Jump to content

ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 hours ago, Abdülmalik said:

@Hasan Akçay

Şimdi sizden samimi bir cevap bekliyorum.

Zeyd’in yerinde Hasan Akçay olsaydı karısını Muhammed’e "bağış"lar mıydı? Muhammed karına aşık, hadi bağışla bakalım? 

Zeyd'in yerinde ben olsaydım

BOŞADIĞIM eşimin özel hayatına karışmazdım.

Eşimi Muhammed'e "bağış"lamak?

Yok öyle bişey

çünkü BOŞADIM onu, eşim değil o benim,  özgür bi kadın.

Eşim olmayan bir hanımefendiyi birisine "bağış"lamam diye bişey söz konusu olmazdı. 

Bilirdim ki "Şu adamla evlenme bu adamla evlen!" diyerek

özel hayatına müdahale ettiğim anda

o hanımefendi "Sana ne be, piserif!" deyip haddimi bildirecektir. 

Muhammed'in benim eşime aşık olduğu ise kocaman bi yalandır,

bunu da bilirdim.

Muhammed 

eşime aşık olsaydı

ben "Eşimi boşamak istiyorum. Ne dersin?" diye sorduğumda

havada kapardı. "Boşa! Boşa!" derdi.

"Boşama!" dedi -emsik aleyke zevcek (33:37).

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Hasan Akçay said:

Muhammed 

eşime aşık olsaydı

Der tabii, herif Hatice'den sonra her gördüğü kadını haremine katmış, 9 yaşındaymışmış, hediye verilmişmiş, kendini bedava vermişmiş, savaşta eline düşmüş, çaresizmiş falan fark etmemiş. İşte kuyruyğuna takıldığın böyle bir herif. Bir insan nasıl böyle bir adama inanmadığı için sonsuza kadar yakılacağını sanabilir, anlamak mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Zeyd'in yerinde ben olsaydım

BOŞADIĞIM eşimin özel hayatına karışmazdım.

Eşimi Muhammed'e "bağış"lamak?

Yok öyle bişey

çünkü BOŞADIM onu, eşim değil o benim,  özgür bi kadın.

Eşim olmayan bir hanımefendiyi birisine "bağış"lamam diye bişey söz konusu olmazdı. 

Muhammed, Zeynebi çıplak görüp aşık oldu, daha önceden onu tanımasına rağmen aşık olmamıştı, burada cinsel şehvetin ağır bastığını söyleriz. 

Hadislere göre Zeyneb’e o an övücü sözler söylemiş, o da bundan etkilenmiş, ama bence orada seviştiler, neyse.

Zeynep bu olayı Zeyd’e defalarca üstü kapalı bir şekilde anlatmış, Muhammed’e vurulduğunu defalarca vurgulamış bu da Zeyd’de tiksinti yaratmış, boşanma raddesine gelmişler.

Bu olaylar boşanma öncesi oluyor. Eşin, baba saydığın birinden hoşlansa, bunu da açık açık ifa etse ne hissederdin? Muhammed’e gidip ben bunu boşuycam, yani al senin olsun der miydin? Zeyd aynen bunu yapmış. Yani eşini bağışlamış.

Muhammed 

eşime aşık olsaydı

Muhammed burada yalan söylemiş, çünkü içinden geçen boşanmalarıydı. Ayette içindekini açığa çıkardık diye zaten itiraf ediliyor. 33:37 ayetini duyduktan sonra Muhammed’in nasıl dolapçı, hain olduğunu düşünmezmiydin?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Muhammed burada yalan söylemiş, çünkü içinden geçen boşanmalarıydı. Ayette içindekini açığa çıkardık diye zaten itiraf ediliyor. 33:37 ayetini duyduktan sonra Muhammed’in nasıl dolapçı, hain olduğunu düşünmezmiydin? 

Ahahahaaaa..?

Muho ile gizli görüşmek isteyen önce para versin diye ayet var boşuna değilmiş demek ki. ( Mücadele 12)

Demek ki hep içinde gizli birşeyler var. Kur'an free version ve premium olarak iki bölümden oluşuyor.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, deadanddark said:

Zeynep neden kabul ediyor Muho ile cilginlar gibi sevismeyi!!

Zencininki yeterli gelmemis mi?

Olay olduğu dönemde o topluluk islamlaşmış. Zeynep'in ahırdaki inekten farkı yok. Seçme şansı da yok. Ha, diyelim ki istekliydi, çünkü muho muktedir ve kadınlar güçlü erkekleri çekici bulur. Bu durum bile vaziyetteki ahlaksızlığı yok etmez.

Sitelerde Paylaş

Muhammed-Zeynep olayının özeti şu.

Öncelikle şunu belirtelim, Zeyd ile Zeyneb’in aşağıdaki olaylar öncesinde boşanma gibi bir fikirleri yok, evliliklerinin sağlıklı yürüdüğünü söyleyebiliriz.

Sonrasında, film başlıyor.

-Muhammed gelinini evinde tek yakalayıp ayartıyor. Tabi o an evde neler oldu bilemiyoruz. 

-Bu olay sonrası Zeynep, Muhammed’e gönlünün kaydığını itiraf edip, Zeyd’e yüklenmeye, aile ilişkilerini baltalamaya başlıyor. 

-Zeyd çileden çıkıyor, ama medeni erkekler gibi şiddete başvurmadan boşanma kararı alıyor.

-Bu sefer iyi polisi oynayan Muhammed, Allahtan kork, boşanma diye Zeyd’e yalan söylüyor, ama içi içini yiyor.

-Eni sonunda Zeyd baskılara ve mutsuzluğa dayanamayıp boşanıyor, Karısını, babasına istemeye gidiyor.

-Muhammed kendini aklayabilmek için ayet üzerine ayet uyduruyor. 

-Muhammed, oğlunun yüzüne bakamadığı için bu sefer başka hain planları devreye sokuyor, Zeyd’den kurtulabilmek için sürekli savaşlara gönderiyor, eni sonunda Zeyd savaşta ölüyor.

Film’de burada bitiyor, Aşkı memnuyu katlayacak derecede şehvet, entrika, yalan, ihanet, cinayet ne ararsanız var. İyi kim, kötü kim ona da siz karar verin.

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, Ilahimasal said:

Peki  boşadıgın  eşine  ANNE hürmeti gösterebilrmiydiniz.

Malum

peygamberin eşi  MÜMINLERIN ANNESI .   

Müminlerin annesi ifadesindeki anne

SAYGI DEĞER KADIN anlamında "anne"dir yani günümüzde first lady denen birisidir,

biyolojik anne değil.

Ben biyolojik anneme "başım bitlendi, temizle" diye başımı uzatabilirdim

ama bunu "müminlerin annnesi"nden isteyemezdim.

Eğer öyle bir şey isteseydim her halde o da "Haddini bil!" der, kovardı beni.

Boşadığım eşime

elbet

SAYGI DEĞER KADIN payesi vererek 

tıpkı öteki müminlerin yaptığı gibi

"first lady"lerin hak ettiği saygıyı gösterirdim.

Eğer onunla aynı evde oturmaktan 

bir şekilde rahatsız oluyorsam

başka eve çıkardım.

Sitelerde Paylaş

Muhonun entrikalarından biri de Musab adındaki hemşehrisidir.

Çok yakışıklı ve zengin olduğu için bütün Kureyş kızları peşindeyken müslüman oluyor ve Muhammed'in izinde öluyor.

Hemde nasıl ölüyor.

Adam zırh giydiğinde Muhammed'e çok benzediği için daha ilk savaşta Muhammed onu dublör niyetine önüne katıyor.

Böylece ortam Muhammed'e kalmış oluyor.

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, Hasan Akçay said:

SAYGI DEĞER KADIN anlamında "anne"dir yani günümüzde first lady denen birisidir,

biyolojik anne değil.

Ben biyolojik anneme "başım bitlendi, temizle" diye başımı uzatabilirdim

ama bunu "müminlerin annnesi"nden isteyemezdim.

Eğer öyle bir şey isteseydim her halde o da "Haddini bil!" der, kovardı beni.

Boşadığım eşime

elbet

SAYGI DEĞER KADIN payesi vererek 

tıpkı öteki müminlerin yaptığı gibi

"first lady"lerin hak ettiği saygıyı gösterirdim.

Eğer onunla aynı evde oturmaktan 

bir şekilde rahatsız oluyorsam

başka eve çıkardım.

Muhammed'in karıları saygıdeğer kadın oluyor da başkalarının karıları olmuyor mu? Başın bitlenince her hangi birisinin karısına "başım bitlendi, temizle" diyebilir misin? Başka insanların karılarıını boşandığı zaman alınabiliyor da Muhammed'inkiler neden alınmıyor? Muhammed'in karılarının evlenmesi neden yasaklanıyor?

Sitelerde Paylaş

Zeynep : Babasının süsü.

Zeyd : Arapça ZÂDE fiilinin masdarından yapılmıştır. Kelime olarak; artan, çoğalan, ilave, fazla gibi anlamlara gelir.

gelinler kayınbabalarına baba demezler mi ?

Zeynep Babasının süsü , yani Muhammed'in süsü olmuş.bence Zeynep diye biri hiç yaşamadı.Zeyd'de yaşamadı.Zeyd evladı olmayan Muhammed'e evlat ,ilave olmuş.Muhammed çocuk sahibi olup çoğalamamış,Zeyd ile çoğalmış.üvey de olsa çocuk sahibi olmuş.bir iken iki kişi olmuş.

Al-i İmran Suresi, 14. ayet: Kadınlara, oğullara, kantar kantar yığılmış altın ve gümüşe, salma güzel atlara, hayvanlara ve ekinlere duyulan tutkulu şehvet insanlara 'süslü ve çekici' kılındı.

Zuhruf Suresi, 18. ayet: Onlar, süs içinde büyütülüp de mücadelede açık olmayan (kızlar)ı mı (Allah'a yakıştırıyorlar)?

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Zeynep diye biri hiç yaşamadı.Zeyd'de yaşamadı.

Bu da olasılıklar dahilinde, evlatlığın karısını malı olarak gören bedeviler, mal başkasına gitmesin diye tüm suçu Muhammed’e atarak böyle bir hikaye uydurmuş da olabilirler. İslam söz konusu ise her türlü negatifliği ve belirsizliği düşünmek zorundayız.

Sitelerde Paylaş

Zeyd olayının sonrasını anlatan şöyle bir hadis var;

Beni Fezare kabilesinin lideri, itibarlı ve 80 yaşında bir Arap kadını olan Ümmi Kırfe, Zeyd'e "Muhammed karını elinden aldı. Bir kadına sahip çıkamadın"deyince, kadının bir bacağını bir deveye diğer bacağını diğer deveye bağlayıp develeri koşturarak ortadan kadını 2 ye ayırdılar.

DxLk03VVYAA2_fK.jpg

muho'nun adamları 80 yaşında kadını sırf zeyd'i ayıpladı diye develere bağlayıp ortadan ikiye ayırmışlar!!

nasıl olsa ortamlarda barış dini dersiniz sorun yok..:smashfreak:

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, malta erigi yazdı:

Olay olduğu dönemde o topluluk islamlaşmış. Zeynep'in ahırdaki inekten farkı yok. Seçme şansı da yok. Ha, diyelim ki istekliydi, çünkü muho muktedir ve kadınlar güçlü erkekleri çekici bulur. Bu durum bile vaziyetteki ahlaksızlığı yok etmez.

Bunlarin kadinlari erkeklerinden daha mal. Sadece muho ya yüklenmeyelim, etrafindaki embesil sürüsünü de görelim. Onlar muhodan daha kabahatli, tepelerine cikarip sicirttiklari icin.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, sağduyu said:

Muhammed'in karıları saygıdeğer kadın oluyor da başkalarının karıları olmuyor mu? Başın bitlenince her hangi birisinin karısına "başım bitlendi, temizle" diyebilir misin? Başka insanların karılarıını boşandığı zaman alınabiliyor da Muhammed'inkiler neden alınmıyor? Muhammed'in karılarının evlenmesi neden yasaklanıyor?

Çok isabetli sorular bunlar,

akıllı sorular.

Böyle sorular sormaya devam edin.

Cevaplarına gelince...

Muhammed'in karıları saygıdeğer kadın oluyor da

başkalarının karıları olmuyor mu?

Muhammed'in eşleri devlet başkanının eşleridir, bugünün deyimiyle "first lady"dir onlar

ama başkalarının eşleri devlet başkanın eşleri değil;

"first lady"ye alınan tavır o yüzden devlete alınan tavırdır; o yüzden daha bi dikkat edilir.

Başın bitlenince

her hangi birisinin karısına "başım bitlendi, temizle" diyebilir misin?

Hayır, diyemezsin;

iletimde ben de bunu belirttim zaten.

Lütfen bi daha okur musun.

Başka insanların karıları boşandığı zaman alınabiliyor da

Muhammed'inkiler neden alınamıyor?

Benim bildiğim,

Muhammed eşlerini boşarsa eş alınmaları yasaktır diye bir hüküm Kuran'da yok;

siz var diyorsanız lütfen ayet gösterin.

Muhammed'in karılarının evlenmesi

neden "yasak"lanıyor?

Böyle bir yasak ta yok. 

Ahzâb 53 Muhammed'in eşlerinin

o öldükten sonra evlenmesiyle ilgilidir;

o ayette de yok.

Orda söylenen şudur:

Yapmanız uygun olmaz (mâ kâne* lekum)

resulullahı  üzmeniz (en tu'zû resulullah)

ve kendisinden sonra eşleriyle evlenmeniz (en tenkihû ezvâcehu min ba'dih)

Ayeti doğru anlamamız için

Arapça bilmemiz şart değil,

dikkatli okuyalım yeter.

Siz müminlerin

yapmanız uygun olmayan (mâ kâne)

iki şey var:

1.resulullahı üzmeniz (en tu'zû)

2.onun eşlerini kendisinden sonra eş almanız (en tenkihû).

Yasak bunun  neresinde?

Yani

resulullahı şimdi üzmemeniz ne kadar mümkünse

onun eşlerini kendisinden sonra eş almamanız o kadar mümkündür.

Mümkün oldu mu onu üzmemeniz?

Bal gibi üzdünüz resulullahı.

* mâ kâneye dikkat; uygun olmaz demek mâ kâne

yani hurrimet aleykum (size yasak) denmiyor ayette,

yapmanız uygun olmaz (mâ kâne lekum) deniyor.

.

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Siz müminlerin

yapmanız uygun olmayan (mâ kâne)

iki şey var:

1.resulullahı üzmeniz (en tu'zû)

2.onun eşlerini kendisinden sonra eş almanız (en tenkihû).

Yasak bunun  neresinde?

Yani

resulullahı şimdi üzmemeniz ne kadar mümkünse

onun eşlerini kendisinden sonra eş almamanız o kadar mümkündür.

Mümkün mü oldu mu onu üzmemeniz?

Bal gibi üzdünüz resulullahı.

Muhammet cürüyüp gittikten sonra hala taze duran eslerinin alinmasi neden muhammedi üzsün. Muhammedin buna sevinmesi gerekmez mi? Muhammedi mutlu ettikleri gibi ondan sonraki mümin kardesleride mutlu edebilirler.

Sitelerde Paylaş

biyolojik anne değil.

Biyolojik anne  demedik. Kur-an da  demiyor.

Kur-da   mümunlerin ANNESI deniyor.  Anne   

Sizin dediginiz gibi  kur-an da ,  SAYGIDEGER  diye bir kelime  YOK 

Kur-an a sadık olarak bizimle  muzakere  yapmanız  gerekir.  ANLAM yükleyerek degil.

Kur-anı yazan  ANNE diyorsa  anne demeliyiz.

Anlam katmak  gerekirse

Muhammed diye işaret  edilen kişi  , ismi belirtilen ZEYD in  MIRAS dan  yaralanamaması için  zeyd i  çok basit bir yöntemle  saf dışı etmek için  bu yöntemi kullanmış gibi  görünüyor.  

Zeyd  mirastan mahrum edilmiş diyebiriz.

Yalnız  neden  bu işi  çözmek için zeyd in  eşi  ile  bu duruma  çare bulma yoluna gitmiş!! Çok radikal ve incitici bir  yol bu.

Bir çok yeri kurcalıyorum  , muhammed in   evlatlığının eşini aldığı gibi  bir başkasının  , evlatlığının  eşini  aldıgını göremiyorum.

Sonuç olarak 

Bu  ayet denilen  sadece  muhammede  özel bir durum gibi  ve kendinden  kalacak mirastan zeydi mahrum etmek için  bunu uyguladıgı  görünüyor.

Hani kutsal  falan bir durum arasak bile  YOK.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...