Jump to content

bir pezevenkliğin kronolojisi

Recommended Posts

Onlenen bir sey olmuyor adres degismis oluyor,tecavuz kizlara oluyor,ve kizlarin fikri de sorulmus gibi durmuyor nasil olsa kizlar maldir,pardon meta !!

kapinin onunde bir ordu var neredeyse,iki kizi onlarin eline versen ne olur acaba???

herakles kapida sadece iki kisi varmis gibi savliyor !!

Sende onların kızları istemediğini anlamıyorsun herhalde..

Lut kızlarını istemeyeceklerini bile bile neden önerdi sence ? Birde farklı açıdan bakmayı denesen günaha mı gireceksin ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı Nuh'a, "İnsanlığa son vereceğim" dedi, "Çünkü onlar yüzünden yeryüzü zorbalıkla doldu. Onlarla birlikte yeryüzünü de yok edeceğim. 14 Kendine gofer ağacından bir gemi yap. İçini dışını ziftle, içeriye kamaralar yap.

15 Gemiyi şöyle yapacaksın: Uzunluğu üç yüz, genişliği elli, yüksekliği otuz arşın olacak.

16 Pencere de yap, boyu yukarıya doğru bir arşını bulsun. Kapıyı geminin yan tarafına koy. Alt, orta ve üst güverteler yap.

17 Yeryüzüne tufan göndereceğim. Göklerin altında soluk alan bütün canlıları yok edeceğim. Yeryüzündeki her canlı ölecek

Burada Tanri ne yapmakta Nuh ile????

Sitelerde Paylaş
Ya tamam bunlara bir şey diyen yok zaten..Nuh peygamberdir bu çok açık..Ancak ellerinde bir kanun kitabı yok..Bunu anlatmaya çalıştım ben sadece

o zaman

vahiy de mi yok,tanri bire bir konusup yonlendirmiyor mu?????

dedigimde

Vahiy yok tabiki..Biraz Kutsal Kitabı okumanız gerek eleştirmeden önce..

gibi bir cevap gereksizmis demek ki,

Sitelerde Paylaş
o zaman

vahiy de mi yok,tanri bire bir konusup yonlendirmiyor mu?????

dedigimde

gibi bir cevap gereksizmis demek ki,

Evet gereksiz olmuş o yanıt haklısın..

Ama senin de vahiy demi yok diye sorman da gereksiz..Çünkü ben ellerinde kanun kitabı yoktu demiştim..Ne alaka ?

Tanrı'nın bu insanlarla konuştuğunu zaten herkes görüyor Kutsal Kitap'ta..

Sitelerde Paylaş
eski ahit VE KURAN'DA PEYGAMBER KELİMESİ NBYA VE NEBİ DİR.

HABER KELİMESİNDEN GELİR.

HABERCİ DEMEK.tanrısal HABER GETİREN DEMEK..

DOLAYISIYLA LUT KAVMİNE HABER GETİRMİŞ BİR NEBİDİR.

Hangi kavmine Herakles , kime haber getirmiş ? Nuh'la karıştırdın sen galiba .. ;)

Sitelerde Paylaş

Kur’an-ı Kerim’de İbrahim (a) anlatılırken, Hz. İb­rahim’e inananlardan biri olarak Lut’un ismi geçer.

“Bunun üzerine Lut ona inandı.” (Ankebut, 26)

Bu ayetten Hz. İbrahim ile Lut’un aynı kavimde ya­şadığı ve Lut’un Hz. İbrahim’e tabi olduğu anlaşılıyor

“Şüphesiz Lut da resullerdendir.” (Saffat, 133);

“Lut’a da hüküm ve ilim verdik. (Enbiya, 74);

“Lut’u rahmetimizin içine aldık; doğrusu o Salihlerdendi.” (Ankebut, 75)

herakles bunu kastediyor sanırım..

yinede lutun yaptığı iş iş değil, tevrattaki mevzu ise olayın devamında kızların durumu pek olacak gibi değil, sızıp uyuyan birinin kızını hamıle bırakacak ereksıyon durumunda olması haha gülüyorum ama saçmalıklara gülüyorum..her ıkı kıtaptada homoseksüelliğin sapıklık olarak anlatılması için yazılmış metin, fekat senaryo çok moktan..meleklere saldırmamaları için kızlarını sunması bir alem, kızların babyı alması bi alem ne diyim bilmemki..

Sitelerde Paylaş
Kur’an-ı Kerim’de İbrahim (a) anlatılırken, Hz. İb­rahim’e inananlardan biri olarak Lut’un ismi geçer.

“Bunun üzerine Lut ona inandı.” (Ankebut, 26)

Bu ayetten Hz. İbrahim ile Lut’un aynı kavimde ya­şadığı ve Lut’un Hz. İbrahim’e tabi olduğu anlaşılıyor

“Şüphesiz Lut da resullerdendir.” (Saffat, 133);

“Lut’a da hüküm ve ilim verdik. (Enbiya, 74);

“Lut’u rahmetimizin içine aldık; doğrusu o Salihlerdendi.” (Ankebut, 75)

herakles bunu kastediyor sanırım..

Bunları zaten biliyorum..Kurandaki ayetler bana göre Muhammed'in uydurması olduğu için Kutsal Kitap'ta gördüğü her şahsı peygamber ve mübarek insan diye nitelendirmiştir..Bunlar beni ilgilendirmiyor..

Ben daha önce de belirttim zaten bunu..Kutsal Kitap'ı Kurana göre yargılayamazsınız..Kuran'ın söyledikleri sadece kendisini bağlar..Kutsal Kitap'a inanan biri zaten Kuran'ı kabul etmez..Kuran bir sahtekarlıktır..

yinede lutun yaptığı iş iş değil, tevrattaki mevzu ise olayın devamında kızların durumu pek olacak gibi değil, sızıp uyuyan birinin kızını hamıle bırakacak ereksıyon durumunda olması haha gülüyorum ama saçmalıklara gülüyorum..her ıkı kıtaptada homoseksüelliğin sapıklık olarak anlatılması için yazılmış metin, fekat senaryo çok moktan..meleklere saldırmamaları için kızlarını sunması bir alem, kızların babyı alması bi alem ne diyim bilmemki..

Bende sana katılıyorum..Lutun yaptığı iş iş değil..Kızların devamında yaptığıda olacak gibi değil..Böyle rezillikler yapmamaları gerekiyordu..

Eğer Kutsal Yazılar bazılarının iddia ettiği gibi birilerinin uydurması olsaydı önce bu tarz hikayelerin değiştirilmesi gerekiyordu..Bunlar Kutsal Yazıların hiç değişmeden günümüze kadar geldiğinin açık bir kanıtıdır..

Kutsal Yazılara göre Lut bir peygamber değildir..Tanrı direkt iletişime geçmemiştir..Onu peygamber olarak görevlendirmemiştir..Sadece İbrahim'in yeğenidir..İçinde bulunduğu halkın homoseksüelliklerine katılmadığı için Tanrı onu Sodom'u yok etmeden önce oradan çıkarmak istemiştir..

Lut'un kızlarını homoseksüellere sunması zaten başlı başına ilginç bir durum..Zaten kabul etmeyeceklerini bile bile acaba neden böyle bir şey teklif etmiştir ? Belki de şunu demek istemiştir :

Kızlarımı isteseniz bu yaptığınızdan daha ahlaklı bir davranış sergilemiş olurdunuz..

Zaten Lut'un bu teklifini savunan yok..Lut'un kızlarının babasıyla yatmasını savunan yok..Kutsal Yazılar bu davranışları övmüyor..Bakın Lut böyle yapmış siz de buna göre yapın demiyor..Zaten ileriki bölümlerde Tanrı'nın ensest ilişkileri yasakladığını görüyoruz..

Kutsal Kitap Kuran gibi bir kitap değildir..Öncelikle bunu iyi anlamanız gerekli..Kuran peygamberlerin hikayelerini anlatırken bunlardan kıssadan hisse metoduyla yararlanmamızı ister..Bakın bunlar yapmış siz yapmayın ya da onlar doğru olanı yaptı sizde yapın diyerek konuyu bağlar..

Kutsal Yazılar ise Adem'den başlayarak Nuh, İbrahim ve onun soyu olan İsa'ya kadar bilgi veren bir tarih kitabı gibidir..Tanrı'nın öğütlerini ve kanunlarınıda içerir..Musa'nın cinayet işlemesi Davud'un zina etmesi, Yahuda'nın geliniyle yatması gibi bir çok olaydan sözeder..Bunları doğru olduğu için örnek olduğu için anlatmaz.Sadece bilgi vermek için anlatır..

Siz Kutsal Kitap'ın toz pembe masallarla dolu olmasını ve hep iyilik güzellik örnek alınacak davranışlar anlatmasını beklediğiniz için yanılgıya düşüyorsunuz..Oysa tamamen gerçek hayatı anlatan dürüst bir kitaptır..

Sitelerde Paylaş
Sende onların kızları istemediğini anlamıyorsun herhalde..

Lut kızlarını istemeyeceklerini bile bile neden önerdi sence ? Birde farklı açıdan bakmayı denesen günaha mı gireceksin ?

aferim murtimiro olaydaki espiriyi yakalamışsın..

adamlarda diyor zaten :sen ey lut sen bizim ne istediğimizi çok iyi biliyorsun..

adamların ne istediğini lut biliyor sapıklar biliyor burdaki kazmalar bilmiyor..

hepsi bunların kalın kafalı..düz adamlar..

Sitelerde Paylaş
Erkekler homoseksüel, peki kadınlar ne durumda? Kadınlar da lezzo mu? Peki çocuklar? Onlar ne alemde? Bu toplumda kimse kadına kıza bakmıyorsa (zaten Lut'un kızıyla bile ilgilenmediler), bu toplum varlığını nasıl sürdürüyor? Nasıl çoğalıyorlar? Böyle bir toplum olabilir mi? Olamaz dediğinizi duyuyorum, ama olur.. Din kitabı denen, büyüklere masallardan başka bir şey içermeyen, tümden sapıklık olan kitaplarda böyle şeyler olur.. Ve bu salaklıklara inanan sizler de, bu kitapları savunmak için elli takla atar, millete böylesi başlıkların altında gülme malzemesi olursunuz...

olur olur..toplum dinamikleri senin düz mantığınla işlemez..

Sitelerde Paylaş
Erkekler homoseksüel, peki kadınlar ne durumda? Kadınlar da lezzo mu? Peki çocuklar? Onlar ne alemde? Bu toplumda kimse kadına kıza bakmıyorsa (zaten Lut'un kızıyla bile ilgilenmediler), bu toplum varlığını nasıl sürdürüyor? Nasıl çoğalıyorlar? Böyle bir toplum olabilir mi? Olamaz dediğinizi duyuyorum, ama olur.. Din kitabı denen, büyüklere masallardan başka bir şey içermeyen, tümden sapıklık olan kitaplarda böyle şeyler olur.. Ve bu salaklıklara inanan sizler de, bu kitapları savunmak için elli takla atar, millete böylesi başlıkların altında gülme malzemesi olursunuz...

En azından homoseksüellerin yaptıklarını doğal birşey olarak sunup sizin gibi onların sapıklıklarına ortak olmuyoruz..Ateisler arasında intihar oranının ne kadar yüksek olduğunu biraz araştır istersen..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...