Jump to content

ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

Recommended Posts

Cübbeli sana soru öz be öz oğlunun eşi ile evlenmekte biyolojik herhangi bir sakınca var mıdır? Yoksa niye yasaklanmıştır. Bu yasaklanmışsa neden evlatlığının eşi ile evlenmek yasaklanmamıştır. Biraz kafanız çalışsın artık. Bir şeye bakarken herşeye aynı gözle bakmayı ve sorgulamayı öğrenin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cübbeli sana soru öz be öz oğlunun eşi ile evlenmekte biyolojik herhangi bir sakınca var mıdır? Yoksa niye yasaklanmıştır. Bu yasaklanmışsa neden evlatlığının eşi ile evlenmek yasaklanmamıştır. Biraz kafanız çalışsın artık. Bir şeye bakarken herşeye aynı gözle bakmayı ve sorgulamayı öğrenin.

Biyolojik açıdan bakan biz değil sizin gibi ateistlerdir. Ben kitabıma bakarım ve onunla hükmederim. Bilimi bana dayatamazsın. Herkes savunduğunu sonuna kadar savunsun. Bilimi savunanlar bizim karşımıza geçip de ahlaki değerlerle karşımıza çıkmasınlar.

Sitelerde Paylaş
Her zaman 'ahlak, ahlak' diyorsunuz da:

Daha dün 'gelinim (kızım)' dediğin kadınla bugün yatağa girip onu becermeyi nasıl açıklıyorsunuz?

Ahlak sahibi müminler?

bilimsel olarak mahsurlu olmayan bir şeyi,güya evrim ahlakıyla ahlaklanmış biri olarak kötü göremezsin..

hayırdır...

evrim ahlakı yetmedimi size?

evrime göre sen öz oğlunun hanımıyla bile evlenebilirsin..sonuçta sistemin işleyişi önemli..yani çoğalmak

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen ne anlarsın bilimden?

biz bilimsel olarak evlatlığın eşiyle evlenmek zararlıdır mı dedik?

sen bunu mu anladın yani?

ulen önceden üvey de olsa baba dediğin adamın koynuna girmenin

elbette biyolojik sakıncası yoktur.

vakti zamanında koynuna aldığın kadını üvey de olsa annen saymanın da

biyolojik bir sakıncası yoktur.

adama bak ya, olayı getirip dayandırmış biyolojik olarak zararı var mı diye?

benim yazdıklarımı iyi oku.

sonra da kuran çocuk yaşta evliliğe izin verir başlığının ilk iletisini de oku.

sonra da dönen tiyatro sana doğal gelirse müslüman kal,

bu hepimiz açısından en iyisi.

bugün böyle bir durumda adamın ve kadının rızası varsa evlensinler.

ben bunu ayıplasam da gidip neden böyle yaptın diye adamla kadına yaptırım uygulamam.

anormal olan ve sizin anlamadığınız ne biliyor musunuz

dinlerini savunmak için salağa yatan

ve ahlaksızlığı görmezden gelmek için bizim ahlak anlayışımızı öne süren akıllılar?

muhammedin ben bunu söylemeye korkuyorum, bana da anlaşılmaz geliyor

fakat ben istemesem de allah istediği için zeyneple evleniyorum diye ayak yapmasıdır.

işte ayet, on defa yazdık gene yazarız.

33/37. Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allah'tan sakın" diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir.

33/38. Allah'ın Peygamber'e farz kıldığı şeylerde ona bir güçlük yoktur. Bu, Allah'ın öteden beri, gelmiş geçmişlere uyguladığı yasasıdır. Allah'ın emri şüphesiz gereği gibi yerine gelecektir.

ulen, kaç normal insan üvey de olsa gelini ile evlenmek ister?

onca sorun dururken allah neden bu konuya ayet gönderir?

bu da yetmez, ayeti müslümnalra anlamayacak kadar salak mıdırlar da

zeynebi muhammedle zorla evlendirir?

bütün bunlar normal mi andavallı kardeşler?

inanıp inanmammak gerçekten zeka işi sanırım biraz da.

Sitelerde Paylaş
bilimsel olarak mahsurlu olmayan bir şeyi,güya evrim ahlakıyla ahlaklanmış biri olarak kötü göremezsin..

hayırdır...

evrime göre sen öz oğlunun hanımıyla bile evlenebilirsin..sonuçta sistemin işleyişi önemli..yani çoğalmak

sen cevap vermeye değmeyecek kadar cahilsin.

ensestle çoğalmanın evrimin işine geldiğini nerden çıkardın.

ensestle ancak sakat bireyler doğar ahlaksız adam.

sistemin işleyişine terstir ki bu normal insanlara ensest ilişki tiksinç gelir.

peygamberinin rezilliklerini savuncağım diye bir insana çamur atmaya utanmıyor musun?

Sitelerde Paylaş
murtedd cahili..

evlatlığın eşiyle evlenmek ve doğacak çocuk,ensest evliliğimi?

ayrıca sen ahzap 36 yı okudunmu?

ahlaksız iftiracı, yazdık oraya.

36yı da okudum.

33/36. Allah ve Peygamber'i bir şeye hükmettiği zaman, inanan erkek ve kadına artık işlerinde başka yolu seçmek yaraşmaz. Allah'a ve Peygamber'e baş kaldıran şüphesiz apaçık bir şekilde sapmış olur.

hala okudun mu diyorsun?

terbiyesizisn hem de ne yazdığını bilmeyecek kadar cahilsin.

git ben neden bu kadar ahlaksız ve de pişkinim diye ağla.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Mürtedd:" fakat ben istemesem de allah istediği için zeyneple evleniyorum diye ayak yapmasıdır.

işte ayet, on defa yazdık gene yazarız."

mürteddçim Zeyd'i Zeynep'le evlendiren kimdir? Madem sana göre Peygamberin Zeynep'te gözü vardı, niye evlendirdi?

mürteddçim bekliyorum :acute:

Sitelerde Paylaş

arkadaslar bunun nasil bir bilimsel aciklanmasini isterdiniz ,evet kiz baska ailenin kizidir,biolojik olarak evlilikte mahsur yoktur.

Iki ayri ailenin her ferdi birbiriyle evlenebilir!!!!Ama zannedersem bu olayi kabul etmeyen her kez ,isin daha cok ahlaki yönuyle lgileniyor,sizce bu normal degilmi,

Biz Türk insanlarina verilen belirli bir ahlak cercevesi var,ben bu cerceveden baktigim zaman gördügüm sey ,bir babanin evlatligi evlendigi andan itibaren ,hanimi ,evlatligin babasinin gelini ,kizi olur .

Nasil evlatligini gercek oglu gibi bagrina basmissa ,gelininide kizim diye bagrina basar kendi kizindan ayrim yapmaz.

Benim bildigim Turk ahlakinda Birak evlatligi bosaninca o kizi kendine kadin yapmak,evlatligi ölse bile o kiza hayatinin sonuna kadar kizi gibi bakmakla mukelleftir.

Ne yazikki ben bu olayi baska turlu kabul edemiyorum,eden varsada beni fazla ilgilendirmiyor cunku apacik ortada oldugu gibi ben bu kulturun bizim kulturumuz olmadigini biliyorum.Ve bu olaylarda görüyorum...

Sitelerde Paylaş
mürteddçim bekliyorum :acute:

hasbinallah, eee ne değişti şimdi?

bunun cevabını sen ver?

müslümanlarlar salaklar mı ayetle durumu anlamıyorlar da

illa muhammed zeynepla evleniyor?

tamam o zaman, taberinin rivayetine bakalım.

muhammed zeynebi uygunsuz vaziyette görünce etkilendi ve niyeti bozdu.

kesin böyledir demiyorum ama bu alternatif ve de tutarlı bir ihtimal.

Sitelerde Paylaş
hasbinallah, eee ne değişti şimdi?

bunun cevabını sen ver?

müslümanlarlar salaklar mı ayetle durumu anlamıyorlar da

illa muhammed zeynepla evleniyor?

tamam o zaman, taberinin rivayetine bakalım.

muhammed zeynebi uygunsuz vaziyette görünce etkilendi ve niyeti bozdu.

kesin böyledir demiyorum ama bu alternatif ve de tutarlı bir ihtimal.

cevap bekliyorum, dansözlük beklemiyorum. Zeyd'le Zeynep'i evlendiren bizzat Hz. Muhammed'dir. Önce gel inat etme ve bunu kabul et.

Sitelerde Paylaş

9 yaşında kız ile evleniyorlar evlatlığının karısı ile evleniyor.. Ve çokça sapıklık...

Bir sorun söz konusu değil bunda bilimsel olarak ama bırakın peygamberi şu an solcu bi parti lideri şunu yapsa olacak karalama kampanyasını düşüne biliyor musunuz ?

Kitlelere örnek olacak bir peygamber bunu yapmamalı eğer peygamber ise...

tarihinde sabunkopugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin herhangi bir şeye bakabilen, irdeleyen, sorgulayan olmadığınızı zaten biliyoruz. Kitabınız ne derse o başka da bir şey değil. İddiamızı doğrulamaktan başka hiçbir şey yapmayı afferin size.

Anlamadığınız, ayırt edemediğiniz şeyler o kadar çok ki acıyorum size. Dediğinizin şundan farkını söyler misiniz; Yerçekimi vardır, taşı bırakırsam yere belirli bir ivme ile düşer madem bu doğru ben istediğim kişinin kafasına taşı bırakabilirim. Böyle saçma mantık ilişkilerini kurup bir de bunu biz yapıyoruz gibi göstermeye çalışmak anca sizin gibi insan müsveddelerine düşer.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...