Jump to content

2008 HAC ANILARI

Recommended Posts

• İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

annem develer ne tatlı olmuş öyle çiçekler ve kalpler içinde.. :)

ama bişey sorcam insanlar nereye tırmanıyor öyle keçi gibi.. o kayanın özelliği ne..

merak ettiğim yerler arasında zaten o topraklar.. dini inançtan ziyade, gidenlerin anlatımlarından ötürü.. tabi önce kendi ülkemde görmediğim bi dünya yer var onları tamamlamam lazım.. daha doğu anadolu ve güneydoğu anadoluya hiç gitmedim..

Sitelerde Paylaş
Ya hepsini yüklemeyi beceremiyorum, kodoman burdaysa rica etsem dosyayı ona yollasamda o yüklese :)

kota 5 mb olduğu için sanırım bergüzar abla..

www.imageshack.us ta upload edip, direkt linki buraya yapıştırırsan resim ekle butonunu kullanarak.. sorun hallolmuş olur..

Sitelerde Paylaş

ama bişey sorcam insanlar nereye tırmanıyor öyle keçi gibi.. o kayanın özelliği ne..

merak ettiğim yerler arasında zaten o topraklar.. dini inançtan ziyade, gidenlerin anlatımlarından ötürü.. tabi önce kendi ülkemde görmediğim bi dünya yer var onları tamamlamam lazım.. daha doğu anadolu ve güneydoğu anadoluya hiç gitmedim..

Çiğdem'ciğim,

İnsanların o tırmandıkları yer cebellürahme denilen Arafat düzlüğündeki tepe bir nokta. Cennetten kovulduktan sonra Adem ile eşinin yeryüzünde buluştuğu nokta olarak inanılır. Ama orasıdır mı bilinmez. Hac Arafattır denir ve öyledir. Hac yönelmek demektir, neye yöneldiğinin farkında olmaktır.

O develerde Arafatta. 5 riyal karşılığında hacılar onlarla ufak bir gezinti yapabiliyorlar.

Sevgiler canım...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

7. yüzyıldan kalma ilkellikleri ve çağdışılıkları görmek insanları cok mutlu ediyor olsa gerek.

Bu Tanrı herkesin Tanrısı ama nedense sadece Arabistan'da tam inanabiliyorsunuz kendi ülkenizde kendi dilinizle degil.

Dünyanın en büyük cahiller toplulugunu bir arada görmek için süper bir fırsat diyorum <HAC>

Sitelerde Paylaş
7. yüzyıldan kalma ilkellikleri ve çağdışılıkları görmek insanları cok mutlu ediyor olsa gerek.

Bu Tanrı herkesin Tanrısı ama nedense sadece Arabistan'da tam inanabiliyorsunuz kendi ülkenizde kendi dilinizle degil.

Dünyanın en büyük cahiller toplulugunu bir arada görmek için süper bir fırsat diyorum <HAC>

Ne yazdın şimdi sen yorummu yaptın.

Cidden ayıp ediyorsun biliyormusun? Hem de çok ayıp ediyorsun. Sizin kabul etmediğiniz her değer kötü değil mi, en iyisini ve en güzelini siz biliyorsunuz.

Sen cidden buna inanıyor musun?

Bak crow da bana bergusaurus diyerek dinazor demek istiyor, ilkel diyor yani. Ama fosilleri ve ilkelleri de niyeyse en çok siz seviyorsunuz. Çelişkinizi yiyim sizin.

Keyifle ve hiçbir art niyet olmadan açılmış şu başlığı bile sabote edebiliyorsunuz ve insanız diye sokakta dolaşıyorsunuz.

Tebrik edin ve gururlanın kendinizle, ölene kadar hem de!!!!!

Sitelerde Paylaş

aldırma berguzar abla, onların düşüncesi de öyleymiş, gerek yok tartışmaya.. bence keyfini sürdür sen.. ben ve benim gibi paylaşımlarını bekleyen arkadaşlar var.. hem ben yeni yerler görmeye bayılırım.. başkalarının kültürlerine hakaret etmeksizin..

Sitelerde Paylaş
aldırma berguzar abla, onların düşüncesi de öyleymiş, gerek yok tartışmaya.. bence keyfini sürdür sen.. ben ve benim gibi paylaşımlarını bekleyen arkadaşlar var.. hem ben yeni yerler görmeye bayılırım.. başkalarının kültürlerine hakaret etmeksizin..

Bergüzar sen de komik olma.Nasıl yorumlar bekliyordun hac resimlerine bu sitede?Şaşılacak ne var?

Üstteki bir ateist kızımızın iletisi yeterli sanırım, başka söze gerek yoktur.

Ve komiklik bunun neresinde?

Sen elma seversin, ben sevmem.

Ben elma sevmiyorum diye komiksem sen nesin?

Sitelerde Paylaş

İlginçç :huh: Benim dünyada görmek isteyeceğim son yerlerden biridir.

Doğduğumuzdan beri vıcık vıcık ruhumuza işlenmiş,silkelenip atasıya 13 yıl geçmiş hala tam sıyrılamamışım yani.

Bi de gidip görmeye hiç heveslenemem.Develerden başka görülecek bişey de yok kanımca.

Boş hurafelerle oradaki insanların, gelen kişileri sömürmelerinin bana hoş duygular hissettireceğini sanmıyorum..

Başka bir topluluğu ne kadar ilkel olsada tanımanın karşısında tabiki değilim ama bizim yabancı olduğumuz bir

topluluk ve ananeler değilki sözkonusu olan..Fazlasıyla aşinayız zaten.Bizim toplum "islam" dolayısıyla Türkten ziyade araptır.

Geleneğiyle,kültürüyle,diliyle,inancıyla herşeyiyle ama herşeyiyle fazla fazla "araptır"Ne orada bize anlatılacak hikayeler,ne göreceğimiz yerler,ne tanıyacağımız örf ve adetler,"dili" bile bize yabancı değil.

Tanınacak görülecek bişey yok yani.Ne de öğrenilecek..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne sabote etmesi yahu?

Dötüne antilop kemiği sokup ateşin etrafında danseden yamyamlar neyse, şu yukarıdaki dikdörtgen prizma etrafında dönüp duran insanlar da bizim için odur.

İlkel olduğunuzu söylemek gücünüze mi gitti?

Sitelerde Paylaş
Ne sabote etmesi yahu?

Dötüne antilop kemiği sokup ateşin etrafında danseden yamyamlar neyse, şu yukarıdaki dikdörtgen prizma etrafında dönüp duran insanlar da bizim için odur.

İlkel olduğunuzu söylemek gücünüze mi gitti?

Bizim gücümüze giden sen gibi düşünenlerin tutumu.

Onlarda bir millet değilmi, kendilerine ait bir kültürleri yok mu? Bunu inkar edebilir misiniz?

Siz gibi düşünmeyen ve yaşamayana cahil, gerzek, ilkel, bilmemne tanımları yapmak hakkını nerden alıyorsunuz.

Ha şimdi kuran şöyle diyor böyle diyorları boşver, kurandan önce de araplar yokmuydu?

Bir toplumun inanışları, kültürü niye batıyor size bu kadar.

Ya resim koyduk başka birşey yapmadık. Sonuçta yeryüzünde böyle bir ülke ve üzerinde hala yaşayan insanlar var değil mi? Her başlıkta öfkenizi kusuyorsunuz zaten, bazı başlıklarda yapmasanız ne olur, boyunuz mu kısalır?

Sitelerde Paylaş
Üstteki bir ateist kızımızın iletisi yeterli sanırım, başka söze gerek yoktur.

Ve komiklik bunun neresinde?

Sen elma seversin, ben sevmem.

Ben elma sevmiyorum diye komiksem sen nesin?

Ne idüğü belirsiz bir hayal kahramanına yaranmak için yollar katedip,paralarını bayan insanlara söylenecek sıfat bellidir.Bunu da burada söylememizden doğal birşey yok heralde.Sen keyifle başlığını açarsın,insanlar da keyifle yorumunu yazar hacla ilgili.Beklemediğin birşey yazmışlar gibi tepki vermen komik geldi.Başlığı açman değil.

Sitelerde Paylaş
Bizim gücümüze giden sen gibi düşünenlerin tutumu.

Onlarda bir millet değilmi, kendilerine ait bir kültürleri yok mu? Bunu inkar edebilir misiniz?

Siz gibi düşünmeyen ve yaşamayana cahil, gerzek, ilkel, bilmemne tanımları yapmak hakkını nerden alıyorsunuz.

Ha şimdi kuran şöyle diyor böyle diyorları boşver, kurandan önce de araplar yokmuydu?

Bir toplumun inanışları, kültürü niye batıyor size bu kadar.

Ya resim koyduk başka birşey yapmadık. Sonuçta yeryüzünde böyle bir ülke ve üzerinde hala yaşayan insanlar var değil mi? Her başlıkta öfkenizi kusuyorsunuz zaten, bazı başlıklarda yapmasanız ne olur, boyunuz mu kısalır?

1400 yıl önce yaşıyor olsaydım bu kültüre ve medeniyete hayranlık bile duyabilirdim duruma göre. Lakin bilgisayarının sağ alt köşesindeki saatin üzerine çift tıkladığında anımsayacağın üzere bergusaurus abla, sene 2009.

Yani 21. yüzyıla gireli çok olmuş değil mi bergusaurus abla? Taşın, odunun, dağın, tepenin etrafında tapınıp kendisinden geçen ve bu yaptıkları için doğaüstü güçlerden medet uman insanlar görünce gülünç bulmamız da gayet normal tabi...

Ha bu arada kimin inanışı ya da kültürü kime batıyor, sen onu git de eteği yüzünden üzerine kezzap dökülenlere ya da oruç tutmadığı için dövülüp bıçaklananlara anlat. O kadar dürüst müsün bilmem ama dürüst olsan bile islami forumlarda anında kısarlar sesini... Belki de birbirine batan kültür anlayışları nedeniyle demokratik bulduğun bu forumda vakitsiz ötmeyi tercih ediyorsundur. Et tabi biz tercihlere saygılıyız. Komik olsalar bile...

Sitelerde Paylaş

sorun şurdaki ben o topraklara dinsel açıdan bakmıyorum pek.. o çerçevenin dışında bırakıyorum.. hiç yurt dışında bulunmadığım için her yere eşit oranda merakım var.. mesela nepali, hindistanı, ganj nehrinde yıkanan hacıları, tibeti hiç merak eden yok mudur içinizde.. ben oraları da inanılmaz merak ederim.. kenyayı bile merak ederim. neden: söylediğim üzere sadece ülkemin sınırları içerisinde gezdim ve kapı komşum yunanistana dahi gitmedim daha.. yeşil pasaportum olduğu halde.. benim ki bir nevi açlık ve merak duygusu.. ee herkesin meraklarının da bir olmasını bekleyemeyiz elbette.. haa bu merakları bende en çok uyandıran insanda Nasuh Mahrukinin kitaplarından başkası değildir. ya da Orhan Kuralın, Mustafa Balbayın gezi kitapları.. okuduğum her yerde bulunmak arzusuna kapılabiliyorum.. gencim bir gün mutlaka gerçekleştirebilirim..

sevgilerle..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...