Jump to content

bir pezevenkliğin kronolojisi

Recommended Posts

Pezevenklik nedir ? Karşılık alarak kadınları sunmak, pazarlamaktır.

Lut ne yapmış kızlarını sunmuş. Peki karşılık istemiş mi ?

7 "Kardeşler, lütfen bu kötülüğü yapmayın" dedi,

8 "Erkek yüzü görmemiş iki kızım var. Size onları getireyim, ne isterseniz yapın. Yeter ki, bu adamlara dokunmayın. Çünkü onlar konuğumdur, çatımın altına geldiler."

Evet istemiş.O adamlara dokunmamalarını istemiş buna karşılık kızlarını sunmuş.İstediği karşılığın kızlarından daha önemli olup olmadığının tartışılmasının , çocuklarını okutabilmek için kendini satan annenin orospuluğunun tartışılmasından farkı yoktur.

Sevgili Macchiato,

Lut kızlarını karı düşkünü erkeklere sunsa idi ve gelenler kadın olsa idi senle hemfikir olabilirdim..

Bir homoseksüelin kadına arzu duyması mümkünmü bunu da araştırmalı.

Malesef ben sen gibi olayı pezevenklik olarak niteleyemedim.Burda Lut'un kızlarını sunması pek etik bulunmayabilir ama orası homoseksüel bir toplum keza kapıya gelenlerde erkek konuklarda.

Selam...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Macchiato,

Lut kızlarını karı düşkünü erkeklere sunsa idi ve gelenler kadın olsa idi senle hemfikir olabilirdim..

Malesef ben sen gibi olayı pezevenklik olarak niteleyemedim.Burda Lut'un kızlarını sunması pek etik bulunmayabilir ama orası homoseksüel bir toplum keza kapıya gelenlerde erkek konuklarda.

Selam...

kendi işlerine geldiği gibi yorumladıklar ve zamanın ve olayın içerisinde yer almadıklarından ötürü olaya bakış açılarını günümüzle değerlendirdiklerinden normaldir.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Macchiato,

Herakles burada bayagi bir senaryoyu bilir durumda gordum seni de onun icin uzgoruye kalktim!!

Sitelerde Paylaş
Bu soruların cevabını sen veremiyorsan mevcut sahneden ben vermiyorum...İşgüzarlık amaçlı sorular işte..

Kızları kabul etmediler diyelim.

Herakles Lut'un senin kadar aklı yok mu ? Kızları kabul etmeyeceklerini bile bile neden teklif ediyor ? Kendini teklif etse ya ?Konuklara göstermelik mi yapıyor bu ahlaksızlığı ? Kızları nasılsa kabul etmeyeceklerini bilerek konuklara "bakın sizi korumak için kızlarımı feda ediyorum" şovu mu yapıyor? Kızlar Lut'un malı mı kafasına göre sunuyor kızlara neden sormuyor ?Ne yapıyor bu Lut,Herakles ?

Sitelerde Paylaş
Lut örnek alınması gereken bir insan değildir..Bu hikaye Tanrı'nın eşcinselliğe bakış açısını anlatmak için Kutsal Kitap'ta yer almıştır sadece..

Lut'un zayıf birisi olması ve hemen kızlarını gözden çıkarması da herhangi bir sorun oluşturmaz..

Çünkü 1-Kutsal Kitap bize Lutun peygamber olduğunu söylemiyor..2-Peygamber olsa bile hataları ve zayıflıkları olamayacağını da öğretmiyor

Okunmaya deger yazilarin icin tesekkurler murtimuro ama ama bu guzel aciklamalarin bu bir yigin yazinin icinde kaybolup gitmesi uzucu

O iki melek de akşamlayın Sodom’a vardılar; ve Lut Sodom’un kapısında oturuyordu; ve Lut görüp onları karşılamak için kalktı; ve yere kapandı; ve dedi: İşte, efendilerim, şimdi kulunuzun evine inin, ve geceyi geçirin, ve ayaklarınızı yıkayın, ve erken kalkıp yolunuza gidersiniz. Ve dediler: Hayır, fakat biz geceyi meydanda geçireceğiz, Ve onları çok zorladı; ve onun yanına indiler, ve evine girdiler; ve onlara ziyafet yaptı, ve mayasız ekmek pişirdi, ve yediler. Fakat onlar yatmazdan önce, şehrin adamları, Sodom adamları, her mahalleden gençten ihtiyara kadar bütün halk, evi sardılar; ve Lut’u çağırıp ona dediler: Bu gece senin yanına giren o adamlar nerede: onları bize çıkar, ve onları bilelim. Ve Lut onlara kapıya çıktı, ve arkasından kapıyı kapadı. Ve dedi: Ey kardeşlerim, rica ederim, kötülük etmeyin. İşte, benim ere varmamış iki kızım var; rica ederim, onları size çıkarayım, ve onlara gözünüzde iyi olana göre yapın; ancak bu adamlara bir şey yapmayın; mademki damımın gölgesine geldiler. Ve dediler: Geri çekil! Ve dediler: Bu adam garip olarak geldi, ve kendisini hakim sayıyor; şimdi sana onlardan ziyade kötülük ederiz. Ve adamı, Lut’u çok zorladılar ve kapıyı kırmak için yaklaştılar. Fakat adamlar ellerini uzatıp Lut’u yanlarına, evin içine getirdiler, ve kapıyı kapadılar. Ve evin kapısında olan adamları, küçükten büyüğe kadar körlükle vurdular, şöyle ki, kapıyı bulmak için yoruldular. Ve adamlar Lut’a dediler: Senin burada daha kimin var? damatlarını ve oğullarını ve kızlarını ve şehirde sana ait olanların hepsini bu yerden çıkar; çünkü biz bu yeri harap edeceğiz; çünkü RABBİN önünde onların feryadı büyümüştür; ve RAB onu harap etmek için bizi gönderdi.” Tek. 19:113

Kutsal kitapta peygamberlerin gunahsizligi gibi bir durum soz konusu degildir.Peygambelerin zayifliklarini,gunahlarini israil halkinin basindan gecen tum olaylari tum acikligiyla anlatmaktadir.Burada escinselligin gunah oldugu anlatilmaktadir.Lut halkinin ne istedigini iyi biliyordu.Misafirleriin tanri tarafindan gonderildiklerini bildigi icin kendi kizlarini vermeyi onerdi.Bu onun neyi varsa tanri icin feda edebilegini gostermesidir.Halk kapilari zorlayip iceri girmeye calisiyordu sadece konuklari gormeye gelmis olsalardi kapiyi zorlamalari gerekmezdi.Bu bolumden cikarilacak olan sadece escinsellgin tanri icin kabul edilmeyen bir olay oldugudur.

Bunun gibi, zina eden, doğal ilişki dışında sapıklık yapan Sodom ile Gomorro ve çevrelerindeki kentlerde, örnek olsun diye, sonsuz ateşle cezalandırıldılar.”

Yah. 7 Sodom ve Gomorro'nun neden yok edildigi bu ayette de belirtilir..

Sitelerde Paylaş

Cutie demiski

Burada escinselligin gunah oldugu anlatilmaktadir

------------------------------------------------------------------

Peki elalemin escinselligini dizginlemek icin, kendi kizlarini azgin bir gruba hediye etmek sevapmi oluyor?

Sitelerde Paylaş

yaw gunah munah anlatildigi yok,bu kadar saf olmayin,bir bolum ileride Lut un kizlari Lutla yatar, cocuk dogururlar ve iki milletin atalarinin orijini anlatilmis olur,kizla baba yatmasi kinanmaz da escinsellik mi kinanir???

Daha guzeli ibrahim bolumunde var,resmen karisini kizkardesim diye krala pazarlar,mal mulk sahibi olur,

Musa nasil dogar?Amram halasi yokebed i kari olarak alir ve Musa dogar !!

Burada bence olay gunah mevzuu degil soya secereye bir farklilik,ustunluk katma gayreti,Lut u da kizlari ile yatirabilmek icin ,herkes homeoseksuel olmus martavalini yayar,"İşte, benim ere varmamış iki kızım var;" yani herkes homoseksuel olmus,kimse kizlarla iliskiye girmiyor ve babalari ile iliskiden iki kavim cikiyor,ilk cikis da tanrisal vs vs

Sitelerde Paylaş

PEYGAMBERLER ümmetinin babaları konumundadırlar..

Peygamberin hanımları ümmetin analarıdır." (Ahzab 33/6) ayetine göredir bu durum..

sevgi ve merhametinden dolayı kızlarım ifadesini kullanmıştır. kendi öz kızlarını alın kullanın dercesine değil.

hemen atlamışsınız bilmeden öğrenmeden..

Kuranda bak p....var :) öylemi..

bazıları da başlık çok uygun gibi yazmışlar.. doğru söylüyorlar çok uygun, çünkü cahilliğinizin temsili ve resmi..

hıristolarda bakıyorum yorumlar filan yapıyor..

la havle..

her kazığa atlanmaz, bazısı yağsız olur dikkat:)

.................

hakaret etmek istemiyorum, ama anladığınız dil belki budur:)

Sitelerde Paylaş
PEYGAMBERLER ümmetinin babaları konumundadırlar..

Peygamberin hanımları ümmetin analarıdır." (Ahzab 33/6) ayetine göredir bu durum..

sevgi ve merhametinden dolayı kızlarım ifadesini kullanmıştır. kendi öz kızlarını alın kullanın dercesine değil.

hemen atlamışsınız bilmeden öğrenmeden..

Kuranda bak p....var :) öylemi..

bazıları da başlık çok uygun gibi yazmışlar.. doğru söylüyorlar çok uygun, çünkü cahilliğinizin temsili ve resmi..

hıristolarda bakıyorum yorumlar filan yapıyor..

la havle..

her kazığa atlanmaz, bazısı yağsız olur dikkat:)

.................

hakaret etmek istemiyorum, ama anladığınız dil belki budur:)

yukardaki ümmetin babasıdır diye cümle kurarsan babanında çocuğuyla evlenemeyeceği durumundan aklayamazssın efendilerini, saygın biridir ve saygı duyulması gerekir demelisin.. her halukarda o kızlar kavminin kızlarıda olsa kapıya gelen azgınlara alın onları cinsel arzularınız için kullanın demesinin kabul edilecek yanı yoktur bence, ama sizce kadın mal olduğu için heryere sürersiniz.. hakaret etmek istemiyorum derken yağsız kazık sana girmiş belliki.. ağzını toplasan iyi olur sonuçta bu olayın neresınden bakılırsa bakılsın tutarlı yanı yok sınavsa bu rab tarafından melekler kendilerine tecavuze izin verecek sonra onları helak edecek enteresan peygamberin sabrı sınavıysa kımse evladını yada ummetinden birini feda etmez edemez saldıranlardan kurtulmak için.. bu konu başka bir kitapta yazıyor olsaydı siz yahu bu pezevenkte ne genişmiş derdiniz eminim evet..

Sitelerde Paylaş

Macchiato,

Herakles Lut'un senin kadar aklı yok mu ?

Lut'un benden donanımlı olduğunu düşünemezsin:)

Kızları kabul etmeyeceklerini bile bile neden teklif ediyor ?

Tecavüzü önleyebileceğini düşünmüş ve onlara kızlara şehvet duymayı önermiş olabilir.

............

Konuklara göstermelik mi yapıyor bu ahlaksızlığı ? Kızları nasılsa kabul etmeyeceklerini bilerek konuklara "bakın sizi korumak için kızlarımı feda ediyorum" şovu mu yapıyor? Kızlar Lut'un malı mı kafasına göre sunuyor kızlara neden sormuyor ?Ne yapıyor bu Lut,Herakles ?

Lutu'un bu tavrı hatalı görülebilir ve etik bulunmayabilir ama homoseksüelliği ve bunu tacize vardırmayı engellemeyi planlamışsa Lut iyi niyetli bir düşünceye bürünmüş sanki.Kavmin durumu içler acısı çünkü.

Selam ile.

tarihinde keklik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Requiem aslında ben bu kavmin yani Lut kavminin bir felaketle helak olduğunu düşünmüyorum.

Fakat aşağıdaki linkleri incelemeli.

Bir de arkeolojik kazılarla tesbit edilenen sülfür toplardan bahsedilmekte.

http://www.bibleplus.org/discoveries/sodomfound.htm

http://users.netconnect.com.au/~leedas/sodomgom.html

http://www.biblediscoveries.com/gomorrah.html

Sitelerde Paylaş
İbrahim,Yusuf,Musa,İshak peygamber midir murtimuro?Bunu eski ahidle ispatlayabilir misin?

Herakles önce şunu söyleyeyim Kuran benim için güvenilir bir kaynak değildir..Bu nedenle Kuran bu kişilere peygamber yakıştırması yapmış diye benim açıklama yapmamı beklemen yanlış olur..

Gelelim Kutsal Kitap'taki peygamberlere :

Türk Dil Kurumu Sözlüğüne göre peygamber :

İnsanlara Tanrı'nın buyruklarını bildiren, onları Tanrı yoluna, dine çağıran kimse, yalvaç, yalavaç, elçi.

Tanrı'nın her ilgilendiği veya kurtardığı kişi illaki peygamber olmak zorunda değil..

Tanrı eğer bir kişiyle konuşup ona emirlerini bildiriyorsa ve o kişi kendi halkına Tanrı'nın kanunlarını anlatıyorsa o peygamberdir..Buna göre saydığın kişilerden hangisi peygamber hangisi değil sen karar ver..

Bunun dışında Kutsal Kitap'taki peygamberler kusursuz mükemmel varlıklar değildir..Zayıflıkları olan hatalar yapan insanlardır..Tanrı'ya tam olarak temiz bir biçimde inandıkları için seçilmişlerdir..Aslında genelde sıradan insanlardır..

Bir de burada önemli ve anlatılması gereken konu şudur ki Musa aracılığıyla Tanrı'nın kanunları bildirilmeden önce neyin doğru neyin yanlış olduğuna insanlar sadece kendi vicdanlarıyla karar veriyorlardı..Çünkü ellerinde bir kanun kitabı yoktu..

Bu nedenle Adem'den Musa'ya kadar olan devirde Tanrı'ya inanan insanların elinde onlara rehberlik edecek yazılı yasalar bulunmamaktadır..Bu kişiler kendi vicdanlarıyla ve iyi niyetleriyle ellerinden geldiği kadar dürüst ve iyi niyetli olmaya çalışmışlar, Tanrı onların yüreğindeki imana göre gerektiğinde onlara yardım etmiştir..

Bu nedenle olmayan yasalarla onları yargılamak zaten olası değildir..

Sitelerde Paylaş
lütfen bana tarihte bir grup homoseksüelin ev basıp melek insana tecavüz ettiğini gösterebilir misiniz...?

arkadaslar lütfen bu yazıları ciddi yazdıgınızı söylemeyin,

akıl ve izan var!

Yani böyle bir olay gerçekleşmiş olamaz mı diyorsun ? :lol:

Olmayan, gerçekleşmeyen bir şeyi neden eleştiriyorsun o zaman ?

Eğer böyle bir olay yoksa boşuna anlatmayalım sana bunları..Bir karar ver yav.. :P

Sitelerde Paylaş
Tecavüzü önleyebileceğini düşünmüş ve onlara kızlara şehvet duymayı önermiş olabilir

Onlenen bir sey olmuyor adres degismis oluyor,tecavuz kizlara oluyor,ve kizlarin fikri de sorulmus gibi durmuyor nasil olsa kizlar maldir,pardon meta !!

kapinin onunde bir ordu var neredeyse,iki kizi onlarin eline versen ne olur acaba???

herakles kapida sadece iki kisi varmis gibi savliyor !!

Sitelerde Paylaş
Bir de burada önemli ve anlatılması gereken konu şudur ki Musa aracılığıyla Tanrı'nın kanunları bildirilmeden önce neyin doğru neyin yanlış olduğuna insanlar sadece kendi vicdanlarıyla karar veriyorlardı..Çünkü ellerinde bir kanun kitabı yoktu

vahiy de mi yok,tanri bire bir konusup yonlendirmiyor mu?????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...