ama kucuk ogunler yemeye bak.Aksam gec saatlerde yemek yememeye ozen goster.

En onemlisi hayatinda basit sekerler iceren yiyeceklerden uzak dur .Borek , corek ,her turlu sekerlemeler basit seker icerdiginden bunlardan uzak dur. Karbonhidratlarini komplex sekerli besinlerden almaya calis. Mesela ben eve hicbir zaman beyaz makarna ya da pirinc almiyorum.Daha koyu renkte olan komplex karbonhidrat ihtiva eden ,turkcesini bilmedigim makarna ve pilav cesitleri var.

Salata ve bol bol meyve yemeye calis.

Sitelerde Paylaş

zayiflamak istiyorsan az yiyeceksin arkadaş. tekrarliyorum : az yi-ye-cek-sin!

bu kadar basit yahu. su içsem yarıyor, spor yapiyorum olmuyor.. hikaye bunlar. kimse kimseye masal anlatmasin. fil gibi yiyip tığ gibi olma hayallerine kimse kapilmasin. az ye, az ye kardesim. diyetisyenine başlatma.. yürüyüşü, sporu falan boşver. az ye! bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
zayiflamak istiyorsan az yiyeceksin arkadaş. tekrarliyorum : az yi-ye-cek-sin!

bu kadar basit yahu. su içsem yarıyor, spor yapiyorum olmuyor.. hikaye bunlar. kimse kimseye masal anlatmasin. fil gibi yiyip tığ gibi olma hayallerine kimse kapilmasin. az ye, az ye kardesim. diyetisyenine başlatma.. yürüyüşü, sporu falan boşver. az ye! bu kadar basit.

Aynen sir aynen. %100 katiliyorum.

Sitelerde Paylaş

Kilonuz ne kadar?

Kilonuzu biliyorsanız, günde kaç kalori alarak onu koruyacağınızı da biliyorsunuz demektir.

Bütün yapacağınız kilonuzu olduğu yerde tutacak kaloriden az kalori almanızdır.

Aslında bu çok basit bir hesaplamadır.

Zor olan bunu uzun vadede uygulamadır.

Vücudunuza giren her gıdanın kalorisini bir deftere yazıp, günün sonunda o kalorileri toplayarak bir günde kaç kalori aldığınızı hesaplayabilirsiniz.

Günde 500 kilo kalori az alan birisi bir haftada yarım kilo kaybeder.

Ben pound hesabından daha iyi anlıyorum.

Size pound'la açıklayım. Siz onu kiloya çevirirsiniz.

Önce ideal kilonuzu saptayın..

Veya kaç kiloya inmek istediğinizi saptayın.

200 pound iseniz ve 150 pounda düşmek istiyorsanız, 200 pound'u idame ettirmek için kaç kaloriye gereksinim olduğunu hesaplamalısınız.

Yaşınıza ve aktivitenize göre pound olarak ağırlığınızı 10-15 ile çarpınız.

Aktif olduğunuzu düşünelim.. 200x15=3000 kilo kaloriye eşittir.

Günde bu kadar kilo kalori aldığınız zaman 200 pound'luk ağırlığınızı koruyorsunuz.

Günde 2500 kilo kalori alırsanız, bir haftada bir pound kaybedersiniz.

Çünkü bir pound yağın kalori miktarı 3500 kilokaloridir.

7x500=3500

Pound'u kiloya çevirmek kolay..

Bir pound 0,0454 kg..

Gerisini siz hesaplayın.

Bol şanslar.

HACI

Sitelerde Paylaş

Iyide Haci abi , kilosu fazla olanlar ne yapacakki kilo versinler? Iste butun mesele burda.

Adam yemis yemis yemis. Baklavayi gormus " offf beeee sunlara bak, bi tadina bakim " demis, 2 kiloyu devirmis, Gece kalkmis tavuk kizartma cani istemis karisina yaptirtmis, Sabah kalkmis yaglar, receller, bugday bazli ekmeklerr, ballar pekmezler ohhhhh, oglen olmus gitmis ogle paydosunda iki kisilik doner ardindan kadayif sonra bir buyuk dondurma, aksam olmus markete ugramis almis adamcagiz iki kilo fistik, bi kilo kabak cekirdegi, chips, cikolata, ekmege surulen cikolata(aksama mac var) bide bira. Eve girer girmez "haniiiiim, acayip acim, firinda et sote hazirmiiiiiiiiiiiiii?" diye bagiriyor. Vs Vs....

Bu tur insanlar icin zayiflama yollari nedir?

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...

Son zamanlarda kilo almaktan ziyade kilo vermekte zorlanıyorum.

Anlaşılan yaş ilerledikçe rehavet artıyor.

Zayıflamak için güçlü bir irade gerekli olduğunu biliyorum,

ancak baklavayı yada künefeyi gürünce irade mirade kalmıyor. :D

Sitelerde Paylaş

Dosdoğru!

Günün birinde, seksten sonra hem ben, hem de "eşim" tamı tamına 4'er kilo vermiştik. ;) (Ama o da 4 gün içerisinde neredeyse araralıksız sevişmekten kaynaklandı.)

Arkadaş biraz insaf.

Yirmi yaşında değilim artık, daha kolay bir zayıflama yönteminiz yokmudur ?

Bu durumda baklava ve künefeden vazgeçmek daha kolay. :D

Sitelerde Paylaş

Arkadaş biraz insaf.

Yirmi yaşında değilim artık, daha kolay bir zayıflama yönteminiz yokmudur ?

Bu durumda baklava ve künefeden vazgeçmek daha kolay. :D

Anlattığım olayı yaşarken, 41 yaşımdaydım. 20 yaşındaki bir insanın bu kadar "dayanıklı" olması zâten olası değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...