Jump to content

2008 HAC ANILARI

Recommended Posts

Ne sabote etmesi yahu?

Dötüne antilop kemiği sokup ateşin etrafında danseden yamyamlar neyse, şu yukarıdaki dikdörtgen prizma etrafında dönüp duran insanlar da bizim için odur.

İlkel olduğunuzu söylemek gücünüze mi gitti?

işet budur hakkaten çok ta benziyor. birileri yiyecek oluyor diye sevinçten döner ( buna ibadette deniliyırsa bilemem ama ben ce yiyecek sevinci) birileri cennete gireceğiz diye ateşten kurtulduğuna sevinir+huri+alacağı zevk diğer tarafta ........

fark yok

Mısır'a bir çok kere gitmiş biri olarak söyleyeyim; Mısır Arabın çölünden daha serin değil, hatta nerdeyse bire bir aynı... Kahire etrafı çöllerle çevrili bir çöl kenti, manyak bir sıcağı var. Kışın t-shirt ile dolaşılabiliyor... Yazı hiç sorma.

Neyse, başlığı anafikrinden saptırmayalım..

yanmışken diyeyim orada. yanmışken mısır da yanmayı tercih ederim.

berguzar abla çöl+o iğrenç develer+ o iğrenç arablar+ birçok kural+ o kefen gibi elbise+ akrepler+giden para vs vs vs

bunun üstüne nasıl yorum bekliyordun ki. bak oraya çeşmeye gittim diye resimler koy ve gör yorumları

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Resimlerden bazıları berguzar ablada hata verdiği için benden eklememi istedi.

Yoksa haca ben de gitmedim,yanlış anlaşılmasın.

Delikanlı ve babacan havama hacı olduğumun sanılması gölge düşürsün istemiyorum.

post-5540-1241790996_thumb.jpg

post-5540-1241791012_thumb.jpg

post-5540-1241791023_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş
sorun şurdaki ben o topraklara dinsel açıdan bakmıyorum pek.. o çerçevenin dışında bırakıyorum.. hiç yurt dışında bulunmadığım için her yere eşit oranda merakım var.. mesela nepali, hindistanı, ganj nehrinde yıkanan hacıları, tibeti hiç merak eden yok mudur içinizde.. ben oraları da inanılmaz merak ederim.. kenyayı bile merak ederim. neden: söylediğim üzere sadece ülkemin sınırları içerisinde gezdim ve kapı komşum yunanistana dahi gitmedim daha.. yeşil pasaportum olduğu halde.. benim ki bir nevi açlık ve merak duygusu.. ee herkesin meraklarının da bir olmasını bekleyemeyiz elbette.. haa bu merakları bende en çok uyandıran insanda Nasuh Mahrukinin kitaplarından başkası değildir. ya da Orhan Kuralın, Mustafa Balbayın gezi kitapları.. okuduğum her yerde bulunmak arzusuna kapılabiliyorum.. gencim bir gün mutlaka gerçekleştirebilirim..

sevgilerle..

Canım arkidişim benim ben de onu diyorum işte.Dünyada merak ettiğimiz edebileceğimiz yerler ve kültürler tabikide var.

Mesele islam veya ilkellik de değil...Mesele şu ki daha öncede yazdığım gibi biz araplara da arap kültürüne de fazlasıyla aşinayız.Benliğimizi içinde yitirdiğimiz bir kültür bu..Kabul etmek gerekir..

Oraların nerdeyse hiçbir şeyinin bizim merakımızı cezbetmesi (eğer mümin değilsen hele) olacak iş değil.

Yani demek istiyorum ki oraya giden müminler bile salt islam dolayısıyla gitmekteler.Yoksa bizim yabancısı olduğumuz ve merak edeceğimiz bir yer ve kültür mirası barındırdığı için değil.

Değilse dünyada görmeyi ve tanımayı arzuladığım pekçok yer ve kültür elbette ki var.

Ama bunların arasında arabistan yer almaz,alsa bile son sırada olur demek istiyorum..

Öpücük..

Buna bir de oraya dini duygularla giden insanların sömürüldüğü bilinci ile bakışı da eklersek,gel de hoş gör yani...

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1400 yıl önce yaşıyor olsaydım bu kültüre ve medeniyete hayranlık bile duyabilirdim duruma göre. Lakin bilgisayarının sağ alt köşesindeki saatin üzerine çift tıkladığında anımsayacağın üzere bergusaurus abla, sene 2009.

Yani 21. yüzyıla gireli çok olmuş değil mi bergusaurus abla? Taşın, odunun, dağın, tepenin etrafında tapınıp kendisinden geçen ve bu yaptıkları için doğaüstü güçlerden medet uman insanlar görünce gülünç bulmamız da gayet normal tabi...

Ha bu arada kimin inanışı ya da kültürü kime batıyor, sen onu git de eteği yüzünden üzerine kezzap dökülenlere ya da oruç tutmadığı için dövülüp bıçaklananlara anlat. O kadar dürüst müsün bilmem ama dürüst olsan bile islami forumlarda anında kısarlar sesini... Belki de birbirine batan kültür anlayışları nedeniyle demokratik bulduğun bu forumda vakitsiz ötmeyi tercih ediyorsundur. Et tabi biz tercihlere saygılıyız. Komik olsalar bile...

İslam adı altında bir sürü ucube herşeyden önce bize dayatılıyor ve bize batıyor. Bunu defalarca söyledim burda biliyorsun. Kuranın anlamının kaydırıldığını, insanlara din adına hurafelerin dayatıldığının sıkıntısını en çok biz yaşıyoruz, inananlar yani.

O dediğim sitelere de gittim, çoklarından kovuldum ama şimdi yine çağırıyorlar. İstenmediğim yerde bulunmak gibi bir adetim yoktur.

Forumun ne kadar demokratik olduğu söylemişsin, evet çok demokratik bunu itirazımız yok ama bu resimleri benden isteyen ateistlerde var bu forumda, bana olmasa bile onlara saygı duyabilir misin acaba?

Tercihlere saygılıyım deyip vakitsiz öten misalini vermen tercihe ne kadar saygılı olduğunu gösteriyor ayrıca...

Ve yineliyorum.

Bu resimleri benden isteyen ateist arkadaşlar var, onlar için asılıyor.

Bakan bakar, bakmayan bakmaz.

Beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez.

Saygılıyız deyip hakaret etmeyin en azından, tek istediğim budur....

Sitelerde Paylaş

Berguzar, kendi dinlerinden olmayanları öldüren küfreden hayvan pislik vs diyen bir Tanrı'ya inanıyorsun.

Sende böyle bir kişi olmuyor musun ? En çok insan haklarının ihlal edildigi ülkeye gidiyorsun, kadın haklarından söz bile etmiyorum.

Birde bu kadın halinle müslümanım diye övünüyorsun.

Gittim arabistana paralarımı verdim geldim cennet garanti zaten ohh kıyak :)

Sitelerde Paylaş

Yahu sayın hanımefendi, en sonunda harbiden saygısızlık ettireceksin bana o olacak.

Bilmem hangi fotoğrafçı gider kanadada öldürülen fok balıklarıyla ilgili çektiği fotoğrafları getirir, biz de bakarız fotoğraflara. Kimimiz "yazık bu hayvanlara" der, kimimiz "uyuşturularak öldürülse sorun yok" der.

Sen de getirmişsin bu fotoğrafları. Ben fotoğraflarda ne gördüysem onu söylemişim.

Ben bu fotoğraflarda ilkellik görüyorum. Çağdışılık görüyorum. Bunu söylemem senin gücüne gidiyorsa esas sen saygısızın önde gidenisin!

Sitelerde Paylaş
Berguzar, kendi dinlerinden olmayanları öldüren küfreden hayvan pislik vs diyen bir Tanrı'ya inanıyorsun.

Sende böyle bir kişi olmuyor musun ? En çok insan haklarının ihlal edildigi ülkeye gidiyorsun, kadın haklarından söz bile etmiyorum.

Birde bu kadın halinle müslümanım diye övünüyorsun.

Gittim arabistana paralarımı verdim geldim cennet garanti zaten ohh kıyak :)

Bu dediklerinin hepsini forum bölümünde defalarca açıkladık. Kuranın senin dinin sana benim dinim bana söylemini hepimiz biliyoruz. Ama ısrarla kabul etmiyorsunuz ona da tamam. İyi de crowun bir lafı var, iki yumurta kıramezken ben bergüzar abladan daha iyi yemek yapıyorum diye ortaya atlayamam dedi, haklı. Peki biz bu dini sizlerden daha iyi biliyor va yaşıyoruz, bu söylemimiz niye değersiz kalıyor, bunu da izah edermisin? Bilmediğimiz konularda ahkam kesmiyor ve susuyoruz ama sizde bilmediğiniz konularda aynını yapmak yerine çarpıtıyorsunuz. O üklede kadınlara değer verilmemesi islamın suçumudur ki islamda yok böyle birşey. Senin üstünde yaşadığın devlet sana gül bahçesimi sunuyor, hayır, tepki duyduğun birçok tarafı var. O zaman Kahrolsun Türkiye= Türkler demek ile kahrolsun araplar=islam demek arasındaki farkı bana gösterebilir misin?

Birde hala nerde dansözlük yapmışım onun cevabını bekliyorum senden...

Sitelerde Paylaş
Yahu sayın hanımefendi, en sonunda harbiden saygısızlık ettireceksin bana o olacak.

Bilmem hangi fotoğrafçı gider kanadada öldürülen fok balıklarıyla ilgili çektiği fotoğrafları getirir, biz de bakarız fotoğraflara. Kimimiz "yazık bu hayvanlara" der, kimimiz "uyuşturularak öldürülse sorun yok" der.

Sen de getirmişsin bu fotoğrafları. Ben fotoğraflarda ne gördüysem onu söylemişim.

Ben bu fotoğraflarda ilkellik görüyorum. Çağdışılık görüyorum. Bunu söylemem senin gücüne gidiyorsa esas sen saygısızın önde gidenisin!

Bir daha söyleyimmi,

Bu fotoğrafları foruma asmamı isteyen ateist arkadaşlarım var, saygıyı onlara bekliyorum, oldu mu?

Bana sen saygı duysan ne duymasan ne.

Bana saygı duyman bana hakaret olur bu saatten sonra, bırak kalsın!!!

Sitelerde Paylaş

Ben öyle bir şey yok demedim oda var öldürün de var küfür de ediyor Allah.

Sana lisede okutuluan kitaptan bir örnek vereyim.

Başlık şu Türk Kadınının Tarihteki Yeri

İlk başta İslamiyet öncesinden bahsediyor sonra islamiyet sonrası ve kısaca şöyle

İslamiyetin kabulunden sonra Türklerde kadın ikinci sınıfa atıldı.İki kadının şahitligi bir erkeğe sayılması bir erkeğin dört kadınla evlenebilmesi kadının istese bile erkeketen boşanamaması sosyal ve siyasi haklarının neredeyse hiç olması.

Neyseki M.Kemal medeni kanunu ile sizi insan yerine koydu tekrar.

Yoksa hala dininizle beraber kemik erimesinden 50 yaşında ölürdünüz.

Sitelerde Paylaş

Berguzar neden bizden saygı bekliyorsun bize saygı mı duyuyorsunuz.

Küfür ediyorsunuz ve saygı duyuyorsunuz bu sayıgıysa bizde size öyle saygı duyuyoruz.

İnsanları öldüren aşaglıyan bir düşünceye neden saygı duyalım.

Saygı görmek istiyorsan islami forumların kapıları sana sonuna kadar acık.

Sitelerde Paylaş
Saygı görmek istiyorsan islami forumların kapıları sana sonuna kadar acık.

Burası benim babamın forumu değil, peki senin babanın forumu mu, hayır.

O zaman saygı gösterirsen beklemeye hakkın var küçük hanım ya da bey, her neysen artık!!!

Senin gibi düşünmeyen ve evine gelen akrabalarına da böyle mi davranıyorsun sen?

Sitelerde Paylaş

Şimdi neden mazlum oynanıyor,onu anlamadım ben.Getirdiğin Niagara şelalesi resmi sanki.Hac resmi koyduysan(birilerinin isteği üzerine de olsa),burası ateist bir forum olduğuna göre millet hacla ilgili ne düşünüyorsa yazacak resmi görünce.Bunu öngöremiyor musun?O zaman özelden gönderseydin isteyenlere.İlkel bulduğu birşeyin resmini görünce fikrini dile getiren insana karşı da "saygı göster, saygısız" klişesine başvurmamış olurdun böylece.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

İslam konusunda objektifliğinizi kaybetmeyin derim.. Bir insan nasıl Mısıra gidip Piramitlerin resmini çekiyorsa, veya İzmirin, Hatayın Hristiyanlığın önemli merkezlerinin resimlerini, veya kudüsü geziyorsa.. Berguzar hanımın da hac ziyaretini bu şekilde değerlendirin..

Bu coğrafyanın zengin tarihine bakın siz.. Bu fotoları da, bu tarihin yansıması olarak görün..

Ben de bir çok yer gibi, Mekke'ye de gitmek isterdim.. İnsanın imkanı olursa, gidip gezilecek yerlerden biridir orasıda.

Sitelerde Paylaş
daha doğu anadolu ve güneydoğu anadoluya hiç gitmedim..

Doğu ve G.Doğu gezisi için yanınıza almanız gerekenler.

Bir adet kurşun geçirmez yelek

Bir adet çelik miğfer

Bir adet mekap (hızlı koşmak zorunda kalabilirsiniz)

İlkyardım çantası

Yakınlarınızla vedalaşıp vasiyetinizi bırakmayı unutmayın ha ha ha özellikle Mardin'e gelin köy düğünleri çok güzel oluyo

Sitelerde Paylaş

Bazen gerçekten cılkını çıkarıyor, abartıyoruz.

Bergüzar oralara gitti, hacı oldu vs. Hepimiz biliyoruz bunu. Bu kadın bu foruma dün gelmedi.

Şimdi gelmiş oralarda gördüklerini bize aktarmaya çalışıyor.

Bunu yaparken de hiçbir yorumda bulunmamış üstelik. Sadece resimlerde görülen yerleri tanıtmaya çalışmış.

Ona yapılan yorumlardan önceki ilk iki iletisini okudum Bergüzar'ın.

Din empoze eden, tartışmaya niyetlenmiş en ufak bir tavır bulamadım.

Bergüzar bu kadar salak mı? Yani bu resimleri buraya asıp da bize "bakın ne güzel, ne huzur verici, görün ve imana gelin" mi diyecekti?

Bizim ne olduğumuzu ve hem diniyle, hem de o ritüellerle nasıl da dalga geçip ciddiye almadığımızı bilmiyor mu?

Bu kadar zamandır biz müslüman olmadık da, iki tane resimle mi müslüman olacaktık? Bergüzar bunu bekliyor olamazdı herhalde.

Belli ki derdi başkaydı ve hiç kimse derdini anlatmasına izin vermemiş.

Bazen gerçekten abartıyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...